Помогнете - непрекъсната замаяност и прилошаване

  • 3 732
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 10
Здравейте !
Момче съм на 25. Заради застоелия си начин на живот доста напълнях в последно време. От вече месец и половина не се чувствам добре. Непрекъснато изпитвам замаяност, причернява ми пред очите и като цяло ми е отнесено. Имам и непрекъснат шум в ушите. Той е от дълги години, но сега се засили. Заради дългата работа пред компютър зрението ми също не е наред, но сега сякаш виждам малко по-замъглено, отколкото преди.
Когато симптомите ми започнаха, отидох на лекар. Той ме прати на кардиолог, който ми направи ЕКГ. Няма никакво заболяване на сърцето, холестерола ми е в норма, кръвната захар също, но кардиологът каза, че задължително трябва да отслабна.
Дотук хубаво. Започнах диета ,но продължавам да не се чувствам добре Sad Особено стряскащи са пристъпите. Започват с някакво треперене в стомаха, дишането ми се учестява, пулсът също. Започва да ми прилошава и причернява и имам чувството, че ще умра. Докторите смятат, че това са паник атаки. Ами ако не са?
Обмислям консултация с невролог.
Вие какво мислите? Според докторите, отслабна ли, всичко ще си дойде на мястото. Аз се притеснявам , че предвид пристъпите ми може да ми има нещо наистина сериозно...

# 1
  • Мнения: 12 770
Не съм лекар, единствено тяхното мнение има тежест. Но щом са ти казали, че може да са паник атаки - иди на психиатър, той да те насочи, ако трябва, към психотерапевт. Тези специалисти са по паник атаките, не невролог. Ама той и личният лекар ще ти го каже, като отидеш за направление.

Наистина обаче трябва да отслабнеш, даже е наложително, защото си млад човек и ще си съсипеш здравето. Но да знаеш, че човек като отслабва, не се чувства добре и му е замаяно. Отслабва - чувства слабост, свързани са нещата. Така че прояви характер и просто го направи. Може да питаш също личния лекар дали няма да те насочи към някоя диета. Напоследък гледам, има добри резултати с нисковъглехидратната-високомазнинна, или ти си избери нещо друго.

# 2
  • Пеликания
  • Мнения: 2 490
Хубаво е да си пуснеш хормони и инсулин, за да се изключат евентуално проблеми с щитовидната жлеза и инсулинова резистентност, заради напълняването. Да те види и гинеколог за поликистоза.
За пристъпите мога да те посъветвам само да не изпадаш в по-голяма паника и ако си сама просто звънни на някой с който да си говориш (но не за това, че ти е зле), за да се успокоиш. Аз първия път в който изпитах подобно нещо (бях на 23) отидох в спешното с кръвно 160/110. И така почти всеки ден бях и при какви ли не доктори не отидох и така не разбраха от какво е. На скенер ми откриха аденом на надбъбрека, но ми казаха че бил малък и няма как да е от това. Но с времето всичко отмина така и не разбрах как. Може би просто не обръщах внимание. Сега пак си получавам криза поне веднъж годишно, но вече не се плаша.

# 3
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 833
Дълга работа на компютър = Шипове и дискова херния на врата. Схващания по гърба. Ти нямаш паник атаки, ти имаш нормален страх от това, което се случва с теб, а дори не знаеш какво е. Не се пускай по пързалката с психиатрите и хапченцата. "Паник атаки" е дежурната диагноза когато лекарите не могат да ти кажат какво ти е. Минала съм го този път.

# 4
  • Мнения: 778
Шум в ушите и замаяност, това е проблем с вътрешното ухо....трябва ти отоневролог.

# 5
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Как се храниш?
Аз имам шум в ушите, замайване от хипогликемии.
Кръвната ми захар е ниска и не искат да ми изследват инсулин.
Минах на нисковъглехидратно хранене и симптомите почти изчезнаха.

Изследвай и щитовидната, както са ти казали.
Вместо да се занимаваш с лекари, започвай спорт.

# 6
  • Мнения: 10
Благодаря на всички за съветите. И днес ми е замаяно, а кръвното ми е нормално. Основните ми оплаквания са замаяност, шум в ушите и прилошаване по време на т. нар. от докторите паник атаки. Не съм доктор, но мисля, че лекарите се подвеждат от наднорменото тегло и младата ми възраст, считайки, че проблемът не може да идва от главата.
Кръвната ми захар е 6, на границата. Вече няколко пъти поех захар, но симптомите не отшумяха.
Обмислям да отида на лекар в понеделник или вторник. Личният ми лекар не може да ми даде направление (вече ми даде за кардиолог) и ще трябва да плащам. Чудя се на какъв да отида - невролог или отоневролог?
Шум в ушите имам от поне 6-7 години, не е от днес и може би е увреждане на ухото от силни звуци.
Най-голямото ми притеснение е да нямам някакъв мозъчен тумор Sad Знам, че на годините ми е малко вероятно,  но замайването и периодичното прилошаване не отшумяват от месец...

# 7
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 833
Не е лошо да си пуснеш ОГТТ - тест за обременяване с глюкоза. На нулев час ти изследват инсулин и глюкоза. После изпиваш глюкоза, разтворена във вода. И после на 1ви и 2 час пак ти изследват глюкоза и инсулин.

# 8
  • София
  • Мнения: 6 363
Кръвни изследвания за TSH, ТАТ и МАТ. Щитовидна жлеза изследвай.

# 9
  • Мнения: 2 645
Аз пък да напиша, че проблеми със зрението или неподходящи очила правят страшно главоболие и замаяност. Все едно си като отрепан. Първо си купи подходящи очила с точно измерен диоптър. При мен и астигматизма ме кара да се чувствам така.

# 10
  • Мнения: 10
Аз пък да напиша, че проблеми със зрението или неподходящи очила правят страшно главоболие и замаяност. Все едно си като отрепан. Първо си купи подходящи очила с точно измерен диоптър. При мен и астигматизма ме кара да се чувствам така.
Аз страдам от късогледство, съчетано с астигматизъм. Все отлагах слагането на очила, но май ми е време, защото наистина е възможно замайването да идва и оттам.

# 11
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 833
Стоиш ли постоянно на компютър?

# 12
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Не зная каква Ви е диетата, може би ще споделите. Кръвната Ви захар е висока, не се заблуждавайте. Подобна кръвна захар - шест, както писахте,  - означава, че сте на път към диабета.

На Ваше място бих си намерила добър ендокринолог, или поне бих отскочила сутрин преди работа до най-близката лаборатория за изследвания на Кръвна захар И инсулин. Оттам нататък вече ще знаете какво да правите и откъде да започнете.

Замайване, умора, шум в ушите - това са симптоми на хипогликемия. Видимо се храните високовъглехидратно, за да имате тези проблеми, а тялото Ви не съумява да се справи с тази храна. Затова и сте напълнял.

Извинете ме, ако съм Ви прозвучала грубо, за съжаление, не мога по-меко да го кажа. Простете!

П.П. Има тема за подобни състояния,  там ще Ви помогнат, ако се окажа права.

Последна редакция: вт, 10 мар 2020, 01:42 от Рися

# 13
  • София
  • Мнения: 149
Здравейте !
Момче съм на 25. Заради застоелия си начин на живот доста напълнях в последно време. От вече месец и половина не се чувствам добре. Непрекъснато изпитвам замаяност, причернява ми пред очите и като цяло ми е отнесено. Имам и непрекъснат шум в ушите. Той е от дълги години, но сега се засили. Заради дългата работа пред компютър зрението ми също не е наред, но сега сякаш виждам малко по-замъглено, отколкото преди.
Когато симптомите ми започнаха, отидох на лекар. Той ме прати на кардиолог, който ми направи ЕКГ. Няма никакво заболяване на сърцето, холестерола ми е в норма, кръвната захар също, но кардиологът каза, че задължително трябва да отслабна.
Дотук хубаво. Започнах диета ,но продължавам да не се чувствам добре Sad Особено стряскащи са пристъпите. Започват с някакво треперене в стомаха, дишането ми се учестява, пулсът също. Започва да ми прилошава и причернява и имам чувството, че ще умра. Докторите смятат, че това са паник атаки. Ами ако не са?
Обмислям консултация с невролог.
Вие какво мислите? Според докторите, отслабна ли, всичко ще си дойде на мястото. Аз се притеснявам , че предвид пристъпите ми може да ми има нещо наистина сериозно...

Според мен това се дължи на тревожност и се проявява като панически пристъпи.Няма нищо страшно,направи си необходимите изследвания и ако няма нищо започни психотерапия.

# 14
  • Мнения: 2 645
Аз пък да напиша, че проблеми със зрението или неподходящи очила правят страшно главоболие и замаяност. Все едно си като отрепан. Първо си купи подходящи очила с точно измерен диоптър. При мен и астигматизма ме кара да се чувствам така.
Аз страдам от късогледство, съчетано с астигматизъм. Все отлагах слагането на очила, но май ми е време, защото наистина е възможно замайването да идва и оттам.

Когато сложиш очила за пръв път също ще се чувстваш странно. Имах чувството , че ще залитна всеки момент. Да не се стряскаш, това отшумява до няколко дни и после така се свиква с тях, че ще се чувстваш кофти когато не си ги сложил. Да си имаш предвид

Общи условия

Активация на акаунт