Професионални серии за коса 138

  • 33 291
  • 745
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 640
1. Серии за блондинки/брюнетки - какъв ефект видях от тях,помогнаха ли ми  и нужно ли е фидеренциране на цветовата гама?
Не съм използвала такива. Имала съм шампоан за боядисана коса на Лакме, който не ми допада, защото не ми измива косата добре и мирише ужасно.

2. Защо спряхме да говорим за Вела и Джойко- опита ни с тях.
Нямам опит с тези марки и нямам интерес към тях.

3. Как се справяте с раздразнения/сух скалп и стимулирате растежа (продукти за скалп)?
Използвам предимно безсулфатни шампоани. Сух скалп нямам, дори напротив - омазнява се точно за един ден.
Косопад имам само есента и не се боря с него. Гледам един спрей на Алфапарт за скалп (зелена опаковка) и може и есента да го пробвам.

# 16
  • Мнения: 2 442
Много интересна тема,благодаря!
1.Никога не съм ползвала продукти за боядисана коса.Минала съм през всички цветове,от черно до бяло русо,но тези продукти не са представлявали интерес за мен.В салони са ме мили с такива продукти,но не съм виждала никаква разлика със стандартните.Сега ме заинтригувахте с блондинската серия на Керастаз,ще я пробвам.Аз не търся ефект тониране,искам блясък и подхранване

2.Хм,Wella ми е една от най-нищо правещите марки.Май доста серии пробвах по салоните,а в къщи се набутах с цялата серия SP Repair,по-ужасни продукти не съм ползвала никога.
Joico е друга работа,ползвала съм целите серии Moisture Recovery и K-pak.И двете серии са страхотни.Първата е за гъста,суха коса,единствено балсамът е малко по-лек,за ежедневна употреба е идеален.Шампоана и маската(балма) са доста хидратиращи,но никога не са ми утежнявали косата.Спрея е перфектен за много сухи коси,нанасям го винаги на влажна коса и в някои случаи на суха,ако усетя,че косата ми се е поизсушила.
Втората серия по същия начин,много добър протеин и не е толкова хард като Дензифик на Керастаз например.Единствено спрея ми идва малко по-протеинов,но ако усетя косата много суха след него,мацвам едно желе и се оправят нещата.Най-обичам маската(хидратора),косата ми се преражда след нея,но не е за честа употреба,защото може да утежни.
Някой в предната тема беше писал за HydraSplash.Серията е за тънки и не толкова третирани коси.На гъсти, сухи коси нищо не прави,затова ефекта не е уау

3.Моят скалп също е чувствителен,аз оправям нещата с  пресен сок от алое или хиалуронова киселина на ТО. Маслата също ми помагат,маските са редовни лечители при мен.
За серуми нищо определено не мога да кажа,ползвам ги безразборно,каквото ми падне,важното е да нямам косопад и косата да се сгъстява.За сгъстяване като че ли,най-добър ефект видях от серум на DS Laboratories и Mediceuticals Cellagen.Харесвам серума на Lee Stafford  и Genesis на Schwarzkopf .Косопад нямам и не мога да дам мнение.Кои серуми не харесвам-Intense на Grow Gorgeous и Extentioniste на Kérastase.И от двата не видях никакъв ефект,поне не и откъм растеж и сгъстяване,а първият лепнеше ужасно и ми сплъстяваше косата

# 17
  • Мнения: 314
1. Ще следя с интетес за прлдуктите за брюнетки. Никога не съм пробвала. Сега поръчах на Kerastase травъла за боядисана коса и Kerastase зелен пигмент за неутрализиране на червените цветове. В близката година никаква боя не ми хваща като хората. Ето, вчера се боядисах и оранжево-червено-меденото си седи.


2. Не съм ползвала нищо. Някак не ме влече и да опитам.

3.  Проблемен скалп имам относно омазняването,сърбеж и сухота не съм имала.
Четох много теми и сякаш се убедих, че нито ген може да се промени, нито нещо кой знае какво по настоящите дължини. И най-важната грижа е за скалпа и съответно тепърва израстващите косъмчета, които ще се пазят занапред. В момента имам/ползвам:
1. Kerastase Resistance serum
2. Kerastase Initialiste
3. Kerastase Densifique serum (нещо не ми харесва усещането, косата ми става като дъвка/захарен памук)
3. GG обикновения серум (още не съм стигнала до него)
5. GG 10 мин. скалп маска
4. Kerastase scrub за мазна коса

Това, което планивам занапред като грижа е да си взема на Napura е Ш-и и да ги ползвам за първо измиване всеки път. На Napura ампулите за преди и след миене.
Много положителни отзиви прочетох и за Philips Kingsley водата.

# 18
  • Мнения: 3 413
Някой ползвал ли е термо крема Pro Longer на Лореал? Какво да очаквам?

# 19
  • Мнения: 4 170
1. не съм ползвала
2. не съм ползвала, но съм чела добри отзиви за двете марки
3. не знам дали е за тук, но най-любимият ми шампоан, от който наистина виждам ефект за растеж, е Ducray Anaphase + прави косата бухнала, което е супер при тънки коси. Ползвала съм няколко пъти и шампоана Kerastase Extentioniste. Хубав е, има някакъв ефект върху запазване на дължините, но не ми расте толкова нова коса, колкото с първия споменат, и ми идва скъпичък, а не е нещо кой знае какво.

# 20
  • Мнения: 3 507
За всичко от серията Pro Longer мога да кажа само хубави неща. Аз съм много доволна. Термозащитният крем оставя дължините в много добро състояние. Очаквай подхранване на ниво.

# 21
  • София
  • Мнения: 272
1. Не съм ползвала продукти за руса коса, въпреки че съм била омбре преди 2 години. Серии за брюнетки съм ползвала само на Джон Фрийда - дрогерийни козметика, която в Америка е скандално евтина, и винаги ми се е отразяваща добре серията.
2. На Вела не съм ползвала нищо. Относно Джойко - също, но съм набелязала К-пак и Дълбоката хидратация като следващи серии, които да си взема.
3. До момента изобщо не съм имала проблем със скалпа. Бързо ми се омазнява косата, но от март насам минах на профи козметика и смея да твърдя, че нещата се подобриха. От миене на 2 дни вече мия на 3. В последно време забелязах, че сезонният косопад се е обадил и се стресирах. Имам спрей на Меди целаген, Ш Меди целаген и Б Витатин. Серията много добре ми се отразява и намаля косопада. Правя и горе долу веднъж в седмицата масаж с масла - розмарин, лавандула и някое базово. Сега си взех и хума на прах, защото стяга скалпа, та и нея ще пробвам. Набелязала съм и спрея за разтеж-тоник на ФК. Ампули не ползвам, защото не е толкова фрапантно положението, че да се налага. 💐

# 22
  • Мнения: 3 507
На първо ползване ми допада серумът на CHI, най-вече ароматът му на ментови шоколадови бонбони. Сега се замислих за термото от серията. Цената му е чудна в момента.
Има ли запознати с него:

# 23
  • Мнения: 438
Здравейте Simple Smile
1. Не съм ползвала продукти за боядисана коса.
2. За Джойко чета сега хубави мнения и мисля да си поръчам зеления за обем Ш. Питах в предната тема за балсама и термото, ама не получих отговор. Мисля и Хидрасплаш да взема, тъй като четох, че е по-лека хидратация като за нетретирани, неизтощени коси.
3. Скалпът ми е мазен и чувствителен. Например като се миех с Ш Денсифик ми трябваше задължително маслен преуош иначе пърхот здравей. Сега правя по-рядко такива, защото четох, че донякъде помагат в контрола на себума. Иначе ползвам ФК тоник (уникален), серум Епроваж, едни ампули взех за косопад Шварцкопф Генесис (редактирано). Редувам всичко това.

Последна редакция: нд, 14 юни 2020, 01:17 от Mecha

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 5 933
Благодаря за новата тема!

По първия въпрос нямам мнение - никога не съм използвала такива продукти.
Относно Вела и Джойко - не ми харесват. На Джойко имах хидратиращата серия - ами като обикновена ми беше, нищо специално. Ползвала съм и К-пак - също никакъв забележим ефект.
Продукти за скалпа не използвам, но ще следя за мнения. По принцип нямам раздразнен скалп.

Наскоро бях споделила с вас за кератиновата терапия на Ланза, която направих в салон. Първоначалният ефект беше страхотен (то по принцип си е хубава терапия) - напоена, плътна, подхранена, лъскава коса. Обаче две миенета по-късно косата ми е тройна. И без това моята е страшно дебела и остра, а сега съм като каска в главата. Също много се пресуши, стана като слама.
Днес бях на боя при моята си фризьорка - ами тя едва ме среса и изсуши, не може да прекара пръсти през косата. Така че тази терапия мога да я препоръчам на дами с тънки коси, а за тези с дебели е кошмар. Мислих, че от боядисването малко поне ще слегне, но не.

# 25
  • Мнения: 314
Вчера се боядисах и сложих защитната ампула при боядисване  на Lalga от малкият комплект. С почуда установих, че срокът на годност е бил до април тази година. Това не ми попречи да я сложа, но не съм сигурна дали има някакъв ефект. Косата ми е доста мека и приятна на допир, но ползвах хидратиращата маска от боята и може да е от нея.

Искам да повдигна въпроса за употребата на масла в/у детските коси. Голямата е на 6г- руса, с много тънък косъм и рядка коса. Дължините и с е пресушават много. Взеха да се късат. Косата беше почти до кръста, сега отрязах едни 15см. Искам занапред да я подхранвам с нещо качественно и се чудя дали маслените маски са ок. На малката на 2г. косата и тя върви натам.


Заради снимката съм я нарошила и не изглежда рядка, но иначе и е залепена за главата.

Последна редакция: сб, 13 юни 2020, 18:06 от kotenze_84

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 5 933
Аз на моята дъщеря слагам чисто масло от жожоба по дължините и особено в краищата. Много добре й се отразява.

# 27
  • София
  • Мнения: 2 160
Благодаря за темата! Flowers Sunflower

1. Серии за блондинки/брюнетки - какъв ефект видях от тях,помогнаха ли ми  и нужно ли е фидеренциране на цветовата гама?
Ползвала съм само тониращия на Lakme - White silver.
Не ми харесва. Заплита и изсушава косата + няма никакъв ефект.
2. Защо спряхме да говорим за Вела и Джойко- опита ни с тях.
Нямам опит с тези марки
3. Как се справяте с раздразнения/сух скалп и стимулирате растежа (продукти за скалп)?
Проблеми със скалпа нямам. Ползвам Хидратиращия тоник за растеж на косата Philip Kingsley - Не забелязвам разлика. Правя маслена маска 1-2 пъти в месеца.

# 28
  • Мнения: 58
някой мнение за тези продукти? Утре очакват зареждане и много им се чудя.

# 29
  • София
  • Мнения: 1 781
Доста време се чудих над серия Chromatique, исках хидратацията която обещава, но все нещо не ми стигаше да я поръчам. Страхотния пост на Lombardi от миналата тема беше последната капчица за подбутване към серията. Днес я тествах за първи път и абсолютно категорично оправда всичките ми очаквания. В момента имам страхотни лъскави, гъвкави, пружиниращи, стегнати и жилави къдрички ❤️. Дано да ми действа все така и да престане това моето изкупуване на всевъзможни продукти 😀.

Общи условия

Активация на акаунт