Шампоан против пърхут за мазна коса

  • 2 116
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 874
Здравейте, препоръчайте ми шампоан за мазна коса срещу пърхут.Благодаря.

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 279
Милва с хума

Редактирам се: първо правя курс с Низорал, за да съм сигурна, че ако е гъбичка, ще я ликвидирам. Иначе от някои шампоани за мазна коса също съм получавала залющване, поради прекомерно изсушаване, та с Милвата попаднах на златната среда!

Последна редакция: вт, 25 фев 2020, 17:18 от Maria Dimova

# 2
  • Мнения: 1 463
Запис. Пробвала съм много, включително и професионални, но не мога да улуча.
Последното ми разочарование е дълбоко почистващ на Lakme.
При мен по-скоро е проблем с бързо омазняване.

# 3
  • Мнения: 200
Аз препоръчвам шампоаните на Орзен. Използвам този за мазна коса вече половин година и заедно с това ми изчезна и пърхута.

# 4
  • Мнения: 1 874
Купих Милва с хума и като за първо къпане ми се стори ок.
Сладурката от аптеката също каза, че е хубав.
Иначе струва 2 лв, хаха.

# 5
  • Мнения: 1 874
Косата ми се чувства по-добре сравнено с шварцкоофа дето ползвах преди това.

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 279
Косата ми се чувства по-добре сравнено с шварцкоофа дето ползвах преди това.
Аз от доста време го ползвам вече и мога да кажа, че този шампоан ме спаси от депресия. Направо ми беше писнало от пърхут и мазни корени. Започнах да пробвам всички методи от форума, минах и през индийските маски( голяма цапаница ), докато не дойде ред на Милва.... извади ме от омагьосания кръг.

# 7
  • Мнения: 1 336
Това  е най-доброто, на което съм попадала до момента: Benemedo. Ползва се в началото 2-3 пъти седмично, после се разрежда веднъж седмично и сега го ползвам веднъж на месеца. Не е вълшебен, но по-добър не съм ползвала. След като сърбежа и мазния пърхут значително намаля, минах на Алтерна.
Ползвала съм Милва с хума, за мен е ужасен, докара пърхут на дъщеря ми (10г.).

# 8
  • Мнения: 593
Себорал спрей. Впръсква се в скалпа след като се изкъпеш и втриваш хубаво с пръсти. Не суши косата веднага със сешоар, а изчакай малко.

# 9
  • Мнения: 25
Моята коса в корените е мазна ,а върховете й са много сухи. Пробвала съм какво ли не ,в началото дава резултат и след известно време започва отново да се омазнява много бързо.

# 10
  • Мнения: 13
Моята коса в корените е мазна ,а върховете й са много сухи. Пробвала съм какво ли не ,в началото дава резултат и след известно време започва отново да се омазнява много бързо.
Почти съм сигурен, че на практика не пиете вода и тялото ви (косата) просто съхне!

Препоръчвам Head&Shoulders!

Рекламата, че лекува пърхута в моя случай се оказа вярна!!!

Мъж съм, но и мъжете имаме коси(понякога;)),
та затова се престраших да дам мнение!
Бих искал да открия причината за омазняването на косата,
изсушаването й, пърхута и т.н.
За себе си имам някакво мнение,
но ако то е валидно за повече на брой хора(коси),
то тогава е по-близо до истината!
Та с две думи смятам, че ако една коса е суха или с пърхут или пък мазна
то причината за това е, че човек пие по-малко течности(вода),
отколкото е нужно на организма!!!
Или по-точно съотношението между
приета храна и течности,
не е в полза на течностите!
Ако си набавяте водата от храната,
то тогава е много вероятно да имате
мазна коса или мазна кожа по лицето!
Ние сме около 70% вода!!!
Колко хора приемат около 30% храна и около 70% течности?!
Май сме много малко все още ... но ако чакате мнозинството хора да започнат да лансират идеята за приемането на повече течности,
то рискувате ... животът ви да премине в чакане...
Бебета са над 90% вода!
Човек на средна възраст е около 70% вода!
А ако водата в тялото на човек падне до около 60%
може и да е фатално за здравето и живота на човек!!!

С течение на времето от рождението си се обезводняваме прогресивно!
А всеки един биохимичен процес в човешкото тяло е немислим без вода!
Т.е. животът в нас изчезва постепенно без вода
и постепенно се появяват всевъзможни заболявания!
И така съответно когато се каже, че някой е умрял от старост,
то това всъщност означава, че е умрял от обезводняване!!!

Почти съм сигурен, че почти сто процента от дамите,
които декларират, че имат пърхут пият много малко вода или течности!!!
Моля, споделете в интерес на науката - пиете ли
достатъчно количество течности или вода или не пиете?

# 11
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 279
100% няма връзка пиенето на вода със сухата или мазна коса. Принципно едно балансирано и пълноценно хранане прави кожата здрава и красива.Преди всичко ви моля да се запознайте как и защо се появава пърхута, колко вида пърхут има, как хормоните влияят на омазняването,що е то ДНК. Може примерно да прочетете защо краищата на дългата коса са по- сухи и повярвай, докато ползваш сешоар, преса и супра, по 10 литра вода пий на ден, все тая!

# 12
  • Мнения: 13
100% няма връзка пиенето на вода със сухата или мазна коса. Принципно едно балансирано и пълноценно хранане прави кожата здрава и красива.Преди всичко ви моля да се запознайте как и защо се появава пърхута, колко вида пърхут има, как хормоните влияят на омазняването,що е то ДНК. Може примерно да прочетете защо краищата на дългата коса са по- сухи и повярвай, докато ползваш сешоар, преса и супра, по 10 литра вода пий на ден, все тая!

Не се сърдете, но май не сте прочела внимателно какво съм написал в предишният си коментар, а именно, че без вода всеки един биохимичен процес в човешкото тяло е немислим - т.е. НИКАКВА ХРАНА НЕ МОЖЕ ДА СЕ УСВОИ ОТ ОРГАНИЗМА БЕЗ ВОДА!!! Ако на организма не му давате вода, то той се опитва да си я набавя от храната!!! Ако човек е обезводнен, то тогава повръща приетата храна(изхвърля я), защото храната изисква още вода, за да се усвои... Ако човек се обезводни силно може и да умре!!! Каквито и да е витамини, минерали и т.н. да липсват в един организъм това няма да убие човека, макар, че може да му причини ред заболявания... Ако продължително време човек е обезводнен, започват да съхнат органите с по-нисък приоритет(с по-малка важност), като кожата, например. Ако кожата по главата Ви е суха и се лющи означава, че имате пърхут(въпреки, че може да се касае и за бактерии по кожата...), но ако кожата Ви е мазна, то може би си набавяте нужната вода от храната... Както и да е... пиенето на повече течности може само да Ви помогне не само на кожата, но на цялото Ви тяло - ще започнете да се нахранвате от много по-малко количество храна, ще сте много по-бодра, ще се наспивате по-бързо, ще ви трябва по-малко сън, ще намалеят драстично всевъзможни проблеми с храносмилателната и/или отделителната система на тялото и т.н., и т.н., и т.н. Ако искате - Не ми вярвайте!!! Просто пробвайте! Водата в нашата страна все още може да се намери дори и безплатно! Simple Smile

# 13
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 279
Чета внимателно, надявам се да някой да си полезен. Съгласна съм за водата и процесите в тялото. Не се съгласих, че ако пиеш повече вода, ще имаш по- мазна коса и обратното. Омазняването на кожата е чисто хормонален проблем. Водата не може да излекува хормонален проблем.

# 14
  • Мнения: 13
Чета внимателно, надявам се да някой да си полезен. Съгласна съм за водата и процесите в тялото. Не се съгласих, че ако пиеш повече вода, ще имаш по- мазна коса и обратното. Омазняването на кожата е чисто хормонален проблем. Водата не може да излекува хормонален проблем.

Добре, но и хормоните също са следствие на биохимични процеси в човешкото тяло! Какво толкова чудно има, че водата влияе дори и на хормоналният ни баланс? Аз между другото смятам, че ако човек пие повече вода кожата му става нормална, а ако не пие вода, а си набавя водата от храната, то тогава кожата става доста по-мазна, ако обаче не се храни достатъчно и не пие вода, тогава кожата е по-суха от нормалното - поне при мен беше такова положението преди години...
Сигурен знак, че си набавяте водата от храната е ако не издържате дълго време без храна! Аз например преди години, когато почти не пиех вода направо ми ставаше лошо ако не закусвам на време, ако не обядвам на време или ако не вечерям на време! А днес, когато пия доста вода(поне 3-4л) мога да не ям с дни и нищо ми няма...

Общи условия

Активация на акаунт