Дистанционно обучение за учениците-Teмa 6

  • 23 570
  • 767
  •   1
Отговори
# 675
  • София
  • Мнения: 62 595
На практика, ако се появи някаква декларация и трябва да я подпишеш, може да скачаш колкото си искаш, но само ще станат проблеми за теб в училище, защото ще се разправяш не само с класната като "за здрасти на новата учебна година", а и с директора. Едва ли искаш куцо да започне учебната година за детето ти, с някакви негативи.

# 676
  • Мнения: 1 290
Едва ли някой иска годината да му почна на контра, но пък не е ок да поставят условия, с които родителите на са съгласни.
Аз, ако има някаква декларация за отказ от носене на маска, бих е подписала веднага. Не виждам смисъл в клас да са без маски, после докато ги сложат и междучасието свърши. И накрая пред блока си играеш с деца от съседни два класа, без маска естествено. Не виждам смисъла, само да се мъчат и учители и деца. Естествено, които иска да си носи.
Но направи една калкулация за себе си. Ако маската се сменя всяко междучасие, а тя трябва за да отговаря на стандартите за носене на маска, понеже децата са я пипали, сваляли и пъхали някъде през часа, то трябват около 8 маски при целодневна форма. Ако са от многократните перящи се по грубо 8 лв. /даже не знам има ли на такива цени, но за 10лв. съм виждала и предполагам, че има/ за два дена, защото докато едните съхнат трябва да има свободни, са 16 маски по 8 лв., което са 130 лв. Ми те помагалата са им по-евтини и от тях поне има смисъл.

# 677
  • София
  • Мнения: 62 595
Ще ушиеш маски, какво толкова си се завайкала! за себе си също ползвам по 8 маски на ден, но за по-лесно съм закръглила на 10. Не е ядрена физика да се ушият маски с домашната шевна машина и да се дръпнат няколко тегела. Това поне са ни научили в часовете по трудово навремето и се иска малко желание и сръчност. Дори да нямаш шевна машина, пак ще ги ушиеш на ръка, с най-обикновен бод за тропоска пак става. Брей, голямо мрънкане за тези маски, все едно трябва да копаете!

# 678
  • Мнения: 1 602
Сега има технологии и предприемачество. Joy
Някой хора знаят само да се оплакват, как можело да не осигурят маски, а да ги изискват...
Еми не мога ли да кажа тогава, осигурете ми моля дрехи, нямам, ще ходя гола иначе?
Смешна история, уж трябва да сме възрастни разумни хора, деца отглеждане. Ми като има правила се съобразяваш, ама не сме научени на такива май и на спазване на закони.

# 679
  • Мнения: 1 290
Ще ушиеш маски, какво толкова си се завайкала! за себе си също ползвам по 8 маски на ден, но за по-лесно съм закръглила на 10. Не е ядрена физика да се ушият маски с домашната шевна машина и да се дръпнат няколко тегела. Това поне са ни научили в часовете по трудово навремето и се иска малко желание и сръчност. Дори да нямаш шевна машина, пак ще ги ушиеш на ръка, с най-обикновен бод за тропоска пак става. Брей, голямо мрънкане за тези маски, все едно трябва да копаете!

А пък тези домашинте са толкова медицински издържани, че няма на къде. Никакъв контрол на материал и прочее. Общо взето същото отбиване на номера.

# 680
  • София
  • Мнения: 62 595
В момента си търсиш причини, за да не седнеш и да не ушиеш двайсет маски. Да ти кажа какъв е начинът - отиваш в магазина и купуваш хасе за чаршафи, от по-плътното, тънък плосък ластик и конци в подходящия цвят. Отиваш си вкъщи, питаш Гугъл или отиваш в темата във форума за маските и си избираш кройка - и филмчета има стъпка по стъпка, а ко на някого ръцете му пречат и умът му пречи и не може да измери сам. Гледаш клипчето около 20 пъти, вземаш едно парче плат, което можеш да жертваш и правиш тестов прототип. Един-два пъти като направиш такъв прототип, ще се усетиш какво трябва да промениш според лицето на детето. Ластика можеш на машината или на ръка да го зашиеш. Ако избереш модел с джобче, може да се слага или салфетка, или нещо друго. И така за всеки ден подготвяш комплекта с маски - изпрани, изгладено с гореща ютия и прилежно сгънати.
Както се казва в една реклама - лесно е. Вече три месеца нося такива "медицински неиздържани". Майка ми е медицински кадър и навремето като е нямало медицински маски, са си правели такива "медицински неиздържани" маски и в родилното или в детските отделения по грипните сезони не само персоналът, а и майките са били поощрявани да носят маски в болницата, за да не се заразят от грип.

Ако толкова те мързи да ушиеш, аз ще ти ушия срещу заплащане. Мен не ме мързи, хем ще изкарам някой лев.

# 681
  • Мнения: 1 290
В момента си търсиш причини, за да не седнеш и да не ушиеш двайсет маски. Да ти кажа какъв е начинът - отиваш в магазина и купуваш хасе за чаршафи, от по-плътното, тънък плосък ластик и конци в подходящия цвят. Отиваш си вкъщи, питаш Гугъл или отиваш в темата във форума за маските и си избираш кройка - и филмчета има стъпка по стъпка, а ко на някого ръцете му пречат и умът му пречи и не може да измери сам. Гледаш клипчето около 20 пъти, вземаш едно парче плат, което можеш да жертваш и правиш тестов прототип. Един-два пъти като направиш такъв прототип, ще се усетиш какво трябва да промениш според лицето на детето. Ластика можеш на машината или на ръка да го зашиеш. Ако избереш модел с джобче, може да се слага или салфетка, или нещо друго. И така за всеки ден подготвяш комплекта с маски - изпрани, изгладено с гореща ютия и прилежно сгънати.
Както се казва в една реклама - лесно е. Вече три месеца нося такива "медицински неиздържани". Майка ми е медицински кадър и навремето като е нямало медицински маски, са си правели такива "медицински неиздържани" маски и в родилното или в детските отделения по грипните сезони не само персоналът, а и майките са били поощрявани да носят маски в болницата, за да не се заразят от грип.

Ако толкова те мързи да ушиеш, аз ще ти ушия срещу заплащане. Мен не ме мързи, хем ще изкарам някой лев.
Има разлика между не мога и не искам. Аз пък от както решиха, че трябва да се носи маска си слагам само и единствено да пазарувам и то защото не ми вдигат скандали в магазините за 15 минути пазаруване. И съм убедена, че и да влезна без маска никой няма да ме спре.
Носенето в училище е друга бира. Особено когато се отнася за деца.

# 682
  • Мнения: 48 176
Маски ще слагат, спокойнооо
Ама сал едни голи маски...еми тъпо е. Ама карай, както каза, няма да се караме с училището, не е... здравословно.

# 683
  • София
  • Мнения: 62 595
Тоест не искаш - което ми беше и много ясно, че не искаш. Още колко оправдания ще изброиш за това неискане?

Да, тъпо е, но се оказва, че при цялото оставяне на самотек, маските и това човек да си мие ръцете са единствените начини поне малко от малко човек да се предпази. Ако другите нямат акъл да се пазят трябва ли и аз да ходя по тяхната липса на акъл, вместо да се пазя? Защото ме мързи да ушия на детето си двайсет маски?

# 684
  • Мнения: 3 669
А какъв е проблемът МОН да организират поръчка за детски маски? В много страни е така. Ще си ги купим от него. Ще има работа за една или повече фирми. А в другия случай: отиваш в магазин за плат, рисков момент; отиваш в друг за ластик, втори риск. А тук говорим за служебен път на бележките.

Последна редакция: ср, 02 сеп 2020, 09:13 от laurentin

# 685
  • Мнения: 1 290
Тоест не искаш - което ми беше и много ясно, че не искаш. Още колко оправдания ще изброиш за това неискане?

Да, тъпо е, но се оказва, че при цялото оставяне на самотек, маските и това човек да си мие ръцете са единствените начини поне малко от малко човек да се предпази. Ако другите нямат акъл да се пазят трябва ли и аз да ходя по тяхната липса на акъл, вместо да се пазя? Защото ме мързи да ушия на детето си двайсет маски?
Аз нямам и желание да се оправдавам. То си е мое мнение, че да трябва и да се оправадам за него.
Пък ти като искаш си носи маската. Както казах свободна държава, които иска да носи, които не иска да не носи.
Но както с ДО, пак нямаш избор.

# 686
  • Мнения: 13 996
Който иска намира начин, който не иска търси причина.
Сред моите познати много хора, неособено сръчни, си направиха маски - шиха на ръка дори, като разбраха че съм ушила за нас различни модели ме ползваха за консултант, аз самата за да им е по-лесно им уших да си имат  по няколко модела, за да преценят коя им е удобна на всеки член от семейството и да си направят такива.  За нас правих 5-6 модела, всеки от домашните харесва различна. За телчета за носа ползвах телчетата от опаковки за  хляб. С две приятелки пък правихме детски кройки, на мъжа на сестра ми измислихме специална кройка че той е два метра човек и все са му плитки маските исе измъкват изпод брадата. На всички маски слагаме долен слой с джобче  от нетъкан плат, нарязах няколко торби които имам за пазарене ( нови, стари всякакви влязоха в употреба) за целта. Хората направиха същото. Слагат си филтър, кой от каквото намери ( пресована вата, филтър за прахосмукачка, изсушени мокри кърпи. Когато се налага и има добро желание всичко става. Действителността щом го налага особено. Да повтаряме какво е било преди е излишно. Както често казвам нали вече не перем на реката. Прогресът има плюсове но има и минуси.

# 687
  • София
  • Мнения: 62 595
пънк, твоето решение е за теб, но кагото твоите решения поставят моето дете в риск, вече хич не ми дреме какво си решила ти, а е важно детето ми да е защитено. Аз също да съм защитена. Затова ти ако щеш се хвърляй насред отделението за ковид в болницата без маска, да видим как отстояваш решението си. Но и двете знаем, че няма да го направиш и в момента си играеш на инат. Ок, решението е твое.

Лорентин, ти давай такъв акъл на МОН и току-виж се окажат задължителни като униформите, ама да ги купиш само от определена фирма, която има разрешение да шие маски за училищата. Тогава една басмяна маска вместо 2 лева ще е поне 6 лева, защото ще е лицензирана.

# 688
  • Мнения: 1 290
пънк, твоето решение е за теб, но кагото твоите решения поставят моето дете в риск, вече хич не ми дреме какво си решила ти, а е важно детето ми да е защитено. Аз също да съм защитена. Затова ти ако щеш се хвърляй насред отделението за ковид в болницата без маска, да видим как отстояваш решението си. Но и двете знаем, че няма да го направиш и в момента си играеш на инат. Ок, решението е твое.
Реално колкото твоето дете е в риск, толкова е и моето. Моите решения не променят съществуващия риск. На практика всеки се спасява по единично и стискаме палци.
Ако някой си мисли, че с маски ще има ефект, да си ги носи. Аз не съм убедена в това и не смятам за рационално да се носят. И мнението за коланите в колите ми е същото. Само че там мога да решавам и да си нося последствията от решението. С маските не е точно така.

# 689
  • София
  • Мнения: 62 595
Ако не мислиш за моето, поне помислИ за своето. С половин уста започнаха да казват отговорните лекари, че "децата го карат леко, но са вектор в училище". Този вектор освен от теб, може да сочи и към теб, образно казано.

Общи условия

Активация на акаунт