Сблъскахте ли се " челно " с коронавируса?

  • 3 063 323
  • 50 335
  •   2
Отговори
# 21 585
  • Мнения: 1 148
Ако не бяха спрели за една седмица ваксинацията с АЗ и да ми се отложи часът, щях да цъфна с ковид точно след ваксината. И сигурно всички щяха да ми обясняват как е в следствие от ваксината. А всъщност се заразих от детето, чиято учителка беше с положителен ПСР. Просто в момента дори с пазене шансът да се заразиш е огромен.

# 21 586
  • Мнения: 1 476
На една приятелка детенцето се разболя, вероятно от училище. Възрастните бяха ваксинирани от 2-3 седмици с Астра-Зенека. Не знам дали заради ваксината или мерките, които взеха в къщи, но никой възрастен не се разболя. Тестваха се по два пъти /за родителите говоря/ и всичките им тестове бяха отрицателни...

# 21 587
  • София
  • Мнения: 2 846
На една приятелка детенцето се разболя, вероятно от училище. Възрастните бяха ваксинирани от 2-3 седмици с Астра-Зенека. Не знам дали заради ваксината или мерките, които взеха в къщи, но никой възрастен не се разболя. Тестваха се по два пъти /за родителите говоря/ и всичките им тестове бяха отрицателни...

А детенцето с доказана корона ли е?

# 21 588
  • Мнения: 1 476
Да, с положителен PCR и лека симптоматика.

# 21 589
  • Мнения: 414
Ако не бяха спрели за една седмица ваксинацията с АЗ и да ми се отложи часът, щях да цъфна с ковид точно след ваксината. И сигурно всички щяха да ми обясняват как е в следствие от ваксината. А всъщност се заразих от детето, чиято учителка беше с положителен ПСР. Просто в момента дори с пазене шансът да се заразиш е огромен.
Това е простата истина. В последните седмици нивата на зараза са най-големите от началото на пандемията и независимо от пазене страшно много хора се разболяват. Просто съвпадение е, че в момента и ваксинират.

# 21 590
  • София
  • Мнения: 2 846
Няма как ваксината да не е повлияла. Все пак това й е основната функция, да изгражда антитела.

Но, в интерес на истината, случаи на неразболели се членове на семейството съществуваха и преди ваксинацията.

# 21 591
  • Мнения: 3 686
Хювемек и Ивермектин е едно и също.
А защо са на различна цена? Дали Хювемек не е по-пречистен от Ивермектина?

# 21 592
  • Мнения: 747
Тези, които са се зарази ли повторно как го карат, по-леко или по-тежко.

Според вас как бихме разбрали за леките повторни заболявания или такива без симптоми. Ще узнаем само за по-тежките, които изискват тест и лечение.
Аз като преболедувала преди 6 месеца, ако сега ме заболи гърло за 2 дни, нама да ходя да се изследвам при никакъв случай. Или пък ден два главоболие или хрема.

# 21 593
  • Мнения: 3 986
Хювемек и Ивермектин е едно и също.
А защо са на различна цена? Дали Хювемек не е по-пречистен от Ивермектина?
Закон на икономиката - въпрос на търсене и предлагане. В момента, заради пандемията, се търси хуманния препарат, а не ветеринарния медикамент. Лечебната съставка е една и съща, концентрацията й и свързващите вещества са различни. Самият ивермектин може да е токсичен при неправилно дозиране. Няма как това негово качество "да се пречисти".

# 21 594
  • Мнения: 1 601
Затова в държавите с управници, които имат малко разум и слушат експертите първо яко натискат кривите и после почват ваксинация ударно.
Много е трудно да се опазиш в момента.
Иланг, чета те, стискам палци и при трите ви да минава леко и бързо. Много течности, често хранене и положителна нагласа.❤

# 21 595
  • София
  • Мнения: 314
Здравейте,
Отбивам се само да споделя, след 14 дни от първата ваксина на Модерна си пуснах антитела, за да видя имам или нямам. Ето това е резултата:
Abbott Diagn. SARS-CoV-2 IgG II QUANT (VNT)   H    1766.10       AU/ml

# 21 596
  • Другата България
  • Мнения: 37 306
Затова в държавите с управници, които имат малко разум и слушат експертите първо яко натискат кривите и после почват ваксинация ударно.
Много е трудно да се опазиш в момента.
Иланг, чета те, стискам палци и при трите ви да минава леко и бързо. Много течности, често хранене и положителна нагласа.❤
Съгласна съм с написаното.
Безумно, поредно безумно решение беше това да се започне масова ваксинация насред пандемия по начина, по който това се прави при нас. За това, че вече имаме отлив на вълната да не говорим, днес минах покрай фургона в нашия град, в който се правят ПСР-и, опашката е километрична, толкова хора не помня да съм виждала там. Същевременно в ДКЦ-то пред кабинетите кашлящи и смъркащи наред с тези, чакащи за ваксина при ОПЛ. На този фон хора под карантина били председатели на СИК, цял ден на избори със стотици хора, и после часове в навалицата да се издават изборните книжа.....глупост след глупост, никакъв контрол на никакви нива.
Пазете се сами, защото иначе е....не знам, ние мисля, че преминахме, но много хора още се борят, последиците за други също са продължителни, възстановяването трудно.

Благодаря на потребителката, която ме посъветва за Цинкорота, да го деля на две. Посъветвах се и с ОПЛ, потвърди. Докупих Натаспин, продължаваме дружно и с него.

# 21 597
  • Мнения: 23
Някой друг имал ли е 10 дни температура 37,1,2 ? Евентуално кога да очаквам да спра да я правя?

# 21 598
  • Мнения: 5 698
Искам да попитам: редно ли е от болницата, лекуващия лекар да изисква от близите на болния да се купуват лекарства за неговото лечение?
На моя близка свкърва й е в Ковид отделение. Като се обадих да я питам как е жената, тя ми каза, че за втори път отива до аптека да купува някакви лекарства по препоръка на лекаря. Лекарствата били около 70 лв.
Ами ако няма възможност и не разполага с тази сума какво става?
Това се случва в провинцията.

# 21 599
  • Мнения: 5 979
До МЗ подайте сигнал, вчера имаше подобен въпрос към министъра за частни болници които карали пациенти да си плащат лечението.

Общи условия

Активация на акаунт