КРУИЗИ /Тема 15/

  • 49 463
  • 751
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 12
Надявам се и на нас да ни хареса много! Благодаря!

# 676
  • София
  • Мнения: 1 274
...
А иначе като цена с полет са равни с Коста, но на Коста пак бакшишите са отделно.
Аз исках конкретна цена, регион, дни и кораб да споделите, за да сравним офертата, като цяло.
Аз давам такива оферти, като видя, така че смятам, че е нахално да Ви помоля и Вие да я посочите.

... Хармони ми е любимият кораб! Влюбена съм в него! ...
Любка, не мога да повярвам, че го харесваш повече от Овейшън!!!!
Понеже аз съм голям фен на корабите от куантум клас, а ми предстоят Кариби със Симфони, моля те да направиш едно сравнение между Овейшън и Хармони. Така ще се ориентирам по-добре.
Всъщност, ако някой е плавал на Симфони да даде фийд бек, моля!

# 677
  • Мнения: 1 114
Като конкретна цена, регион и дати, вероятно няма да излезе нещо супер евтино, аз не съм ловец на оферти, както Bled например. Нямам тази гъвкавост, а сега с Ковид изобщо.

Когато тръгна да избирам, гледам региона за където искам, горе долу за периода който искам, и от наличните оферти сравнявам.
В случая това имах предвид под евтини.

Иначе, конкретно за това сравнение гледах източни Кариби без Щатите за 14 дни с полет от Европа, и без полет от Европа.
Период на пътуване Дек 2021, Януари 2022
С полет излезна това:  


Без полет, излезна това:

# 678
  • Sofia
  • Мнения: 4 701
Прочетохте ли, че от 1 ноември в САЩ ще допускат само ваксинирани туристи? Не знам дали е “обнародвано” официално, но изобщо не ми се струва невъзможно.

Аз купих един 4- дневен на Carnival, колкото да се качим на кораб тази година, а и беше единствения, който ми пасва като дати (Маями- Халф муун кей- Насау- Маями).

# 679
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
Явче Мравче, намат нищо общо. Овейшън си е нормален тип кораб, не ми беше никак Уау. Хармони с този Сентрал парк вътре, много зеленина, открити пространства, воден театър на палубата (уникални шоа има), ледена пързалка, голф... Абе нищо общо няма. Изобщо 7 дена не разбрах, че сме на кораб. И Лунапарк има. Отделно, качеството на забавленията беше по-високо от Овейшън, а храната, храната... Все пак Овейшън бяхме на Австралисйкия пазат и може да имаше значение. На Хармони имаше филе миньон, Омари 3 вида, ей такива неща НА БЛОК масата. Сутринта закуската какви сирена имаше дето не съм виждала и чувала. А съм кулинар. В Сентрал парк пък заведението дето е с по-бързи храни, като седнеш навън и отстрани градина, алея, нагоре небе, все едно си в Италия. Много бяхме удивени. Най - хубавото ни пътуване. Пристанищата хем ни бяха 2 или 3 минаване, ама се слупи баш тогава да е дошъл ред на най-интересното -, Чинкуе тере (от Ла специя) , Капри(от Неапол), Рим (за 1 път нямаше хора на Св. Петър и успяхме да влезем), Майорка, която си е уникална, абеее... И понеже на кораба имаше някакъв вид началник българин, не знам как е разбрал, но получихме комплимент в каютата от него френски макарони, ей така, на следващия ден пък - бахме резервирали суши ресторанта, но отказахме, не помня защо, и получихме комплимент уникално суши в каютата пак. Е, как да не се рвдваш. И сладолед имаше на няколко места от машина на кораба безплатен, което пак е удобство. Реве ми се, че няма скоро да пробвам такова нещо. Бих се качила на Уондър веднага.

# 680
  • USA
  • Мнения: 2 149
Всъщност, ако някой е плавал на Симфони да даде фийд бек, моля!
Aз съм била на Симфони януари'19- Кариби. Общо взето е каквото разказа Люба за Хармони, но ако те интересува нещо конкретно, питай.

# 681
  • София
  • Мнения: 1 274
Aз съм била на Симфони януари'19- Кариби. Общо взето е каквото разказа Люба за Хармони, но ако те интересува нещо конкретно, питай.
Ооооо, много въпроси имам аз. По-нататък във времето ще питам за пристанищата, ако е удобно!?
Сега се чудим дали си струва да си вземем ънлимитид дайнинг? Много харесваме Чопс грила, Уондърленд и Джейми, а тук има и още 2 нови, които бихме пробвали. Любка, обаче много похвали храната(предполагам е имала предвид бюфета и трапезарията, а не платените ресторанти) и се чудя дали си струва да се дават още пари за другите ресторанти?
За зип лайна искам да питам и за пързалките - страшнички ли са, спускахте ли се?
Шоутата лесно ли се букват, в смисъл ще успеем ли да гледаме всички?
Добро ли е кафето? Ние сме "даймънд" и ще ходим в клуба да си вземаме кафенце.
Какво най-много ви впечатли? Какво не трябва да се изпуска?
Бяхте ли в Коко кей?
Благодаря предварително!

# 682
  • София
  • Мнения: 10 309
Явче Мравче, намат нищо общо. Овейшън си е нормален тип кораб, не ми беше никак Уау. Хармони с този Сентрал парк вътре, много зеленина, открити пространства, воден театър на палубата (уникални шоа има), ледена пързалка, голф... Абе нищо общо няма. Изобщо 7 дена не разбрах, че сме на кораб. И Лунапарк има. Отделно, качеството на забавленията беше по-високо от Овейшън, а храната, храната... Все пак Овейшън бяхме на Австралисйкия пазат и може да имаше значение. На Хармони имаше филе миньон, Омари 3 вида, ей такива неща НА БЛОК масата. Сутринта закуската какви сирена имаше дето не съм виждала и чувала. А съм кулинар. В Сентрал парк пък заведението дето е с по-бързи храни, като седнеш навън и отстрани градина, алея, нагоре небе, все едно си в Италия. Много бяхме удивени. Най - хубавото ни пътуване. Пристанищата хем ни бяха 2 или 3 минаване, ама се слупи баш тогава да е дошъл ред на най-интересното -, Чинкуе тере (от Ла специя) , Капри(от Неапол), Рим (за 1 път нямаше хора на Св. Петър и успяхме да влезем), Майорка, която си е уникална, абеее... И понеже на кораба имаше някакъв вид началник българин, не знам как е разбрал, но получихме комплимент в каютата от него френски макарони, ей така, на следващия ден пък - бахме резервирали суши ресторанта, но отказахме, не помня защо, и получихме комплимент уникално суши в каютата пак. Е, как да не се рвдваш. И сладолед имаше на няколко места от машина на кораба безплатен, което пак е удобство. Реве ми се, че няма скоро да пробвам такова нещо. Бих се качила на Уондър веднага.

Изключително полезна информация, за първи път успях да навия половинката за круиз и иска да е най-доброто, че да повторим Simple Smile

С кой оператор резервирахте?

# 683
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
С Вива вояж. Но може от българските с блу сийс например. Не е сигурно, че това е най-доброто, зависи какво търси човек. Ако е страхотен кораб и шоа - прекрасен избор, но ако се иска човек да си носи диамантите и да е по-лично преживяване, може би други варианти са по-ок.
А яденето си зависи и от маршрута. В Средиземноморието винаги сме получавали хубаво ядене - на Епик например беше също доста добро. После пак на Епик, ама на Канарите - нищо общо. Не, че беше лошо, де. Все класи над италианците извън Средиземноморските маршрути.

# 684
  • София
  • Мнения: 1 318
Мисля да букна карибски  MSC круиз със тръгване Оот Маями на 13.02. Ваксинирани сме. Чета, че тестването на слизане /качване от кораба е валидно за Италия, за нашият маршрут не е необходимо.
Дали не пропускам нещо?
Мнение за кораба Divina?
 Благодаря предварително 🤗

# 685
  • Sofia
  • Мнения: 4 701
До 13.02.  не е ясно кой какво ще поиска.
Като резервирах преди две седмици, нищо не се казваше за допускане на изцяло ваксинирани туристи в САЩ …

# 686
  • Мнения: 1 054
БРАВО!
Не само, че темата се събуди но и реално започнахме да планираме плавания. Като запитахте за изгодни круизи ще ви посоча нещо конкретно. Коста Делицоза от Триест на 11.12.2021 - 7нощувки вътрешна гарантирана с ол инклузив напитки на цена от 683 евро за двама. Букнах го! Ще има още българи на тая дата. Маршрута ли? Интересен е.

# 687
  • Мнения: 5 267
Най най най хубавият ни круиз.
Спомням си, че точно ти ми беше отговорила преди две години за Harmony of the Seas, когато и аз се интересувах от него. Ние миналата година - по очевидини причини - не успяхме да отидем никъде за Великден. Но все още ни е голямо желание и няма да забравя да кажа, ако вече ни е минало пътешествието. Сега с децата е малко сложно заради ваксините, но по-добре късно, отколкото никога. Още ни е в списъка Hug

# 688
  • гр. София
  • Мнения: 214
Ами, и ние "почти" запазихме страхотната промоция на Royal Caribbean сега с Harmony от Барселона, но не съм ваксинирана (половинката е) и за да хванем плаването на 20.10 трябваше веднага да сложа Jansen, а точно сега станаха тези неща в Словения и не успях да се самонавия ... та отпадна Sad
Обаче занапред сигурно съвсем скоро всички круизи ще са само за ваксинирани.
Сега в Италия дори и да си с ваксина, се слиза само с организирана екскурзия, а май за почти всички компании слизането изобщо от кораба е само чрез организирани екскурзии. Пък ние с моя много обичаме безцелно да се шляем по цял ден, а не с някакви бусчета да ходим организирано...
Като ви гледам, ще дебнем сега и ние нещо за Великден 2022 или лятото, ясно е, че ще се ваксинирам и аз по - нататък, ако искам пак да се кача на кораб (а аз МНОГО искам), но да видим и за децата какво ще измислят - моят е на 7 и много иска вече да ходи на круиз, но на него ваксина не бих сложила и да видим! Оф, какво ни дойде на главите вече година и половина, а е пълен хаос!

# 689
  • Мнения: 1 054
някой който е ходил сега на круиз да каже колко часа по-рано трябва да си на терминала с оглед новите изисквания за тестване на двсички пасажери преди качване на кораба, независимо ваксинацията

Общи условия

Активация на акаунт