На море в Гърция 2020 - IV

  • 42 055
  • 784
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 805
Момичета, дайте ми съвет, моля ( понеже се очертаваше за първи път да ходим в Гърция, Керамоти): хазяинът поиска депозит на 1 юли ( резервацията 18-25 юли две стаи направена рано януари)  в размер на 30% тоест 250 евро, положението беше спокойно и аз платих тогава, но сега след като затвориха Маказа и най-вече след задължителните ПСР тестове моите познати не искат да ходят. Честно казано не знам как взимат ПСР - от пръста ли или от слюнка. Но ако е от пръста и аз не искам да боцкат детето и да се притеснявам до последно какво ще излезне, пък и сумата за тестове не е малка 500 лв.  Бях направила резервацията рано януари когато нямаше Корона, капарото платих точно каро се успокоиха нещата, но с увеличението на заразените дойдоха и промените. Дали има шанс да ни върнат капарото?  Не съм говорила с човека още- не знам как процедират гърците - или пък в краен случаи да я преместим за другата година- наистина не знам как процедират гърците. На мен лично ми се потресе от притесненията покрай това какъв резултат ще ми излезе на ПСР-а и дали ако сме положителни макар и да нямаме симптоми няма да карантизират тук в БГ и да си сложа таралеж в гащите и си казах и да ми изгори капарото пак няма ходим. Но все пак ако има начин да не изгори ще се помъча. Можете ли да ми дадете съвет - как да процедирам с хазяина?

# 691
  • софия
  • Мнения: 25 482
Освен да питаш за отмяна и връщане, не виждам друг начин.

# 692
  • Мнения: 490
Защо се притесняваш от теста? Ако някой излезе плюс, поне ще знаеш. Финансовата част и това, че и него трябяа да го направиш и вместиш като време, са си логистика. PCR е с гърлен/ носен секрет, не се взима кръв

# 693
  • Мнения: 217
Дааа, и аз съм в същото положение като вас и съм решила да попитам за др свободни дати в по- добри времена, или директно за догодина. Разбира се, не се надявам на нищо, защото отмяната на резервацията ще е по моя вина, макар и да имам разумни аргументи Blush

# 694
  • Мнения: 18 517
ПСР тест е доста неприятно изживяване, даже се учудвам, че основно се коментираше досега цената му. Ако беше с боцкане щеше да е чудно. Уви, не е. Взимането на проба от носа е с бъркане с дълга клечка, която влиза до нивото на ушите. Хората след това масово се оплакват от неразположения дни наред. Гърленият ми се струва по-поносим, но не знам в коя лаборатория какви правят. Бих търсила лаборатория с гърлен тест, лично аз.

# 695
  • София
  • Мнения: 1 155
Светещ планктон и ние случайно открихме преди години на Халкидики.  В периода 15-30 юни. Оттогава децата поне по веднъж на почивка си искат нощно къпане, все на същото място. Не сме се интересували, но може наистина от периода на годината да е, а може и на определени места. И на нашето Черноморие преди години казваха, че имало такъв планктон, но не сме ходили нощем да се уверим.

# 696
  • Sofia
  • Мнения: 15 554
Здравейте, момичета!
Извинявам се за рязкото включване, но имам "актуален" въпрос – в момента как се случва получаването на QR-кода? Наистина ли ви ги пращат в полунощ в деня, в който ще пътувате, както е упоменато на официалния сайт? Малко се притеснявам...

# 697
  • Мнения: 837
Последно трябва ли да се прави тест на децата? Бебе на една година, което постоянно стои до г**а на майка си и няма никакъв социален живот, не виждам логика да трябва да се изследва и да му се бърка по дупките.
Дали да не пиша до външно, да вземат да свършат малко работа, че само се почесват и за друго не стават.

# 698
  • София
  • Мнения: 293
Последно трябва ли да се прави тест на децата? Бебе на една година, което постоянно стои до г**а на майка си и няма никакъв социален живот, не виждам логика да трябва да се изследва и да му се бърка по дупките.
Дали да не пиша до външно, да вземат да свършат малко работа, че само се почесват и за друго не стават.
По-добре питайте в гръцкото посолството, но изчакайте поне до понеделник ако не ви е спешно. Решението е взето вчера и е възможно още да не са наясно . От Външното министерство нищо не знаят . Вчера във фейса се размяташе отговор, че важи за всеки минаващ границата и за повече яснота да се обърнем към посолството.

А разказа Ви за сватбата е толкова романтичен , не мога и да си представя по- идеална сватба по моите критерии GrinningGrinning . Не харесвам пищни празненства с по 200 души

# 699
  • Варна
  • Мнения: 3 948
Нашето външно съвсем няма да ти помогне Sad
Тези задължителни тестове ще намалят туристите в пъти , ама явно здравните проблеми на гърците са твърде сериозни.
Това може да е сериозен довод в преговорите за връщане на капарото.Разбира се , че ще почнете от там и ако вече собственика откаже ще трябва да се мъчите да предоговорирате датата.Реално действаща застраховка на наш застраховател НЯМА.

# 700
  • Мнения: 9 195
Разсъждение на глас : имаме кодове, но за дата 10!! поради сем.причина  , снощи не можахме да тръгнем. Въпрос ако довечера тръгнем но кодовете ни са с дата 10.7. , дали ще ни пуснат на границата , четох четох и никъде не намирам инфо . за точно такъв случай?!  Хем не ми се иска да бием км. -хем ако трябва да пускам и чакам нови ще са чак за нощеска. А колата е натоварена Wink

# 701
  • Мнения: 4 137
Как изглежда мейла с кода
Може ли да се направи на картинка, иначе как се показва

# 702
  • София
  • Мнения: 865
ПСР тест е доста неприятно изживяване, даже се учудвам, че основно се коментираше досега цената му. Ако беше с боцкане щеше да е чудно. Уви, не е. Взимането на проба от носа е с бъркане с дълга клечка, която влиза до нивото на ушите. Хората след това масово се оплакват от неразположения дни наред. Гърленият ми се струва по-поносим, но не знам в коя лаборатория какви правят. Бих търсила лаборатория с гърлен тест, лично аз.
Аз лично не знаех, но давате полезен съвет.
Във вчерашна публикация прочетох, че пътуващите организирано с "Бохемия" правят безплатен тест на границата, като ако се окаже, че има нещо им се дава ваучер.
Някой знае ли дали това ще важи за груповите пътувания и след въвеждането на мярката с този тест за 72-та часа преди пътуване?
И как правят теста на границата? Grinning

# 703
  • Бургас
  • Мнения: 2 139
Добро утро.

# 704
  • София
  • Мнения: 1 155
Добре ли чух сега по радиото БНР превеждаха гръцкия министър, че от 14-ти и 5 дни карантина? Cry Но никъде из нета не видях още...

Последна редакция: сб, 11 юли 2020, 10:55 от galita

Общи условия

Активация на акаунт