Отдаване и наемане на имоти - какво се случва реално? - ТЕМА 18

  • 23 422
  • 758
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: X
Нико, жената и семейството й вече не търсят, ако не си разбрал. Сагата е отпреди 5 години и половина.
Също, моля те да пуснеш картинките пак след 2 до 4 седмици, да сравняваме цени. Ще има какво да се види.

# 586
  • Мнения: 852
Ми дори към днешна дата, 6 години по-късно!, виждам само на първата страница 3 х 500-550 лв, при това обзаведени. Какво доказваш, че аз съм права?

# 587
  • Мнения: X
Ми дори към днешна дата, 6 години по-късно!, виждам само на първата страница 3 х 500-550 лв, при това обзаведени. Какво доказваш, че аз съм права?
Не, доказвам, че вероятно си луда, щом при наличие на поне няколко приятни апартамента си наела такова чудо: .

Последна редакция: пт, 03 апр 2020, 15:33 от Анонимен

# 588
  • Мнения: 852
Да се самоцитирам отново.
NikoT, беболина вече няколко пъти е обяснила, че апартаментът е наеман на зор без нито едно предложение от брокер.

# 589
  • Мнения: X
Нико, жената и семейството й вече не търсят, ако не си разбрал. Сагата е отпреди 5 години и половина.
Също, моля те да пуснеш картинките пак след 2 до 4 седмици, да сравняваме цени. Ще има какво да се види.
Галинор, след няколко месеца когато ти, аз и много други хора ще сме с намалели доходи е нормално заради спадналата ни покупателна способност да има промяна в цената и наемите на жилищата. Аз лично не виждам повод за радост. Предпочитам на всички да им се увеличават доходите и да няма корекция надолу при наемите и продажбите. П.П. Беболина, както сега има немалко предложения за двустайни в дадените райони така и тогава е имало. Още повече, че по-спомен каза, че тогава сте гледали имоти и извън младостите.

# 590
  • Мнения: 852
Аз разбирам, че във фантазията ти в момента, в който ти потрябва квартира, бликва един рог на изобилието от оферти и не е проблем не за 1 месец, а за 1 седмица да си намериш точно това, което ти трябва. Разбира се, това се случва независимо от месеца, в който ти потрябва, всички обяви са реални, а брокерите са отзивчиви и търсят това, от което имаш нужда, вместо да ти предлагат това, което вече имат.

Аз разбирам, но в реалния живот нещата не се случват така, и съм изброила всички причини това да не се получи и в моя случай в предишен пост.

# 591
  • Варна
  • Мнения: 5 156

И за да ме разберат и Беболина, и Диди, аз ще направя извода:
...
А тук в България смятаме, че малкото жилище не ни подхожда на положението. Това е изхвърляне без финансово покритие. За сумата Х, да речем 500 лв. можеш да наемеш малка ремонтирана, чистичка и уютна боксониера или неремонтирана, мръсна и със стари мебели гарсониера. Тук се хвърляме на гарсониерата, защото боксониерата била тясна, а след това плачем, че в неремонтираната гарсониера имало мухъл, течове, удрял ток.


Joy Много ясно, че ще ревем, като удря ток. Ти няма ли да ревеш?? Не можем да се оплачем ли? И като ни перне тока, си хващаме багажчето и сме чао, не седим да държим сметка на хазяйката...  Да си търси други наематели, които няма да ревнат и няма да избягат след първия токов удар.

Хвърляме се на неремонтирана гарсониера, защото представи си, сме двойка, или тройка с дете, които чисто физически няма как да се съберем в бокс. А дори и да сме сингъл, си е наша работа да избираме квадратите на квартирите си. А "твоя" работа е да си оправиш таблото или да си смениш тръбата. Независимо от размера на наема.

# 592
  • Мнения: X
Аз разбирам, че във фантазията ти в момента, в който ти потрябва квартира, бликва един рог на изобилието от оферти и не е проблем не за 1 месец, а за 1 седмица да си намериш точно това, което ти трябва. Разбира се, това се случва независимо от месеца, в който ти потрябва, всички обяви са реални, а брокерите са отзивчиви и търсят това, от което имаш нужда, вместо да ти предлагат това, което вече имат.

Аз разбирам, но в реалния живот нещата не се случват така, и съм изброила всички причини това да не се получи и в моя случай в предишен пост.
Когато човек е готов да плати средна за района цена винаги ще си намери квартира по всяко време на годината. Да, има месеци когато има по-голямо предлагане и такива с по-малко, но винаги има предлагане. Пак повтарям, че говорим за средна за района цена. Когато се търси най-евтиното тогава ситуацията е по-различна и вероятно трябва да се чака за случайно попадение или да се наеме някоя мизерия. П.П. Диди, по-евтините жилища не случайно са на такива цени. След като се оправят тръбите и ел инсталацията на даден имот се налага поне козметичен ремонт, а това вдига поне малко цената. Да не говорим, че при вариант цялостна подмяна на ел и ВиК сумите са плашещи и тогава наемодателя е по-добре направо да отиде в малко по-високия клас. Разбира се ако токът издава звуци и е опасен за здравето трябва да се поправи, но имоти с такива проблеми са наистина голяма рядкост и е много лесно още при огледа да се чуят тези проблеми.

Последна редакция: пт, 03 апр 2020, 19:21 от Анонимен

# 593
  • гр. Варна
  • Мнения: 789
А "твоя" работа е да си оправиш таблото или да си смениш тръбата. Независимо от размера на наема.
Това е така, но с малко уточнение. Ако е полвана ел.инсталацията правилно.
Например, ако наемателят е набичил едновременно на един кръг готварска печка,
радиатор за отопление и за разкош пусне сешоар?

# 594
  • София
  • Мнения: 5 949
Добре де, нашите емигранти в UK например, някои с години живеят и работят и имат прилични доходи , и те споделят че 6 души наемат едно жилище заедно. Делят наема. И двама-трима делят една спалня. И това работещи мъже, не някакви студенти на стипендия.
И как? Значи там може и е приемливо да се пести от квартира и да нямаш много претенции. Тук в България обаче студенти или младежи, които уж нещо учат и уж нещо работят, с по 800  лева заплати искат какво да наемат? Самостоятелно жилище? Луксозно? Или какво точно.
Ако се комбинирате две двойки, или 3 момичета или както си решите, и делите един апартамент, ако сте с малки доходи... и аз не знам вече,  какво се иска?
За малко пари - дупка. То вие си го правите извода, какво да се обясняваме да безкрай?

# 595
  • Мнения: X
Скрит текст:

Добре де, нашите емигранти в UK например, някои с години живеят и работят и имат прилични доходи , и те споделят че 6 души наемат едно жилище заедно. Делят наема. И двама-трима делят една спалня. И това работещи мъже, не някакви студенти на стипендия.
И как? Значи там може и е приемливо да се пести от квартира и да нямаш много претенции. Тук в България обаче студенти или младежи, които уж нещо учат и уж нещо работят, с по 800  лева заплати искат какво да наемат? Самостоятелно жилище? Луксозно? Или какво точно.
Ако се комбинирате две двойки, или 3 момичета или както си решите, и делите един апартамент, ако сте с малки доходи... и аз не знам вече,  какво се иска?
За малко пари - дупка. То вие си го правите извода, какво да се обясняваме да безкрай?

Тези комуни и тук ги има.
И какви 800 лв, нали много над 1000 лв била заплатата.
За деленето, какво се дели? Един не плати, друг не плати. Хазяина не го брига, той имал отношения само с един човек. Ми и мен не ме брига.
Дупката предполага кофти наематели. На когото не му харесва, ремонт за 50-100 бона, дава на паралии и готово. Ама и там комай не излизат сметките, нали?

# 596
  • Мнения: 969

И за да ме разберат и Беболина, и Диди, аз ще направя извода:
...
А тук в България смятаме, че малкото жилище не ни подхожда на положението. Това е изхвърляне без финансово покритие. За сумата Х, да речем 500 лв. можеш да наемеш малка ремонтирана, чистичка и уютна боксониера или неремонтирана, мръсна и със стари мебели гарсониера. Тук се хвърляме на гарсониерата, защото боксониерата била тясна, а след това плачем, че в неремонтираната гарсониера имало мухъл, течове, удрял ток.


Joy Много ясно, че ще ревем, като удря ток. Ти няма ли да ревеш?? Не можем да се оплачем ли? И като ни перне тока, си хващаме багажчето и сме чао, не седим да държим сметка на хазяйката...  Да си търси други наематели, които няма да ревнат и няма да избягат след първия токов удар.

Хвърляме се на неремонтирана гарсониера, защото представи си, сме двойка, или тройка с дете, които чисто физически няма как да се съберем в бокс. А дори и да сме сингъл, си е наша работа да избираме квадратите на квартирите си. А "твоя" работа е да си оправиш таблото или да си смениш тръбата. Независимо от размера на наема.
Хора, вече не знам колко мнения и страници за ток, мухъл, изненади. Изненади има навсякъде. Токът може да те удря и в собствено жилище, може и на квартира. Както и да избие мухъл, наводнения. Това са неща, които се случват. Повечето хазяи не допускат имотите си в такова състояние, повечето наематели не рушат нарочно.
По принцип е опасно и недопустимо да има опасна елекстрическа инсталация. Но се случва. И в отдаван под наем апартамент, но не само. Ако е толкова нетърпимо положението - ми сменяте си квартирата. Не е приятно. Но пък и не се случва постоянно да те удря токът, нали? Ако на някой му се случва непрекъснато да попада на лоши квартири или хазяи има два варианта - или пали свещ или търси някаква причина и в себе си, в изборите, които прави.
Успех на всички и бъдете здрави!

# 597
  • Мнения: 9 780
Беболина, хайде и аз пак да ти кажа, без да се самоцитирам.
Ако в даден момент няма подходяща оферта по критерии
- наем
-размер
-състояние
-локация
правиш компромис с някой от тези критерии. С този, който ти е най-малко важен.
Ако ти е по-важно да си в 2-стаен приличен апартамент, пробвай да разшириш търсенето и в други квартали, на цената на повече време за пътуване. Ако пък локацията ти е много важна, се свиваш в по-малко жилище в прилично състояние. Ако пък локацията и размерът са ти много важни, търсиш жилище за ремонт, като се договаряш при огледа дали хазяинът е съгласен да ти приспадне разходите за освежаване. Ако се съгласи - влагаш средства и усилия да приведеш жилището в прилично състояние. Ако не е съгласен - здравей-довиждане, можеш да си коментираш след това с познатите и по форумите какъв дървеняк е бил, на него едва ли му пука. Компромиси се правят и могат да бъдат направени и от двете страни, стига да има желания. Ако няма желание за компромиси - ами насила хубост не става.
Ако не си склонна на никакви компромиси - живееш на тясно, в стайче със съквартиранти в другите стаи, и дебнеш за изгодна оферта, онази правилната, твоята оферта. Когато се появи - тогава.

Диди, разбрах за прЪщящото табло и за токовия удар. Разбрах и че си говорила с хазяина, но не е било поправено. Ами в този случай няма какво да се направи, освен ти да извикаш майстор да го поправи или да си дигнеш багажа и да се изнесеш в друго жилище. Да, неприятно е, но това е положението. Можеш да се оплакваш по форумите колкото искаш от хазяина, но това няма да промени положението. Не го намирам за нормално да не поправят тока, най-малкото аз не бих искала да съм причината някой да пострада. Но не говорим за това как бих постъпила аз. А за твоя случай и твоя хазяин. Когато нещата не се получават - не се получават. Единственият изход е - адио! Търсите си друго жилище и го оставяте с пръст в устата.
Ти сега изведнъж почваш да обясняваш за семейство с дете или сингъл, ама с желание за просторно жилище - въпрос на пазар и възможности (пари) е и това е неприятната истина. Ако нямаш пари за такова голямо жилище, съобразно предлаганото на пазара, просто наемаш по-малко жилище, или респективно такова в по-лошо състояние, или в по-кофти квартал.

Ти си млада и искаш това

Скрит текст:
I want it all (give it all I want it all)
I want it all (yeah)
I want it all and I want it now.
E да, ама не, не се получава, за съжаление!
И аз исках и продължавам да искам същото, но научих с годините, че не може да стане.

# 598
  • Мнения: 852
Да, точно за това става въпрос - сделка на зор е винаги неизгодна поне по един критерий. И какво правим ако хазяинът обещава да направи ремонт преди подписването, а след подписването не го осъществи? А ти вече си платил комисионна, депозит, транспортни разходи и пр. Пиеш една студена вода и споделяш на другите горчивия си опит.

# 599
  • Мнения: 9 780
Същото като мен, когато ми потрошиха уредите - консумираш студената вода.
И аз бях платила комисионна, а поразиите и неплатения наем и консумативи бяха някъде 4 пъти повече от депозита.
Рисковете на живото предаване.

Сега ти ще кажеш, че ти не си такъв наемател, аз ще кажа, че аз не съм такъв хазяин и ще се върнем в изходна точка доста страници назад.

Общи условия

Активация на акаунт