Нашите цветя - обща тема 2

  • 30 076
  • 747
  •   1
Отговори
# 60
  • In transit
  • Мнения: 12 063
Антуриума по принцип расте в джунглата и обича влага, слънце, но не и пряко слънце. В момента е доста силно слънцето и изглеждат на изгорени листата.

# 61
  • Мнения: 4 697
Най-накрая имам една пъпка на азалията, другата още е само на листа. Надявам се в понеделник да е цъфнала
Скрит текст:

# 62
  • Мнения: 5 631
Аз мисля, че не всички стайни цветя стават за балкона. И не изнасям всичко навън.
Подкрепям. При мен стайните са си вътре целогодишно, нищо не изкарвам. Смятам, че така се адаптират по-лесно при смяна на сезоните.
Терасните влизат през зимата вътре на хладно стълбище. Тази година събрах доста терасни, май ще се опитам да презимувам някои навън, добре завити.

# 63
  • Мнения: 2 934
Карзче, в темата има много нови момичета, но се усещаше липсата ти Simple Smile, Бисерка също не се е появявала. Моите мушката и сакъзи, след период на нецъфтеж са отрупани с пъпки и сега цъфтят https://i.pinimg.com/originals/00/10/08/0010082e46f0545024ec61e5ebc1f8e0.jpg, обаче имам въпрос за бугенвилията, вижте как се разклони https://i.pinimg.com/originals/b1/53/3c/b1533c7f88a300319af6c28cdcfa6ff0.jpg , да я подрязвам ли ?

# 64
  • Мнения: 710
Момичета, някой знае ли как се размножава целозията (петльов гребен), в нета чета само за семена, чрез резници дали не става, пуснала е странични разклонения?
Имам едно циганче в градината, въобще не върви, почти не расте и не цъфти, мога ли сега да го пресадя в саксия или ще е грешка? Струва ми се, че не му харесва мястото.
И да се оплача, прибираме се днес от плажа, гледам, най-долното  листо на орхидеята ми, която се опитвам да
Фикус женшен присадих в торфопочвена смеска за цветя купена от магазина в два пръста по-широка саксия.
Потребителката, която питаше за своя да огледа мястото, където е сложен дали не е в центъра на въздушно течение от често или постоянно отворени прозорци или под въздушната струя на климатик. Нещото, което най-много НЕ обича е течение. Препоръчително е да остане месец поне в транспортната опаковка, докато се аклиматизира към дома и новото си място и тогава да се пресажда.

Здравейте и благодаря за съветите Simple Smile

Имам питане относно местоположението на фикус женшен - живея на 8ми последен етаж и е много топло, поради което по цял ден всички стаи и прозорци в тях са отворени т.е. става течение. Къде мога да го сложа така че да го "предпазя" от течението?

# 65
  • Мнения: 7 077
kalestia, може ли да нарисуваш точното разпределение на апартамента и на прозорците, които отваряте? Joy

Ами потърси някъде светло място, където не пече пряко слънце и зад крилото на прозорец, който се отваря. Нали вече беше уточнила за северната и южната стая и ти отговорихме къде е по-добре.

# 66
  • Мнения: 5 923
Моят е на перваза на прозорец пред неотваряемото крило. Между него и стаята е дантеленото прозрачно перде, което го пази от въздушните течения в помещението сега. В нас също е разтворено навсякъде. Пердето го пазеше и от горещия въздух на радиатора през зимата. Съседното крило на прозореца в момента е постоянно отворено от горе за да влиза до цветето и свеж въздух. Зимата като отварям да проверявам набира пердето и го замятам около саксията, за да не попада пряко студения въздух.
Ако нямате подобна "екстра" на прозореца опитайте да поставите някое растение с голяма листна маса, която да пази завет.

# 67
  • Бургас
  • Мнения: 16 594
Буба, ако искаш наесен ще ти изпратя, мисля, че това имаш предвид

Да, това сакъзче и мен ме изуми с цвета си. Не бях виждала подобно,, многоетажно,, 😂😍Дано го опазя и размножа.
Нати, много ми липсва темата.
Радвам се, че се увеличаваме пишещите в нея.
Много са ти хубави сакъзчетата. Моите са в период на застой. Не съм ги торила, поне 2 седмици вече.
На работа имаме големи маслинови дръвчета и вече образуват плодчета! Много са красиви!

Едната ми петуния я отрязах, че започна да лепне много.

А това, вижте го откъде пуска листа, на мястото на цветчетата, които прецъфтяха. Какво да го правя, нямам си наидея 🤔🙄

# 68
  • Мнения: 6 641
Nati, винаги ми ставя много уютно, като видя цветенцата ти! Личи си, че се грижиш за тях с много обич, а те ти отвръщат с красота❤

Карзче, мното, много красиво е новото ти попълнение!😍

Ами ,  да покажа копривката- мутант, която отгледах от семчица и новото цъфтящо алое, което бяха захвърлили, но пък скоро ще цъфти:-)

# 69
  • Мнения: 5 280
Момичета, наистина изглежда изгорял антуриума, но той не е на слънце. До прозорец е, но с навес и слънце там не влиза никакво.
Това листо занесох в агроаптеката и ми казаха че е акари... обаче аз не виждам никакви акари. Преди 2 години така ми се разболяха 6 антуриума различни разновидности и за отрицателно време умряха. Това е нещо друго.

# 70
  • Мнения: 7 077
Зло, тези в аптеката явно не виждали акари. Наистина изглежда изгорял, по-скоро като бланширан стои. Да не би да е бил мокър от много влага и от високата температура да се е "сварил"?

# 71
  • Мнения: 5 280
По-скоро това. Аз полях всичко и затворих и изчезнах за 3 дни.

# 72
  • Мнения: 3 688
Натт, според мен смело можеш да режеш Бугенвилията, тя наистина расте много бързо. А и ще се оформи като храстче.
Момичета, аз разбрах какво мъчи мушкатата ми. Особено едното почти до дъно го изрязах. Гъсениците се оказаха голяма напаст. Правят дупка в стеблото и то загнива. Аз мислех че само листата нападат. Вчера се заговорих с една съседка, тя каза че са нещо обичайно по това време на годината при нас. Да режа смело щели да се възстановят. Като оголих първото още две намерих. Посъветва ме да направя разтвор с пепел от цигари, препарат за чинии, оцет и така да пръскам. Според нея каквото и да взема от аптеката няма да помогне. Бяха толкова красиви и големи, пълни с цветове, а сега са тъжна гледка. Освен че е много топло е и много влажно. Да се чуди човек как да полива.
Скрит текст:
Ментата ми цъфна. А в една саксийка орязана до дъно много хубава става.
Скрит текст:
Новото попълнение, карамфилчетата и африканската маргаритка.
Скрит текст:
И розичката с едно единствено ново цветче. Но и тя много измъчен вид има.
Скрит текст:
Май само винките и петуниите цъфтят доволно, но тях даже не ги снимам вече. Joy

# 73
  • Карлово
  • Мнения: 4 707
имам въпрос за бугенвилията, вижте как се разклони https://i.pinimg.com/originals/b1/53/3c/b1533c7f88a300319af6c28cdcfa6ff0.jpg , да я подрязвам ли ?
Не сега, на есен я подрежи,  може и да опиташ да захванеш нови растения. Аз не съм успяла, въпреки големия ми мерак, но при тебе може да се получи.

# 74
  • In transit
  • Мнения: 12 063
Моля ви, кажете нещо ефективно за гъсеници, изядоха ми босилека...за една седмица 4 големи гъсеници размазах. Днес едно по едно съм разгледала листата. Две намерих скрити отдолу. Ама имам чувство, че борбата не е приключила.

Общи условия

Активация на акаунт