Раждане в АГ"Света София"(бившата Тина Киркова) - 9 част

  • 67 154
  • 857
  •   2
Отговори
# 180
  • Мнения: 1 401
Има климатик, хладилник също. Нямаше гардеробче, където да си прибереш багажа.

# 181
  • Мнения: 85
Благодаря!

# 182
  • Мнения: 82
Благодаря за отговорите. Това с общата баня за две Вип стаи не го очаквах и всъщност банята е една от причините да искам да си платя ... Тогава на 2рия етаж по колко души ли ползват една и съща баня Close Но каквото такова People Eyes
Не съм била на втория етаж, нямам идея какво е там. Но аз избрах да съм на петия основно заради леглото, казаха ми, че на втория леглата били стари, и трудно се ставало от тях.
 За банята и тоалетната нямам спомен да е имало драма, да сме се чакали, просто първите дни си толкова ошеметен, че въобще не го мислиш. А и може двете стаи да не са пълни.


На втория етаж пак е така с банята.Леглата са стари и трудно се става от тях.мн е шумно на този етаж.

# 183
  • Мнения: 17
Родих съвсем скоро в тази болница и за моя радост и съжаление не можах да се вредя за ВИП, защото беше пълно. За съжаление е защото исках да съм сама и да не слушам бебешки рев на друго дете в стаята, освен на моето.... за радост-имах кофти раждане и добре, че беше момичето по легло, че да ми носи храна за бебето. Бяхме 3 в стая, аа в стаята с която деляхме банята имаше 4 момичета. Не знам защо си мислите, че киснете само в банята като родите и става навалица 😁 няма такова нещо. А колкото до леглата-бях на 6тия етаж в Патологична с хубави легла, преди да ме свалят долу и да ви кажа ставах от него ТРУДНО. На втория етаж също ставах трудно, но далеч не беше от леглото, а от целия дискпмфорт, който ми създаде самото раждане. Трудно ставах и от леглото вкъщи, и от дивана си, и от стола си. Общо взето трудното ставане е свързано с тялото ви, не с леглото. Всички бяха много любезни(с мен) на втория етаж, освен една санитарката. Бях чела много лоши отзиви, но останах приятно изненадана.

# 184
  • Мнения: 5
Родих съвсем скоро в тази болница и за моя радост и съжаление не можах да се вредя за ВИП, защото беше пълно. За съжаление е защото исках да съм сама и да не слушам бебешки рев на друго дете в стаята, освен на моето.... за радост-имах кофти раждане и добре, че беше момичето по легло, че да ми носи храна за бебето. Бяхме 3 в стая, аа в стаята с която деляхме банята имаше 4 момичета. Не знам защо си мислите, че киснете само в банята като родите и става навалица 😁 няма такова нещо. А колкото до леглата-бях на 6тия етаж в Патологична с хубави легла, преди да ме свалят долу и да ви кажа ставах от него ТРУДНО. На втория етаж също ставах трудно, но далеч не беше от леглото, а от целия дискпмфорт, който ми създаде самото раждане. Трудно ставах и от леглото вкъщи, и от дивана си, и от стола си. Общо взето трудното ставане е свързано с тялото ви, не с леглото. Всички бяха много любезни(с мен) на втория етаж, освен една санитарката. Бях чела много лоши отзиви, но останах приятно изненадана.

Да, това за банята аз едвам успявах да се изкъпя всеки ден, я бях сама в стая или някой идваше да ме боде или чисти, или бебето хранех, или ревеше милия...относно персонала мога да кажа, че зависи кой е на смяна имаше много любезно младо момиче, имаше и достаааа кисели жени. Като цяло дойдоха метнаха бебето и това беше, нико й не ми обясни нищо, беше нещо от типа ,,Ето ти го ще ти го къпем в 3 и в 7 иначе ти си го сменяш и гледаш,,..... Първо дете ми е и имах нужда от малко повече съдействие и показно, неволята учи Grinning. Мога да кажа, че доктор Даскалов е единствената причина да родя в тази болница в заключение. Той е чудесен Simple Smile

# 185
  • Мнения: 7
Здравейте, бъдещи и настоящи мами! Съвсем скоро ми предстои да родя за първи път и, както може би се досещате, в главата ми върлуват куп въпроси относно предстоящото неизвестно. Simple Smile

Най-малко информация (или съвсем никаква) намирам по няколко теми и ще съм ви безкрайно благодарна, ако споделите знанията и опита си с мен. Темите са следните:

- Типове анестезия, предлагани в 1 САГБАЛ “Света София” (бившата Тина Киркова) - на няколко места прочетох, че вариантите са пълна упойка или спинална, а епидурална като че ли не поставят. Знаете ли дали това е така?

- Когато става дума за багаж, как е най-добре да бъде разпределен той и в колко чанти? Предполагам, че тоалетни принадлежности, джапанки, хавия, нощница и т.н. ще са ми нужни веднага преди постъпването в родилна зала, т.е. не е добра идея да ги оставям в багажа си за престоя в стаята. Също четох, че трябва да нося памперси и мокри кърпи за бебчо - тях най-вероятно ги давам в плик още при постъпването в болницата. Така ли е?
Необходимо ли е да нося и допълнителни неща за бебчо - например еднократни постелки за повиване, дрешки, клечки за уши/нос, тампони? Ако да, те отново ли се предават на акушерките в началото, или са си за мен (за престоя в стаята, когато бебчо е при мен)? В общи линии си представям, че трябва да нося отделна чанта за родилна зала, куфар за престоя ми в стаята (като в него ще трябва да побера и нещата за изписването на бебчо), плик с нещата за бебчо, които предавам на акушерките в началото и отделно дамска чанта. А, да - и стек вода! Simple Smile

Честно да ви кажа, откровено се притеснявам, че това е прекалено много багаж, но просто не знам как ще бъде най-удобно. Моля, помагайте!! Simple Smile

- Ако все пак се наложи някой, например съпругът ми, да ми донесе допълнително багаж, има ли такава възможност?

- В родилна зала позволено ли е да се внася вода и нещо малко за хапване?

# 186
  • Мнения: 85
Да, хапване, пийване на корем Grinning Нали ти правят клизма?

# 187
  • Мнения: 1 041
Здравей Ayamma, ще ти отговоря как беше при мен - раждах Март 2020.

1. В болницата не практикуват епидурална аналгезия(отделна тема е , че епидуралната не е анастезия.). Видовете анастезия са: Спинална и пълна упойка. При вагинално раждане се използва спинална упойка. Аз раждах с такава, сложиха ми я на 7см разкритие и след час бях родила. Усещах контракциите, усещах напъните, просто не усещах болката. Simple Smile

2.Моят багаж беше единствено и само в куфар тип ръчен багаж за самолет. Още при постъпване си го взех с мен, с мен си беше после в предродилна зала, а после и в стаята вече. Когато ме подготвяха за раждане всичко си извадих от там. Simple Smile
На мен така ми беше по-удобно отколкото да нося 20 чанти. Не е имало проблем , никой не ми е правил забележка, че съм с куфар , малък, нали..
Памперси и мокри кърпи и всичко за бебето също ми бяха там - в този куфар. Тях ги даваш чак, когато те настанят в стая. Аз, когато раждах, изискването беше да е неотворен пакета с памперси. Взех си един пакет с 50 броя (1-ви размер), не ми го искаха целия, а всеки ден ми искаха по 5-6-7 на ден.. различно, но през цялото време пакета памперси си беше при мен. Мокри кърпи те също не са ми искали. Аз си носех няколко пакета, които си седяха при мен. Еднократна постелка не съм носила , но според мен е добра идея. Simple Smile
Дрехи не носиш, нито козметика, нито клечки за уши, нито кремове против подсичане.
При мен пак казвам всичко си беше в един куфар, нямах дамска чанта, даже портмонето ми беше вътре. Simple Smile
Стек с вода мъжа ми донесе на другия ден, дотогава си изкарах с 2 водички, които бяха в същото това куфарче. Simple Smile

3. В момента не знам как стои въпроса с багажа ; когато аз раждах тъкмо беше локдаун, тогава нямаше свиждане, но мъжа ми носеше всеки ден разни неща, които оставяше долу на охраната. Те лепяха бележка за коя стая и кой пациент, после санитарките от съответното отделение слизаха да ги вземат и ги разпределяха по стаите. Това се случваше два пъти на ден - сутрин и следобед. Пак казвам, че беше Март 2020, сега не съм сигурна как е. Simple Smile

4. В предродилна зала аз си бях с куфара, както казах, там си имах и храна ,но честно през ум не ми мина да ям. Толкова зле ми беше с контракции на 2 минути, че дума да не става да ям. 😂😂😂
За водата - мен ме посъветваха акушерките да НЕ пия, но аз пиех и изпих към 200 мл, тайно, защото бях много жадна. Знам обаче, че някои път изрично забраняват, при мене беше по скоро препоръка.

В родилна зала си вече на магарето да напъваш и там вече няма храна и няма вода, ама то едва ли на някой по това време му е до такива желания и помисли въобще. 🤭

Успех и леко раждане ти пожелавам! 🙏

# 188
  • Мнения: 7
Много благодаря за изчерпателния отговор! 🤗

Здравей Ayamma, ще ти отговоря как беше при мен - раждах Март 2020.

1. В болницата не практикуват епидурална аналгезия(отделна тема е , че епидуралната не е анастезия.). Видовете анастезия са: Спинална и пълна упойка. При вагинално раждане се използва спинална упойка. Аз раждах с такава, сложиха ми я на 7см разкритие и след час бях родила. Усещах контракциите, усещах напъните, просто не усещах болката. Simple Smile

2.Моят багаж беше единствено и само в куфар тип ръчен багаж за самолет. Още при постъпване си го взех с мен, с мен си беше после в предродилна зала, а после и в стаята вече. Когато ме подготвяха за раждане всичко си извадих от там. Simple Smile
На мен така ми беше по-удобно отколкото да нося 20 чанти. Не е имало проблем , никой не ми е правил забележка, че съм с куфар , малък, нали..
Памперси и мокри кърпи и всичко за бебето също ми бяха там - в този куфар. Тях ги даваш чак, когато те настанят в стая. Аз, когато раждах, изискването беше да е неотворен пакета с памперси. Взех си един пакет с 50 броя (1-ви размер), не ми го искаха целия, а всеки ден ми искаха по 5-6-7 на ден.. различно, но през цялото време пакета памперси си беше при мен. Мокри кърпи те също не са ми искали. Аз си носех няколко пакета, които си седяха при мен. Еднократна постелка не съм носила , но според мен е добра идея. Simple Smile
Дрехи не носиш, нито козметика, нито клечки за уши, нито кремове против подсичане.
При мен пак казвам всичко си беше в един куфар, нямах дамска чанта, даже портмонето ми беше вътре. Simple Smile
Стек с вода мъжа ми донесе на другия ден, дотогава си изкарах с 2 водички, които бяха в същото това куфарче. Simple Smile

3. В момента не знам как стои въпроса с багажа ; когато аз раждах тъкмо беше локдаун, тогава нямаше свиждане, но мъжа ми носеше всеки ден разни неща, които оставяше долу на охраната. Те лепяха бележка за коя стая и кой пациент, после санитарките от съответното отделение слизаха да ги вземат и ги разпределяха по стаите. Това се случваше два пъти на ден - сутрин и следобед. Пак казвам, че беше Март 2020, сега не съм сигурна как е. Simple Smile

4. В предродилна зала аз си бях с куфара, както казах, там си имах и храна ,но честно през ум не ми мина да ям. Толкова зле ми беше с контракции на 2 минути, че дума да не става да ям. 😂😂😂
За водата - мен ме посъветваха акушерките да НЕ пия, но аз пиех и изпих към 200 мл, тайно, защото бях много жадна. Знам обаче, че някои път изрично забраняват, при мене беше по скоро препоръка.

В родилна зала си вече на магарето да напъваш и там вече няма храна и няма вода, ама то едва ли на някой по това време му е до такива желания и помисли въобще. 🤭

Успех и леко раждане ти пожелавам! 🙏

# 189
  • Мнения: 1 103
Здравейте, какви са ви мненията за доктор Даскалов? От повечето коментирали - оставам с впечатлението, че е страхотен!

От моя приятелка, раждала в болницата, разбрах - че тя изобщо не е доволна от персонала и като цяло престоя и там, единствено заради лекаря би се върнала. Исках да събера повече мнения - благодаря!

Последна редакция: вт, 01 юни 2021, 21:09 от Daisy1

# 190
  • В големите очи на малчо, а географски - София.
  • Мнения: 7 016
Здравейте, какви са ви мненията за доктор Даскалов? От повечето коментирали - оставам с впечатлението, че е страхотен!

От моя приятелка, раждала в болницата, разбрах - че тя изобщо не е доволна от персонала и като цяло престоя и там, единствено заради лекаря би се върнала. Исках да събера повече мнения - благодаря!

 Амиии,  една група във фейса бъдещи майки споделяха, че е страхотен до момента в който откажеш да се запишеш за раждане с екип, и после започва да се цупи...
 Иначе, за персонала, санитарките имаха клюкарски наклонности, акушерките, има и готини, има и дръпнати, от лекарите не мога да се оплача.
Лично аз не съм била на преглед при доктор Даскалов.

# 191
  • Мнения: 21
Здравейте,

Някой има ли информация доктор Даскалов по кой метод прави секцио: по Щарк или Пфаненщил ? Също така, ако си с планувано секцио, можеш ли предварително да си запазиш ВИП стая или няма как?

Благодаря предварително.

# 192
  • Мнения: 17
Това не е хотел да си запазвате стаи,но ако заявиш че желаеш такава най-вероятно ще те сложат. Все пак си планувано секцио.
Здравейте,

Някой има ли информация доктор Даскалов по кой метод прави секцио: по Щарк или Пфаненщил ? Също така, ако си с планувано секцио, можеш ли предварително да си запазиш ВИП стая или няма как?

Благодаря предварително.

# 193
  • Мнения: 449
Две години мълчах обаче вече ми писна да чета колко страхотен е доктор Даскалов,няма да влизам изобщо в подробности заради него загубих бебето си в 19 седмица, супер неадекватно лечение за проблемна бременност

# 194
  • В големите очи на малчо, а географски - София.
  • Мнения: 7 016
Две години мълчах обаче вече ми писна да чета колко страхотен е доктор Даскалов,няма да влизам изобщо в подробности заради него загубих бебето си в 19 седмица, супер неадекватно лечение за проблемна бременност
Не го защитавам, само на снимка съм го виждала, но понякога нещата не се случват, не че, това много ти помага...Моя близка, поредни бременности, две бебета не успя да износи, хем е при Сигридов.

Общи условия

Активация на акаунт