Почитатели на исторически филми, period drama и екранизации по романи - 13

  • 58 398
  • 791
  •   1
Отговори
# 780
  • Мнения: 2 465
Благодаря, Ujasia!

# 781
  • Мнения: 538
SANDITON - 2-ри сезон къде гледате?

# 782
  • Галифрей
  • Мнения: 4 133
SANDITON - 2-ри сезон къде гледате?

Fmovies там са всичките епизоди 😉 или тук https://myflixer.to/watch-tv/sanditon-52089.8259733

Последна редакция: сб, 07 май 2022, 13:05 от Диана Бишоп

# 783
  • Мнения: 1 167
Много благодаря, Диана Hug Ще изчакам субтитрите, няма закъде да бързам. Blush
Още веднъж- благодаря! Flowers Hibiscus

Има ли някъде с БГ суб сериала Сандитън. Моля за линк ако го имате:)

@Елфичка  Гледах "Дворецът Пера". За пътуване назад във времето с магически ключове е. Много хубав сериал. Рядко някой сериал може да ме зариби да го гледам, не само да го слушам като фонова музика.

Къде може да се гледа

Последна редакция: пн, 09 май 2022, 14:12 от desiniko

# 784
  • Бургас
  • Мнения: 6 893
Момичета, момичета, аз вече се уверих, че човек не трябва да си прави никакви планове. Имах толкова много задачи за почивните дни, а ги прекарах в леглото натръшкана от някакъв гаден вирус. Добре, че бяха сериалите да ми правят компания.
- Изгледах The Gilded Age най-накрая. Джулиан Фелоус е гений. Не знам на тази възраст как още може да пише такива добри сценарии. Сериалът беше изпипан до последния кадър. Такава прецизност не бях гледала от The Queen's Gambit насам. Не зная дали забелязахте, че музиката беше като на филм. Обикновено в сериалите има една главна тема и 2-3 мелодии, които се повтарят. Тука се бяха постарали всеки път да е различно композирана. Как са успели да го направят за такава голяма продължителност не знам. Кастът беше много добре подбран, единствено актрисата, която играеше госпожа Ръсел малко ме дразнеше. Не зная дали така си говори или е за ролята, но нещо не ми допадна.
- Гледах Our Flag Means Death (има го в HBO), което не е точно период драма, може би период комедия с елементи на пародия Simple Smile Много свеж и забавен сериал. Тайка Уайтити е продуцент, режисьор на първи епизод и се превъплащава много успешно в пирата Черната брада.
- Гледах "Смърт край Нил" на Кенет Брана. Не беше типичен Агата-Кристи-филм, но пък беше страшно грандиозен. Само Брана може да направи нещо такова и да не прескочи границата, в която това да се превърне в пародия. Недоумявам защо му е толкова нисък рейтинга в imdb. Може би заради перипетиите около Арми Хамър и многократното отлагане на премиерата му. Между другото тази седмица по BTV cinema дават Убийство в ориент експрес.
- Започнах четвърти сезон на Last Kingdom. Може ли на някои хора господ да им е изсипал всичката красота на света. Ама то направо не се трае бе. LaughingLaughingLaughing

Последна редакция: чт, 12 май 2022, 14:23 от Irene Adler

# 785
  • Галифрей
  • Мнения: 4 133
На мен ми е в листа  Our Flag Means Death ( всички толкова го хвалят)  както и The Essex Serpent ( дано да е готино) Ще дам ревю.

# 786
  • Мнения: 18 562
Изгледах Бриджъртън. Хареса ми много.
Е,малко го претрупаха накрая.
Кейт и Антъни заслужаваха сватба и малко по-развита история в самия край.
А сякаш в един епизод го ступаха всичко.
Не ми допадна развръзката с Пенелопи, защото няма нищо общо с историята, това, че Елоиз я разкри.
Освен това самата Пенелопи я изкараха доста злобничка и някак характера й не е такъв, какъвто е в книгата(там тя ми е любимка).
Тук я изкарват точно злобна дебеланка, която иска да си върне на обществото, че я пренебрегва, пълна с комплекси и даже подмолна, на моменти досадна.
И Саймън можеха да го дадът в един епизод поне, като гост актьор, така е супер тъпо, илиза, че изобщо такъв няма, даже и не казаха, че е заминал в някое имение, колкто да замажат положението.
Разбирам, че сезоните са за отделните братя или сестри, но пък така е много смотано.
Бенедикт ми харесва като образ. Сякаш най-добре са се справили с него.
Сега остава да чакаме следващ сезон(дай Боже без Кралицата),чак ми стана носталгично.
Не ми се искаше да свършва.
Каквото и да си говорим, имам сега някои забележки, но сериалът е много пипнат, красив, добре замислен и направен.

# 787
  • Мнения: 1 398
И на мен Бенедикт ми е любимец, но за съжаление обявиха, че следващия сезон ще бъде за Полин - Колин и Пенелъпи 😁 Интересно ми е какво ще измислят като история, но и на мен не ми хареса как се развиха нещата като лейди Уисълдаун. Наистина излезе злобничка.

# 788
  • Галифрей
  • Мнения: 4 133
Сезон 3  на Бриджъртън ще бъде за Пенелопи и оня  пън ( забравих му името) в когото е влюбена. Колин ли се казваше? Той я облъсна доста тъпо. Би трябвало да е за Бенедикт и София но поради някаква причина са решили да направят сезона за по-малкият му брат и Пенелопи 🙄😑
Аз не харесвам Бриджъртън сезон 1 изобщо не го гледах  виждах клипове и четох коментари и просто бях wtf?! Изобщо тая Дафни не мога да я гледам.
Гледах сезон 2 само заради Антъни и Кейт. Харесват ми.
В този сериал прекалено се фокусират върху някакви си богатиши, фантастични рокли ( смесили от няколко епохи ок това може да им простим) старст.
Сладникав ми е ми се дояде торта 😂

Последна редакция: нд, 22 май 2022, 13:17 от Диана Бишоп

# 789
  • Мнения: X
Мен книгата (става дума за Бриджъртън) ме отегчи. Не я довърших, сериалът ме забавлява. Някак ме отвлича от реалността. Чаках серията с интерес. Приблизително успоредно вървяха и сериите на Последното кралство и ми беше хубаво да си чакам и да си запазвам за удобно време за гледане филмите. Много, ама много съм разочарована от Викинг, даже ходих на кино да го гледам. На фона на всички досега гледани филми за викинги, това ми беше даже подигравка. Дано се появи някой филм, който да ми замени Последното кралство. Чакам Домина, чакам нови исторически филми, нека бъдат и експерименти, но да бъдат гледаеми, а не тъпички като Викинг.

# 790
  • Мнения: 35 968
Моля някой да пусне нова тема.

# 791
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 674
Заповядайте в НОВАТА ТЕМА

Общи условия

Активация на акаунт