Фотография - тема 87

  • 52 916
  • 752
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: X
Подкрепям мнението на Руми.
Мунчо,хубава ел.книга. Интересно ми беше в раздел макро.
От мен пак един малък свят, тъй като това ми се снима основно.

Опит да минеш по дъгата ....

# 256
  • Мнения: 2 406
Отдавна за предпочитане е да се инвестира в безогледален фотоапарат, особено при любителите. За 1000 лева може да се вземе приличен апарат от марките Олимпус или Панасоник, както и някои по-стари Сонита. С покупката на безогледалка се избягват някои проблеми свързани с последващо купуване на допълнителни обективи. За обща култура - https://photo-ebook.com/index.php/content/
благодаря, отдавна търсех сайт в който да има всичко на едно място.
Много благодаря

# 257
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 751
Здравейте, момчета и момичета. Дали някой може да ми помогне с един "проблем" във фотошоп. От  известно време, когато създавам слоеве, ми задрасква бекграунда. Когато махна отметката там, където е заградено, се оправя. Но трябва да го правя при всеки слой. Някой знае ли дали може да се премахне изцяло. Явно някъде нещо съм пипала, ама кой да ти знае...





И да не съм без снимка.




Последна редакция: чт, 26 ное 2020, 10:46 от Лолита

# 258
  • Taipei, Taiwan
  • Мнения: 13
пчелояд Simple Smile))

# 259
  • Бостън
  • Мнения: 13 544
WOW!
А с какъв обектив?

# 260
  • Taipei, Taiwan
  • Мнения: 13
Canon EF-S 18-135mm f/3.5-5.6. Тялото е Canon 90d : )

# 261
  • Мнения: 7 966
страхотен е пчелояда...Heart Eyes аз все не успявам да ги уловя в кадър, много са бързи и се крият в дупките си..
Joy
и от мен пиле в суров вариант..

# 262
  • Бостън
  • Мнения: 13 544
Canon EF-S 18-135mm f/3.5-5.6. Тялото е Canon 90d : )
Машалла!
Моето уважение!

# 263
  • Мнения: X
Лолита, страхотни фотосесии! Съжалявам, но не мога да помогна за ФШ.
От мен един охлюв от днес. Намерих го случайно. Имаше още два-три в такъв размер,но отказаха да се покажат от черупките си. Този беше най-деен и влезе във фотосесия Joy

Последна редакция: сб, 28 ное 2020, 22:05 от Анонимен

# 264
  • Мнения: 4 013
Да разнообразя малко с чужди снимки.

Няколко финалисти на Siena International Photo Award


Скрит текст:











И няколко финалисти на Close-Up Photographer of the Year


Tamás Koncz-Bisztricz
Скрит текст:

Alexander Mett


Johannes Klapwijk


Marcus Kam


Don Komarechka


Edwin Giesbers


Bence Mate


Marco Jongsma

# 265
# 266
  • Мнения: 1 164
Идвам с въпросче ....най вероятно не съм за тази тема ,но предполагам ще ми помогнете или насочете.
Имам снимки в телефона(бебешки) ,на които искам да им направя малко корекции (да не се вижда отзад какво шма)и да си ги изкарам .
Кой би ми помогнал ,към професионалист ли да се обърна или някой от тук може да ми помогне?

# 267
  • Мнения: 4 013
По принцип това го правят хората, които работят във фотоателиетата (или рекламни агенции) - харесвате си някое ателие, отивате и им обяснявате какво точно искате да се случи - като услуга това се заплаща. Обикновено в ценоразписите е обявено като смяна на фон (или тифецване) и се заплаща на кадър някъде между 5 и 10 лева.  
Другия вариант е да си го направите сама, ако разбирате поне малко от фотошоп или подобна програма - сайтът www.remove.bg автоматично изрязва обекта на фокус от снимката и го оставя на прозрачна подложка. Изрязвате си ги автоматично през сайта и после намирате в интернет подходящи картинки на които искате да сложите изрязаното бебе. Изрязаните файлове ще бъдат малки и ще са подходящи само за малък размер снимки - 9х13.
Трети вариант е през някоя програмка за обработка на снимки в телефона само да замажете отзад фона на снимката - няма да е толкова качествено, но ще е бързо и безплатно.

Последна редакция: пт, 04 дек 2020, 13:19 от Нервен_Хамстер

# 268
  • Мнения: 1 164
Много благодаря ,с Фотошоп не работя ,но ще пробвам варианта който ми казахте

# 269
  • София
  • Мнения: 6 726
Здравейте, сравнително това съм във фотографията и снимането. Вчера ми подариха Nikon D3500. Някой може ли да ми препоръча онлайн курсове за фотография или пък обработка на снимки? Ако обработвате снимките с какви програми го правите. Ползвала съм само Lightroom.

Общи условия

Активация на акаунт