Бутер тесто с масло, а не с палмово масло

  • 4 011
  • 8
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 562
Здравейте, гледайки разни кулинарни предавания ми направи впечатление, че все казват купувайте от най-скъпото бутер тесто, да е с краве масло и прочее. И, разбира се, се зачетох и затърсих из нашия пазар бутер тесто с краве масло, а не с палмово и, познайте, ми не мога да открия Sad
Та затова ми е и темата - ако някой някъде е видял такова, моля да казва. Био магазини, супер хипер мега маркети и прочее.. Все си мисля, че ще е от полза за всички Heart Exl

# 1
  • Мнения: 39 304
Отдавна мисля по тоя въпрос и ще следя с интерес.

# 2
  • Мнения: X
Немско бутер тесто съм купувала с масло.

# 3
  • Мнения: 2
Здравейте, гледайки разни кулинарни предавания ми направи впечатление, че все казват купувайте от най-скъпото бутер тесто, да е с краве масло и прочее. И, разбира се, се зачетох и затърсих из нашия пазар бутер тесто с краве масло, а не с палмово и, познайте, ми не мога да открия Sad
Та затова ми е и темата - ако някой някъде е видял такова, моля да казва. Био магазини, супер хипер мега маркети и прочее.. Все си мисля, че ще е от полза за всички Heart Exl

# 4
  • Мнения: 2
Направи си сам е отговора.

# 5
  • Мнения: 8 243
В качественото палмово масло не е опасно. Опасни и вредни са нискокачествените. Така че най-вероятно купувайки скъпо такова се првдполага, че е озползвано качествено такова.
Аз също не съм намирала такова с масло на нашият пазар.

# 6
  • Мнения: 4 859
https://www.native-bg.com/%D0%B7%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%84% … %D0%BB%D0%BE-700g

Миналата година като търсих попаднах на това ,обаче трябва да се поръчат 15 броя и се отказах .Има адрес в София,може би на място ще дадат и на бройки ....

# 7
  • Мнения: 1 120
В качественото палмово масло не е опасно. Опасни и вредни са нискокачествените. Така че най-вероятно купувайки скъпо такова се првдполага, че е озползвано качествено такова.
Аз също не съм намирала такова с масло на нашият пазар.
палмовото масло е природен продукт. Вредни са хидрогенираните мазнини (маргарин) защото съдържат транс мазнини, които не са природен продукт.
Все пак и аз предпочитам да си го направя. Става бавно, защото трябва да се точи на 3 пъти на интервали, но сега зимата е по-лесно.

# 8
  • Paris, France
  • Мнения: 14 025
Не пишете какъв тип точно ви трябва, е смисъл с тънки или по-дебело кори, на руло или в кръг разтопено. Живея в чужбина и купувам бутер тесто, обикновено, с по-тънки кори като се изпече, от Лидъл. Тяхното е с чисто масло. В Leclerc, Carrefour.дъщо съм виждала такива тесто с масло. Пише си на опаковката.

Някой писа, че палмовото масло не е вредно. Не е, когато не е хидрогенирано, а това за бутер тестото трябва да е твърдо като масло на студено и няма как да не е хидрогенирано.

Внимавайте, защото на някои опаковки пише "с масло", но това не означава, че вътре няма и друга мазнина. Тук на тестата с масло бед друга мазнина пише "Pur beurre" - чисто масло. Гледайте етикета!

А такова тесто понякога правя в голямо количество и замразявам. После вадя и чакам 12 часа и е готово за употреба.

Общи условия

Активация на акаунт