"Бременна ли съм?" - тема за бързи въпроси и отговори 48

  • 33 130
  • 770
  •   1
Отговори
  • Мнения: 31 173
Тази тема е за всички, които имат съмнения, че може да са забременели.
Моля, ограничавайте се само до задаването на конкретни въпроси. За споделяне на вълненията около забременяването потърсете двете отчетни теми в същия подфорум.




Полезна информация:


Тестовете за бременност дават най-коректни резултати, когато са направени навреме,а именно:
Кръвен тест (бета ЧХГ) – най-рано 11 дни след ДОКАЗАНА овулация
Уринарен тест – най-рано 12 дни след ДОКАЗАНА овулация или на първият ден от закъснението.
Щом на уринарния тест се появи втора черта, колкото и бледа да е тя, теста е положителен



Във въпроса си не пропускайте следната информация:
1) Дата на последната менструация и продължителност на месечния цикъл (от първи ден на менструацията до първия ден следващата менструация; за първи ден се счита денят с истинско кървене, а не само зацапване);
2) Метод на засичане на овулацията, ако има такъв;
3) Ден/дни с непротектиран полов акт (дни със съмнение за евентуално зачеване);
4) Лекарства, които биха имали някакво значение (прогестеронови препарати, противозачатъчни, Клостилбегит, Кломифен и др.)
5) Правени ли са хормонални изследвания и има ли отклонения при тях
Така ще бъдем максимално полезни.

Моля задавайте въпросите си тук, за да не се създават нови теми с еднакво или подобно съдържание.

Успех и се надявам да намерите отговор на въпросите си![/b]

# 1
  • Мнения: 2
Здравейте
Може ли малко повече да ми обесните  за имплантациятя.
Предполагам че ми се случва нещо такова но не съм сигурна.
Благадаря ви предварително.

# 2
  • Мнения: 164
7-9 дни след овулация. Може да има леко кървене

Здравейте
Може ли малко повече да ми обесните  за имплантациятя.
Предполагам че ми се случва нещо такова но не съм сигурна.
Благадаря ви предварително.

# 3
  • София
  • Мнения: 11 486
Какво точно усещаш, че мислиш, че е имплантация?

# 4
  • Мнения: 482
Здравейте
Може ли малко повече да ми обесните  за имплантациятя.
Предполагам че ми се случва нещо такова но не съм сигурна.
Благадаря ви предварително.
Обикновено е зацапване,моето беше розово,няколко еднократни капки на бельото Hands V

# 5
  • Мнения: 137
Здравейте мамчета☺ Хубав слънчев ден пожелавам 🍀☀ искам да попитам случвало ли ви се е по време на бременност да ви боли гръдния кош(между гърдите точно)..не е като настинка , а като набито...в началото на 8ми месец съм.Благодаря

# 6
  • Мнения: 293
Тялото е съставено и от мускули ,които понякога се схващат.Пиете ли магнезий?Другия вариант е рефлукс,киселини.
Здравейте мамчета☺ Хубав слънчев ден пожелавам 🍀☀ искам да попитам случвало ли ви се е по време на бременност да ви боли гръдния кош(между гърдите точно)..не е като настинка , а като набито...в началото на 8ми месец съм.Благодаря

# 7
  • Мнения: 137
Тялото е съставено и от мускули ,които понякога се схващат.Пиете ли магнезий?
Здравейте мамчета☺ Хубав слънчев ден пожелавам 🍀☀ искам да попитам случвало ли ви се е по време на бременност да ви боли гръдния кош(между гърдите точно)..не е като настинка , а като набито...в началото на 8ми месец съм.Благодаря


Да пия магнерот 3х1 ...някъде четох статия , че гръдния кош също се разширява дале е възможно от това да е (странното е , че само по средата като кихна го усещам най-много)

# 8
  • Мнения: 293
Ами понякога е нормално когато кихнеш да усещаш болка, не съм сигурна че се разширява гръдния кош,няма логика,ама ще питам Гугъл все пак😁.А и без изобщо да искам да се заяждам ,има друга тема казва Бременност,въпроси и отговори"
Тялото е съставено и от мускули ,които понякога се схващат.Пиете ли магнезий?
Здравейте мамчета☺ Хубав слънчев ден пожелавам 🍀☀ искам да попитам случвало ли ви се е по време на бременност да ви боли гръдния кош(между гърдите точно)..не е като настинка , а като набито...в началото на 8ми месец съм.Благодаря


Да пия магнерот 3х1 ...някъде четох статия , че гръдния кош също се разширява дале е възможно от това да е (странното е , че само по средата като кихна го усещам най-много)

# 9
  • Мнения: 34
Здравейте, Дами. На 4-ти ден от закъснението съм.

# 10
  • София
  • Мнения: 11 486
Бременна си.

# 11
  • Мнения: 450
Има ли съмнение? 😀

# 12
  • Мнения: 602
Мисля, че Sani32 само информира Grinning


Междувременно при мен излезе и второто ЧХГ нараства нормално 77.31, удвоява се на 43.8 часа. Сега чакам док да каже кога е прегледа.

Последна редакция: ср, 26 фев 2020, 16:50 от Chef-mama

# 13
  • Bulgaria
  • Мнения: 2 671
Здравейте, от няколко дни рязко загубих всякакъв апетит. Нямам никакво желание за абсолютно никаква храна. Освен това имам е гадене, което се усеща вечер и дори по време на хранене. Снощи дори докато си миех зъбите ми се гадеше. Освен това понякога ми се замайва главата. Цикълът ми приключи няколко дни преди да се появят симптомите. Последните ми полови контакти са били в приода 12.02.-16.02. А на 17.02. цикълът ми започна. Не съм си правила тест и честно казано не мислех, че изобщо тези симптоми се дължат на бременност, тъй като си имах нормален цикъл. Но след като споделих за симптомите си близките ми ме попитаха дали не съм си направила тест. Те се съмняват, че може да са симптоми на бременност. Утре ще отида да лекар, но мислех по-скоро да се насоча към гастроентеролог. Според вас има ли въобще някакъв шанс за бременност?

# 14
  • Мнения: 164
Щом ти е дошло... как така дали си бременна?

Общи условия

Активация на акаунт