ВАКСИНИ - ТЕМА САМО ЗА вредата от тях - тема 37

  • 211 006
  • 2 937
  •   1
Отговори
# 2 925
  • Мнения: 41 951
А защо ЧС смяташ, че ваксината преди и сега е едно и също?

След като дъщеря ми пострада от ваксина се включих в международно движение, АНТИВАКСЪРСКО, което в продължение на ДЕСЕТИЛЕТИЕ се бореше да бъде променен състава и забранено използването на консервант, съдържащ ЖИВАК. Аз разбира се нищо съществено не допринесох, но след десетилетие съдебни дела, доказателства, убеждаване в крайна сметка успяха да спечелят делата към производителите на ваксини и консерванта с живак отпадна. 


Не съм казала, че са едни и същи. Но забележи какво казваш ти - днешните ваксини са по-безопасни от някогашните, нали? И защо тогава хем с по-малко ваксинирани деца, хем с по-малко вредни ваксини, има повече аутисти? Ти всъщност допълваш моя преден пост с още един аргумент, че аутизмът не е от ваксините Simple Smile

# 2 926
  • София
  • Мнения: 3 534
Благодарна мога да съм САМО на медицината. Ваксината срещу туберкулоза, например е спасила стотици хиляди. И като пряк наследник на първите собственици на санаториуми за белодробноболни в София, вярвай ми, че знам по-добре от теб за какво е ставало въпрос едни стотина години назад във времето. Между другото, единият ми чичо, който в момента е на 91, е живял като дете в санаториума, цяла чудо е, че заобиколен от туберкулозноболни, никога не се разболява.
Извинявайте, ама тези санаториуми са били за болни от БЦЖ ли? Я помислете пак!
И моето дете израстна в двора на тубдиспансера. Ама аз не смятам, че е чудо това, че не се е разболял. Прочетох за болестта и не треперя от страх. Защо не опитате и Вие да направите същото? Тогава ще разберете защо не Ви вярвам, че познавате белодробен лекар.

# 2 927
  • Мнения: 7 062
Голямо чудо е, че инфекционистите, ОПЛ, пулмолозите,  в клиниките, вкл. и тубдиспансерите не се разболяват от всички болести на пациентите им.
Някои му казват да придобиеш естествен имунитет чрез постепенно сблъскване с малко количество патогени. А други, много знаещи, му казват чудо. Някои вярват в чудеса, други в науката.

# 2 928
  • Мнения: 312
Благодарна мога да съм САМО на медицината. Ваксината срещу туберкулоза, например е спасила стотици хиляди. И като пряк наследник на първите собственици на санаториуми за белодробноболни в София, вярвай ми, че знам по-добре от теб за какво е ставало въпрос едни стотина години назад във времето. Между другото, единият ми чичо, който в момента е на 91, е живял като дете в санаториума, цяла чудо е, че заобиколен от туберкулозноболни, никога не се разболява.
Извинявайте, ама тези санаториуми са били за болни от БЦЖ ли? Я помислете пак!
И моето дете израстна в двора на тубдиспансера. Ама аз не смятам, че е чудо това, че не се е разболял. Прочетох за болестта и не треперя от страх. Защо не опитате и Вие да направите същото? Тогава ще разберете защо не Ви вярвам, че познавате белодробен лекар.
🤣🤣🤣 За каква вяра говорим изобщо не разбирам? Това са факти, в санаториумите за белодробноболни са се лекувани болни от туберкулоза. И аз говоря за 30-те години на миналия век, моме. Лекарите, работили там, отдавна са умрели. Но пък са оставили следа в родната медицина. Един от тях е бил Любо Хаджииванов. В санаториума на Горно бански път се е лекувал Смирненски, например. Има някаква информация в гугъл, чети ако искаш. Това, че не знаеш за нещо, не значи че то не съществува. И не, не ме е срах от туберкулозата, ваксиниране сме всички.
Инак, да, има хора, които придобиват естествен имунитет при редовна среща с различен патоген, Диорела. Не си открила топлата вода.

# 2 929
  • Мнения: 5 165
За туберкулозните е имало отделни болници и санаториуми, тубдиспансер, сега се ползват за всякакви белодробни болести- астма, ХОББ, пневмония и др., включително и туберкулоза.

# 2 930
  • Мнения: 6 513
Ама как ги пишете тези неща!

Как решихте, че аутизма е генетично заболяване? Няма доказателство за тази теза! Всички с аутистични деца ходят на генетични изследвания и единици случаи се свързват с генетични мутации. 
Псориазиса е автоимунно заболяване, а не генетично.
Шизофренията също не се свързва напълно с наследственост.
Псориазиса е автоимунно заболяване, но също е с генетичен произход.
Голяма част от хората с това заболяване имат и роднини със псориазис, т. е. има някаква наследственост.
Ето ти и линк  да прочетеш - https://www.ducray.com/bg-bg/psoriazis/prichini/genetichni-faktori

Наследственост има също и при алкохолизма и предразположеност към алергии. Което означава че са генетично закодирани.

# 2 931
  • Мнения: 11 551
Каква е тази ваксина за предодвратяване на РАК НА ГЪРДАТА, която слагат в ЕС? Някой наясно ли е?

Имам питане /аз и преди съм го питала/ - щом създаваме имунитет с ваксина това не означава ли, че заболяването е вирусно/бактериално и ние създаваме предпоставка имунитета да създаде тела, които да се справят с него по-лесно. Нали това е идеята на ваксината? В организма ни вече да има "отметка" - Срещнах и знам как да преборя едикое си заболяване.
От кога рака е вирусно/бактериално забояване? Към кое се създава имунитет?  Нали рака е НАШИТЕ клетки, започващи да се държат странно и саморазрушително?

# 2 932
  • Мнения: 6 513
В тази статия е обяснено на какъв принцип работи ваксината - https://blitz.bg/svyat/senzatsionna-vaksina-sreshchu-rak-na-grda … u_news918858.html

А това което се знае до сега за ракът е че възниква от мутирали по определен начин клетки (не всяка мутация на клетки се превръща в рак) и че имунната ни система има способността да разпознава и унищожава мутиралите клетки. Когато не успее да се справи със задачата обаче се разболяваме от рак.
    Ако в действителност ваксината работи това ще е голям пробив в борбата с рака.

# 2 933
  • Мнения: 1 612
Каква е тази ваксина за предодвратяване на РАК НА ГЪРДАТА, която слагат в ЕС? Някой наясно ли е?

Имам питане /аз и преди съм го питала/ - щом създаваме имунитет с ваксина това не означава ли, че заболяването е вирусно/бактериално и ние създаваме предпоставка имунитета да създаде тела, които да се справят с него по-лесно. Нали това е идеята на ваксината? В организма ни вече да има "отметка" - Срещнах и знам как да преборя едикое си заболяване.
От кога рака е вирусно/бактериално забояване? Към кое се създава имунитет?  Нали рака е НАШИТЕ клетки, започващи да се държат странно и саморазрушително?
Нали тези MRNA препарати, дето наричаха ваксини и бодяха с тях народа за ковид, са същите, с които искаха да борят рака преди това. Но се оказа, че мутациите за един и същи вид рак са толкова много милиони, че е практически невъзможно да уцелиш с универсален препарат. Та сега явно са решили да ги препласират с оригиналната им цел.

# 2 934
  • Мнения: 11 551
Ваксината за рак на гърдата е поставена на приятелка на дъщеря ми от друга, съседна държава. Предложена от личния лекар и не е подписвала документ за участие в експеримент.
Момичето вече втори ден изпитва слабост и сънливост до степен да не напуска леглото. Предната нощ се е напикала докато спи, което нормално никога не и се е случвало /на 16 години здраво и хубаво момиче е/. Те и за това ме пиаха какво да правят. А аз и хабер си нямам на какъв принцип е ваксината, състави и тем подобни.

Благодаря за статията за ваксината, но тя е за лечение на вече болни жени. А тук говорим за момиче, в чийто род има случаи на рак на гърдата и личния им предложил и поставил ваксината! Питах да не е за HPV - не не била тази, за рак на гърдата била!

# 2 935
  • Мнения: 6 513
Много странно.
И аз си мисля че е нужно писмено съгласие за експерименталните ваксини/лекарства.
За държава в ЕС ли става въпрос?
Ако в действителност момичето е толкова зле, да я карат в болница.
Иначе слабост и сънливост са често срещана реакция при ваксините. Ама има разлика между отпадналост и нежелание да стане от леглото и невъзможност да стане от леглото.

# 2 936
  • Мнения: 11 551
За Румъния става дума. Днес са се консултирали с ЛЛ, който е поставил ваксината. Гледаме да не се месим - въпросът е деликатен. Нямаме как да помогнем.
Стискаме палци и желаем да е наред всичко и то скоро.
Просто се изненадах каква е тази ваксина.

# 2 937
  • Мнения: 6 513
Да. Дано всичко да е наред с момичето.

Общи условия

Активация на акаунт