Образователен Говорилник - Виртуално бистро (7). Вълнения.

  • 24 530
  • 744
  •   1
Отговори
# 615
  • софия
  • Мнения: 4 985
До утре вечер, в другия спектакъл...

# 616
  • София
  • Мнения: 2 779
"Ако имах чук..."

Joy

# 617
  • Мнения: 6 301
До утре вечер, в другия спектакъл...

Песен на Васко Кеца, "Клоунът"

# 618
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
Кой играе клоунът?

# 619
  • софия
  • Мнения: 4 985
хахахахаха с глас ме разсмяяяя,,,,, всички, как кой Bowtie

# 620
  • София
  • Мнения: 2 141
Другата седмица няма да има нито едно училище без ковид
Училище без ковид най-вероятно няма от началото на учебната година. Не са много родителите, които доброволно биха си тествали детето - къде поради финансови причини, къде заради притеснение от карантиниране. А различни деца с различни симптоми си отсъстват периодично от класовете. Дали е ковид или друг сезонен вирус без тестове няма как да се разбере.

Все си мисля, че школите би трябвало да са предвидили вариант за онлайн включване. Ясно е, че е въпрос на време да бъдат затворени. Школата, където записах детето на английски, дава възможност за избор - в неговата група 2 деца са онлайн и 2 са присъствено. Аз го записах онлайн, за да пести време от пътуването. Ако беше по-близо до вкъщи, щях да го пусна присъствено.

# 621
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
Аз все още не мисля, че НЕ училищата са ковид огнището изначално. Децата го карат леко, но не всички безсимптомно или със сополи. Личното ми мнение (с което не ангажирам никого) е, че децата занесоха вируса от офисите на родителите си. Пулът се натрупа след връщането на хората от ваканция в офисите, без маски и без никакво внимание към предпазните средства и мерки.

# 622
  • София
  • Мнения: 2 141
Аз също не мисля, че училищата са Огнището. Процентът на заразени там би трябвало да е същият като в останалите части на обществото. Все пак тези деца живеят с други членове на семейството, които ходят на работа, на пазар, пътуват с градски транспорт, спортуват и т.н. Щем не щем сме свързани помежду си освен тези, които си работят само от къщи, пазаруват онлайн и децата им не ходят на училище/градина.

# 623
  • Мнения: 2 182
Хареса ми аргументът на Соник за ДО. Отдавна си мисля, че голяма част от хората, избрали ОЕСР, имат причини, различни от ковид-мярка. Още откакто няколко колеги избраха да работят от вкъщи, преди да ни пратят всички у дома, и после се похвалиха, че са си направили страхотни ремонти 🙂Няма лошо, щом може. 😉

# 624
  • София
  • Мнения: 2 779
Мда, хората са решили да си оставят децата вкъщи и да се чудят как да ги дообразоват, че не навсякъде това обучение върви гладко, за да правят ремонти и да спестят време от път. Чудно Simple Smile

И аз не мисля, че училищата са първопричината.   То и още  в началото излязоха положителни случаи там. Ясно е, че е внесен отвън - дали от офиси на роднини, дали от почивки и празненства не се знае. Само се надявам да не са прекалено голям усилвател, предвид че масово мерки няма там. Подозирам, обаче, че ще си остана с надеждите.

# 625
  • Мнения: 2 182
Мда, хората са решили да си оставят децата вкъщи и да се чудят как да ги дообразоват, че не навсякъде това обучение върви гладко, за да правят ремонти и да спестят време от път. Чудно Simple Smile

И аз не мисля, че училищата са първопричината.   То и още  в началото излязоха положителни случаи там. Ясно е, че е внесен отвън - дали от офиси на роднини, дали от почивки и празненства не се знае. Само се надявам да не са прекалено голям усилвател, предвид че масово мерки няма там. Подозирам, обаче, че ще си остана с надеждите.
Смяташ, че се чудят как да ги дообразоват? 😂 Сигурно няколко се чудят...

# 626
  • София
  • Мнения: 2 779
Да, хората, които аз познавам и минали на ОЕСР са образовани и ценящи образованието хора. Дори в СМГ има родители в тази форма. Те какви са? До някой клас са държали на образованието и изведнъж "Хоп, що да не си спестя малко път като се лиша в някаква степен от образованието в училището, за което толкова съм драпал?". Тези, за които ти си мислиш, гледат да не им дават разрешение от РУО или да им дадат, то и присъствено толкова ще учат.

# 627
  • Мнения: 2 182
Да, хората, които аз познавам и минали на ОЕСР са образовани и ценящи образованието хора. Дори в СМГ има родители в тази форма. Те какви са? До някой клас са държали на образованието и изведнъж "Хоп, що да не си спестя малко път като се лиша в някаква степен от образованието в училището, за което толкова съм драпал?". Тези, за които ти си мислиш, гледат да не им дават разрешение от РУО или да им дадат, то и присъствено толкова ще учат.
Дори и в СМГ... 😉 Тези родители не се чудят как да ги дообразоват, училището доказано само се справя с това. Дори в електронна среда.
Не съм чула на някой да не са дали разрешение от РУО. Даже за втори път ще раздават лаптопи, че предишните са отишли в заложни къщи.

# 628
  • София
  • Мнения: 2 779
"Дори в СМГ" беше израз, който да покаже, че това са заинтересвани родители. А че не всичко им върви винаги гладко на тези, които не са присъствено в момента знам от родителите на така учещите деца. Къде технически проблем, къде друго. И то е нормално. Затова родителите следят и гледат децата да не изостават от връстниците си. Пак нормално. Къде съм писала, че СМГ не се справят или не образоват? А ти може и да не си чула, аз пък съм чула - от служител в РУО (но само когато не са по здравословни причини). Че могат да послъгват със здравословните причини е едно, не споря, но дай пак заради възможни злоупотреби да не се даде възможност на тези, които наистина имат основания. А те не са "няколко".

# 629
  • Мнения: 2 182
Ами първо каза, че избралите ДО се чудят как да дообразоват, после спомена само СМГ от училищата... Заинтересовани родители има навсякъде. Защо смяташ, че при присъственото няма технически проблеми в компютърните кабинети или струпване в салона по ФВС?
Не мога да разбера какво оспорваш - че доста хора, работейки от вкъщи, предпочитат да не си карат децата до училище; че някои си правят сметка да спестят от дрехи, обувки и тетрадки?
Не говоря само за твоите познати, които разбрах, че имат други съображения.
И аз смятах така за моите колеги с ремонтите 😉

Общи условия

Активация на акаунт