На море в България 2020 г.! - 4

  • 45 686
  • 749
  •   1
Отговори
# 210
  • близо до Кресненското дефиле
  • Мнения: 960
Нали, темата е за споделяне.
Да си кажа и аз.
Помъкнали сме детето от 7-месечен. Гърция, ни е на една ръка разстояние, благодаря. Татко работеше там, 20 години. Обиколили сме я. Важат островите и особено тези, в южната ѝ част. Срещу солидна сума, разбира се.
Та, предпочитаме си нашето. Нищо, че е на 550 км.
Какво правим? Резервираме апартамент, задължително с всекидневна, кухненски, обурудван кът и още една стая. Удобно за детето, удобно и за нас с татко му. Задължително, на първа линия, с градина и детски кът. С висока хигиена. Не сме попадали на друго, слава Богу.
За обяд, на детето, нося супички от дома, в хладилната чанта. Ние, обядваме салата и нещо печенко, месце.
За вечеря, пробваме,. Където ни хареса, повтаряме и потретваме. Съпругът ми, вечеря само рибни специалитети. Аз, морски дарове и основно, миди, във всякаква разновидност. Детето, кюфтенце, пилешка пържолка, картофки, рибка. Пийваме си по няколко питиета.
Не са ни карали да се чувстваме като второкачествени туристи. Само веднъж, в Китен, ни отказаха маса, защото:"няма да направим оборот двама възрастни". Е, казах на хостесата, че загубиха около 60 лева. Толкова ни е вечерята с напитките, горе-долу.
Следват, сладолед, палачинки, забавления за детето.
Та, така.
На детето, започвам да давам пробиотик 7 дни преди тръгване и по време на целия престой. Досега, чревен вирус, не сме пипвали, да чукна на дърво.
Весело лято на всички.

# 211
  • София
  • Мнения: 2 929
Руми, препоръчайте такова място. Апарат хотел, чист, с двор за децата?

Сега се сещам, бяхме на около 18г с братовчедка ми, първото ни самостоятелно море. Освен това с наши средства. Пътувахме с влак, намерихме си квартира в Черноморец х6лв леглото. Та какво исках да кажа. Ще се глезим една вечер в Созопол в ресторант. Намерихме си жесток, на скалите, с невероятна панорама. Като видяхме менюто направо ни се отяде, ама няма да ставаме. Идва сервитьора и ние поръчваме по една салата и една вода. Той пита "за основно какво ще желаете?".
И ние "аммиии не, нищо само по една салата" Joy
Той най учтиво ни помоли да освободим масата в такъв случай Joy Сега ми е смешно, то и тогава ми беше смешно. Станахме, духна вятър, залепи ми роклята на лицето хахахаха. Просто до края на живота си ще помня този ден.
Да не говорим, че ходихме пеша Черноморец - Созопол.

# 212
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
На Дюни е чудно в момента. Плажа и басейните са с около 25% заетост, дори по-малко ми се вижда. Времето е супер. МБ и Пеликан не са отворили още. На МРП паркинга е пълен. Анимацията и аквапарка работят. Храната е прилична, салатите си сипваш с ръкавици, останалото посочваш и ти слагат(зад прегради са).

Дали ще ме изненадат тази година с матраци на шезлонгите или.....много искам? Stuck Out Tongue Winking Eye

# 213
  • Sofia
  • Мнения: 3 694
Защо се хващане само за храната? Класифицирането на даден хотел, като добър или лош не се определя само от храната. Когато избираш да почиваш в хотел с всичко включено и дадеш немалка сума за това, очакваш да получиш качество. Качеството се формира от доста компоненти, добра инфраструктура (не да паркираш в полето) достатъчно басейни (основен, датски, релакс басейн и т.н.) Достатъчен брой ресторанти, когато имаш хотел с 200-300 стаи, няма как да имаш само един ресторант с 150 места. Достатъчен брой барове, детски кът на закрито и открито. Достатъчен на брой и обучен персонал, които да се грижи за комфорта на гостите. Високо ниво на хигиена и най-важното (поне за мен) зеленина. Храната, кафето и напитките също трябва да са на ниво. Почивката е цялостно изживяване, което включва много компоненти, за да е пълноценна. Един от тях е плажът, особено, когато става въпрос за морски хотел. Няма как да се съглася, че отивайки на море трябва да се задоволя само с басейните! Ако това е така, няма смисълът да ходя на море, при наличието на достатъчно СПА хотели във вътрешността на страната? Когато искат от мен да платя почти 3000 лв. за 8-9 нощувки, за двама, очаквам поне наполовината от изброеното! А ето това разбирам под зеленина. 😀
Скрит текст:




# 214
  • близо до Кресненското дефиле
  • Мнения: 960
Руми, препоръчайте такова място. Апарат хотел, чист, с двор за децата?

Сега се сещам, бяхме на около 18г с братовчедка ми, първото ни самостоятелно море. Освен това с наши средства. Пътувахме с влак, намерихме си квартира в Черноморец х6лв леглото. Та какво исках да кажа. Ще се глезим една вечер в Созопол в ресторант. Намерихме си жесток, на скалите, с невероятна панорама. Като видяхме менюто направо ни се отяде, ама няма да ставаме. Идва сервитьора и ние поръчваме по една салата и една вода. Той пита "за основно какво ще желаете?".
И ние "аммиии не, нищо само по една салата" Joy
Той най учтиво ни помоли да освободим масата в такъв случай Joy Сега ми е смешно, то и тогава ми беше смешно. Станахме, духна вятър, залепи ми роклята на лицето хахахаха. Просто до края на живота си ще помня този ден.
Да не говорим, че ходихме пеша Черноморец - Созопол.
"Славини сий" и "Енерджи", Китен.
"Фиц", "Чайка", Приморско.
"Зелената къща", "Флага", "Света Ана", Созопол.

# 215
  • Мнения: 2 062
PureLove, доколкото си спомням ти изгуби част от депозита си, заради отказ заради вируса. В момента пак сте на море, а ситуацията никак не е розова. Та питам се за какво беше анулацията?
Не ти се бъркам, просто ми е любопитно.
Диляна, друга дама от темата, с многото разправии с Ник травел, пак търси хотел, пак търси море.
Не Ви разбирам...

И за да не е само спам, ще кажа, че миналия ден говорих с един мъж от Престиж Сити 2 Приморско. Много любезен, всичко обяснява, не се налага да питам по сто пъти, направо да ти се прииска да го послушаш и да си доплатиш за почивката. Рядко ми се случва.
Щяло да има анимация само за децата.

# 216
  • Мнения: 4 586
Да, ще си доядем след почивката, но когато си с малки деца, не е такова положението. Много повече нерви, пари и време отиват да се нахранят децата извън хотела. На ОИ отиваш, децата виждат и сами избират, ако искат, после и нещо друго, а не в някой ресторант не знаеш какво ще дойде, дали няма да е поредната неизядена порция, която детето даже няма желание да опита и остава гладно и се чака нещо ново, което се надяваш да изглежда добре и да е вкусно. Иначе търсиш другаде.
Точно, за да си спестя тези битовизми, отиваме на АИ и всеки яде, когато иска и каквото хареса, не чака да се приготви и не търси в кое заведение този път да отиде.
И естествено, че почивката ми не е само ядене, но без това не може поне 2 пъти на ден Grinning

# 217
  • Мнения: 683
...на залеза много му отиват вино, морски дарове, плодове, салати и други подобни. Така и не разбрах какво ѝ е на хубавата, добре де, нормалната храна и защо е срамно като ядеш нещо, то да е добре или поне сносно приготвено. Но аз не разбирам и защо е важна температурата на водата, тъй като влизам в морето по 2 пъти за 7 дни, а и да не вляза, няма да ми липсва. Предполагам скоро ще разбера, защото малкият ще порастне и ще иска да влиза. Така разбрах и че да изминаваш 100 + км на ден, да видиш 2 плажа или да обиколиш всички забележителности, да вечеряш с часове и да се разходиш още някой километър не винаги е приложимо.

Миналата година за пръв път ходихме на AI в България. Беше съвсем в началото на сезона в Белвил. Тръгнах с голямата кошница и бях разочарована - не можех да си избера храна, смотани чадъри на плажа, никаква козметика в банята, сумрак по алейте по тъмно, неосветени детски площадки. После храната стана по-хубава (май като минахме в следващия ценови период), свикнах и почна да ми харесва. Разкошен парк, много старателна камериерка, забавен аквапарк за дребния, страхотни череши. Даже бих повторила, но почти не повтаряме хотели.

# 218
  • софия
  • Мнения: 2 897
PureLove, доколкото си спомням ти изгуби част от депозита си, заради отказ заради вируса. В момента пак сте на море, а ситуацията никак не е розова. Та питам се за какво беше анулацията?
Не ти се бъркам, просто ми е любопитно.
Диляна, друга дама от темата, с многото разправии с Ник травел, пак търси хотел, пак търси море.
Не Ви разбирам...

И за да не е само спам, ще кажа, че миналия ден говорих с един мъж от Престиж Сити 2 Приморско. Много любезен, всичко обяснява, не се налага да питам по сто пъти, направо да ти се прииска да го послушаш и да си доплатиш за почивката. Рядко ми се случва.
Щяло да има анимация само за децата.

Хайде , ще ви отговоря! Лично аз не търся разбиране, още по-малко от вас.. И това, че имах разправии не се отрази на желанието ми за море ... Отбелязвам, че не търся хотел , защото знам какво искам , а и вече съм на море..
Винаги съм се чудела защо хората не се занимават със собствените си желания?!

# 219
  • Варна
  • Мнения: 3 925
Никога няма пълно щастие Sad
Все пак трябва да се внимава ,  положението  не е розово - софийски болници спират прием на заразени щот са пълни , 2 германски провинции затворени заради месокомбинатите , топ тенесистите се плюят кой кого заразил ........Може би тази година трябва да зачеркнем големи хотели и ОИ.

# 220
  • София
  • Мнения: 5 885
Хората са объркани. На това отдавам рязката смяна на плановете. От друга страна ситуацията е динамична. Само преди месец и половина всичко беше затворено, сега всичко е отворено.
Уж ще има чужденци, пък сега няма да има. Може някой да иска да изпревари чартърите, които сигурно ще ги пуснат в един момент.
Та , така,  хората седят у дома и чакат, чакат, пък си събират багажа и казват: Не ми пука, живее ми се, искам на море !
(само предполагам) Stuck Out Tongue Winking Eye
Имам роднини, семейство, които години наред плюха българското море като най-мръсно и най-ужасно
Спорили сме по цели вечери с тях. Мъжа е доктор
Ония ден ни звънят....Познайте какво ни казват,  тръгвали за българското море …. да ходим с тях... нямало вирус

Stuck Out Tongue Winking Eye Joy

# 221
  • Мнения: 22
Има ли някой в Сънрайс ол суит в момента с прясно инфо.Пътуваме след броени дни и горещо се надявам всичко да е наред. Работят ли всички, басейни, грил бара, сладоледа?

# 222
  • Мнения: 260
Може ли да ми споделите мнения за плаж Нестинарка -Царево, хотелът ,който съм набелязала не е нищо особено,Томас Резиденс,но ме интересува плажа.Отзивите, на които попадам са в двете крайности.

# 223
  • Мнения: 478
Има ли някой в Сънрайс ол суит в момента с прясно инфо.Пътуваме след броени дни и горещо се надявам всичко да е наред. Работят ли всички, басейни, грил бара, сладоледа?
И аз се присъединявам към вашето питане,с акт.инфо ако има някой
Ние пътуваме 3 семейства на 4.07

# 224
  • Мнения: 2 517
Може ли да ми споделите мнения за плаж Нестинарка -Царево, хотелът ,който съм набелязала не е нищо особено,Томас Резиденс,но ме интересува плажа.Отзивите, на които попадам са в двете крайности.
Бягай с триста от Томас Резидентс. Личен опит.

Общи условия

Активация на акаунт