АГ Селена - 20

  • 47 078
  • 738
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 587
Здравейте, мами. Някоя от вас съхранила ли е стволови клетки и къде?

Аз смятам да се свържа със Селена и да разпитам подробно за техните условия. То май в Пловдив няма много избор, но пък и не съм търсила. Дори не знам дали фирмата която ще го съхранява трябва да е от същият град или може от всяка една точка на България да съдействат.

Отделно питанка - имате ли предпочитания за анестезиолог в Селена. В момента на страницата им има четирима, мнения имате ли?
Не ти препоръчвам Ячева. За останалите нямам мнение.

Какво и е на Ячева, за пръв път я чувам, но и аз събирам мнения. Иначе за Георгиев знам че много го хвалят и бил най-готиния анестезиолог.
Не искам да коментирам. Като човек може би е готина, но на практика имам лош опит с нея. А може и просто аз да съм нямала късмет...

# 706
  • Мнения: 591
Аз родих август секцио с анестезиолог д-р Ячева. Нямам оплаквания от нея. Прилоша ми от лежането на гръб по време на операцията, тя успя да ме успокой  и разсее и всичко мина без проблем.

# 707
  • Мнения: 12
Здравейте на всички! Бих искала да ви попитам дали някой има мнение за др Телбийска от аг Селена? Изражда ли нормално и доволни ли сте от нея за проследяване на бременност,понеже никъде не откривам актуална информация.Благодаря!

# 708
  • Мнения: 591
Доктор Телбийска, минаваше на визитация, когато родих. Нежно пипаше и даваше адекватно лечение. Това ми е допира с нея, и впечатленията са ми добри.

# 709
  • Мнения: 136
И аз само по този начин имам впечатления от нея, изключително приятна , спокойна и отговаряше много позитивно, мило и адекватно!

Доктор Телбийска, минаваше на визитация, когато родих. Нежно пипаше и даваше адекватно лечение. Това ми е допира с нея, и впечатленията са ми добри.

# 710
  • Мнения: 59
Здравейте момичета, за пръв път ще се включи и аз с въпрос. Може ли някоя от вас, която си е проследявала частно цялата бременност в Селена, да ми каже какви са пакетните цени за трите триместъра и дали в цената влизат всички необходими изследвания или всяко си се плаща отделно. На кратко за мен: бременна съм в 8 гес. седмица и за сега само един ехографски съм направила за да се потвърди че има бременност. Тъй като съм от друг град, не от Пловдив имам намерение да запиша консултации в моя град, които да са по каса, но искам и от Селена някой доктор да проследява частно бременоста и след това да родя при него, това е третата ми бременност и мисля да родя със секцио, първите две деца съм родила нормално, но в държавна болница. Благодарна ще съм ви и ако ми препоръчате специалист от Селена за проследяване на частно.
Лек ден на всички и благодаря предварително на всички които ще ми помогнат с отговори.
с две ръце ви препоръчвам д-р Матев! Уникален човек и доктор ,разбира си добре от работата няма да съжалявате.За пакетни цени се обадете на регистратура и питайте ще ви кажат.

# 711
  • Мнения: 7
Още един глас от мен за д-р Матев! Невероятен човек и професионалист!

# 712
  • Мнения: 130
Здравейте! Предстои ми второ раждане през март. Първото беше в хирургиите и аз бях доволна, но заради обстановката в момента, този път мисля да родя в Селена. Тъй като родих естествено и сега, ако няма медицински показания, също искам да е такова, моля напишете ми впечатления от нормалното раждане там! Дават ли ти да се движиш, да използваш различни пози, защото в хирургиите трябваше само да се лежи след 4 см. разкритие. Има ли топка за раждане? Винаги ли бият окситоцин в началото? Не съм била с епидурална и малко ме е страх от нея. Има ли опасност? Може ли да усещаш комтракциите?  Наистина ли от кръста надолу нищо не усещаш? Колко време след като я бият, действието й преминава? Бебето постоянно ли е при майката, фори и през нощта? Ще съм благодарна да споделите това, което знаете за естественото раждане в Селена! 😊

# 713
  • Мнения: 587
Здравейте! Предстои ми второ раждане през март. Първото беше в хирургиите и аз бях доволна, но заради обстановката в момента, този път мисля да родя в Селена. Тъй като родих естествено и сега, ако няма медицински показания, също искам да е такова, моля напишете ми впечатления от нормалното раждане там! Дават ли ти да се движиш, да използваш различни пози, защото в хирургиите трябваше само да се лежи след 4 см. разкритие. Има ли топка за раждане? Винаги ли бият окситоцин в началото? Не съм била с епидурална и малко ме е страх от нея. Има ли опасност? Може ли да усещаш комтракциите?  Наистина ли от кръста надолу нищо не усещаш? Колко време след като я бият, действието й преминава? Бебето постоянно ли е при майката, фори и през нощта? Ще съм благодарна да споделите това, което знаете за естественото раждане в Селена! 😊
Накратко по въпросите ти:
Можеш да се движиш навсякъде, да лежиш, да седиш, да скачаш на топка.
За окситоцина не съм сигурна.
Зависи от лекаря, но имай предвид, че ако трудно получаваш разкритие и няма добра родова дейност, няма да те чакат така, както биха те чакали в държавната. Много са случаите, в които влизат за нормално и излизат секцио, затова съветът ми е, изчакай колкото се може вкъщи, преди да постъпиш.
Упойката е нож с повече от две остриета! Личното ми мнение е, че голяма част от анестезиолозите не са особено добри. Само около мен бяха следните случаи: едната я хвана упойката само от едната страна на тялото, други две изобщо не ги хвана, третата така я хвана, че заспа и ако не ти я сложат както трябва, може да си изкараш едни 20 дни на легло и обезболяващи, заради сковаване в гърба и главоболие, което не ти позволява да си държиш главата изправена повече от 5 секунди, и едно обикновено ходене до тоалетна да се превърне в мъчително и кошмарно действие.
Не те плаша, казвам ти го, за да си информирана. Личният ми съвет е, ако болката е търпима, откажи упойката.
Иначе всеки го държи различно, обикновено между 40 мин и 2 часа, а ако трябва ти доливат, и не ти пречи на напъните обикновено.
Бебето си е при теб, ако всичко е наред. Взимат го само за къпане и някакви прегледи.

# 714
  • Мнения: 7 708
Бебето е при теб вечер само, ако го искаш, като го взимат за баня и те питат дали го искаш след това ...
Аз бях секцио и предпочитах вечер да си почивам, защото така или иначе ни будеха в 5 сутринта

# 715
  • Мнения: 165
Бебето можеш да си го вземеш, можеш и да го оставиш в детска стая. На мен също първото ми раждане беше в Хирургиите, а второто в Селена през август. Скачах си на топка аз, разхождах се. Не си скован на легло, което беше ужасно. При мен проблема с упойката беше, че ми спря контракциите и чакахме 2 часа да ме пусне, за да продължи родовата дейност. Иначе всички са много мили. Спомените, като цяло, са ми чудесни, за разлика от хирургиите.

# 716
  • Мнения: 130
Много благодаря за отговорите! В държавната болница ми биха окситоцин и не ме чакаха особено. Имах слаба родова дейност. Не усещах пика на контракциите. Дано този път се справя по-добре!
Здравейте! Предстои ми второ раждане през март. Първото беше в хирургиите и аз бях доволна, но заради обстановката в момента, този път мисля да родя в Селена. Тъй като родих естествено и сега, ако няма медицински показания, също искам да е такова, моля напишете ми впечатления от нормалното раждане там! Дават ли ти да се движиш, да използваш различни пози, защото в хирургиите трябваше само да се лежи след 4 см. разкритие. Има ли топка за раждане? Винаги ли бият окситоцин в началото? Не съм била с епидурална и малко ме е страх от нея. Има ли опасност? Може ли да усещаш комтракциите?  Наистина ли от кръста надолу нищо не усещаш? Колко време след като я бият, действието й преминава? Бебето постоянно ли е при майката, фори и през нощта? Ще съм благодарна да споделите това, което знаете за естественото раждане в Селена! 😊
Накратко по въпросите ти:
Можеш да се движиш навсякъде, да лежиш, да седиш, да скачаш на топка.
За окситоцина не съм сигурна.
Зависи от лекаря, но имай предвид, че ако трудно получаваш разкритие и няма добра родова дейност, няма да те чакат така, както биха те чакали в държавната. Много са случаите, в които влизат за нормално и излизат секцио, затова съветът ми е, изчакай колкото се може вкъщи, преди да постъпиш.
Упойката е нож с повече от две остриета! Личното ми мнение е, че голяма част от анестезиолозите не са особено добри. Само около мен бяха следните случаи: едната я хвана упойката само от едната страна на тялото, други две изобщо не ги хвана, третата така я хвана, че заспа и ако не ти я сложат както трябва, може да си изкараш едни 20 дни на легло и обезболяващи, заради сковаване в гърба и главоболие, което не ти позволява да си държиш главата изправена повече от 5 секунди, и едно обикновено ходене до тоалетна да се превърне в мъчително и кошмарно действие.
Не те плаша, казвам ти го, за да си информирана. Личният ми съвет е, ако болката е търпима, откажи упойката.
Иначе всеки го държи различно, обикновено между 40 мин и 2 часа, а ако трябва ти доливат, и не ти пречи на напъните обикновено.
Бебето си е при теб, ако всичко е наред. Взимат го само за къпане и някакви прегледи.

# 717
  • Мнения: 12
Здравейте! Искам да попитам за цени за следене на бременност при д-р Минев,АГ Селена? Може и цени за преглед Simple Smile

# 718
  • Мнения: 7 708
Прегледът е 70 лв (края на юли беше поне толкова), за следене на бременност не знам цени.

# 719
  • Асеновград
  • Мнения: 1 371
Мисля че и сега е толкова, от няколко години си е 70 лв. То се плаща на всеки преглед, това е следенето, мисля че нямат пакетни цени или да се плаща на триместър.

Общи условия

Активация на акаунт