COVID-19 (COrona VIrus Disease-2019) Тема - 3

  • 1 513 840
  • 32 209
  •   1
Отговори
# 31 590
  • Мнения: 51 084
Абсолютно стресира! Аз ще взема да се свържа с Мангъров, да го наема за 15ти и 17ти! Защото сънувам кошмари как ни връщат на вратата и какво ли друго не! Седим затворени 3 месеца вече, за да може на финала просто да се сътвори това!

# 31 591
# 31 592
  • София
  • Мнения: 12 003
А/Държавата може и да била в излишък (една от малкото в Европа), но къде са парите не е никак ясно, някъде управляващите ги потурчват, не казвам, че ги слагат в джобовете си, но нещо не става. Пари няма. Държавата пари Няма, буквално пред фалит е. Затова трябва да проработи Всичко. Ама всичко. За да може малко от малко да се пълни хазната, а не всеки да чака на "държавни помощи".

Освен, че си нямаш никаква представа как функционират публичните финанси (това "пари няма" е доста смешно), си и достатъчно заблуден да си мислиш, че при масово заразяване данъчните приходи ще са повече, отколкото по време на извънредното положение.
Не, няма да са. И в допълнение ще си убиеш ~1% от населението и ще инвалидизираш доживот още няколко процента отгоре.
Само медицинските разходи по последните ще са ти повече от всички данъчни постъпления от ресторантите за следващите 50 години.

Цитат
Мангъров запълни дупката Simple Smile
Доц. Мангъров: 280 хил. българи се срещнаха с Ковид-19, не очаквам втора вълна
Виждам, че Мангъров продължава да лъже и да размята някакви 4% имагинерни "изкарали го" от населението, при положение, че вече сме абсолютно сигурни, че смъртността е около ~1%, тоест са го "изкарали" пряко сили 20 000 българи - даже няма и 1/3 от процента.
Аз хубаво си нямам и понятие, това НЕ е страшно, страшно е ако Държавата си няма понятие.
Съгласен съм с единия процент и пр., не знам дали на държавно ниво се осъзнава това. Или се смята, че ще "ни се размине леко", смята се, че "Беларус и швеция не инвалидизираха никого вече 3 месеца" и така.
По другата тема, можем да спорим, разбира се, но не виждам смисъл конкретно тук да го правим, г-жо държавен експерт по финансите и харчлъка им Simple Smile

# 31 593
  • Мнения: 289
Мангъров запълни дупката Simple Smile
Доц. Мангъров: 280 хил. българи се срещнаха с Ковид-19, не очаквам втора вълна
https://www.bgonair.bg/a/36-sutreshen-blok/195308-dots-mangarov- … akvam-vtora-valna
"Това, което говоря от началото, се случи въпреки съпротивата на много хора от Щаба. Премиерът успя да разбере, че няма сериозен медицински проблем, става дума за неща, които са политически, икономически, финансови"
Доц. Мангъров изтъкна, че в България има 140 души, починали вследствие на коронавируса за тези 3 месеца, а още 30 хиляди по други причини


Ама той не се отказва... Пак някакви стотици хиляди вади...

Къде са?
В "огнищата" има 5-6% антитела, а извън тях?
Колко ли са прекарали вируса в Силистра, Струмяни, Монтана, Свищов?

Докато масово теориите отиват в посока, че вируса не е толкова заразен, той си държи на намаляването на смъртността.
Кой където го сърби, в крайна сметка.

# 31 594
  • София
  • Мнения: 5 135
От първа страница на МЗ изчезна подразделението с новооткритите случай, а вътрешната страница, на която имаше информация вече ми дава такава грешка - Страницата, която търсите не беше намерена!

# 31 595
  • Мнения: 5 983

Интересно къде се е заразила 80 годишната жена.

# 31 596
  • Мнения: 4 621
Така ли ще събираме вече данните, от регионални сайтове. Значи, днес ако някой разчита на бнт, щеше да научи, че за вчера е имало осем нови случаи в Сърница и натам пътува Кунчев. Толкова.
Може ли такова безхаберие на тези , от които зависи компилирането на справката и нейното разпространение?

# 31 597
  • София
  • Мнения: 5 135
Чудно ми е дали някой журналист ще се сети да попита какво точно става и тези обещания от вчера така лесно ли се загърбват.

# 31 598
  • Мнения: 51 084
Да пита оня, устатия, от 7/8

# 31 599
  • София
  • Мнения: 16 051
Чудно ми е дали някой журналист ще се сети да попита какво точно става и тези обещания от вчера така лесно ли се загърбват.
Ще им отговорят, че не са обещавали да ги подават в точен час, когато имат данни, тогава. Предполагам. Това са си поредните номерца на премиера. Той обожава гаврите с населението.

# 31 600
  • София
  • Мнения: 5 135
Чудно ми е дали някой журналист ще се сети да попита какво точно става и тези обещания от вчера така лесно ли се загърбват.
Ще им отговорят, че не са обещавали да ги подават в точен час, когато имат данни, тогава. Предполагам. Това са си поредните номерца на премиера. Той обожава гаврите с населението.

Обявиха, че в 8 ще има информация. А сега секцията в сайта на МЗ за новозаразените буквално изчезна.

# 31 601
  • Мнения: 17 497
Явно са сгрешили.
Ама и ние имаме едно министерство на здравето, с мед да го намажеш !

# 31 602
  • София
  • Мнения: 16 051


Обявиха, че в 8 ще има информация. А сега секцията в сайта на МЗ за новозаразените буквално изчезна.
Има секция Актуално, но там са данните от вчера.
https://www.mh.government.bg/bg/novini/aktualno/?category=15

# 31 603
  • София
  • Мнения: 3 398
https://www.capital.bg/politika_i_ikonomika/redakcionni_komentar … anni_za_covid-19/
Кой подвежда и спекулира с данни за COVID-19 изследванията и ситуацията в България
Може ли да се пресметне колко хора са се срещали с коронавируса на база данните на частните лаборатории
д-р Георги Тодоров

# 31 604
  • София
  • Мнения: 5 135
Това е от сайта на СЗО с дата 4 юни:

България
нови - 47,
смъртни нови - 3
общо заболели - 2 585
общо починали - 47

Общи условия

Активация на акаунт