Нашите кухни - 83

  • 42 226
  • 796
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 9 777
А за НефертитиЯ - ето още 2 варианта, не са перфектни, но все пак, ако не искаш да къртите и да лепите плочки по избор.

Винилови плочи за лепене
Този тип (примерно)
https://parketilazur.com/vinilovi-plochi-tarkett
Най-тънките, 2-3 мм., ще има леко ръбче, но няма да е фрапантно. Избираш си декор и лепиш върху мозайката. Така няма да има повдигане на ръбовете/крайщата на балатума.

Или още един вариант, макар и не толкова евтин - микроцимент или замазка с бяло или черно мраморно брашно.
Викаш да ти изциклят мозайката, ама да отнемат 2-3 мм., ако може. И след това замазка с микроцимент с цвят по избор. Или замазка с бяло или черно мраморно брашно и пак циклене/полиране.

# 241
  • Мнения: 68 644
Тези ленти от винил ги загледах за едно жилище което даваме под наем. Но те не излизат по-евтино от ламинат да речем? Или бъркам...цената им е за кв.м...

Бих взела ако са наполовина евтини на ламинат да речем. Но те не са..

# 242
  • Мнения: 40 892
Впрочем, аз пък избягвам да пържа в тиган, пържа в тенджери и заради високите стени на този тип съдове пръскането е многократно по-малко. То не, че и пържа де, ама задушаването на лук и други зеленчуци преди готвене го имам за пържене. И даже и капак слагам на тенджерата.

# 243
  • Мнения: 9 777
НефертитиЯ е с истински паркет в хола и 30 см. мозайка пред кухненските шкафове. Иска да промени мозайката, а не да махне паркета и да сложи ламинат. Предложих винила, защото е по/най-тънък. По-евтин е от къртене на мозайката и смяната й с плочки, защото хонорарът на майсторите ще вдигне цената, не самите плочки. Иначе съм съгласна за цената на винила по принцип, не би трябвало да е толкова скъп.
Водих спор за цената на аналогичните покрития за стени на бани в темата за баните. Тезата ми беше, че не може цената на тези изкуствени покрития да е на цената на средноскъпи и скъпи керамични плочки.

# 244
  • Мнения: 68 644
Това имах и аз предвид. И да..и аз гледах бюджетен вариант и за стени, за баня точно...но да, излизат тези лепки колкото плочки. Не си заслужава в такъв случай...

Да..алтернатива са.
Но не...не са евтина такава.

Изненадах се лично аз. Според мен би следвало да са по-евтини тия лепки. Принципно говоря. Не конкретно за казуса на дамата с мозайката.

# 245
  • Мнения: 1 694
Най-евтино, че и красиво ще е с шаблони и тебеширената боя.

# 246
  • Мнения: 9 777
А ще държи ли тебеширената боя на пода, при интензивен трафик и миене/търкане, защото все пак е пред кухненските шкафове?
Аз правих едни кухненски СКШ-та с тебеширена боя, но все пак по тях не се ходи, забърсва се, но не се търка.

Тета, чета за хонорарите на плочкаджиите в София - 25-35 лв. на квадрат за не особено сложни поръчки. Къртенето на мозайката е отделно. Изравняването на пода отделно. Самите плочки, лепилото и фугите отделно. Ако трябва да се махнат кухненските шкафове, за да се направи подът и под тях, става вече голям ремонт - може да се счупи нещо, може да не съвпадне нивото с малко. Мърсотията и времето за ремонт също ги сложи като неудобство.
Иначе площта едва ли е повече от 6-7 квадрата заедно с шкафовете. И как ще намерят майстор за такава малка поръчка.

Последна редакция: нд, 28 юни 2020, 16:26 от man_darin_ka

# 247
  • Мнения: 68 644
А какви са предимствата на тебеширената точно?
С алкидна не става ли и с шаблони?
Тебеширената не е ли водоразтворима?
Струва ми се поредното модно рекламирано агресивно нещо. Което не значи че е добро.

# 248
  • Мнения: 1 694
Не знам мацки, има достатъчно инфо вече за тази тебеширена боя. Водоразтворима е не мирише, съхне бързо. Минава се отгоре с лак две ръце и производителят де кълне че няма проблем, издържа даже и на тераси и открити пространства я слагат, твърдят ме  не- мър-да.

# 249
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 790
Не знам дали аз ще ползвам точно тебеширена боя, но ще съм с този вариант. В Алиекспрес има много шаблони и ще избера оттам.

# 250
  • Мнения: 68 644
Не мърда защото има лак отгоре Joy

# 251
  • Мнения: 1 694
Не мърда защото има лак отгоре Joy
А, не знам , на е добро предложение, който иска и му се струва интересно да проучи въпросът.

# 252
  • Мнения: 68 644
А, да..
Мен не ме интересува определено. Едно наум си имам за неща, агресивно натрапвани ми. Имам предвид във фейса..и къде ли не. Нямам предвид тази тема..да не стане грешка.

# 253
  • Г. О.
  • Мнения: 1 721
   Много благодаря за предложенията ви и за отделеното време. Площта е малка, наистина, затова не повдигам въпрос за цената. Дано и майсторът да се съгласи да се захване:) Вчера разглеждах виниловите плочки като вариант, та ще го обмисля. Иска ми се, ако сложа плочки, да са с грапава повърхност и с цвят, близък до естествения паркет. Имам още няколко дни да пообиколя и да реша.
   Бяхте ми много полезни, благодаря на всички. Приятна вечер.

# 254
  • Мнения: 9 777
НефертитиЯ, имаше оплаквания от грапавите плочки, тези, които имитират дърво/дюшеме, че трудно се чисти във вдлъбнатините. Доколкото помня, за коридор май беше оплакването. Само казвам, а ти си решаваш. То и от грапава до грапава повърхност има разлика - едните плочки са мат, но са гладки, другите са мат, но с вдлъбнатини.

Общи условия

Активация на акаунт