Пролет идва, ще запеят птички, растат си ДЕКЕМВРИйчетата добрички! 💚

  • 22 069
  • 763
  •   1
Отговори

Анкета

Заглавие за следващата тема?

Опции:

  • Мнения: 697
ДЕКЕМВРИЙСКИ МАМИ 2019г






💚Нашите бебчета💚

27.10
Виктория Мира на мама Irmir 💗


29.10
Дария и Бориса на мама sladur4e7 💗💗

12.11
Благовест и Ивона на мама marsi_pz1 💙💗


15.11
Николай на мама Ledena kukla 💙

19.11
Магдалена и Анна-Мария на мама puhtulka 💗💗

20.11
Йордан на мама Lucresia 💙

25.11
Mихаела на мама Mul@n 💗
Теодора на мама Zuzi83 💗

26.11
Maрия Стела на мама qankasiderova 💗

27.11
Катлея на мама Marthina 💗
Естел и Адела на мама maya17 💗

29.11
Теодор на мама Slunceto_-@-_ 💙
Александра на мама babybu 💗

30.11
Никола на мама Nedavl 💙

01.12
Калоян на мама Rammzes 💙
Денис на мама *bear 💙
Екатерина на мама *Femme* 💗

03.12
Анна на мама AlexM1590 💗
Иван на мама viji93 💙
момченце на мама edelvais0404 💙

04.12
момиченце на мама Lana 💗
момченце на мама куршумчо 💙
София на мама Маrina_a 💗

05.12
Илиян на мама ivigeorgieva 💙
Калоян на мама VanyaBU 💙

06.12
Николай на мама Suprema 💙
Деа на мама Alegra_ 💗
Вяра на мама mariq2016 💗

07.12
Мартин на мама monikrisi 💙

09.12
момиченце на мама MGFEH 💗

момченце на мама julia roberts 💙
момченце на мама fam 💙

10.12
момченце на мама Keity91 💙

11.12
Христо на мама villydgr 💙

12.12
Петра на мама d.k 💗
Даниел на мама ****Pepi**** 💙
София на мама SimonaSV 💗

14.12
Димана на мама Fiona8 💗
Огнян на мама Kalisi 💙

17.12
Боян на мама Lollipop932 💙

19.12
Теодор на мама GeorgiaR 💙
София на мама Rain* 💗

20.12
Иван на мама dokuzova 💙

22.12
момченце на мама BeLady 💙

23.12
Хилял на мама kikair 💗

24.12
Лили на мама Selerra 💗

27.12
Александър на мама simka92 💙

03.01
Константин на мама CheGuevara 💙

08.01
Симона на мама tikva22 💗




ПОЛЕЗНА ИНФОРМАЦИЯ

Информацията от книжката на Еделвайсчето
Скрит текст:




С пожелание да пълним новата ни тема само с хубави вести!



Скрит текст:

Последна редакция: ср, 11 мар 2020, 10:13 от *bear

# 1
  • Мнения: 257
Heart Честита да ни е новата темичка, страхотна е отново - благодарим ти Беарче. Heart
Все се каня да пиша, но исках да изчета повечето неща, всичко няма да успея, та по късно ще се включа и аз.

Относно Витамин Д - знам, че задължително се дава сутрин и то с мляко. Аз го давам с една лъжичка, слагам малко мляко вътре и 2 капки вид.Д. Веднага му давам да пие от шишето, че иначе почва да се мръщи, като усети капките.

 Днес моето момче става на 3 месеца, кога мина това време не знам..
    Имам доста въпросителни, ама нямам време сега, по-късно ще пиша.

# 2
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Значи утре ще сложа в мляко. По-добре така, отколкото нищо да не успея да дам.

А защо давате 2 капки. Доколкото ззнам за бебета е 1?

# 3
  • Мнения: 697
Кейти 😘


Аз също давам 1 капка Вит Д, сутрин като се събуди. Капвам бързо в устата с пипетата, докато се усети вече го е глътнал. И да се предозира с 1 капка не е страшно. Simple Smile

# 4
  • Мнения: 499
Мече,благодарско за новата темичка ♥️

Относно витамин Д, процедирам по абсолютно същия начин като Лани,като преди това нагласям така опаковката,че да падне капката веднага. Педиатърката каза,че,ако капна две капки , на другия ден просто да не му давам и обратно,ако забравя, на следващия ден да му дам 2. Simple Smile

Лейди, миналата седмица и аз взех на Теди гимнастика с пиано. Много се забавлява. Хваща играчките вече с ръчички и като ритка натиска бутоните и съответно свири 😁 Това може би ми е една от най-смислените покупки досега.

Относно 👑 вируса.. Вирус,като вирус. За мен това е чиста икономическа война. Гледам да не отразявам много случващото се и да се панирам излишно . Спазваме си хигиенните навици и се пазим , от каквито и да е вируси като цяло. Тв вече почти не гледам.

# 5
  • Мнения: 4 660
Благодаря за новата тема Hug

А защо давате 2 капки. Доколкото ззнам за бебета е 1?
Толкова е казал педиатъра.

# 6
  • Мнения: 751
Беарче благодаря за готината темичка Kissing Heart
За корона вируса като Джорджи - същото ми е мнението.
И моят вече много играе на активната гимнастика. Може и половин час да изкара на нея по 2,3 пъти на ден. Посяга хваща леко играчките или просто маха с ръце и ги удря и те дрънчат, но му е голям кеф. На погачата ми подариха 2, вчера още една....само се чудя къде да ги складирам Grinning
Витамин Д давам на джеймсън, двама педиатрия ми казаха 2 капки сутрин в устата директно на гладно. Преди около месец фронтанелате му беше 10мм, на вашите знаете ли колко са Thinking

# 7
  • Мнения: 3 748
Беърче, мерси за новата тема, супер е както винаги!

Може ли да махнеш името на детето от поста? Не искам да го има там:) благодаря

Последните дни нали спинкаше много, днес не е в такова настроение. Аз едвам гледам, ама тя си щурее и не остава време за нищо. И времето е едно неприятно 😔

# 8
  • Мнения: 697
Моля, момичета, пак заповядайте. ❤

Ланче, извинявай! Помислих, че след като започна да го използваш във форума, може да се обидиш ако го няма на заглавната страничка и за това го добавих. Simple Smile Махнах го. 😘

# 9
  • Мнения: 5 009
Меченце, мерси за новата тема. Heart
Аз давам на Джеймисън, в млякото съм го слагала или капя директно в устата, ама тя не стои на едно място и къде капне 2,къде не капне, ама какво да правя, гледам да не се втелясвам толкова.

# 10
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287

Аз давам на Джеймисън, в млякото съм го слагала или капя директно в устата, ама тя не стои на едно място и къде капне 2,къде не капне, ама какво да правя, гледам да не се втелясвам толкова.

Точно заради това. Той не стои на едно място и не е голямо дете да му кажа я,отвори уста да накапя.
Ама де да знам и за страхувам се хем да не предозирам, хем да не би да не съм капнала.

Да, както и предполагах отказаха ми поръчката. Няма по складовете тази форма на вит.Д, която използвах. Тя е 6 лв за опаковка, а опавката стига за 40 дни. Що пък да не си купуват хората Джеймисън за 16лв. Същото е и с тоя Вигантол. Няма го, а беше 3 лв.Rage

# 11
  • Мнения: 4 660
Вигантолът доста време ми стига.
Добре че съм се презапасила имам още една цяла опаковка. Като гледам даже съм го вземала за 2.60 лв.
Нали знаете лятото приемът на витамин Д се спира юни-юли-август. Поне така казва моята педиатърка.
Също така адаптираното мляко също съдържа този витамин.

Последна редакция: вт, 10 мар 2020, 16:05 от kikair

# 12
  • Мнения: 3 748
Меченце, няма за какво да ми се извиняваш. ❤️ Малко ме гони параноята напоследък, та по-добре така. 😄😘
Благодаря ти ❤️ 🌷

Фам, Джеймисъна се води, че стига за 1 Година. 16 лв за година е доста по-изгодно от 6 за 40 дни Simple Smile
Аз за всеки случай купих 1 опаковка, защото ми казаха, че хората са се юрнали да си лекуват грипа с витамин Д и бил на свършване 🤦‍♂️
Кикаир, витамин Д се спира, ако детето се излага на слънце. За бебета под 1 година не е препоръчително изобщо излагането на слънце, евентуално за малко рано сутрин и късно следобед лятото. Аз ще гледам да я пазя от слънцето със сенници, дрехи и стоене на сянка, та ще продължа да давам до следващата пролет най-вероятно.

Ох, не знам за вас, ама мен ме хваща саклета вкъщи 😂 хем излизахме на разходка и пак не ме свърта. А в момента през седмицата сме максимум в квартала и близкия парк, уикенда до някой друг парк за разнообразие евентуално, нито мога да ида до някой магазин, нито нищо.. Доста тъпо, ама ще го преживеем някак..

# 13
  • Мнения: 489
Моята педи каза “щом сте само на кърма давай по 2 капки”. До колкото знам АМ съдържа в себе си

# 14
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287


Фам, Джеймисъна се води, че стига за 1 Година. 16 лв за година е доста по-изгодно от 6 за 40 дни Simple Smile
Аз за всеки случай купих 1 опаковка, защото ми казаха, че хората са се юрнали да си лекуват грипа с витамин Д и бил на свършване 🤦‍♂️
Кикаир, витамин Д се спира, ако детето се излага на слънце. За бебета под 1 година не е препоръчително изобщо излагането на слънце, евентуално за малко рано сутрин и късно следобед лятото. Аз ще гледам да я пазя от слънцето със сенници, дрехи и стоене на сянка, та ще продължа да давам до следващата пролет най-вероятно.

Ох, не знам за вас, ама мен ме хваща саклета вкъщи 😂 хем излизахме на разходка и пак не ме свърта. А в момента през седмицата сме максимум в квартала и близкия парк, уикенда до някой друг парк за разнообразие евентуално, нито мога да ида до някой магазин, нито нищо.. Доста тъпо, ама ще го преживеем някак..

Да, обаче и аз пия от него, тъй като се оказа, че имам остър дефицит. Изписан ми е от лекар 2 пъти седмично по 15 капки. Както и да е. Не ми е толкова за парите, отколкото за по-удобната форма на другия.

Иначе моята педиатърка каза да го давам до 1г. и после от септ. до март. Само се чудя той като навършва годинка декември дали да го давам до март без да спирам. Ще трябва да я питам по-натам.

Мен вкъщи саклета отдавна ме е хванал. Не сме излизали от петък, тъй като 4-те дни след това валеше. А даже и да спре, едно такова кално и мокро хич не ми се тътрузи тая количка по локвите. Аз в неделя за час излизах само до един магазин.

Утре го дават да се оправя. Е, в Сф няма да е мн.топло, но поне да не вали, за да излезем на разходка. Иначе в петък и събота ще е приказно времето.

Друга тема да отворя. Как се справяте с тия колички по разбитите ни улици? Значи, всеки път ми идва да набия някой. То не са дупки, локви, поради дупките, наспрели коли, където им скимне, тротоари високи по 10см на места, магазини без рампи и пр. Лично на мене ми е трудно. Е, малко посвикнах от в началото, но се чувствам като офф роуд всеки път. Като трябва да отида до някъде и си чертая предварителен маршрут.
Наистина много съжалявам хората в инвалидни колички.
Имам приятелка от 17г. живее в Германия и направо се чуди как се оправяме тука. Тя, като си дойде и ползва слингове.

Общи условия

Активация на акаунт