Интериорен и екстериорен стил по аматьорски - Тема 69

  • 39 715
  • 750
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 41 961
Тя не уплътнява много добре и няма да спира шума от пералня и сушилня.

# 691
  • Мнения: 44
Тя не уплътнява много добре и няма да спира шума от пералня и сушилня.

Разполагам с дълъг "коридор" за кухня, който смятам, че така най-ефективно ще се прегради. Не ме притеснява особено шума, предвид че досега пералнята ми стоеше в кухнята - все си мисля, че няма как да стане по-зле Sweat Smile

# 692
  • Варна
  • Мнения: 4 057
И още един вариант скрити плъзгащи врати - но трябва място както и при нескритите в стена и е малко по сложно като цяло, Кнауф имат решения.





# 693
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 727
Скрита плъзгаща врата е красива, но не е практична! Подобна има в апартамента на родителите ми. Наистина изглеждаше впечатляващо между кухнята и хола, но в дупката й в стената се беше събрал толкова прах и мръсотия, колкото никой не предполагаше. Тъй като, обаче всички много я харесваха тази врата, след ремонта си е на мястото отново Simple Smile

# 694
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Скрита плъзгаща врата е красива, но не е практична! Подобна има в апартамента на родителите ми. Наистина изглеждаше впечатляващо между кухнята и хола, но в дупката й в стената се беше събрал толкова прах и мръсотия, колкото никой не предполагаше. Тъй като, обаче всички много я харесваха тази врата, след ремонта си е на мястото отново Simple Smile

Да, така е.

Но и аз бих я оставила Joy Много ги харесвам!

# 695
  • Мнения: 9 937
Ох, и аз ги харесвам. В сградата на Британския съвет има такива, дървени, много са стилни.

Харесвам и откритите, с явна железария, но предпочитам винкелът да е в съвременен стил.

Но да кажа, че харесвам и сгъваемите портални, като на първата снимка, мисля. Дори за гардероб, естествено без стъклото. Естествено не говоря за онези ПВЦ хармоники, дето ги има по строителните магазини. Те са ми ужасни.

# 696
  • Варна
  • Мнения: 4 057
man_darin_ka ти знаеш и аз съм за винкела, но викам да не ги стресирам Simple Smile
Скрит текст:


# 697
  • Мнения: 9 937
Дорис, направо да се местим в Перник Laughing

Шегата настрана - има варианти плъзгащи се или сгъващи се врати да се впишат в различни интериорни стилове. По-скоро е въпрос на пари и късмет да намериш майстор/фирма да реализира идеята. Често дори и с пари е трудно, поне в България, че нашите фирми/майстори са много капризни.

За закриването на пералня/сушилня в дъното на коридор с плъзгаща се врата, мисля, че имаше реализация от едно момиче, точно с дъски на  Z мисля върху обикновена врата го беше направила. Изглеждаше страхотно. Ама като не пазя снимки и не помня имена...

# 698
  • Мнения: 10 808
    Май по-скоро нещо такова се има предвид
    https://images.app.goo.gl/nyCDYQePojCivDGQ7

    Нормални прозорци, но са на по-високо ниво. Като си протегна ръката, не стигам до дръжката.

    # 699
    • Мнения: 8 229
    А, сега де! Колко е височината отдолу? А защо са залепени за тавана, поне 5-10см да бяха оставили...
    Вариант е леглото да е под прозореца с табла до нивото. Или по-висок скрин, че да не изглежда толкова непропорционално. За кухня може отпред да е плот над шкафове и мивка...
    А достъп за отваряне - направо не ми го побира ъкъла защо са го монтирали така нависоко...

    # 700
    • Мнения: 9 937
    И корниз за пердета не може да се сложи, защото няма да могат да се отворят прозорците. Само щори, според мен.
    Това да не е усвоен балкон - тогава така правят майсторите, не слагат нещо като "трегер" между дограмата и тавана.

    # 701
    • Варна
    • Мнения: 4 057
    Дамм, човек едно корнизче не може да си сложи!

    Да не би да е смъкнат тавана с с гипскартона повечко?

    # 702
    • тук и там
    • Мнения: 11 750
    За скритите врати -зависи от изработката и какъв клас е  вратата сигурно, но в БГ имаме една скрита плъзгаща се врата, от повече от 13- 15 години и не ми харесва.Тогава трудно се хващаше някой да ги прави,по спомен, мисля че фирмите за алуминиева дограма ги изработваха.Не знам -може би тогава са се учили още,или ние не сме имали късмет със майстори -но  едно че не ми харесва,и друго че много трудно се движи.По-скоро отварянето и затварянето е трудно,иначе веднъж тръгне ли -се движи.Така си стои отворена през цялото време.
    На мен от такъв тип плъзгащи  врати ми харесват, но зависи и колко място имате.



    Има и още един вариант, който не е споменат.Не знам обаче как се казват този тип врати-но ако се сещате в ресторантите,когато излизат от кухята  сервитьорите какви са вратите..Такива ,които се бутат,и могат да вървят и напред и назад. Ама и аз едно описание дадох...Blush .Аз точно за такъв варинат си мислех и за вкъщи,защото и на мен кухнята е отделена от хола и трапезарията. Но.. не можахме да намерим подходяща. Имаше  такива,но стъклени и с дръжки (като на магазините),а  стъклото беше тежко. А при нас -ако трябва индивидуална поръчка и изработка от някой,би било  доста скъпо. Не ни се занимаваше и  накрая сложихме обикновена врата-не със някакви специални механизми , но съчетание от дърво и стъкло. Така затварям кухнята докато готвя,а иначе  вратата си стои отворена през останалото време ,или докато разнасям чинии. Има и връзка между кухня и хол с трапезария  в стилово  отношение  и от към материали .(или поне ние така си мислим  ).Grinning
    Скрит текст:

     

    Последна редакция: пт, 06 ное 2020, 17:10 от Kaisia

    # 703
    • Варна
    • Мнения: 4 057
    Kaisia много ти е хубава вратата!

    А за описанието си представям онези врати от уестърните, дето влиза през тях в бара Клинт Истууд и мята лошите.Grinning
    Летящи врати




    # 704
    • Мнения: 2 932
    Кайсия, и друг път съм казвала, че много ми харесва у вас, и вратите и паркета са много готини Simple Smile. Една мацка Илит, беше показала страхотна дървена плъзгаща врата в някоя от темите.

    Общи условия

    Активация на акаунт