Нашите кухни - 82

  • 50 779
  • 885
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 4 578
Аз съм местила кухня и нищо не съм разбивала. Тръбите вървят по стените, не се вдига нивото на стаите. Размерът на тръбите не го знам, но мога да попитам довечера или утре ако искаш.

# 616
  • Португалия
  • Мнения: 3 945
как така мръсния канал  в стените?
моите канали  са Ф110,но са широки-мисля,че стандартът е Ф90

# 617
  • Мнения: X
Сигурно може по стените, реално зависи откъде до къде се мести канала. В моя случай е от едната стена на отсрещната. Не знам как ще се случи по стената, предвид, че има врата по пътя.

Според 2 броя строителни инженери, които питах, стандарта бил 50 нещо си, но предвид че се мести кухня можело да е повече. Майстора е сложил по-голяма тръба и ми изяжда мястото да замажа къртенето.

# 618
  • София
  • Мнения: 4 668
Да и аз съм местил мръсни канали в стените. Трябва да има наклон.
Но той се постига дори и при перпендикуляри. При мен около 2 + 3 метра щранга.
При банята се налага мръсен канал по пода. Защото има подов сифон. Съответно само там има вдигане на нивото.

Отделно от това, при мен къртиха по някой сантиметър от плочата за чиста вода през пода, и не се отразява на съседа. Разбира се, за чистата вода е необходимо много по-малко къртене, защото тръбите са по-малки.

Така или иначе, наклон по стена е къде къде по-постижимо, отколкото наклон в пода. В единия случай играеш с 1 метър височина, на 5 дължина под ъгъл. В другия случай 5 сантиметра на 5 метра.

По-голяма тръба не ти трябва.
През вратата очевидно няма как да стане ... Simple Smile

# 619
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 734
Нашият майстор също изкърти от пода и качи мръсната вода на стената. Приятели, които имат жилище в същата сграда, ни посъветваха така, понеже постоянно се запушвали. Съседът отдолу не се оплакал да му се е напукал таванът. Мисля,че е стандартна тръбата, ф110 ли се води? Thinking
И аз с питане. По-скоро съвет. Не мога да реша какви дръжки да сложа на вратичките. Кухнята ще  е бяла, класически модел, с бели плочки и плот дъб. Хладилникът ще е иноксов. Няма да е за вграждане, заради диспенсъра,  на който държим. Не искам дръжките да са ретро, състарено или нещо подобно. По-скоро някакви изчистени, класически, знам ли... някакви идеи? Blush

# 620
  • София
  • Мнения: 4 668
110 Май е за голяма нужда.
Иначе май за кухня и баня е фи 50, не съм специалист. Но там някъде.

# 621
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 734
Разсмя ме!
Даа, не е ф110. По-малката е.

# 622
  • София
  • Мнения: 4 668
За дръжки аз най-много тези си харесах:
https://rosi.bg/drajka-kris-2904.html
Като почти всичките са ми максималната ширина. Само за по-малките чекмеджета, са средните.
Стилни, красиви, удобни са, не убиват, хем са досатъчно широки за захващане, хем и не са много издадени напред, за да пречат.
Пробвах ги на място. Само по картинка не става.
На кухнята ми долния ред са такива. Сега правя секция и ще взимам пак такива.

# 623
  • Мнения: 40 867
Когато решиш да миеш около тях и си изпочупиш пръстите може и да размислиш. И пак няма как да измиеш добре точно около основите. Много по-практично е нещо подобно:

https://rosi.bg/drajka-avel-4450.html

http://ferrettohandles.it/index.php/en/prodotti-2/timeless-urban/chic-087-detail

Последна редакция: пт, 29 май 2020, 15:29 от Черна станция

# 624
  • София
  • Мнения: 30
И аз много харесвам тези с правите ъгли, но не са никак подходящи ако имате малки дечица.

# 625
  • Мнения: 255
Здравейте, да се включа и аз. Правим ремонт на жилището, в което ще се нанасяме.  Сега сме на тема кухня - избрах долните и горните шкафчета да са в цвят бадем. Първо се спрях на тъмен плот, прикачвам снимка, но днес се позамислих и може би утре ще отида пак до магазина за плоскостите да разгледам за по-светъл гръб и плот. Може би светъл дъб. Това отстрани на снимката е и нашият паркет. Вие как мислите и ако може някакви съвети?

# 626
  • Мнения: 9 775
Габриела, на мен ми харесват всички плотове без чисто кафявия и мраморния.
Все пак, за да имам предпочитание, бих предложила втория отдолу нагоре-някакъв мраморен/каменен е в тъмно кафяво, поне на монитор на мен ми се връзва както с пода, така и с вратичките. А иначе, ако искаш да избягаш от кафявото, можеш да избереш един от сивите - най-долния или този над белия мрамор. Естесвено ги гледам само от тясната страна, а не като голяма площ.
Това са моите предпочитания, зависи ти какво харесва. Дюс кафяво или кафявото в същата тоналност, но с дървесна шарка на мен не ми харесват.

# 627
  • Мнения: 255
Благодаря, Мандаринка за мнението. Прикачвам снимки и на светлия дъб (може би ще се спра на нещо такова), ще добавя и другите, които гледах. Имам и още един въпрос - той е свързан с гланцираните плоскости, гледах, че разликата в цената е доста по-голяма горе-долу тройна, но изглежда доста по-добре, според вас заслужава ли си, или няма смисъл, понеже сме и с малко по-ограничен бюджет?


# 628
  • София
  • Мнения: 1 869
За мен различни тоналности на кафяво комбинирани не стоят добре. Бих избрала еднакъв плот и гръб, но да са контрастни на цвета на шкафовете. Примерно, тъмно сиво или нещо подобно.

# 629
  • Мнения: 4 578
Аз не бих си причинила гланц, като се знам каква съм, по цял ден ще го полирам, за да няма и следичка от докосване...

Общи условия

Активация на акаунт