Нашите кухни - 82

  • 50 797
  • 885
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 9 780
Ами още по-добре - само да позашкури хубаво стената, за да няма ръбове и да е приблизително гладко, и да лепи термогръбчето. С толкова много видове лепила по магазините, не може да не може. В старите кухни в банята и кухнята, където са се слагали плочки, е циментова замазка, не е гипс, не е и хоросан. Заради плочките, да държат. Като гледам, кухнята не е в ново строителство, така че майсторът да се стяга, да си свърши работата.
Иначе по въпроса - да, и според мен е добре да сложиш термогръб от долния ръб на печката Раховец до долния ръб на горните шкафове, защото си пръска при готвене, а и има изпарения от готвенето, не са само пръски.

# 601
  • Мнения: 68 646
Благодаря ви много. Така ще направя...☺

Абе майстор да ти влезе в къщата Joy..всички знаем как е 😆

# 602
  • Мнения: 29
Благодаря man_darin_ka, има възможност да сложим пералня в един много малък склад. Може и по тази идея да помислим.Simple Smile

# 603
  • Мнения: 5 289
Моля за съвет. Кухнята не е моя, ще е много мъничка и ще е на тераса. Гърбът е от тези плочки, много цветове - черно, жълто, оранжево, синьо


Щорите са ролкови, нещо като имитация на бамбук,  две в бежово и и две в кафяво.
Въпрос - за толкова малко пространство в какъв цвят да бъдат вратички и плот? Момичето мисли самите шкафчета да са в бяло, вратички  в бежово, като щори, плот - кафяв,  пак като щори. Какво мислите? Според мен цветовете са много. Ако плот е по-светъл или в цвят на вратички?

# 604
  • Мнения: 2 452
За мен най-добре би се комбинирало с бели вратички и дървесен плот. Щорите са си щори утре може да ги смени не се избират вратички и плот по цвят на щорите.

# 605
  • Пловдив
  • Мнения: 5 021
Разкошни ще са с бяла кухня и дървесен плот.

# 606
  • Мнения: 5 289
Благодаря! Бялото и предложих веднага, но не иска. Щорите ги поръча миналият месец, няма да ги сменя скоро. Пак ще поговоря за бяло ))).

# 607
  • Пловдив
  • Мнения: 5 021
Тогава -синьо, зелено, жълто, ванилия...Има много възможности с тези плочки. А щорите защо да ги сменя? Щорите са си щори.

# 608
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 421
Бели вратички и дървесен плот Simple Smile Тези плочки внасят много цветове и всичко друго ще е претрупано, поне за мен.

# 609
  • Мнения: 9 780
Ла Валета, разбирам приятелката ти, и аз не съм фен на белите шкафове.
Предлагам да си избере цвят от плочките и да види има ли ПДЧ с подобен цвят. Аз бих заложила на жълто/охра от плочките или на някакво зеленикаво, по-убито. Или ако приятелката ти е по-смела - тъмносиньо/гълъбово синьо-сиво, някакъв син цвят от плочките. Но шкафовете да са мат, за да може гланцът на плочките да изпъкне, да привлича погледа. Плотът с дървесен десен, нещо средно тъмно - нито много тъмно, нито абанос, примерно класически дъб/бук.

# 610
  • Пловдив
  • Мнения: 5 021
Ето примерни цветни кухни със шарени плочки /не са същите, но все пак/
Скрит текст:


# 611
  • Мнения: 2 895
Ла Валета, плочките са страхотни, аз също бих си направила бяла кухня с дървесен плот. Но след като момичето не иска бяло, в синьо или сиво.

# 612
  • Мнения: 6 291
Предлагам това-бетон. Има и плот и пдч.
Скрит текст:
Иначе може и друго, но тогава ще трябва да вкара още цветове- веднъж дървесно, антрацит или нещо много светло едноцветно за плот и втори път-още един цвят за вратички.

# 613
  • Мнения: 5 289
Благодаря на всички! Ще и предам всички идеи.

# 614
  • Мнения: X
Някой местил ли е канал за кухня, да ми каже колко широка тръба си е сложил и разбивал ли е плоча за него?

Местим си кухнята и според майстора трябва тръбата да е по-широка и не иска да разбива плочата отдолу, защото го е страх да не напука тавана на съседите. Мой близък строителен инженер от разстояние ми говори други теории. Тъпото е че така ми се вдига нивото на стаята и ужасно много ме дразни.

Общи условия

Активация на акаунт