Стандартът за красота

  • 19 587
  • 658
  •   1
Отговори
# 660
  • Варна
  • Мнения: 2 849
Рози и бодли, аз писах и, че си поредно доказателство за липсата на тактичност у някои индивиди!

# 661
  • Мнения: X
Най-накрая се разбрахте! Joy

# 662
  • Пловдив
  • Мнения: 3 940
 Богатството на живота идва именно оттам, че всички сме различни и нашите възприятия се основават на личните ни убеждения кое е хубаво или лошо, кое е правилно или не, и т.н. Simple Smile

# 663
  • Мнения: X
Най-накрая се разбрахте! Joy

Сега ще станат и най-добри приятелки Sweat Smile

# 664
  • Мнения: X
Богатството на живота идва именно оттам, че всички сме различни и нашите възприятия се основават на личните ни убеждения кое е хубаво или лошо, кое е правилно или не, и т.н. Simple Smile
Предозирал си с кичозната психология за личностно израстване.

# 665
  • Пловдив
  • Мнения: 3 940
Скрит текст:
Богатството на живота идва именно оттам, че всички сме различни и нашите възприятия се основават на личните ни убеждения кое е хубаво или лошо, кое е правилно или не, и т.н. Simple Smile
Предозирал си с кичозната психология за личностно израстване.
Нещо се бъркаш относно психологията. Simple Smile Каква е причината да стреляш така напосоки? Thinking

# 666
  • Мнения: 4 949
Ние се разбрахме,но гледам,че и вие се разбъбрихте по мъжки..пък нищо не казвате за стандарта Simple Smile
Тази събота нощ, пак на морето в бар на плажа.Първия час докато се пренеса в атмосферата -зяпах Simple Smile
Младежи на годините на детето и 10 нагоре..Не можах да откъсна очи от две момичета,които на фона на всички се отличаваха.Толкова естествени бяха..без тежък грим и предизвикателни тоалети.И в същото време нежни и хубави.Но никой не ги закачи и заприказва Simple Smile

# 667
  • Мнения: X
Преди няколко страници казах, че го покривам. Какво друго да кажа?

# 668
  • Мнения: 4 949
Преди няколко страници казах, че го покривам. Какво друго да кажа?
Дерзай:)
Постигнал си онова фън шуй по модерно му:)

# 669
  • Варна
  • Мнения: 14 541
И раят да покаже някой, винаги ще има коректив. Стандарти винаги е имало, от началото на цевилизацията. Но критериите за едни, са плашещи за други.

# 670
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493


1. Според вас вие лично покривате ли стандарта за красота в България и какъв е той? - Не покривам.. Само дето съм висока и слаба. Нямам големи цици и големи джуки.
2. Ако не покривате критериите натъжавате ли се от този факт? Донякъде. Бих искала да се доближавам до стандарта.
3. Подлагате ли се на разкрасителни процедури и интервенции? Не
4. И порицавате ли другите, които не покриват стандарта за красота? Не, но не харесвам прекаляването с джуките, защото много жени се загрозяват.
5. Окуражавате ли приятелки и близки хора да се целят към тези стандарти и да ги постигат? Не.
6. Самочувствието ви базира ли се главно върху външния ви вид? Не.
7. Отношението ви различава ли се към красив и към не толкова красив човек?  Не мисля.
8. Суетата ценност ли е? Чак пък ценност.
9. Виждали ли сте вреди в последствие от интервенции и други опити за постигане на "красив" вид? Да.
10. Правите ли често коментари за външния вид на другите? Не.
11. Според вас колко килограма са приемливи за жена висока около 170см? 60-65
12. Ако ваша приятелка или роднина е качила килограми ще й направите ли коментар? Няма
13. Според вас, към мъжете, има ли обществен натиск откъм външен вид, колкото има към жените?

Ще ми е интересно да чуя мнения от мъже и от жени.

# 671
  • Варна
  • Мнения: 2 849
svetlana manoleva, защо да не покриваш стандарта? Това, че си слаба и висока, само по себе си според мен е супер. Аз също влизам в тази категория и също нямам големи джуки, а гърди ... там е зеро положението, без да преувеличавам! Но на 172 см. и към днешна дата почти 51 кг. толкова.

Не помня дали уточнихме какъв точно е стандартът в България.

# 672
  • Мнения: X
1. Според вас вие лично покривате ли стандарта за красота в България и какъв е той?
- Стандарта за красота е доста изкривен , особено в подрастващото поколение. Дали го покривам не мога да кажа
2. Ако не покривате критериите натъжавате ли се от този факт?
- Не , защото всеки приема красотата по различен начин. За едни е красиво едно , за други друго .
3. Подлагате ли се на разкрасителни процедури и интервенции?
- Преди месец за пръв път прибягнах до естетични разкрасявания
4. И порицавате ли другите, които не покриват стандарта за красота?
- Не
5. Окуражавате ли приятелки и близки хора да се целят към тези стандарти и да ги постигат?
- Не
6. Самочувствието ви базира ли се главно върху външния ви вид?
- Не , то се базира на други качества , защото външният вид е до време
7. Отношението ви различава ли се към красив и към не толкова красив чоек?
- Не
8. Суетата ценност ли е?
- За някои хора
9. Виждали ли сте вреди в последствие от интервенции и други опити за постигане на "красив" вид?
- Ежедневно
10. Правите ли често коментари за външния вид на другите?
- Понякога
11. Според вас колко килограма са приемливи за жена висока около 170см?
- Аз съм 175см / 62 кг
12. Ако ваша приятелка или роднина е качила килограми ще й направите ли коментар?
- Да , ако не е в следствие на здравословен проблем
13. Според вас, към мъжете, има ли обществен натиск откъм външен вид, колкото има към жените?
- Не

# 673
  • Мнения: X
Резултат: част от писалите гордо заявиха, че не покриват стандарта за красота в България, защото той е чалгарски.
В един форум пишат същите хора, които виждаме по улицата, по принцип.
Къде са масовите български жени, за които тонове грим и литри силикон в циците и устата уж били стандартът, след като повечето тук заявяват, че презират подобен, възприет уж според тях от останалите, стандарт - не е ясно.

Как иначе ще се почувстваме извисено изтънчени, ако не припишем на останалите нещо за контраст...

Съгласна съм с Магдалена, а и по отношвнив на "стандарт за красота" в моя роден град Пловдив положението беше екстремно по отношение на чалга стил, и аз също бях в това число, дори в училище :Д Много забавно как са се носили тийнейдърки с тонове грим, токчета и коса топирана като телевизор, и говоря за престижни училища в града, преди около 10 години. Сега изглеждат доста по-нормални, такива наблюдения имам.

Общи условия

Активация на акаунт