Делене на пари в домакинството

  • 59 377
  • 2 786
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 9 919
Докато умувате кой кога и с колко точно ще се прекара, животът си минава. Живейте го, вместо да го смятате!
+1

# 91
  • Мнения: 1 010
Хора направо ме втрещихте - дати , сметки , стотинки ... Никога не съм била дребнава и разговор на тая тема в къщи би ме обидил . Дори не се замисляме кой какво да плаща .

# 92
  • Мнения: 23
Според мен сметките трябва да се делят говоря за битовите сметки.
Живеем с мойта жена вече почти 10 години заедно.
В началото тя ме убеждаваше ,че парите трябва да са общи и тн.
Още ,когато се запознахме аз имах бизнес и изкарвах добри пари.
(никога не съм и и казал да даде пари за сметката в ресторанта или за почивката  на морето и тн...)
Но в един момент бях оставил Х брой пари в шкафа в нас да има (примерно 5000лв) и и бях казал ,че ги оставям там за черни дни.
Е да де ама тия дни дойдоха и се наложи да платя с тия пари ремонт на кола (не съм сигурен)

И се почна:
-Защо съм дал толкова пари за ремонт на тая кола( тия пари са общи и тн.)

Всеки човек е  различен и има различни нужди и желания.
-Мъжа иска да купи по-хубава кола и тн.
-Жената иска да си купи маркови дрехи или нещо друго.
За това сметките трябва да се делят и всеки един от двамата да си разполага с неговите пари и неговите желания.
Това го смятаме при равни условия.!
(Ако мъжа изкарва хиляди на месец и кара жена си ,която работи за 2000лв да плаща половината е тъпотия)

# 93
  • Мнения: 23
Това със споделените пари според мен е било активно през 80-90 години ,когато не е имало нищо  различно.!
Имало е едни мебели ,едни апартаменти , и най-вече едни заплати.!
Друг е въпроса ако единия изкарва 5к  на месец а другия 800лв. и тогава  онзи с повечето пари се прави на циганин и тн.

# 94
  • Мнения: 23
Да аз имам бизнес и изкарвам много повече от мойта жена.!
Делим си сметките.!
(Основно аз пазарувам ,аз плащам в ресторантите и за почивките)
Никога не съм я оставил без пари да има в нея.!
Но реших да си сменя колата (оставих моята  и взех друга) и това ,колко  съм доплатил и ,какво е струвало тя не ми го повдигна  на въпрос (не много).
Мисълта ми е ,че в едно семейство разходите трябва да се делят на две и ако един от  двамата има  повече няма да бъде на въпрос.

# 95
  • София
  • Мнения: 580
Делили сме и не ми беше комфортно, защото той вземаше много повече от мен. И големи скандали, ако предлагах да не делим, ами всеки да покрива определени разходи. Нищо против жената да се включва с дял, но докъде доведе това при мен - на първата седмица след заплата повечето ми пари заминаваха, а той си трупаше.
Така че лично за мен - парите на жената - за нея и за пестене, на мъжа - за всичко останало. Друг смислен вариант, при който жената да не е ощетена - не знам.
Мъжът за това е мъж, ако не може да си позволи да издържа семейство, без да натяква, защо се е женил. И е някак мъжко да се грижи за жена си, ако ще да я издържа. На фона на стипцата от миналото, това е за предпочитане.

# 96
  • Мнения: 1 788
Имах колеги в университета, които си деляха дори сготвената храна.
Живееха доста скромно, но и стиснато, разчетено, премерено с точност до стотинка. По същия начин деляха.
Не го намирам за нормално това делене. Аз съм била в обратната ситуация по-скоро.

# 97
  • Мнения: 2 478
Ясно е, Младене. Стига повтаря.
Забранени са последователни постове, а твоите са 3.
Ще бъдат изтрити.
Ако нямаше бизнеса, тази с която си 10 г., нямаше да е с теб в момента.
Жени, взимащи чисто 2к с честен труд, са много малко, като % от трудоспособните грамотни в България. А за млади да не говорим. Ако взимат - са от мама, тати, семейни фирми, бизнеси, ескортско-компаньонски "услуги" и т.н., тук-там някоя "нърдка" "дивелъпърка" и тем подобни глупости.
Деленето не го разбираме, като парцалки и куклички, танто за кукуригу, а всеки да допринася според моментните си възможности и двойката да се чувства добре, което е най-важното, а не в очите на околните как би изглеждала. За съжаление повечето това мислят и гледат, а не се съсредоточават върху отношенията си самостоятелно, без намеси от роднини и "доброжелатели".
"Деленето" също не го разбирам само да се "делят" тъпите пари, а отношение, грижа, разположение, секс. Няма ли ги, пари не ми трябват.

Servalan, ясно е, че си родена with silver spoon in your mouth. Fork And Knife

Последна редакция: сб, 29 авг 2020, 01:23 от FragranceFanatic

# 98
  • Мнения: 4 420
Какво значи взех си нова кола? Тя не е ли семейна такава? Само ти ли я ползваш?

Не го разбирам това с деленето, особено след като се появят и децата. То ще трябва поне един ден в седмицата да се правят точни сметки.

# 99
  • Мнения: 1 788
Servalan, ясно е, че си родена with silver spoon in your mouth. Fork And Knife
Донякъде си прав. Trollface
На такива мъже съм попадала. Някак си нито за тях е било нормално подобно делене, нито за мен. Нито у дома е било нормално...

# 100
  • Мнения: 98
Делили сме и не ми беше комфортно, защото той вземаше много повече от мен. И големи скандали, ако предлагах да не делим, ами всеки да покрива определени разходи. Нищо против жената да се включва с дял, но докъде доведе това при мен - на първата седмица след заплата повечето ми пари заминаваха, а той си трупаше.
Така че лично за мен - парите на жената - за нея и за пестене, на мъжа - за всичко останало. Друг смислен вариант, при който жената да не е ощетена - не знам.
Мъжът за това е мъж, ако не може да си позволи да издържа семейство, без да натяква, защо се е женил. И е някак мъжко да се грижи за жена си, ако ще да я издържа. На фона на стипцата от миналото, това е за предпочитане.

Ощетена?Аз съм изумена как някой мъж би търпял такова безпардонно държание като вашето.

# 101
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Финансите са общи. Няма делене. Започнем ли да делим, ще стане страшно - не понасям да ми мерят кой кога какво, да не би случайно да се мине някой. Ако ще се пазим да не се минем, ай направо да си стиснем ръцете и кой от къде е.
И това го казвам като жена, която единствено във настоящата връзка изкарва колкото мъжа, в предишни изкарвах повече аз.

# 102
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 360
Всички пари са в мен. Огромен товар е, но и друга схема при нас не би сработила. Правили сме вариант с обща каса. Нищо не успяхме да спестим. Парите никога не стигаха. Не можеш да хванеш края на харчовете. На мен не ми пречи да съм и без пари, но на него му хареса как се оправям с бюджета по време на една своя командировка. Нямаше го три месеца. Вдигна ръце и ме остави да се оправям с парите.

# 103
  • Мнения: 1 376
Делим ги, ама не на две. Той плаща наема, който за мен е непосилен, аз покривам други сметки и пазарувам, обикновено. А до заплата - който има останали средства, то той купува и за двамата.

# 104
  • София
  • Мнения: 24 839


Servalan, ясно е, че си родена with silver spoon in your mouth. Fork And Knife

За втори път го плясваш това и ме нервираш, честно!
Този израз е всеизвестен на български още от моето детство, а аз съм дърт фосил......

"Родена си със сребърна лъжица в устата".

Общи условия

Активация на акаунт