Мога ли да осъдя лекар за слагане на ваксина?

  • 14 567
  • 185
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 1 858
Идеята за протеста и онлайн подписка и превод на материали ми харесва. За жалост аз мога да помогна само с гласа си но не и с преводи. Мога да уредя само превод от гръцки на български ама то това не е кой знае какво.

# 166
  • Мнения: 5 500
Radini, ако някой е дошъл да те информира и да ти иска съгласието ПРЕДИ да сложи на бебето ти ваксините Хеп. Б и БЦЖ в родилния дом, по-скоро ми е интересно ти къде си раждала?
Раждала съм в Майчин дом във Варна.
Сериозно? Защото и аз там съм раждала, ама никой не ме информира какво ми правят на бебето, накрая ми връчиха имунизационния паспорт с думите, че трябва да се направи още една ваксина, но поради хемолитичната болест не са я направили, така че да имам грижата аз!

# 167
  • Мнения: 5 500
Идеята за протеста и онлайн подписка и превод на материали ми харесва. За жалост аз мога да помогна само с гласа си но не и с преводи. Мога да уредя само превод от гръцки на български ама то това не е кой знае какво.
И аз съм ЗА!
Ако не се размърдаме ние, няма да има кой да го направи!!!

# 168
  • Мнения: 826
Никол,
бъди внимателна към линковете,които  се предлагат. Wink

Официалните сайтове от които може да  4ерпиш акурантна, ъп то дейт информация са:

World health organization
www.who.int/immunization/en
American Academy of Pediaric
http://www.cispimmunize.org/
National Vaccine Program
www.hhs.gov/nvpo
CDC
www.cdc.gov/index.htm





Nikol
Statisti4eski 95% ot decata imat strani4ni efekti ot vaksini.Edni sa slabi drugi po silni.No obshtiat broj e 95%.



Кристиян,какви  са тези 95%? Shocked

Severe allergic reaction (less than 1 out of milion doses)have been known to occur after a child gets a vaccine.But this happens so rarely,experts cannot be sure whether they are caused by the vaccine or not!






# 169
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Аз само да вметна за тези ваксинации в родилния дом.
Не мога да си представя, че някой отива да ражда дете и не знае за имунизационния календар на БГ.
Не искам да обидя никого, но даже и при раждането на първото си дете аз знаех какво му предстои, било то задължително или не.

Така че аз сама се интересувах за това.

# 170
  • Мнения: 3 506
Анушка, не е въпросът дали знам имунизационния календар, въпросът е, че НЯМАМ ИЗБОР. Нямам дори възможност да присъствам, когато ми бодат детето. Нямам избор да кажа дали съм съгласна. Синът ми, например, го бяха ваксинирали, преди дори да се знае какви ще са последствията от травматичното му раждане....... И тогава какво от това като знам, че нещо не се сещам  newsm78

# 171
  • Мнения: 46 587
Никол,
бъди внимателна към линковете,които  се предлагат. Wink

Официалните сайтове от които може да  4ерпиш акурантна, ъп то дейт информация са: ...

Благодаря ти  Grinning

# 172
  • Мнения: 882
 "Ти явно  си  ги  затваряш  още  преди  да  влезнеш  във  форума .Не е ясно  защо  трябва  да  си  изливаш  злобата  тук . Естествено  че сме раждали  даже  някои  мами  имат  и  по  три  деца не  смяташ  ли  че  е  нахално  подобно  изказване  от  твоя страна ? "

--------------------------------------------------------------------------------------------
Не съм злобна, уверявам те. Не съм лош човек. Когато написах "ако сте раждали", имах в предвид, че едното момиче тук беше споменало, че все още няма деца и т.н и се притеснява за бъдещите си такива. Това е . Hug

# 173
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Анушка, не е въпросът дали знам имунизационния календар, въпросът е, че НЯМАМ ИЗБОР. Нямам дори възможност да присъствам, когато ми бодат детето. Нямам избор да кажа дали съм съгласна. Синът ми, например, го бяха ваксинирали, преди дори да се знае какви ще са последствията от травматичното му раждане....... И тогава какво от това като знам, че нещо не се сещам  newsm78

Съгласна съм напълно.  Peace Но аз имах нещо друго предвид.
Просто имаше разни мнения от сорта, че за ваксините научавали от документите на бебето чак при изписването. ТОВА не ми струва логично.
ВЯРНО, нямам избор, слагат ваксини, но не е вярно, че НЕ ЗНАЯ.
Не отричам липсата на избор, но нека не се намесва незнанието.

Последна редакция: вт, 15 авг 2006, 21:51 от anuschka

# 174
  • Мнения: 5 500
Анушка, с мъжа ми имаме РХ несъвместимост. Родих в понеделник след обяд. Във вторник сутринта имаше визитация, изкъпаха бебетата, теглиха и ....предписаха си добавките от АМ...мина един ден, не са слагали пред мен ваксини. В сряда сутрин Цецо беше оранжев като портокал, неонатоложката идваше периодично да го наблюдава, нея сутрин като го видя, каза, че го вземат на лампа и щели да му слагат очила, заради жълтеницата. Понесоха го към кувьозите, докато гледах как го събличат питах защо, какво, как, сигурно знаеш лекарите колко обичат да се правят на важни, че са такива и как ти отговорят с половин уста и с термини: ха, сега се опитай да ме разбереш! Ревнах, а акушерката ми се смее, спокойно моето момиче, другите майчета обикновено са по кафетата докато бебетата им са на фото лечение, ти ревеш Sick Не можем да ги намерим да си нахранят бебетата! В този момент най-много си мислех дали и какви ваксини слагат да ти кажа! Да, но проблема се оказа не обикновена бебешка жълтеница, която минава с три дни фото лечение! Седя 15 дни в тоя кувьоз, с лекарства, гликоза, опитах се да нося кърма, едни път като бях отишла вече го бяха нахранили, щото той човека бил гладен, нямало да чакат мен, пък и не било добре да яде кърма, щото имала антитела.
Не мислиш ли, че на такова бебе ваксини не трябва да се бият! Щото аз така смятам! Това не беше напълно здраво бебе! Защото след изписването продължихме с намаляващите дози фенобарбитал, защото той не може да се спре рязко! Но, те са му били ХБ и Полио, а БЦЖ-то останала аз да ходя да я слагам! С рецептите какво да купя и как да го давам получих и имунизационния паспорт!
И, да, наистина не знаех тогава, че в болниците се слагат тези ваксини, предполагах, че се прави от личния лекар. Не знаех и много други неща, не знаех, че РХ несъвместимите бебета могат да се кърмят, а ми бяха казали обратното, не знаех, че е рано за пюре на 3 месеца, ....
За това съм писала много пъти, че на "светилата лекари" не вярвам! И няма да повярвам!!!
Сега вече знам и няма да допусна всичко това да се случи отново!

# 175
  • Мнения: 4 150
Цитат
Официалните сайтове от които може да  4ерпиш акурантна, ъп то дейт информация са:
World health organization
www.who.int/immunization/en
American Academy of Pediaric
http://www.cispimmunize.org/
National Vaccine Program
www.hhs.gov/nvpo
CDC
www.cdc.gov/index.htm

Цитат на: Christian в вторник, 15 август 2006, 17:03
Nikol
Statisti4eski 95% ot decata imat strani4ni efekti ot vaksini.Edni sa slabi drugi po silni.No obshtiat broj e 95%.

Кристиян,какви  са тези 95%?

Severe allergic reaction (less than 1 out of milion doses)have been known to occur after a child gets a vaccine.But this happens so rarely,experts cannot be sure whether they are caused by the vaccine or not!

95% от децата имат реакция и сьм уточнил точно каква.Не сьм написал само Severe allergic reaction .Чети внимателно.Дал сьм официални страници на СДС и Ваерс.Но сляпото си е сляпо....НиЩо лично. Peace

По повод акуратната информация искам да дам един пример от моята практика..

Имаме едно бьлгарско семейство поzнати,които преди година "емигрираха" тук.В началото питаха кьде да си купят билети zа транспорта.СЕга вече се опитват да ни учат коя zастраховка да си направим,в коя болница били добрите лекари,на кой да вярваме,на кой не.С жена ми реагираме с лека усмивка.И zа теб Туинс мама имаШ една от нас... Simple Smile

# 176
  • Мнения: 1 737
Аз не знаех (и длъжна ли бях?!), че в родилния дом се бие първата ваксина, мислех, че това прави педиатъра. Очаквах, че поне някой ще мине по стаите и поне ще спомене "днес ще ваксинираме бебетата". Следващия път никой няма да бие ваквина или да дава АМ на детето ми! Жалко, че човек се учи на гърба на първото си дете!

95% от децата имат реакция и сьм уточнил точно каква.Не сьм написал само Severe allergic reaction .Чети внимателно.Дал сьм официални страници на СДС и Ваерс.Но сляпото си е сляпо....НиЩо лично. Peace

Да, моето дете не яде 2 седмици, имаше разстройство и кашляше остро след 2-ро ДТК, отслабна, хлътна му фонтанелата като дупка в главата и от тогава си остана супер злояд, храним се насила. До преди това ядеше като разпран и качваше по кило на месец. Ама това са "бели кахъри" и не ги водят за странична реакция и навреждане от ваксините.  ooooh!

# 177
  • София
  • Мнения: 897
Подкрепям идеята да се преведат статии и да се направи подписка и протести ЗА правото да бъдем информирани коректно, без да се скриват негативните последици и ЗА правото на избор дали да ваксинираме децата си или не.
С превод не мога да помогна, но с друго каквото има нужда съм на линия.
Дали да не пуснем отделна тема вече?

# 178
  • Мнения: 3 506
Просто имаше разни мнения от сорта, че за ваксините научавали от документите на бебето чак при изписването. ТОВА не ми струва логично.
ВЯРНО, нямам избор, слагат ваксини, но не е вярно, че НЕ ЗНАЯ.
Не отричам липсата на избор, но нека не се намесва незнанието.

Не си съвсем права и за знанието.
Първо, никой не е длъжен да се информира предварително и от собствени източници за имунизационния календар (щото официална информация, която да се раздава на бременните било в болницата, било от джи пи то, аз не съм виждала).
Второ, дори информираните може да имат въпроси, които да искат да отправят (изобщо не споменавам тук правото на избор, което очевидно липсва)
Трето, има си процедури в нормалните страни и не виждам какво толкова трудно има да се спазват и тук. Как ти звучи например нещата да стават така:
Идва при теб д-р Х и казва: "Сега е хубаво да направим еди коя си ваксина. Това са ползите. Това са рисковете. Поставя се еди-къде си. След ваксината става еди-какво си. Ето ви сега едно листче с официалната информация - прочетете си го на спокойствие и решете.".
Ако решиш, че ще сложиш ваксината, идва д-р У и казва: "Ето сега ще ти взема бебето, ще го съблека и ще го боцна по ръчичката. Леко ще го заболи и може да се разплаче" (примерно).

Ей за такива едни неща си говорим и си мисля, че това е НОРМАЛНИЯТ начин, но тук надали го има дори в частните болници............

# 179
  • Мнения: 1 858
Bise  и на мен ми се струва, че е време да се пусне друга тема.

Общи условия

Активация на акаунт