Цветята в нашия дом - тема 79

  • 27 416
  • 737
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 300
Добро утро на всички Hug аз идвам за съвет за китайска роза. Боря се с белокрилки вече от три седмици. Ползвам някакъв препарат закупен от интернет и той помага ама не до край. Обаче има и още нещо по листата което не мога да разпозная щитоносни въшки сигурно ще тръгнат и някакъв нов бонус вредители. Надявам се снимките да са достатъчно добри :



Това е едно от най-засегнатите листа. Чудя вече дали да не забъркам Би-58 и да си пръскам с него. Смърди и е опасно но поне върши работа. Моля да кажете какво е това с поред вас и с какво да го моря.

# 391
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 048
не ми прилича на щитоносни въшки.
те са много лесно разпознаваеми, приличат на полусферички, понякога с раета...
Скрит текст:

твоите май са ларви на белокрилка Sad



тук има информация за борбата с тях Simple Smile https://www.plants.bg/blog/kak-da-premahnem-belokrilkata-po-hibiskusa

# 392
  • Мнения: 300
Благодаря. Ще пробвам явно друг препарат.

# 393
  • Мнения: 3 549
И аз имам нужда от помощ. От няколко дни забелязах на едната петунийка петна по листата. Днес видях, че още една от 4 насети в сандъче е така? Преполяти ли са или вредител ги е нападнал?


# 394
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 048
виж дали ще можеш да го познаеш https://bg.thewick.info/4097-petunia-diseases-and-pests.html

# 395
  • Мнения: 9 776
Magnito, същите петна избиха и при моите сакъзчета. Аз подозирам, че е от лактофола, който ползвах. Сега като чета линка, пуснат от Добри, май се убеждавам, че е от това. Сигурно съм прекалила с дозата, а уж мерих. Вече поизчезнаха петната при моите цветя.
Много са ти хубави иначе, макар и клюмнали от дъжда. Няма как, природа. Аз лично приемам и не се ядосвам.

# 396
  • Мнения: 232
Аз пак с въпрос:smile:
Някой да знае как се казва това цвете

# 397
  • София
  • Мнения: 714
Това според мен е аргирантема .

# 398
  • Мнения: 11
Здравейте!
Имам приложение на телефона си, за разпознаване на растения. PlantNet.
И на мен ми излезе Argyranthemum frutescens - дървовидна маргарита.

# 399
  • Мнения: 68
Моят бенджамин имаше шитоносни въшки, успях да ги премахна с Моспилан. Разтворих във вода и напръсках няколко дена и изчезнаха.

# 400
  • Мнения: 3 549

Благодаря ти! Обаче малко сложно ми се стори. На първо време преместих това с петната ако все пак е болест да не прихванат и другите. Обаче минах през магазина откъдето купих разсада за сандъчето и видях, че някои изглеждат по същия начин. Просто не съм забелязала като ги садих.

polin_a, аз само поливам през ден. За съжаление днес почистих голяма част от цветчетата, много бяха повредени. Знам, че пак ще нацъфтят, но снощи ми се доплака като ги видях. Явно ще трябва да си взема нещо с което да ги подхранвам. Някой ползвал ли е това? Има и за рози, както и за петунии.

# 401
  • Мнения: 232
dani_sim,vikonetka благодаря за отговорите!
Не го открих онлайн,идеи от къде да се сдобия с него?

# 402
  • София
  • Мнения: 714
dani_sim,vikonetka благодаря за отговорите!
Не го открих онлайн,идеи от къде да се сдобия с него?

Ако сте от София проверете на Димитър Петков , на цветната борса . До преди известно време имаше там .

# 403
  • Мнения: 232
От другия край на България съм:smile:
Благодаря за отговора!

# 404
  • София
  • Мнения: 714
Проверих днес на борсата , нямат вече . Можех иначе да ви изпратя по Еконт,  ако желаехте.

Общи условия

Активация на акаунт