Хипоспадия 7 или деца с урологични заболявания оперирани в Сърбия

  • 36 838
  • 716
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 525
Пускам нова тема, обмислих заглавие, което да обобщава и останалите урологични заболявания, които могат да се лекуват от д-р Джинович.
Качвам информация за
д-р Джинович. Надявам се да Ви бъде
интересна и полезна.
https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url … hid=1581358228522

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url … UU9kYrUVEUeXPfrMk
ето и координатите на д-р Джинович
http://msbeograd.com/en/nekategorizovano/djinovic-rados/.
Добавям и тези координати - това е неговият e-mail djinovic@gmail.com, от който веднага ми отговори,
този също - foundationperovic@gmail.com,
а телефонът, на който може да се получи информация е:
 +381666009902 - Sava Perovic Foundatio
Мейла на Богдан:
bogdan.spiridonescu@yahoo.com
линк към старата тема - 6
http://www.bg-mamma.com/?topic=1061808.msg37404934#msg37404934
Ето и визитка на Олга. Тя е от голяма помощ при престоя в Сърбия. Имайте в предвид, че е изключително натоварена и е възможно да не успеете веднага да се свържете с нея.



Качвам и линк, който Олга ми изпрати. Линкът е на Бг. език, и може да видите апартаментите които се предлагат.

http://www.belgrad.in/index.php/bg/

Ето още няколко апартамента в близост до Бел медик
https://maps.app.goo.gl/Rw5YP3WSwrZUCnGr7

https://www.booking.com/hotel/rs/vlado-app.bg.html?aid=932865;la … r_iw_title;ucfs=1
+381 64 6105 129 Vlado / директен контакт/
https://www.bg-mamma.com/url.php?u=aHR0cHMlM0ElMkYlMkZ3d3cuYm9va … lM0QxJTVFJTdDcG0=
Линк към Сръбското посолство в София
http://sofia.mfa.gov.rs/cir/
Ето и инструкция за мазане с крема преди операцията написана от д-р Джинович
Предоперативно пенисът трябва да се третира локално с локален тестостеронов гел - ANDRACTIM (Dihidrotestosteron, който е активна форма на тестостерон, действа само локално и е по-мощен от другите продукти).  Можете да го купите във Франция или да поръчате онлайн.  Прилагането започва 6 седмици преди операцията и продължава един месец (трябва да се спре 2 седмици преди операцията) - гелът трябва да се прилага върху целия пенис, но главно върху главичката и долната страна 2 пъти на ден чрез нежен масаж.
Andractim е най-добрият, тъй като е активна форма на тестостерон

Качвам и разработена от анестезиолозите на Бел Медик инструкция за прием на чуждестранни пациенти в Бел Медик както тук, така и в целия пост надолу съм добавила и мои наблюдения!!!
ПРЕДОПЕРАТИВНА ПОДГОТОВКА

Детето трябва да е здраво преди операцията.
Непосредствено преди пътуването е необходимо да посетите вашия педиатър и да направите следните тестове:
Пълна кръвна картина с CRP.
Биохимия на кръвта (ALT, AST, урея, креатинин, гликемия, Na, K, Cl)
Кръвна коагулограма (PT, PTT, INR)
Общ анализ на урината.
Анализ на урокултура с антибиограма.
Необходимо е да имате със себе си важни медицински документи и официалния им превод на английски език  (агенция за преводи, съдебен преводач) за операцията.
Важните медицински документи включват:
Изписване на болничен документ от родилния дом, ако детето е под 3 години.
Лекарски документ(доклад), ако детето има други медицински проблеми освен урологични (неврологични, кардиологични, белодробни, хематологични, ендокринологични и др.) В България това е етапна епикриза или лист от съответния преглед със заключение на лекаря специалист дали детето е подходящо за операция.
Епикризи (болнични документи) за всички хоспитализации, включително епикриза (болничен документ) от родилния дом, ако е била необходима интензивна следродилна терапия.
Много е важно анестезиологът да има пълна картина на цялостното здраве на вашето дете. Помислете и за други особености на детето - непоносимост към лекарства, алерии, реакция от предходни упойки и др.
В деня преди операцията е необходимо да посетите педиатър в болница Бел Медик за предоперативен преглед. За преглед трябва да вземете със себе си всички важни медицински документи, преведени на английски език, тестовете, които сте направили у дома, както и паспорта на детето.
Можете да направите резервация за преглед с педиатър по имейл:
sefbolnice@belmedic.com
Препоръчваме на пациента и всички, които пътуват с него до Белград, да направят PCR тестове за COVID 19 преди пътуването, така че пътуването ви да не е напразно.
Ако имате нужда от задължителен PCR тест за COVID 19, за да влезете в Сърбия, можете да проверите на уебсайта на Министерството на външните работи на Сърбия, тук:
https://www.mfa.gov.rs/gradjani/ulazak-u-srbiju/covid-19-uslovi-za-ulazak
В клиниката в навечерието на операцията пациентът и всички, дошли с него в Белград, ще бъдат подложени на бързи антигенни тестове за COVID 19, независимо дали имате PCR тестове, необходими за влизане в Сърбия
.

И още малко от самия д-р Джинович
ОПЕРАЦИЯ
Операцията се извършва в клиника "Белмедик" на адрес:
Белград, ул. Косте Йовановица 87.

Детето и майката ще бъдат приети в клиниката в деня на операцията между 6:00 и 7:00 сутринта.
Детето не трябва да яде нищо след 00.00 в навечерието на операцията (млякото и плътните сокове се считат за храна). Изключение правят кърменията, които са разрешени до 3 часа сутринта в деня на операцията.
Детето трябва да вземе чаша вода или чай до 5:00 сутринта.
В клиниката трябва да вземете със себе си паспорт на детето, лична карта или паспорт на майката, както и всички медицински документи.
Операцията се прави с обща анестезия и обикновено трае 2-2,5 часа, но понякога може да бъде и по-дълго, в зависимост от проблемите, които трябва да бъдат решени.  Всички деца получават допълнителна регионална анестезия (каудален блок) и те не трябва да имат болка в хирургичната област през следващите няколко часа.
По време на операцията поставяме малкия катетър - стент в уретрата, за да го държим отворен, както и над-срамния катетър в пикочния мехур през долната част на корема.
Детето се събужда веднага след операцията и ще бъде доведено в стаята при вас.  Ще имате медицинска сестра точно пред стаята за първоначална помощ и инструкции до изписването.  Майката и детето ще бъдат в болница една нощ след операцията.
ПОСТОПЕРАТИВНА ГРИЖА
Изписване от болница
На следващия ден, сутрин след операцията, след преглед от лекаря и дадени указания, детето е готово да напусне болницата.  Ще получите копие от медицински доклад и рецепта за лекарства при изписване - (антибиотик, пробиотик, болкоуспокояващи и антибиотичен мехлем)
Важна информация
На детето е позволено да ходи, да тича и да играе леки игри на първия следоперативен ден.  Въпреки това не му е позволено да играе игри, където може да се нарани или да застраши раната (футбол, хандбал, волейбол, баскетбол, да кара колело и т.н.).
ПРЕВРЪЗКИ
Смяната на превръзки ще се извършва от лекаря или медицинската сестра в 8 часа сутринта на първия етаж на клиниката.  Важно е да спазвате този час! След превръзките започват плановите операции, и има шанс да изпуснете лекарите, ако закъснеете. Първият смяна на превръзка ще бъде направен на ден 2 след операцията. След това лекарят ще Ви информира всеки път, когато трябва да дойдете отново на преглед (на всеки 1-3 дни).
През първия ден след операцията превръзките могат да се замърсят с жълтеникав секрет от раната и малко кръв.  Независимо от това, ако забележите нещо необичайно, винаги можете да дойдете в клиниката за преглед.
КАТЕТРИ
През следващите 14 дни детето ще има катетър в уретрата, и катетър - цистофикс, през който ще уринира. Катетърът трябва да бъде постоянно фиксиран с лепяща лента за корема, за да бъде по-добре защитен.
За деца, които използват памперси: Детето ще носи две пелени (първата пелена с нормалния размер на детето, а другата пелена трябва да е с един размер по-голяма).  Катетърът ще бъде поставен между тези 2 пелени и ще остане през цялото време отворен, така че урината ще се събира във втората пелена.
За по-големи деца, които не използват памперси: Катетърът ще бъде затворен с тапа и всеки път, когато детето почувства желание за уриниране, извадете запушалката и изпразнете урината в тоалетната, без никакви детски усилия и компресия на корема.  Също така, преди детето да отиде до тоалетната по голяма нужда , отворете катетъра и изпразнете пикочния мехур.
Понякога, по време на поставянето на над-срамния катетър, може да има малко кървене в пикочния мехур, което бавно се разтваря за няколко дни и дава червен цвят на урината - което не е нищо сериозно.
Много рядко катетърът може да бъде запушен с кръвни съсиреци или слуз и трябва да се промие.  Ще забележите, че втората пелена е суха (понякога първата пелена е мокра, тъй като урината ще излезе близо до катетъра от уретрата), детето е нервно , коремът му е болезнен и катетърът не позволява на урината да излиза навън , дори ако тапата е извадена.
В момента на изписване от болницата ще получите спринцовка и бутилка с физиологичен разтвор за промивки.

По молба на някои майки, качвам и координати на Бг детски уролози:
Координати на детски уролози в БГ.
Детска урoлогия, Пирогов –02 9154371
/детски урологичен кабинет/
д-р Минова – 0887833236
д-р Момчилов - 0888 770 310, 048 848 122
Д-р Пеев - 0889/608322
д-р Атанасов - 0887714883
координати на д-р Даниел Гайдаров - 0885597550
https://superdoc.bg/lekar/d-r-daniel-gaydarov-6382
И за финал, една доста интересна според мен подробна статия за хипоспадия, (статията е от руск сайт)
https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url … hid=1617054972086

Последна редакция: чт, 08 апр 2021, 16:08 от marychery

# 1
  • София
  • Мнения: 5 655
Благодаря за полезните информации в първи пост.
БГ уролозите лесно се намират и в гугъл, проблема е, че май за никой не може да се даде положително мнение.

# 2
  • Мнения: 5 525
Благодаря за полезните информации в първи пост.
БГ уролозите лесно се намират и в гугъл, проблема е, че май за никой не може да се даде положително мнение.
Аз не съм от някой фен клуб на д-р Джинович, дори в темите назад сме имали доста спорове по този въпрос. Но за съжаление от собствения си лош опит се убедих в казаното по - горе. Разполагам с амбулаторни листове от уролози в Бг, тяхното мнение, много снимков материал, мнението на д-р Джинович, и резултата след операцията при него.
Михаил сега се чувства добре, възстановява се бързо. Притесненията ми за психическата травма при късната операция вече се разсеяха. Преодоля стреса, болката, дискомфорта. Отнася се изключително положително към доктор Джинович, Богдан и всичко свързано с операцията и престоя в Сърбия.
Колкото по - малко е детето, толкова по - лесно преодолимо е всичко. Убедих се с очите си, че дори и при най-тежките урологични случаи, операциите на д-р Джинович са възможно най-малко травматични за децата както и за родителите. От сърце желая на всички на които им предстои - успех, на тези които се колебаят - четете и тогава взимайте решение. Да операциите обикновено са скъпи, но не е невъзможно да се намерят средства за тях. Децата с урологични заболявания в България в повечето случаи имат право на ТЕЛК, което подпомага финансирането в малка или по-голяма степен.

Последна редакция: пн, 30 мар 2020, 21:02 от marychery

# 3
# 4
  • Мнения: 63
Привет! Мисля че преди със старото име и подробната информация за останалите доктори, старите теми, коодинати и т.н беше по-добре и според мен трябва да се включи. На мен например тази информация ми помогна да науча за д-р Пеев, да отида да получа адекватно мнение, различно от това на лудата в Пловдив, която искаше да му разширява канала ненужно, да ми разпише документ за ТЕЛК и после да се свържа и с д-р Джинович който потвърди същото което каза д-р Пеев и в крайна сметка да си реша къде да оперират детето. Нека предоставим всичката информация която е събрана през годините, достъпно и на едно място, а пък всеки да си реши за себе си как да процедира.

Относно мойто дете влизам да споделя - всичко беше супер до 3-тия месец, после почнах да мажа със Скарекс операцията и след 1 седмица кожата му много се набръчка, втвърди и набра като перде Sad Отделно плачеше като го мажа и беше нервен - явно нещо не му понасяше .Първият път питах Д-р Джинович - каза че било нормално за периода. На следващото пращане на снимки нищо не му споменах и тогава той ми писа, че не изглежда добре и трябва най-вероятно да се направи малка корекция за да стане перфектно Sad Бях се настроила че вече е зад гърба ни този епизод, но уви. Все пак каза да изчакаме 2-3 месеца докато се успокои напълно белега...Преди 3 седмици бях в Германия и от там купих Kelo Cote (беше ми казал и за контратубекс) - много съм доволна, кожата доста омекна, не се е изгладила напълно, но поне бръчките са по-мекички. Дано му се размине на хайванчето и всичко се оправи от само себе си. За пари нищо не сме говорили, ако се стигне до там като имам инфо ще влезна да пиша Wink Поздрави и успех на всички, много здраве  :-*

# 5
  • Мнения: 5 525
Здравейте, качих и координатите на Бг детски уролози в Пирогов - тези които имам. Заглавието на Темата няма да променя, идеята и е да обхване освен хипоспадиите и всички други аномалии, които д-р Джиновип оперира, а те са много.

# 6
  • Мнения: 13
Здравейте, на нас ни отказаха ТЕЛК заради Covid, което е разбираемо, но се възмутих, че когато попитах когато дойде време да се явим, и ни одобрят дали ще се приема датата, април, когато всъщност трябваше да се явим. Отговориха ми  грубo "всички операции по света са отказани, радвайте се че сте здрави, не се знае дори дали ще ви одобрим". Ако не ни одобрят, може ли да се оспорва тяхно решение и някой знае ли дали може да се получи еднократна помощ заради хипоспадия диагностицирана от уролог, но неодобрена от ТЕЛК

# 7
  • Мнения: 5 525
Здравей Велислава. Не обръщай осбено внимание на тези думи. Предполагам операцията при д-р Джинович ви е отложена. Няма как да се минете границата сега. Така, че с насрочването на нова дата за операция и с отмяна на извънредното положение, ще подадеш и нови докуменри за ТЕЛК. И не няма да ти откажат ТЕЛК, а ако не получите 50%, ще обжалвш. А иначе, няма как да получиш еднократна помощ. Средства се отпускат след като имате заверено ТЕЛК решение.
И да би трябвало да се приема датата април, тъй като забавянето не е по Ваша вина, съответно да си получиш парите със задна дата.

Последна редакция: пт, 03 апр 2020, 16:33 от marychery

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 455
С уточнение към отговора на marychery - ако в решението за дата на инвалидизация се впише датата на раждане, ще Ви дадат 50% от полагаемата сума за до 1 г. назад. Това може и да реши в известна степен проблема с отлагането. Пълната сума ще си я получите за сътветния период, за който решат да Ви одобрят - т. е. ще я получите отложено във времето. Успех Ви желая.

# 9
  • Мнения: 5 525
С уточнение към отговора на marychery - ако в решението за дата на инвалидизация се впише датата на раждане, ще Ви дадат 50% от полагаемата сума за до 1 г. назад. Това може и да реши в известна степен проблема с отлагането. Пълната сума ще си я получите за сътветния период, за който решат да Ви одобрят - т. е. ще я получите отложено във времето. Успех Ви желая.
Да така е, това обикновенно зависи от благоразположението на комисията, макар, че не е редно, защото децата се раждат с тази аномалия. Но нашето решение е от момента на подаване на документите в ТЕЛК Комисията.

Последна редакция: пт, 03 апр 2020, 18:18 от marychery

# 10
  • Мнения: 63
С уточнение към отговора на marychery - ако в решението за дата на инвалидизация се впише датата на раждане, ще Ви дадат 50% от полагаемата сума за до 1 г. назад. Това може и да реши в известна степен проблема с отлагането. Пълната сума ще си я получите за сътветния период, за който решат да Ви одобрят - т. е. ще я получите отложено във времето. Успех Ви желая.
Да така е, това обикновенно зависи от благоразположението на комисията, макар, че не е редно, защото децата се раждат с тази аномалия. Но нашето решение е от момента на подаване на документите в ТЕЛК Комисията.
Зависи от комисията наистина Sad В на мойто дете пише датата от последния "официален" документ в който пише от детски хирург че има хипоспадия (около 6м). Иначе жената в ТЕЛК ми каза че трябва да пише датата на раждане, но нямам документ...каза че ако отида да се помоля в родилното да му поправят епикризата ще напишат датата на раждането...всичко това стана за 5 мин в ТЕЛК (с прегледа и чакането), отидохме до болницата където раждах, 3-4 часа чакахме началничката на неоантологията, която беше супер отзивчива и после като видя за какво става въпрос (че 5 дена сме били в болницата и всичките им доктори специалисти в журнала на нито една страница не са забелязали и споменали хипоспадия) се направи на луда и каза детето ви е здраво, нищо му няма, като се забели ще се оправи и т.н глупости на търкалета...и не оправи епикризата!? Даже ме прати при хирург който да го погледнел и да ми кажел че нищо му нямало, от същия този хирург ми е бележката за телка Grinning Така че всяко зло за добро, така или иначе се връща най-много година назад, ако детето е под годинка по-добре изчакайте хем ще ви върнат година назад, хем после 1-2г. телк (което пак зависи от комисията) и ще се съберат повече парички. И над годинка да е пак нищо няма да изгубите Wink Неприятното е че няма да ги имате събрани предварително и при нас се получи така защото му бяха изгубили в социалните решението и тези на куп за година назад буквално ги получих 2 дни преди операцията и ми беше много притеснено...хубаво че имахме събрани и взехме от там и сега ги възстановявам...

# 11
  • Мнения: 5 525
Принципно много зависи от ТЕЛК комисията. Мария е с ТЕЛК от 2 годишна. Сега е на 18 г. Михаил също е с ТЕЛК от 2годишен.,сега е на 9г. Много зависи от комисията. Има и много свестни лекари, но сме попадали и на пълни темерути. Последните комисии и на Мария и на Михаил бяха във Втора градска болница. И двете лекарки бяха много свестни . При Михаил преди 3г намалиха процента за хипоспадия при положение, че видимо детето не беше оправено и беше с енуреза. Сега лекарката вдигна процента, и ни поздрави за решението да оперираме извън България.  Уточнявам, че и двете деца са с повече от едно заболяване. Така, че до късмет е в голяма степен.

# 12
  • Мнения: 8
Здравейте, операцията на сина ми от хипоспадия в Белград  е насрочена за 28 април. При извънредното положение тук и в Сърбия се опитвам да се свържа с доктор Джинович и да отложа или поне да получа обратна връзка, но не получавам никакъв отговор на писмата си. И с Олга не мога да да се свържа. Има ли някой с подобен проблем?

# 13
  • Мнения: 5 525
Здравей Михаела. Сигурна съм че доктора ще ти отговори. Не се тревожи, пиши му пак. Сърбия е тотално блокирана, така че при всички положения доктора е наясно, че няма как да отидете сега.

# 14
  • Мнения: 47
Здравейте, операцията на сина ми от хипоспадия в Белград  е насрочена за 28 април. При извънредното положение тук и в Сърбия се опитвам да се свържа с доктор Джинович и да отложа или поне да получа обратна връзка, но не получавам никакъв отговор на писмата си. И с Олга не мога да да се свържа. Има ли някой с подобен проблем?
Нашата операция беше планирана за 04.05, но и ние за сега не сме успяли да се свържем с д-р Джинович. Операциите се отменят със сигурност, но трябва да сме на ясно как да процедираме за да са добре децата.

Общи условия

Активация на акаунт