Косопад - 18

  • 62 933
  • 896
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 39 323
Благодаря. Прочетох им описанието и добре звучи, но не разбрах за какъв тип косопад са.

# 556
  • Мнения: 22 874
Благодаря. Прочетох им описанието и добре звучи, но не разбрах за какъв тип косопад са.
Нямам идея, реших да ги прибвам, защото са достъпни ценово, а и по магазините(аз от Лили ги взимам)
Аз мисля, че при мен е стрес и възраст(43г съм)

# 557
  • Мнения: 420
Аз имам голям интерес към дарсонвала. Уча медицина и по-време на упражнението по физиотерапия ни показаха уреда и ни запознаха с действието му. Казаха че идват често жени за лечение на косопад, алопеция и т.н.
Чакам да видя далк на черния петък ще намалят и ще си взема.
Някой ползвал ли е дарсонвал при косопад?

# 558
  • Мнения: 416
Аз имам дарсонвал, но не мога да кажа, че ми подейства особено срещу косопада. Искам да кажа, че не съм видяла някакъв резултат, но това не означава, че при всички ще е така. При мен косопадът започна заради прием на добавки, а аз влоших положението като пиех още повече добавки. Мажех се с какво ли не по главата, освен това доста козметични продукти за лице са доста опасни за косата. Така съсипах тотално хормоналния си баланс. После се отказах от всичко това, за да имам отново коса. Минах по пътя на безкрайни грешки и омагьосания кръг на естрогена, та след 3 години да разбера колко напразни усилия, ужасно много дадени пари и стрес преживях, за да разбера, че за косопад се търси причината, а когато тя се отстрани проблемът отпада. Не настоявам някой да се съгласява с мнението ми, ако е от полза ОК, ако не всеки си се бори както може и това е. Искрено съжалявам, че четях съвет след съвет, прилагах и купувах, а не се спрях.

# 559
  • Мнения: 10 257
Аз съм съгласна с теб, проблема на повечето е че няма кой да ти назначи изследвания и да ти ги разчете. Пускат се някакви безсмислени изследвания на парче. А реално трябва целия пакет даващ инфо за косопада. Повечето лекари, провери ти TSH  и айде. Нищо ти няма. За това четем, пробваме, споделяме тук. Аз поне колко нещо съм пробвала кое трябва и кое не трябва. Също като теб и добавки пих и пия постоянно, маски, козметики и какво ли не. При мен сякаш най-добре действат есенциалните масла. На друг пък не му понасят. Усилва косопада. Но аз съм с гъста коса с тънък косъм. Та коса имам, но искам да не пада и косъм. Имам колежки мексиканки, индийки. Умишлено ги гледам. Един косъм нямат паднал. Моята жилетка е цялата в косми на гърба. Може и ген да е някакъв.

# 560
  • here, there, everywhere
  • Мнения: 919
Vici75, я сподели кои масла и как ползваш? Имам едни на Дотера, но още за нищо не съм ги ползвала и си стоят в шкафа.

# 561
  • Мнения: 4 478
Аз имам дарсонвал, но не мога да кажа, че ми подейства особено срещу косопада. Искам да кажа, че не съм видяла някакъв резултат, но това не означава, че при всички ще е така.
Малко се отклонявам от темата, но тъй като стана въпрос да питам -  в друг аспект имаше ли ефект дарсонвала? За кожата на лицето?

# 562
  • Мнения: 416
Аз имам дарсонвал, но не мога да кажа, че ми подейства особено срещу косопада. Искам да кажа, че не съм видяла някакъв резултат, но това не означава, че при всички ще е така.
Малко се отклонявам от темата, но тъй като стана въпрос да питам -  в друг аспект имаше ли ефект дарсонвала? За кожата на лицето?

Не съм го използвала толкова за лицето, понеже не видях резултат и при него. Имам бялото мезо - уред за безиглена мезотерапия, с много добри резултати е, не бих го заменила. Повдига контура, освежава тена.

# 563
  • Мнения: 340
Аз имам дарсонвал, но не мога да кажа, че ми подейства особено срещу косопада. Искам да кажа, че не съм видяла някакъв резултат, но това не означава, че при всички ще е така. При мен косопадът започна заради прием на добавки, а аз влоших положението като пиех още повече добавки. Мажех се с какво ли не по главата, освен това доста козметични продукти за лице са доста опасни за косата. Така съсипах тотално хормоналния си баланс. После се отказах от всичко това, за да имам отново коса. Минах по пътя на безкрайни грешки и омагьосания кръг на естрогена, та след 3 години да разбера колко напразни усилия, ужасно много дадени пари и стрес преживях, за да разбера, че за косопад се търси причината, а когато тя се отстрани проблемът отпада. Не настоявам някой да се съгласява с мнението ми, ако е от полза ОК, ако не всеки си се бори както може и това е. Искрено съжалявам, че четях съвет след съвет, прилагах и купувах, а не се спрях.

Може ли да споделите каква се оказа причината и как я открихте, косата възстанови ли се?

# 564
  • Мнения: 10 257
Vici75, я сподели кои масла и как ползваш? Имам едни на Дотера, но още за нищо не съм ги ползвала и си стоят в шкафа.

Марки не мога да ти препоръчам, че не живея в Бг. Но ей това си имам забъркано винаги.
59ml coconut oil
1 tbs. jamaican black castor oil
5 Drops ylang ylang
5 rosemary
5 lavender
 
Като ми писне аромата на горното, сменям с това:

1 oz jojoba oil
5 drops cedar wood oil
5 lavender
5 rosemary
5 thyme

Не боря кой знае какъв косопад. Поддържам си косата по принцип и ми прави впечатление, че по-малко пада като съм с маслата.

# 565
  • Мнения: 246
Vici75, я сподели кои масла и как ползваш? Имам едни на Дотера, но още за нищо не съм ги ползвала и си стоят в шкафа.


И аз ползвам маслата на Дотерра, за какво ли не, не само за косата. За косопада имам осезаем ефект, чак ме е страх да се похваля. Ето рецептата:

Маска за растеж и сгъстяване:
20 капки розмарин
20 капки лимонова трева или кипарис
20 капки лавандула или здравец
20 капки мента
20 капки кедрово дърво
20 капки чаено дърво
Смесваш в 50 мл. базово масло, най-добре тривитаминол и глицерин - засилват ефекта. Нанасяш в корените на косата 2-3 пъти седмично за поне 2 часа. Ако ти е силна сместа за скалпа, сипваш директно в шампоана и размесваш добре.

Последна редакция: пт, 20 ное 2020, 16:58 от lagartija

# 566
  • Мнения: 10 257
Аз мога да добавя само, ако нямате време да стоите по 2 часа с маски, може да нанесете докато сте на работа. Съвсем не трябва да тече масло от косата. Аз в деня в който ще си мия косата, към края на работния ден (към 4 да речем) втривам в скалпа. На върха на пръстите слагам масло, съвсем леко и втривам. Връзвам на опашка и след това отивам на фитнес. Откарвам 2-3 часа с маслото. Че от физическото натоварване и скалпа се загрява, предполагам хубаво прониква в кожата. Като се прибера, си мия косата и край. Отделно време не отделям за маска. Както казах, много добре се повлиявам. Нямам време да отделя 2 часа с найлони и кърпи по главата. Но явно и това което правя е достатъчно.

# 567
  • Мнения: 5 994
Отварата от репей ползвах лятото. Със сигурност е полезно нещо за косата, усещах я по-обемна след впръскване в корените. И аз започнах да обливам косата с оцет, тук водата явно е много твърда, всичко в банята се е покрило с бял слой, значи тази вода прави същото и с косата. 😞 Вярвам, че поне оцета предотвратя това натрупване по скалпа.
Сега съм хвърлила око на едно полско масло за коса с репей и люти чушки, евтино, към 6 лева някъде. Някой има ли впечатления от него?

# 568
  • Мнения: 599
Аз имам голям интерес към дарсонвала. Уча медицина и по-време на упражнението по физиотерапия ни показаха уреда и ни запознаха с действието му. Казаха че идват често жени за лечение на косопад, алопеция и т.н.
Чакам да видя далк на черния петък ще намалят и ще си взема.
Някой ползвал ли е дарсонвал при косопад?
Наясно ли сте колко вата трябва да е, за да има ефект при косопад?

# 569
  • Мнения: 420
Аз имам голям интерес към дарсонвала. Уча медицина и по-време на упражнението по физиотерапия ни показаха уреда и ни запознаха с действието му. Казаха че идват често жени за лечение на косопад, алопеция и т.н.
Чакам да видя далк на черния петък ще намалят и ще си взема.
Някой ползвал ли е дарсонвал при косопад?
Наясно ли сте колко вата трябва да е, за да има ефект при косопад?

Според учебника - 200-300 KHz, 220 V, 25 W дължина на вълната 1000-3000m
Като е важно да е изяснена причината за косопада, за да се прецени дали да се използва.

Общи условия

Активация на акаунт