Бригада "Нов дом" - 4

  • 130 496
  • 2 359
  •   1
Отговори
# 2 340
  • Мнения: 4 966
Всъщност момичето се е справило доста добре - образована е, има си работа, поне веднъж в годината успява да пътува, много усмихната и положително настроена.

# 2 341
  • Мнения: 844
Не ми е приятно да пиша такива неща, ко баба ми, лека и пръст беше незряща. Готвеше страхотно, правеше всякакви манджи и десерти, а най-много обичах домашните и курабии. В стаята и винаги беше подредено. Сама си се къпеше, переше и оправяше. Беше важно да не и се размества, защото така се ориентираше по-лесно. Така че е изключително нелеп целия този "разговор" в последните страници. Не го правете, не е уважително. Ако някой е решил да предпази детето си, като  е решил да готви вместо него, е изцяло негов избор и право. Момичето на колко години е? Аз имам познати на по 25г които ме са писали нож също. В стаята им е кочина и могат да готвят само от замразени кутии (не е сигурно). Ама абсолютно зрящи.
Абсолютно вярно! Разговора е наистина нелеп! Дано майката на това усмихнато момиче, няма време да чете!

# 2 342
  • Мнения: 19 319
На мен в този епизод най-странно ми стана, че сложиха котлони с тъч скрийн на сляпото момиче. Доста голяма подигравка. Също не ми направи добро впечатление майката, че не е научила дъщеря си да готви и да ползва нож. Видяхме майките на Вики и Ники, макар случаите да са много по-тежки, че се стараеха да научат децата си на, колкото се може по-голяма самостоятелност, защото е ясно, че няма да са вечно до тях да им мажат филийте с кайма, а тук, както и при случая с другото дете с увреждане, майките не смятат за длъжни да учат децата си на самостоятелност, а просто им слугуват. Това е обидно към самите им рожби, които вече не са и деца дори, и им правят мечешка услуга...

Ремонтът настрана - обзавеждането, в частност разпределението на стаите, винаги им куца. Диванът забит в ъгъла, а телевизора пред гардероба... Също и нещо друго - няма нужда да бутате телевизори във всяка стая. Те двама души, с 3 телевизора, що за глупост? Ние сме 4-членно семейство, с три спални, хол и кухня дом, и имаме един-единствен телевизор и живеем добре с него Smile.

С котлони с тъч скрийн ще се оправи не по-зле, отколкото с обикновените котлони. Иначе в предаването споменаха, че музикантът е неин съученик, т.е. и двамата вероятно са учили в едно от двете училища за незрящи - в София или във Варна. Там имат уроци по домакинство/готварство. Учат ги как да се справят.

# 2 343
  • София
  • Мнения: 2 490
Леля ми преподава Физическо в Луи Брайл в София.

Води учениците си на екскурзии, походи и на ски! Честно, не знам как става това, но явно успяват да се справят дори с неща, с които ни се струва невероятно да се справи незрящ.

Прекрасен финал на сезона! Чакам нови епизоди с нетърпение.

# 2 344
  • Мнения: 467
С котлони с тъч скрийн ще се оправи не по-зле, отколкото с обикновените котлони. Иначе в предаването споменаха, че музикантът е неин съученик, т.е. и двамата вероятно са учили в едно от двете училища за незрящи - в София или във Варна. Там имат уроци по домакинство/готварство. Учат ги как да се справят.
Момчето е DJ Панчо и е голям пич. Има youtube канал и подкаст. Прави много хубави неща и е много в час с доста работи. Хората могат да научат не малко от него. А Божидара вече цяла седмица се мъча да се сетя откъде ми е позната. Но това не е от значение.

Относно котлоните - аз пък се дразня как винаги слагат малки плочи с два котлона, а не големи с 4. Спести от декорацията и дай пари за по-важното. И другото което ме изкарва извън нерви, но това знам защо го правят, тъй като е сериозно перо, това са вратите. Много рядко сменят външна врата, а интериорни...почти никога.

Лично на мен сезонът ми хареса, макар да може да се снима много по-впечатляващо и наистина да ни пръснат емоциите. Честно да си призная, Мария и брикадата на Калин си пасват повече. Усеща се симбиоза помежду им. Караджов беше доста изкуствен пред камера. Аз съм се срещал с него и лично, по работни дела. Доста по-различен е, но то е нормално. Не ми е ясно защо са ги сменили, но определено Калин пасва повече на формата. Но те Иван и Андрей са го видяли във Фермата как стои на екран и като поведение, и са си направили сметката. Според мен този сезон правиха доста по-сериозни ремонти, макар да признавам, че епизодите, които са ме трогнали най-много, са били в предишни сезони. И не на последно място - страхотно е това с доброволците! Видях познати сред тях и това ме накара да обмислям в момента и аз да се запиша като доброволец (не за Бригада нов дом, а попринцип). Това мисля, е най-ценното, защото добрият пример увлича. Ето, увлече мен. И второто хубаво нещо, което аз открих, са групите "Купи подарък от майка на дете с увреждане". Бях чувал, но когато не го отвориш на момента, забравяш и подминаваш. А сега, когато го видиш и то в няколко епизода, просто запомняш и ти стои в мозъчето. Защо да не помогнеш по този начин? Хем купуваш подарък, хем удряш едно рамо на хора наистина в нужда.

Много мразя когато свърши сезонът в телевизиите и чакаме да се заснемат продукциите за новия такъв. Абе настава скука. И на финала:

Иване! За Андрей не знам, но ти четеш тоя форум. Правите хубаво предаване, смислено. Но аз мога да ви го направя още по-яко и да го заснема по-качествено. Замисли се над думите ми Sunglasses

# 2 345
  • Мнения: 4 105
Аз също бях чувала за тази група, но все не ми идваше на ум да влезна. Сега след епизода с Невена го направих. Жените там качват много хубави неща. Обмислям да поръчам чаршафчета и по-нататък ще имам нужда и от други неща - главно подаръци, смятам от там да поръчвам.

За врати и прозорци - рядко сменят. Това е скъпо перо и не го правят. А, и може би нямат спонсори за тях. Вижте, че рекламират строителни материали, мебели ИКЕА, Зора, матраци Тед. Предполагам, че им дават някакви мостри и така ремонта им излиза по-евтино.

Мен ме радва, че започнаха да слагат и вградени уреди. Преди с тези цели печки+котлони беше много грозно. Плотовете на кухнята бяха рязани, а сега са цели и има по-завършен вид кухнята. Иначе котлоните са въпрос на избор. Ние също сложихме двойка котлони в нов апартамент. Не е, че нямахме място. Просто не съм такава видна готвачка, че да готвя на 4 котлона. Рядко ми се случва да ползвам и двата, та какво остава за 3 и 4.

# 2 346
  • София
  • Мнения: 13 762
Имам на вилата печка с 4 котлона. Ползвам само 1 от тях.
Готвя минимум веднъж на ден за голямо домакинство и умишлено и вкъщи, и в летния ни дом имам двуместни котлони. Обичайно ползвам само бързонагряващия, а другия го включвам веднъж на 1-2 седмици, когато трябва да поддържам нещо топло по време на готвенето (обикновено млякото за фрикасе, за зеленчуково пюре или за мляко с ориз).

# 2 347
  • Мнения: 4 966
Аз имам четири, а мисля да ги намаля на два. Изключително рядко ползвам повече от два.

Вратите, освен че са скъпо перо, много често трябва да се правят по поръчка или да се нагаждат по размер. Слагането почти винаги означава разбиване, освен пари, ще отиде и доста време, а в по-старите апартаменти и в къщите готовите врати рядко пасват. Поне бравите могат да сменят.

# 2 348
  • софия
  • Мнения: 25 960
Всеки, който ползва активно котлони, знае, че не техният брой е от значение. Готвя активно и съжалявам, че сложихме 2. Не защото ще ползвам повече от 2 едновременно, а заради мястото.
Ако сега трябва да правя плот, ще сложа 4 котлона с пълното съзнание, че ще ползвам едновременно не повече от 2.

# 2 349
  • Мнения: 4 105
Защо са Ви повече, ако ползвате само два?

# 2 350
  • софия
  • Мнения: 25 960
Защото съдовете, които се ползват, са с различна големина. Проблемът не е в броя.
Най-прости спагети със сос създават проблем.

# 2 351
  • София
  • Мнения: 6 002
Според мен при двойките много трудно се ползват едновременно и двата котлона. Отзад е малкият и как разбъркваш в малката тенджера, когато голямата е отпред. Когато ползваме по два едновременно, ползваме или два по диагонал, или два един до друг.

# 2 352
  • софия
  • Мнения: 25 960
Двойката може да се разположи успоредно на плота (при мен винаги е било така) и едновременното ползване не е никакъв проблем, но проблемът с обема на съдовете остава. Никога повече няма да сложа двойка и никога не ползвам повече от 2 котлона едновременно.

# 2 353
  • Мнения: 1 610
Аз съм с 2 в нас и признавам, че единия не го ползвам. Сега правихме ремонт и сложих 3, като плочата е за 4ри, но са шахматни и реално може да ползваш и 3те едновременно. Това според мен е най-доброто и удобно решение. А колко хубави си бяха старите печки. Тогава имахме 4 и ги ползвахме всичките (баба ми де) разбира се не готвиш едновременно, но си седи едната манджа там, че все няма място.
Аз още в началото на сезона бях писала, че определено имат нужда от повече спонсори. Ако имаха спонсори за врати, щяха да ги сменят и фирмата сама да си ги монтира примерно. Но вратата за съжаление е по-скоро лукс, а при бригадата водещо е нуждата, после естетиката и накрая лукса..  тия нови тв дето ги слагат едва ли са последно поколение самсунг

# 2 354
  • София
  • Мнения: 13 762
Няма нужда от 4 с различна големина, когато са 2, от които (поне) единият е с разширяваща се зона. Моите са така и пускам по-малките или по-големите зони, според големината на съда, вместо да губя пространство с ненужни котлони.

Общи условия

Активация на акаунт