Раждане в АГ"Света София"(бившата Тина Киркова) - 9 част

  • 67 138
  • 857
  •   1
Отговори
# 660
  • София
  • Мнения: 241
Има двоен ВИП и единичен ВИП, но зависи какво има свободно на момента.
Свиждания все още има, но в следващите дни нищо не се знае.


Здравейте момичета, има ли някоя която е раждала при д-р Мая Джонгова или има впечатления?
Също да попитам пускат ли бащите на свиждане все още? И как стоят нещата с вип стаи и има ли самостоятелна? Има ли възможност бащата да е с вас, ако наемеш вип апартамент?
За свижданията ок, но самите бащи могат ли да седят дълго време или да спят във ВИП стаите?

# 661
  • Мнения: 1
Бихте ли споделили повече за проследяването при д-р Гогова - какви са цените за ЖК(доколкото разбрах от тук 500лв е пакета, но съм малко объркана какво точно включва); как стоят нещата с часовете при нея, налага ли ви се да чакате много; обяснява ли подробно и какво е отношението? Първа бременност ми е и страшно много инфо изчетох. Моят гинеколог ми препоръча да проследя бременността при нея и раждането да е там, но имам някакво предубеждение към държавните болници като цяло, което ме спира.

Здравейте. Живот и здраве ще раждам в тази болница. Много ми я препоръчват (не съм от София) и вече се следя при тях. Аз се водя при д-р Катя Гогова и съм много доволна от нея засега. Даже не ми се наложи да ходя при Стратиева, защото моята гинеколожка ми направи ФМ.

# 662
  • Мнения: 225
Накратко, нищо не включва. До момента не съм получила нито 1 изследване, различно от кръв, урина и секрет, които са по здравна каса и накрая се оказа, че в този пакет не влизала стерилна урина, та си я плащах. Взех решение да приключа с тази болница, защото са на много ниско ниво, а са решили да преглеждат с пакети, все едно са частна болница. Все още не са ми пускани и част от изследванията, които е трябвало още в началото на бременността да бъдат назначени, което разбрах едва като се преместих в друга болница.

# 663
  • Мнения: 77
Аз се следих при др Гогова, поради същите причини, за които питаш. За записване се плаща 2х250, пакет, в които се включват кръвните изследвания и ехографи. Чакала съм при нея за час по 1 час, но защото имаше раждаща, минавала съм и веднага. За подробни обяснения  по- скоро не очаквайте. Прегледите при нея са- гледа ехографа, взима размери, сестрата пише, въпроси има ли и акде другия месец. По- подробни обеснения при морфологиите при лекаря, при когото се следите на частно. Отношението е добро, много е мила, писала съм и на вайбър и събота и неделя и ми е отговаряла винаги. Раждането ми беше в болницата, естествено, без избор на екип, само на акушерка, по препоръка на доктора, при когото се следях и съм безкрайно доволна. Ако имаш други въпроси, съм насреща

Бихте ли споделили повече за проследяването при д-р Гогова - какви са цените за ЖК(доколкото разбрах от тук 500лв е пакета, но съм малко объркана какво точно включва); как стоят нещата с часовете при нея, налага ли ви се да чакате много; обяснява ли подробно и какво е отношението? Първа бременност ми е и страшно много инфо изчетох. Моят гинеколог ми препоръча да проследя бременността при нея и раждането да е там, но имам някакво предубеждение към държавните болници като цяло, което ме спира.

Здравейте. Живот и здраве ще раждам в тази болница. Много ми я препоръчват (не съм от София) и вече се следя при тях. Аз се водя при д-р Катя Гогова и съм много доволна от нея засега. Даже не ми се наложи да ходя при Стратиева, защото моята гинеколожка ми направи ФМ.

# 664
  • Мнения: 172
Много правилно решение сте взели. Аз непосмях да се местя втори път и още съжалявам, но поне сме живи и здрави. Цените са станали по-високи от някои частни болници, така че според мен не си заслужава при който и да е лекар там. Няма някой чак толкова добър, че да не може да се намери друг. Един преглед без направление е 110 лв. Без цитонамазка и влагалищен секрет... Безумие е. Цени за чстна болница, отношение типично за държавна.

Накратко, нищо не включва. До момента не съм получила нито 1 изследване, различно от кръв, урина и секрет, които са по здравна каса и накрая се оказа, че в този пакет не влизала стерилна урина, та си я плащах. Взех решение да приключа с тази болница, защото са на много ниско ниво, а са решили да преглеждат с пакети, все едно са частна болница. Все още не са ми пускани и част от изследванията, които е трябвало още в началото на бременността да бъдат назначени, което разбрах едва като се преместих в друга болница.

# 665
  • Мнения: 83
Аз ходих без направление 2-3 пъти и прегледа беше 60 лв. За какво са ви взели 110 лв.? Rolling Eyes
Иначе, за по-горе питащите, пакета от 500лв. включва всичко по здравна каса плюс 7 ехографски прегледа отгоре (мисля, че общо са 9, а касата поема 2).
Медицинският център си има сайт, но явно домейнът е променен и линковете в superdoc и 1ag не работят. Ето тук могат да се видят пакетите за женска консултация, но цените не са актуализирани за тази година:
medicalcenter-bg.com

Много правилно решение сте взели. Аз непосмях да се местя втори път и още съжалявам, но поне сме живи и здрави. Цените са станали по-високи от някои частни болници, така че според мен не си заслужава при който и да е лекар там. Няма някой чак толкова добър, че да не може да се намери друг. Един преглед без направление е 110 лв. Без цитонамазка и влагалищен секрет... Безумие е. Цени за чстна болница, отношение типично за държавна.

Накратко, нищо не включва. До момента не съм получила нито 1 изследване, различно от кръв, урина и секрет, които са по здравна каса и накрая се оказа, че в този пакет не влизала стерилна урина, та си я плащах. Взех решение да приключа с тази болница, защото са на много ниско ниво, а са решили да преглеждат с пакети, все едно са частна болница. Все още не са ми пускани и част от изследванията, които е трябвало още в началото на бременността да бъдат назначени, което разбрах едва като се преместих в друга болница.

# 666
  • Мнения: 172
На фактурта пишеше преглед 60 лв и ултразвук 50, като друго освен преглед отдолу с ехограф не ми е правено.. Миналия месец беше това.

# 667
  • Мнения: 632
На фактурта пишеше преглед 60 лв и ултразвук 50, като друго освен преглед отдолу с ехограф не ми е правено.. Миналия месец беше това.

Аз ходих в спешния кабинет,но си платих,защото отказах прием.Това наистина е глупаво да взимат така пари.Ако примерно нямаш никакви индикации за болница защо те задължават?
Бяха казали,че ще платя 100лв,но накрая платих 60лв и пишеше само ултразвук,а ме прегледаха и за разкритие. Общо взето това беше.Днес сигурно пак ще ходя,доволна съм,независимо,че си плащам.  Младите докторки(има и стажантки) са любезни  и обръщат внимание.
По спешност в друга болница съм давала и 300лв за 1 час преглед от невролог+тест Ковид+преглед от дежурен спешен лекар.  Та в нашата държава нищо не ме учудва вече-здравна каса има само на хартия.
П.с. В Пирогов не съм давала нито лев ,когато съм ходила  по спешност. За мен там са истинските лекари и БОГОВЕ .

# 668
  • Мнения: 63
Много правилно решение сте взели. Аз непосмях да се местя втори път и още съжалявам, но поне сме живи и здрави. Цените са станали по-високи от някои частни болници, така че според мен не си заслужава при който и да е лекар там. Няма някой чак толкова добър, че да не може да се намери друг. Един преглед без направление е 110 лв. Без цитонамазка и влагалищен секрет... Безумие е. Цени за чстна болница, отношение типично за държавна.

Накратко, нищо не включва. До момента не съм получила нито 1 изследване, различно от кръв, урина и секрет, които са по здравна каса и накрая се оказа, че в този пакет не влизала стерилна урина, та си я плащах. Взех решение да приключа с тази болница, защото са на много ниско ниво, а са решили да преглеждат с пакети, все едно са частна болница. Все още не са ми пускани и част от изследванията, които е трябвало още в началото на бременността да бъдат назначени, което разбрах едва като се преместих в друга болница.
   Цитонамазка си се прави естествено - не знам защо така сте решили, че няма?  Списъка с процедурите, които се покриват от таксата го има сниман и качен по седмици на 27-ма страница от тази тема от Лиси.

# 669
  • Мнения: 172
Не по време на бременност, а на преглед след раждане. Ходила съм миналата година и беше само 60 лв, а сега 110 за едно и също. Нищо не съм решила, а казвам колко са ми взели и за какво.
Много правилно решение сте взели. Аз непосмях да се местя втори път и още съжалявам, но поне сме живи и здрави. Цените са станали по-високи от някои частни болници, така че според мен не си заслужава при който и да е лекар там. Няма някой чак толкова добър, че да не може да се намери друг. Един преглед без направление е 110 лв. Без цитонамазка и влагалищен секрет... Безумие е. Цени за чстна болница, отношение типично за държавна.

Накратко, нищо не включва. До момента не съм получила нито 1 изследване, различно от кръв, урина и секрет, които са по здравна каса и накрая се оказа, че в този пакет не влизала стерилна урина, та си я плащах. Взех решение да приключа с тази болница, защото са на много ниско ниво, а са решили да преглеждат с пакети, все едно са частна болница. Все още не са ми пускани и част от изследванията, които е трябвало още в началото на бременността да бъдат назначени, което разбрах едва като се преместих в друга болница.
  Цитонамазка си се прави естествено - не знам защо така сте решили, че няма?  Списъка с процедурите, които се покриват от таксата го има сниман и качен по седмици на 27-ма страница от тази тема от Лиси.

Последна редакция: нд, 24 юли 2022, 22:48 от Evelline

# 670
  • Мнения: 43
Бихте ли споделили повече за проследяването при д-р Гогова - какви са цените за ЖК(доколкото разбрах от тук 500лв е пакета, но съм малко объркана какво точно включва); как стоят нещата с часовете при нея, налага ли ви се да чакате много; обяснява ли подробно и какво е отношението? Първа бременност ми е и страшно много инфо изчетох. Моят гинеколог ми препоръча да проследя бременността при нея и раждането да е там, но имам някакво предубеждение към държавните болници като цяло, което ме спира.

Здравейте. Живот и здраве ще раждам в тази болница. Много ми я препоръчват (не съм от София) и вече се следя при тях. Аз се водя при д-р Катя Гогова и съм много доволна от нея засега. Даже не ми се наложи да ходя при Стратиева, защото моята гинеколожка ми направи ФМ.
Ъпдейт - на мен ми пуснаха всички изследвания досега, защото бях с леко закъснение. Когато съм имала закъснели изследвания, веднага ми е било казвано и Гогова е действала много бързо, за да можем да наваксаме. Аз си питам каквото ме интересува и тя ми дава съвети как да се справям винаги. Иначе съм виждала отношението на някои сестри, но във всяка болница има такива груби лекари и персонал.

# 671
  • Мнения: 708
Здравейте, искам да попитам ако има жени, забременелй ин витро или инсе и раждали при д-р Рени Ковачева, тя ли ви е насочила към съответен репродуктивен специалист?

# 672
  • Мнения: 83
Според мен неправилно са ви взели тази сума, някой е допуснал грешка. Ходих два пъти на преглед с вагинален ехограф в рамките на юли месец и двата пъти беше по 60 лв.
Искам само да допълня относно пакета от 500 лв. - включва единствено 7 бр. допълнителни УЗИ, всичко друго е като по каса. По каса няма стерилна урина, миналата година при друг лекар също съм си я плащала. Малко странно, при положение, че един УЗ преглед е 60 лв, за 7 такива да платиш 500 лв, а не 420 лв... Но цените имат и ограничаваща търсенето функция. Нищо, че е държавна болница, явно имат достатъчно пациенти и това е начин да си оптимизират натоварването. Плащаш си за комфорта да се следиш там, където искаш да родиш. В Шейново - пак държавна болница - пакетът е дори по-скъп, но включва и запис на тонове, доколкото си спомням. Явно сумите от ЗК не стигат, макар че тази година вдигнаха клиничната пътека за нормално раждане. Говориха, че ще има промени и в пакета по каса (да включва 4, а не 2 УЗИ), но досега не се е случило и сигурно няма и да стане.
Simple Smile
Понеже някой беше споменал цитонамазката... Някои лекари предпочитат да не правят цитонамазка на бременни, заради възможното прокървяване след това, което притеснява жените. Аз се следих на друго място с първата бременност, а сега с втората също съм другаде (ходя на допълнителни прегледи от вр на вр в Първа АГ), но и двата пъти се разбираме със следящия лекар, че няма да прави цитонамазка. Д-р Гогова ми беше казала миналата година при профилактичен преглед, цитирам "Че то не се прави цитонамазка на бременна"... Simple Smile Така че това не е притеснително, мисля. А на профилактичен след раждане ходих с направление и казах, че не съм правила скоро цитонамазка и искам да ми пуснат. Платих такса от 20 лв. за вземане на пробата, а гинекологът на свой ред пусна направление за изследването в лаборатория и касата го покри. Мисля, че навсякъде така правят, но явно трябва да си кажеш.

На фактурта пишеше преглед 60 лв и ултразвук 50, като друго освен преглед отдолу с ехограф не ми е правено.. Миналия месец беше това.

Последна редакция: пт, 29 юли 2022, 09:02 от Tanya-S

# 673
  • Мнения: 632
Момичета,мнения за раждане  при доктор Антон Баев?А някоя мама има ли негов служебен телефон? Много ми хареса като доктор. Отлично отношение и много сериозен.Вдъхва ми и ужасно много спокойствие .Впечатленията са ми от патологията.Виждам обаче,че работи и в ин витро център и идея нямам дали има време да се занимава много с други пациентки.Предполатам дори работи повече нощни смени в 1АГ.

# 674
  • Мнения: 83
Момичета,мнения за раждане  при доктор Антон Баев?А някоя мама има ли негов служебен телефон? Много ми хареса като доктор. Отлично отношение и много сериозен.Вдъхва ми и ужасно много спокойствие .Впечатленията са ми от патологията.Виждам обаче,че работи и в ин витро център и идея нямам дали има време да се занимава много с други пациентки.Предполатам дори работи повече нощни смени в 1АГ.
Страхотен е, ако има възможност да ви вземе не се колебайте!

Общи условия

Активация на акаунт