КРУИЗИ /Тема 15/

  • 48 779
  • 751
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 92
В момента по Диема Фемили отново дават филма, сниман на Хармони оф дъ сиис.
Как се казва филмът ? Искам да го гледам!

# 496
  • Плевен
  • Мнения: 854

В момента по Диема Фемили отново дават филма, сниман на Хармони оф дъ сиис.
Как се казва филмът ? Искам да го гледам!
Здравей, филмът е много готин, показват почти всички забавления и общи места по кораба, гледах го няколко пъти.
Love at Sea / Любов край морето (2018)

# 497
  • Мнения: 2 817
Момичета, здравейте отново,

продължавам да се чудя какво да правя с моя ваучер за MSC, трябва да го използвам тази година. Как ви звучи карибски круиз през август? Да се надяваме, че ще е възможно да се лети през Турция, както и сега. За Маями няма карантина. Би могло да се получи, ако рязко не се влошат нещата, но все пак лято идва Simple Smile Евентуално би ме притеснило времето, но да се надявам, че ще е ок. Май и тогава цъфтят водораслите Sad

Благодаря предварително Simple Smile

# 498
  • Мнения: 1 054
Преди една година когато спряха всички кораби някой тук в групата беше писал пък и след това и други, че поне за една година трябва да забравим за круизите. После се изразиха и други мнения за поне две годишен стоп на круизите. Днес нещата май все повече започват за се потвърждават. Вие как мислите кога ще се върне нормалното плаване с круиз?

# 499
  • Sofia
  • Мнения: 4 699
Мисля си, че до лятото ще искат ваксини за много повече държави.
Аз при тези ограничения не бих се качила на кораб. Няма ли някакви други опции - удължаване на ваучера, връщане на парите?

# 500
  • Мнения: 2 817
И на мен хич не ми се качва на кораб с тези маски, ограничения и ежедневни промени в изискванията Sad  Засега не се предвижда да увеличат валидността на ваучера - трябва да се ползва за пътуване до края на 2021 г. Възможно е и да стане, разбира се, но трябва да имам няколко варианта. Затова карибският круиз ми е единия вариант, като това го планирам края на август. Да се надяваме, че лятото ще намалеят болните по света и ще поохлабят мерките. В САЩ ваксинират здраво и дано да намалеят значително болните там. Гледам какво е било времето август 2020 г., май е въпрос на късмет. Ако някой е бил август в района, моля да сподели какво е било времето, имало ли е водорасли? Май времето най-много ме спира това да ми е основния вариант Simple Smile
От друга страна, трябва да имам и вариант за Европа, тук поне има повече варианти за круиз. Но във всички случаи си мисля да ползвам ваучера лятото, септември най-късно, че от октомври-ноември не ми се мисли дали пак няма да влезем в този ад Sad
@donimo, не знам какво разбираш под "нормално" плаване Simple Smile Ако идеята е качване на кораб и трансфер между отделни точки - ето ти го Grandiosa, бръмчи си и в момента по средиземноморието. Даже днес е тръгнал от Неапол Simple Smile Интересно, колко ли е пълен... Но навивайки се на такъв вариант трябва да си готов/а за всякакви варианти, включително и да се върнеш с куфарчето от летището или да стигнеш до порта и да не се качиш на кораба Simple Smile Имам 7 провалени пътувания до Бари от миналата година, та вече някак претръпнах Simple Smile Ако говорим за пътуване както преди - без маски, без промяна на правилата от днес за утре - не съм оптимист, със сигурност няма да е тази година. Дано да бъркам, разбира се Simple Smile

# 501
  • София
  • Мнения: 11 538
А не можете ли да си дръпнете парите? Ние щяхме да пътуваме месец след вас, ако помня правилно, сменяхме дати, но видяхме, че явно няма да стане и поискахме рифънд. Казаха, че до 4 месеца ще ги получим, да видим.

# 502
  • Мнения: 2 817
Niya-, да така беше. От юни мисля, че чакам рифънд. Поисках си връщане на сумата, но няма. Не връщат нищо. Даже оспорих сумата и пред банката - не успях да си върна парите.

# 503
  • София
  • Мнения: 157
А не можете ли да си дръпнете парите? Ние щяхме да пътуваме месец след вас, ако помня правилно, сменяхме дати, но видяхме, че явно няма да стане и поискахме рифънд. Казаха, че до 4 месеца ще ги получим, да видим.
Ния, помня , че вие имахте резервация през Вивавоияж, а Ева е през българска агенция.Дано не бъркам.Да споделя за нас - резервация през Вивавоияж; круиз - май ; искане за рефънд в момента, в който предложиха - някъде юни, върнаха ни парите точно в края на четвъртия месец.Е, от разликата в курса паунд /лев загубихме сума,но здраве да е!Дано по-скоро свърши всичко това!

# 504
  • Milano
  • Мнения: 3 649
Доколкото разбирам от написаното от ЕваНиколова, круиза е бил с МСЧ и е отменен преди 31.07.2020.
В такъв случай, по закон 77/20 и 34/20 се издава ваучер с валидност от 18 месеца (първоначално бяха 12), след изтичането на които ако не е използван се осребрява до 14 дни.

Последна редакция: ср, 17 мар 2021, 19:27 от regina di cuori

# 505
  • Мнения: 2 817
Да, круизът ми трябваше да е с MSC, април 2020 г. Издадоха ми ваучер с валидност до края на 2021 г., поисках връщане на сумата, но все още нямам нищо.
regina di cuori, този закон, който цитираш но италианското законодателство ли е? Освен да попитам фирмата, от която купих ваучера, какво се случва, ако не го ползвам и да си настоявам за връщане на сумата?

Допълвам - намерих това. Права си regina di cuori, имам право да получа сумата обратно. Дали го знаят и нашите туроператори Simple Smile
https://ec.europa.eu/info/sites/info/files/passenger-rights-faqs_3107_bg.pdf

Последна редакция: ср, 17 мар 2021, 13:17 от ЕваНиколова

# 506
  • Milano
  • Мнения: 3 649
Ева, естествено че съм права.😄
Посочените закони засягат Италия, да.
Първо беше издаден декрет 34/20, после превърнат в закон (допълнен и обменен) н.77/20, с който давността на ваучерите се удължава на 18м., след изтичането на които ако не са използвани за пътуване или нова резервация се осребряват до 14 дни.
Може да се направи резервация с ваучера преди изтичането му, дори пътуването да се осъществи впоследствие.
На практика, можеш да пътуваш и догодина. Важното е резервацията да е направена преди изтичането на ваучера. Ако не желаеш си получаваш парите.

Има някои обяснения и на сайта.
Горното по отношение на отменени круизи до 31.07.2020г.

Последна редакция: ср, 17 мар 2021, 19:26 от regina di cuori

# 507
  • София
  • Мнения: 11 538
Ние сме през Вивавоаяж, те запазват през британския вариант на сайта на MSC и затова ни хващат техните регулации, на всяка версия на сайта бяха различни правилата.
Преди месец пуснахме искане за връщане и ни казаха, че срокът е 120 дни, като миналата седмица ни върнаха депозита и вече чакаме и останалата. Ще видим дали ще спазят срока, но засега всичко изглежда точно.

# 508
  • Sofia
  • Мнения: 4 699
Нашата резервация беше през vacationstogo, поисках възстановяване на парите, удържаха мисля $200, останалата сума трябваше да възстановят до 120 дни и го направиха в срок.

# 509
  • Мнения: 2 817
regina di cuori, благодаря много за уточненията Simple Smile Предвид факта, че MSC е италианска компания, тази нормативна уредба би трябвало да се прилага за нея, независимо, че ваучерът ми е от бг агенция. Като ми  остане време ще им врътна един мейл на моите хора, пълен с членове и декрети, да видим какво ще ми кажат Grinning
Не ми се пътува така и това е. От друга страна си мисля - миналата година между капките някак успях да отида до Елзас и след това до Цикладите. По същия начин се чудех до последно, променени полети, изисквания... Пък там всичко си беше перфектно, толкова се радвах, че успях да отида. Може и сега така да стане, е, ще има малко маски и дезинфектанти, но пък преживяването ще си заслужава.
Ще го помисля още малко. Благодаря още веднъж Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт