Американски колеж - деветнадесета тема

  • 45 184
  • 786
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 6 925
Мецан, разликата е, че само 7 и 12 клас обмислят да върнат на училище и освен изпита за АК им предстои и НВО в рамките на една-две седмици, т.е. ако се разболеят, ще са болни и за двете дати. А от това им зависи къде ще учат следващите 5 години. Доста по-ниско вероятно от изпит през март и през юни, както беше замислено.

Скрит текст:
Миньон, нямам навика да чета, обикновено си пиша ей така без данни, хубаво е, че ми даде тази идея, ще взема да отворя нещо да зачета, благодаря!

# 376
  • софия
  • Мнения: 4 985
Видяхте ли клипчето от учителите към учениците ❤

# 377
  • София
  • Мнения: 5 012
Изпит онлайн ми се струва много краен вариант, не само заради съмненията за честното му протичане, но и защото за децата, за които АК е първо желание, стресът от технически проблем по време на изпита ще внесе допълнително натоварване.

Мария, не мисля, че имаш нужда от допълнителни аргументи, но все пак един и от мен - тук доста се работи на хромбук, а при вас застояването пред екрана е нежелателно.

# 378
  • Там, където мечтите се сбъдват
  • Мнения: 758
Миньон, в момента, в който отворят училищата, а това неминуемо ще стане, дори и да е в края на май, АК ще си проведе изпита буквално след дни. Организационно са готови и ще използват точно времето, което на МОН ще му е необходимо за да организира НВО, защото няма как да кажат от 18 май са на училище, първото НВО ще е на 20 май. Дори и да се отложат нещата във времето, те ще се отложат и за НВОтата.
Търпение, тежко е за всички, учащи, учители, кандидатстващи, родители, да не споменавам, че от есента/зимата пак не е ясно накъде ще тръгнат нещата...

# 379
  • София
  • Мнения: 6 182
Не бях си представяла приемния изпит онлайн, но пък знае ли човек? Все пак в по-голямата си част той е в тестови формат със затворени отговори и с някакъв инсталиран таймер (който да отброява времето в единия ъгъл) могат да се получат нещата. Остава въпросът с гаранцията кой точно попълва теста. С включени камери и 10-на изпитвани на един квестор, който да следи камерите и това е възможно. Но контрата от евентуални засечки остава у учениците. Все пак не ми се вярва при не отработен такъв вариант, колежът да го осъществи. Това може да стане за идната година, при все такава пандемична картина.

Тази година, сградите ще са празни, има достатъчно пространство за дистанциране на учениците, проблемът е в тълпата от деца и родители, която се събира на входа. Предполагам както каза estelliana, че по-късно ще го проведат. Стресът е отвратителен за седмокласниците и родителите им и им съчувствам. Стиснати палци, витамини, слънце на балкона или в уединени разходки дано помогнат!

Интересно какво ще се случи с таксата и финансовото подпомагане другата година? От една страна е разумно да не се увеличава таксата или да се увеличи минимално. От друга, вероятно желаещите за финансова помощ ще са повече. От трета, в задаващата се рецесия някои вероятно ще се откажат от желанието си за АК, в името на сигурността.

Клипчето на учителите много ми хареса, но дъщерята не им обърна особено внимание, защото не познава повечето от тях.

# 380
  • Мнения: 6 925
Учениците от АК изпитват ли ги с тестове онлайн? Ако са го разработили, може и да става. Призма в седмокласната показа начин, практикуван в Нидерландия, който работи. Интересното е, че за АК нямам против да е онлайн изпита, но за НВО съм категорично против.
Имате ли представа колко стаи има в АК? Искам да сметна ако ще е присъствено по колко деца ще са в стая.

# 381
  • София
  • Мнения: 6 182
Стаите са достатъчно много, ако се използват всички сгради. Но това изисква и много квестори. До сега не е имало смисъл да са дистанцирани и организацията преди изпита включваше около 2 часа подготовка: инструкции, търсене в списъци, разпределяне по стаи, раздаване на моливи, вода и незнам още какво. Миналата година са били около 20 деца в стая. Пък кандидатите сега към 700 ли отиваха? Това са си 70 стаи ако ги разредят на половина.
Сега питах ученичката, имали са онлайн тестове. Аз не знаех Simple Smile

Последна редакция: нд, 26 апр 2020, 21:50 от M_I_A

# 382
  • Там, където мечтите се сбъдват
  • Мнения: 758
Да, правят тестове онлайн, но това не може да се сравнява с приемен изпит.
Нямат никаква причина да го правят онлайн, ако ще и юли месец да го проведат. Така както и файнълите ще си направят, ако ще да са и през септемвре, но според мен, след края на май децата, ще се върнат в училищата.
Мария, за всички такива въпроси, брой стаи, брой ученици - защо не пишеш направо до Колежа и да попиташ?

# 383
  • София
  • Мнения: 5 012
В момента правят три вида онлайн тестове - всички ученици от класа в реално време,  всеки сам в определен времеви интервал за фиксирано време, но въпросите/ задачите са на рандом принцип, и всеки сам без ограничение на време - обикновено това е тест с отворени въпроси тип есе. Но виждам, че винаги има едно напрежение - да не блокира нещо, да не спре тока, да не забие интернета - и винаги стремежът е да се събмитне най-бързо, което понякога води до грешки, например объркана елементарна сметка. Затова мисля, че това за приемен изпит трябва да е краен вариант.

# 384
  • София
  • Мнения: 9 558
Мария, попитах щерката дали си спомня как са били разпределени на изпита.  В стаята, в която е била, чиновете са били в три редици. Седяли са през чин на първата и третата редица (средната е била празна).

# 385
  • Мнения: 7 154
В стаята, в която е била, чиновете са били в три редици. Седяли са през чин на първата и третата редица (средната е била празна).
Ясно е че, при провеждането на приемен изпит в АК, дистанцията от 2 метра се е спазвала и без да бъдем в извънредно положение. Smiley
В такъв случай не разбирам притесненията ви относно предстоящия изпит в АК.
И за да бъдат равнопоставени всички, няма как изпитът да е онлайн, а съм сигурна, че АК ще си подберат кандидатите по възможно най-добрият начин.

# 386
  • София
  • Мнения: 16 193
..и че няма да допуснат провеждане на изпита в ситуация, която поставя здравето на децата в опасност.

# 387
  • Мнения: 7 154
Шарки, благодаря! Flowers Hibiscus

# 388
  • Мнения: 6 925
В такъв случай не разбирам притесненията ви относно предстоящия изпит в АК.
Единствено аз изразих притеснение (възмущение е по-точния израз) и то е по отношение на връщането на 7 клас в училище от средата на май (което ми е ясно, че не зависи от АК и притеснението ми не е към АК). За броя стаи в АК любопитствах.
Скрит текст:
Ама явно пиша нещо с невидими за мен букви, че един потребител ми твърди, че пиша пропаганда за детски трупчета, че работя за щаба, друг твърди, че "влизам с бутонките", а и си стоят разните тъпотии по мой адрес след прочитане от модератор.

# 389
  • Мнения: 7 154
А, той постът ми не беше конкретно към теб.
Изпит ще има и той ще бъде организиран по възможно най-добрият начин за всички.Smiley

Общи условия

Активация на акаунт