Кредитна карта

  • 4 329
  • 22
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 977
Здравейте,рових доста,но не можах да открия каквото ми трябва. Имам един въпрос относно кредитните карти,много ми е неясно всичко. Имам спешна нужда от 3000 лв,но няма как да изтегля кредит. Как стоят нещата с кредитните карти. Има ли начин такава сума да изтегля някак чрез кредитната карта,след това до колко време трябва да я възвърна. И изобщо възможно ли е? Ако някой е запознат,ще съм много благодарна на всякаква информация.

# 1
  • Мнения: 2 039
Говорете със служител от банка.Може да ви издадат кредитна карта с лимит 3000лв.,но сигурно имат някакви условия.Лихвите по кредитните карти са по-високи,отколкото по другите кредити,има и ткса за обслужването на самата карта.
По принцип ако върнете сумата в двумесечен срок,няма да Ви начисляват лихва.Иначе сте длъжни да погасявате по 10% от изтегленото всеки месец.
Но това,което върнете си остава в картата и пак можете да ползвате.
Аз съм доволна от услугите на Първа инвестиционна банка.

# 2
  • Мнения: 977
Благодаря Ви много!

# 3
  • София
  • Мнения: 13 166
Имам кредитна карта за лоялни клиенти. Лимитът е 2000 лв. Ако сумата се върне до 40 дни, не се дължи лихва, а само такса за теглене (5 лв.). Ако не се върне в определения срок, тогава се дължи лихва (11% върху невърнатата сума). Първата година няма никакви такси, а от втората се дължи годишна такса за обслужване (36 лв. на година). При невръщане на сумата в рамките до 1 г. се начислява твърда такса 240 лв. върху главницата.

# 4
  • Мнения: 977
Благодаряя!!

# 5
  • Мнения: 12 791
След като няма как да изтеглите кредит - тоест, нещо не е наред с кредитното Ви досие - сигурна ли сте, че искате тези 3000 лв непременно? Според мен, помислете си дали е добре да го направите, защото отивате на по-големи лихви и може да затънете. Изобщо, внимавайте с кредитите - не случайно не можете да изтеглите кредит. Най-добронамерен ми е съветът, аз бих икономисвала, ако не мога да обслужвам заем и не бих теглила кредит просто. Така и съм правила, когато не съм имала възможност.

При мен от Булбанк, 2000 лв, до 15то число на другия месец трябва да върна парите. Тоест, и на 01ви, и на 30ти да съм ползвала пари, все на 15то число другия месец трябва да са обратно в сметката на картата.
Направила съм така, че задължението се тегли директно от разплащателната ми сметка, за да не го мисля. Другата ми карта я ползвам като дебитна, макар че е кредитна, тоест внесла съм едни пари и те се намаляват по малко.
Никога не тегля пари в брой от банкомат, никога не просрочвам 15то число и така ползването на банковите карти ми излиза без пари, освен едни 45 лв годишна такса.

Последна редакция: вт, 14 юли 2020, 09:24 от Uncommon

# 6
  • Мнения: 977
Във майчинство съм и затова нямам възможност да изтегля кредит. Но по информацията,която ми давате,мисля,че ще се откажа и от кредитната карта. Защото наистина ще стане голямо затъване..ще мисля някакъв друг вариант. Благодаря Ви!

# 7
  • София
  • Мнения: 3 160
Кредитната карта е възможно най-голямата тесла ако Ви трябват пари в брой. Таксите за теглене на банкомат да ужасни, гратисен период не навсякъде се ползва за тегления (в ЦКБ например няма), а лихвата е около 15%.
Щом сте в майчинство няма да ви издадат, но то и по-добре.

# 8
  • Мнения: 977
Даа,напълно сте права. Отказвам се категорично.

# 9
  • София
  • Мнения: 13 166
Идеята на кредитните карти е не да получиш някаква сума, а наистина да разполагаш с известни пари над дебита ти, за да ги ползваш при спешност. И да си сигурен, че в рамките на гратисния период ще ги възстановиш. Затова се препоръчва кредитната и дебитната карта да са свързани.
Аз ползвам моята само за резервации, разплащания в интернет или за нещо много спешно (примерно, трябваше за една операция да си платя кеш голяма сума още същия ден, а аз нямах толкова пари в мен и тогава ползвах сумата от картата и после си я възстанових в гратисния период).
Т.е. разполагаш с едни свободни пари на момента, но при условие, че успееш да ги върнеш навреме. Изпуснеш ли гратисния срок, разните лихви, такси и други стават толкова големи, че понякога стигат до половината и отгоре на изтеглената сума.
Ако ти е необходим по-дълъг период за възстановяване на сумата, по-добре търси алтернативни варианти.

# 10
  • София
  • Мнения: 7 992
Кредитната карта е за плащания през ПОС терминали и интернет. Обичайно банките събират високи такси и високи лихви при теглене кеш. Отделно, че използването на КК предполага добра финансова култура, защото е скъп ресурс (по-скъпа от другите банкови продукти).
Не на последно място - кредитният лимит от 3 000 се счита за висок и ако не сте дългогодишен клиент, с доказани доходи, вероятността да го одобрят е ниска. Абстрахирам се от аналозите, предлагани от небанкови финансови институции (напр. Бяла карта и подобни).
Пробвайте с овърдрафт в банката, в която получавате възнаграждения от работна заплата.

# 11
  • София
  • Мнения: 5 617
Ако имате чисто кредитно досие, пробвайте в TBI, има вариант да ви отпуснат сумата като потребителски кредит. В ДСК също отпускат на жени по майчинство. Много зависи и дали сте в първата година.

# 12
  • Мнения: 977
Ако имате чисто кредитно досие, пробвайте в TBI, има вариант да ви отпуснат сумата като потребителски кредит. В ДСК също отпускат на жени по майчинство. Много зависи и дали сте в първата година.

Супер,много ви благодаря. Първа година съм до 12ти декември.

# 13
  • София
  • Мнения: 5 617
Опитайте, няма да навреди. Късмет и внимавайте с кредитите.

# 14
  • Мнения: X
Кредитната карта също е кредит.
За теглене на банкомат и пос терминал проверете в банките.
В банката, в която работя има гратисен период, който не важи за теглене банкомат и пос. Лихвата е много по-висока от тази на плащане на пос.
По-добре заложи нещо в заложна къща . Сумата не е голяма.

# 15
  • Мнения: 1
Здравейте
Използването на кредитна карта е доста удобно но не и в България и по специално кредитна карта издадена от Пощенска банка. Като задължение при взимане на ипотечен кредит в Пощенска банка а вероятно и във всички банки има изискване да си вземете кредитна карта на съответната банка. Първите няколко месеца, когато използвате кредитната карта е доста удобно. След изтичане на промоциралия период започват начисляване на умопомрачителни лихви по дължими суми. Последната лихва която ми начислиха в размер на 11 лв бе върху 45 стотинки задължение за изминалия период. Освен убийствената лихва се начисляват допълнителни такси "Застраховка покритие на задълженията". чиято стойност ежемесечно нараства. Разбира се в началото имаше редица допълнителни и ненужни такси, които при попълване на документите не бяха отбелязани като услуга, но банката три месеца си начисляваше такса за тези услуги поради грешно въведени данни. Разбира се банката не се извини за тази грешка, дори не върна некоректно взетите такси. Искам да повторя, че използването на кредитна карта е много удобно, когато тя не е издадена от Пощенска банка. Изказвам своето възмущение от некоректното вземане на такси и дължими лихви от страна на Пощенска банка. Не препоръчвам използването на кредитна карта издадена от Пощенска банка.

# 16
  • Мнения: 1 140
Здравейте, колко време отнема издаването на кредитна карта? Трябва ми за да мога да наема рент-а-кар в чужбина и след това искам да я закрия, възможно ли е?

# 17
  • София
  • Мнения: 13 166
Ако имаш сметка в същата банка, може да стане за минути.
Можеш да я закриеш след това,когато си платиш съответната такса обслужване и задълженията в зависимост от договора. Питай в банката.

# 18
  • Мнения: 459
Здравейте
Използването на кредитна карта е доста удобно но не и в България и по специално кредитна карта издадена от Пощенска банка. Като задължение при взимане на ипотечен кредит в Пощенска банка а вероятно и във всички банки има изискване да си вземете кредитна карта на съответната банка. Първите няколко месеца, когато използвате кредитната карта е доста удобно. След изтичане на промоциралия период започват начисляване на умопомрачителни лихви по дължими суми. Последната лихва която ми начислиха в размер на 11 лв бе върху 45 стотинки задължение за изминалия период. Освен убийствената лихва се начисляват допълнителни такси "Застраховка покритие на задълженията". чиято стойност ежемесечно нараства. Разбира се в началото имаше редица допълнителни и ненужни такси, които при попълване на документите не бяха отбелязани като услуга, но банката три месеца си начисляваше такса за тези услуги поради грешно въведени данни. Разбира се банката не се извини за тази грешка, дори не върна некоректно взетите такси. Искам да повторя, че използването на кредитна карта е много удобно, когато тя не е издадена от Пощенска банка. Изказвам своето възмущение от некоректното вземане на такси и дължими лихви от страна на Пощенска банка. Не препоръчвам използването на кредитна карта издадена от Пощенска банка.

Аз ползвам кредитна карта точно от Пощенска банка, и това е най-добрата карта, която някога съм имала. Не съм платила нито лев такси и лихви, напротив всяка година печеля от Кеш Бек.
Човек трябва да знае как се ползват кредитни карти, намерете някой да ви разясни, защото точно  неправилната употреба води до такива мнения.

# 19
  • Мнения: X
Здравейте, този месец погасих напълно кредитната си карта от ПИБ. Вчера на приложението пишеше, платена. Днес получих известие, че дължа минимална месечна вноска от 7,45лв… ще ми я дръпнат, като преведат заплатата. Не мига да се свържа с картов отдел. Картата мога да закрия, като изплатя потребителския кредит, защото е обвързана с отстъпка от лихвата… Някой има ли представа как изчислиха, че дължа 7,45? На каква сума трупат лихва, като е изплатена?

# 20
  • Мнения: 351
Човек трябва да знае как се ползват кредитни карти, намерете някой да ви разясни, защото точно  неправилната употреба води до такива мнения.
Що не разясниш ТИ Wink

# 21
  • Мнения: 711
Не е необходимо някой да разяснява, тъй като всеки грамотен клиент би могъл (а и трябва) да се запознае с относимите към КК клаузи от общите условия и тарифата на банката.

Последна редакция: ср, 24 авг 2022, 16:15 от Khufu

# 22
  • Мнения: 10 428
Здравейте, този месец погасих напълно кредитната си карта от ПИБ. Вчера на приложението пишеше, платена. Днес получих известие, че дължа минимална месечна вноска от 7,45лв… ще ми я дръпнат, като преведат заплатата. Не мига да се свържа с картов отдел. Картата мога да закрия, като изплатя потребителския кредит, защото е обвързана с отстъпка от лихвата… Някой има ли представа как изчислиха, че дължа 7,45? На каква сума трупат лихва, като е изплатена?
Минала си в следващия отчетен период. Не се засича на края на месеца, виж кога ти е датата. На мен ми излиза новия период на 19то число. Съответно погасяване до 5то.

Общи условия

Активация на акаунт