Хайде, ЮЛИ, идвай вече- да гушкам малко буболече! Тема № 8

  • 31 696
  • 716
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 278
Момичета да ви попитам...36-Та седмица съм и имам засилена секреция напоследък,съответно зачервяване и дискомфорт в интимната област. Микробиологията е чиста и няма нищо- нито гъбички, нищо...чудя се дали нещо от интимния гел или от засилената секреция е това дразнене-мия се 2-3 пъти дневно...
Някой сблъсквал ли се е ? Чудя се дали нещо със смрадлика или нещо друго да мия...

# 601
  • Мнения: 35 187
Аз имах засилено прозрачно течение в продължение на две седмици преди да родя

# 602
  • Мнения: 278
Аз имах засилено прозрачно течение в продължение на две седмици преди да родя
С нещо по-специално третира ли го? Ще сменя интимния гел- ползвам Нивеа. Ще взема лактацид, Та да видим.

# 603
  • Мнения: 41
Момичета да ви попитам...36-Та седмица съм и имам засилена секреция напоследък,съответно зачервяване и дискомфорт в интимната област. Микробиологията е чиста и няма нищо- нито гъбички, нищо...чудя се дали нещо от интимния гел или от засилената секреция е това дразнене-мия се 2-3 пъти дневно...
Някой сблъсквал ли се е ? Чудя се дали нещо със смрадлика или нещо друго да мия..

С гела ли се миеш 2 - 3 пъти дневно ? Не знам дали дискомфортът ти има общо с гела, но от гинеколог знам, че не бива да се прекалява с употребата им.

# 604
  • Мнения: 278
Принципно веднъж дневно с гела, иначе с вода. Най-вероятно проблема е от по-засилената секреция...ще взема смрадлика, така или иначе и после ще ми трябва за промивки и ще взема лактацид, твърдят че е по добър

# 605
  • Мнения: 35 187
Аз имах засилено прозрачно течение в продължение на две седмици преди да родя
С нещо по-специално третира ли го? Ще сменя интимния гел- ползвам Нивеа. Ще взема лактацид, Та да видим.
Не съм. Явно организма се подготвя за раждането.

# 606
  • Мнения: 367
На мен днес ми е третият ден от раждането. Гърдите от вчера са пълни, а бебка не успява да ги изцеди. Оставям я по 15 минути на гърда и  почнах да доизцеждам с помпата с лек масаж и да й я давам в шише. И топъл душ им правих снощи. Почнаха да омекват. Дясната все още по-трудничко успявам да я освободя. Дали в следващите дни ще се поотпуснат каналите и дотогава да доизцеждам? Или да я оставям само нея и колкото успее да изяде толкова?

# 607
  • Мнения: 35 187
Четох , че след няколко дни се нормализират нещата, когато гърдите " разберат" от колко кърма има нужда детето.
Танче, изпуснала съм, че си родила. Честита радост!!

# 608
  • Мнения: 89
Танче,  слагай бебето на гърда възможно най-често (аз слагах на час и половина,  броено от началото на засукването).  То ще се уморява и заспива,  но ти изпомпвай с помпата по малко след това,  само ако още усещаш съответната гърда твърда и напрегната.  Ако на едно хранене бебето не е яло от другата,  изпомпвай я само до олекване на напрежението.  До ден-два трябва да се оправят и да усещаш напрежение и потичане само като дойде време за кърмене (при нас е на всеки 2 часа,  2 часа и половина). Успех Simple Smile

# 609
  • Мнения: 35 187
Моето бързо заспива и не успява да изяде всичко от гърдата. Сега ще ми дадат от болницата помпа, дано ме облекчи

# 610
  • Мнения: 1 131
Аз също имах засилено течение, дискомфорт и зачервяване последните седмици. Микробиологията беше чиста, но аз се мажех външно с клотримазол и ме успкояваше. Явно хормонално се подготвя организмът. Simple Smile

# 611
  • Мнения: 4 943
Колко памперси взехте за болницата? Определена бройка или цял пакет? Виждам, че в списъка ми пише 10-12 броя, по 4 на денонощие. А аз съм купила пакет от 54 броя.

# 612
  • Мнения: 272
За дискомфорта моят АГ ми изписа нистатин крем и Макмирор. От нистатина на второто мазане имаше ефект, иначе и моята микробиология е чиста. За памперсите искат един пакет, моят е около 40бр Simple Smile

# 613
  • Мнения: 278
Мерси за информацията момичета Simple Smile просто се чудя наистина...наистина е нормално да има засилено течение. Още малко остава. Ще стискаме зъби- както се казва Joy
PeacockLove ако нещо заспива бебока щипеш дупето за да се донаяде. Моя син ( от първата бременост) големи номерца ми въртеше- ядеше на 20-30 минути по-малко защото заспиваше по време на кърмене. Нали се сещаш- виси на тебе нон стоп. Накрая се принудих да се цедя и да му давам кърмата с шише. Отделно нещо зърната не бяха много изпъкнали и като добавиш че гърдите се втвърдяваха много...и може би и той си беше мързелив Joy Та се цедях и в шише...имах кърма до към 6-7 месец. Може някои каналчета да са ти подпушени и затова да си на камък. Идеята с помпата е много добра. Аз се бях одървила яко и една акушерка в майчин дом ми каза да ходя на електрическата помпа на етажа да се изцедя- Леле как излязоха цели ситни зрънца от каналчетата и всичко потръгна нормално. Може би в началото докато се нагласят нещата има такива случки. Понякога, ако закъснея да се цедя и пак ставаше зле- втвърдяваха се гърдите и трудно тръгваше, но топли компреси или душ помагат. Надявам се сега девойката да е ламя, за разлика от батко си който беше най-злоядото дете на света ! Joy

Последна редакция: чт, 09 юли 2020, 18:28 от samodelia

# 614
  • Мнения: 241
Тинити, при мен искат пакет памперси (неразпечатван). Чудих се какъв размер и накрая взех най-малкия пакет, размер 0 и най-малкия пакет, размер 1. Сега....друг е върпоса, че куфарът ми не се затваря....щото съм взела и еднократни чаршафи, следродилните превръзки са обемни, помпа ще влача.... ММ ще стъпи отгоре и тогава ще го закопчавам Smiley Трябва някак да стигна до болницата, после куфарът даже ще е полу-празен. Не знам дали 12 бр. памперси няма да са малко....нямам опит, но някъде четох за 5-6, даже 7 бр. на денонощие.
Нямам дискомфорт, микробиологията от миналата седмица ми е чиста. Мисля, че не е добре обаче миенето по 2-3 пъти на ден с измивен препарат. Веднъж на ден е достатъчно.
Моментът с кърменето ми е тотално непознат и малко ме е страх - ще правя компреси, ще се цедя по малко. Именно затова си взимам помпата с мен, за да си имам и да се опитам да облекча ситуацията. Ааааа и подпълнки за кърма съм си взела Simple Smile
Много съм подготвена, ама на теория Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт