Да се ОПЛАЧЕМ, да го обсъдим, да намерим подкрепа... през юни

  • 49 517
  • 1 721
  •   1
Отговори
# 1 695
  • Мнения: X
Нормално е да се чувстваш така, но всичко ще е наред. Тъкмо сега в групите няма много деца и няма да ти боледува често.

# 1 696
  • тук и там
  • Мнения: 11 527
Aз не виждам нищо странно нито скандално в това.Ако са в едно домакинство,просто няма начин да не са заразени.Ако ММ е с положителен тест ,въобще няма смисъл от тестове-и аз ,и децата ще сме положителни,каквото и да покажат тестовете ни..

Пандачина,всичко е наред с операцията-мина,детето е добре. Благодаря! Flowers Hibiscus. Писах във другата тема вчера,та да не ставам досадна -не писах  и тук..

# 1 697
  • София
  • Мнения: 1 907
За София, официално са в статистиката, полицията ги проверя!

# 1 698
  • Мнения: X
По-вероятно е полицията да ги проверява, защото са под карантина. Кайсийка, възможно е да не са заразени, въпреки че са в едно домакинство. Вече три години, когато някой у дома се разболее от грип, аз не се заразявам, въпреки че дори гушкам и цункам болния. Но съм съгласна, че в този случай би било излишно разхищаване на ресурс РЗИ да тества жената и детето. Щом са от едно домакинство, карантинират се и или отиват в частна лаборатория или просто чакат да разберат дали ще развият симптоми или ще минат между капките. Друго няма какво да се направи. Сега, ако са включени в статистиката като положителни, без да са тествани, това вече е повече от скакндално.

# 1 699
  • София
  • Мнения: 9 534
Кайсия, радвам се, че е добре детето! Бързо възстановяване пожелавам!

Цифричке, много добре те разбирам, но наистина в момента е благодатно за тръгване на детско заведение, защото няма много деца и на мен ми се струва, че адаптацията би била по-лесна.
Когато отвориха яслите и ДГ след извънредното положение в яслата на племенницата ми цяла седмица тя беше единственото дете. Laughing Голям кеф. Всички с нея се занимаваха, не искаше да се прибира вкъщи. Laughing

# 1 700
  • Мнения: 35 110
Лека адаптация на детето!! На мен първите 2 седмици ми беше много притеснено, но като виждам, че детето е спокойно и аз се успокоявах.
Ще минава ли през етап на адаптация по няколко часа на ден?

# 1 701
  • софия
  • Мнения: 4 180
Кайсийке, изпуснала съм те я другата тема,че тия дни не успявам да изчета и двете,но се радвам,че детенцето ти е добре Hug
Цифричке, добре че се е вредило за ясла детето. Братовчедка ми много се надяваше и нейното да тръгне на ясла,ама не го приеха уви. А ти сега като тръгва на ясла връщаш ли се на работа?

И аз си мисля,че ги проверяват,защото са под карантина като контактни, това не е показателно,че ги записват като положителни. Две мои приятелки бяха под карантина 14 дни като контактни на болен и полицията ги е посещавала често за проверка. Просто защото не трябва да излизат.

# 1 702
  • тук и там
  • Мнения: 11 527
И аз почти не боледувам, когато децата са болни..но това е друго.Не случайно се изисква носене на маски,ръкавици,дезинфекция на дръжки на вратите ,копчета на асансьори  и т.н.Явно  е по-силно заразен, за това и си мисля ,че няма начин хора от едно домакинство да не се заразят един друг. Аз лично не виждам смисъл да се хабят тестове в такива случаи,но това е лично мнение.Не говоря просто за контактни хора,а за такива живеещи заедно,в едно домакинство.

# 1 703
  • Мнения: 2 146
Ще има адаптация, да. Утре е от 9 до 11. За мен лично пролет и лято са идеални за тръгване, той нали беше класиран още за април., но не можа да тръгне. Притеснява ме това, че не се е отделял от мен и за ден, ще има яко рев, това е ясно. Иначе е добра душичка, търси и обича много деца и е адаптивен към промени. Надявам се да мине бързо.
В момента, в който го оставят за цял ден, се връщам в офиса, защото имам обучение и изпит пак да вземам.

# 1 704
  • Мнения: 35 110
Те ще го разсеят и ще плаче само отначало, не го мисли. Ще му е весело с игри. Гледам разни рождени дни празнуват също. Ще му е хубаво.

# 1 705
  • Мнения: 14 785
Цифричке,бързо да свикне детенцето и да не се тормозиш и ти. И моето утре се връща в градината. От нейната група е тя и още едно дете,плюс две от яслената. Нещо такова. Днес ходихме и бяха навън,към 20-тина са общо в цялата детска. 😃 Силно се надявам да е спокойно и да нямаме пак драми и ние,че тя отвикна...

# 1 706
  • Мнения: X
И аз почти не боледувам, когато децата са болни..но това е друго.Не случайно се изисква носене на маски,ръкавици,дезинфекция на дръжки на вратите ,копчета на асансьори  и т.н.Явно  е по-силно заразен, за това и си мисля ,че няма начин хора от едно домакинство да не се заразят един друг. Аз лично не виждам смисъл да се хабят тестове в такива случаи,но това е лично мнение.Не говоря просто за контактни хора,а за такива живеещи заедно,в едно домакинство.
Да, и аз мисля, че е излишно да се хаби ресурс за тестване на хора от едно домакинство. Но със сигурност не е по-заразен, защото броят на заразените до момента в световен мащаб (при цялата неточност на данните) е многократно по-малък от броя на тези, които боледуват от грип само за един месец (пак в световен мащаб). Възможно е и да не се заразят хора от едно домакинство - имунната система е пълна с изненади. Но, ако не са ги сложили в статистиката като положителни, не мисля, че има проблем.

# 1 707
  • Мнения: 14 078
Писах преди време, че бивш колега на ММ е с короната. А жена му и двете му деца (тестувани) - не.

# 1 708
  • тук и там
  • Мнения: 11 527
Добре,и каква е разликата? В смисъл-когато са с  него , в едно домакинство -могат да се заразят във всеки един момент.Няма как те да щъкат напред назад с идеята че на тях нищо им няма,защото са с отрицателен тест и в същото време да живеят с болен от ковид..

# 1 709
  • София
  • Мнения: 10 326
Идеята е колегите на контактната дали да се изследват.  Един тест срещу десет.

Общи условия

Активация на акаунт