Лидл 137 - По женски...

  • 118 968
  • 2 174
  •   1
Отговори
# 675
  • Варна
  • Мнения: 10 790
Спретнах набързо манджичка с гювеча от буркан, който е на прИмоция.

# 676
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 992
Не ми бяха оставили ни едно прясно мляко пълномаслено, ни от дългите домати. Утре ще трябва да гледам в нашия магазин и от рано да си запазя една бройка или две ако срока позволява.

# 677
  • Мнения: 25 739
Не ми бяха оставили ни едно прясно мляко пълномаслено, ни от дългите домати. Утре ще трябва да гледам в нашия магазин и от рано да си запазя една бройка или две ако срока позволява.
В Мадрид май тече презапасяване. Днес мернах снимки на празни рафтове.

# 678
  • Пловдив
  • Мнения: 40 770
А с какво пр.мляко Ведраре е по ок от другите лидълски марки?

# 679
  • Sofia
  • Мнения: 21 632
По мое мнение с абсолютно нищо.
В началото, като отворииха нашия (княжевския) Лидл имахме  прясно мляко Олимпус 3.7%  (него купувахме), взехме и Пилос, и Вердаре и особена (да не кажа никаква) разлика не видяхме. Вече забравих цената на Вердарето (не повторихме), но Олимпуса бие и двете - на цена 2.65лв. Та сега сме на Пилоса в кутията за 1.84лв

# 680
  • In transit
  • Мнения: 11 819
Морена, при вас е златен Олимпус-а. Тук е на 2,39лв и от месец поне е в бутилки от 1200мл.

# 681
  • София
  • Мнения: 1 365
Бели и сини ръкавици съм взимала, не съм обръщала внимание от какъв материал са, но отвори ли се кутията и престоят ли повече време, започват да се късат още, докато ги слагам. Старее материалът от съприкосновение с въздух.
👍

# 682
  • Sofia
  • Мнения: 21 632
Баш, Мики!

# 683
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 992
В Мадрид май тече презапасяване. Днес мернах снимки на празни рафтове.

От както вчера съобщиха за затварянето на градини, училища и университети хората са пощуряли да се запасяват. Такова купуване от години не помня. Заради тях ми се налага да взема някои неща, защото ще изчезнат за нула време. Днес взех яйца и сирене, ябълки, гъби, кисело мляко и още няколко други неща. Мислех и една кутия пр. мляко ама палетата бяха празни. Утре ще взема от магазина където работя още преди да са отворили, че да се вредя и аз. Пилетата буквално за час изчезнаха от рафтовете. Утре ще видя какво са оставили.

# 684
  • Мнения: 25 739
Анжела, толкова ли е важно да се презапасят. Магазините няма да затворят...

# 685
  • Sofia
  • Мнения: 21 632
То пък да е само при Анжела... тук не беше ли същото по едно време, пък и вече му свикнахме изглежда.... Wink

# 686
  • Мнения: 10 210
Сега пак казаха да не се презапасяваме, излишно е, макар и новите 2 случая в София.

# 687
  • Мнения: 25 739
Дори и в Италия, където са блокирани, магазините за храна работят.
Не мисля, че тук ще затворят. Освен цените да вдигнат, за това да е паниката и лудото запасяване.

# 688
  • Мнения: 10 162
По-скоро обратното- паниката на пазаруващите бясно презапасяващи се (без нужда) да вдигне цените в някои магазини. Повишено търсене - увеличени цени, основен пазарен принцип.

# 689
  • Мнения: 9 124
Лъки, в Италия е друго си мисля. Там си имат производство, а и обожават паста и такива дълготрайни неща, не е проблем с месеци да си го ядат.
Ние почти нямаме нищо, всичко се затри. Виж стоките откъде са. Дори на пазара сергиите уж са производители пишат, ама лъжат. Всичко е от борсата купено, преди на Слатина беше, сега не знам. Купуват на едро и продават после на дребно на двойна цена близо. Та...не си мислете, че това е българско. В магазините по-големите пише, защото ги задължават откъде са продуктите. Колко видя български стоки, всичко е Турция, Испания, Полша, че и Аржентина нещо беше , та се чудех как е дошло. Много рядко да има български зеленчуци и плодове. Обърни внимание. Същото и с другите неща. Ако не влизат камиони внос , бързо ще свърши всичко. Както си свикнала на пресни зеленчуци и плодове, ще взема да те мисля, честно. Вземи купи няколко кутии с нещо и пакети, ако стане като в Италия да не се чудиш какво да дадеш на детето. С най-добри чувства го пиша. Приятелче си ми, затова. Знам, че си на диета, ама...имаш малко дете. Не знаеш какво ще стане. Купи нещо за седмица -две пакетирано или консерви за  всеки случай.

Общи условия

Активация на акаунт