Пазарът на недвижими имоти във ВАРНА- какво се случва реално? 9- ма тема

  • 51 631
  • 831
  •   1
Отговори
# 765
  • Мнения: 159
Здравейте, виждам, че не се обсъжда много Аспарухово, главната причина моста ли е? Ние скоро си закупихме жилище от там, но все още не живеем там, но ни харесва много квартала Simple Smile

# 766
  • Мнения: 18 768
Аспарухово си е квартал като квартал Simple Smile Имате много хубав парк, това лято го разгледах за първи път и съм много впечатлена.

# 767
  • Варна
  • Мнения: 1 792
Аспарухов си е супер, но да, мостът е проблем.

# 768
  • гр. Варна
  • Мнения: 789
Алтрнатива>ферибот Белослав
Скрит текст:
разписание: http://www.belferi.com/schedule

# 769
  • Мнения: 94
Аспарухово има потенциал да е много хубав и скъп квартал, обаче това няма как да се случи преди да има втори мост.

# 770
  • Мнения: 29
И аз забелязвам, че мнението за Аспарухово на хората в групата е по-скоро лошо. Но според мен е, защото не са живяли там и когато нещо ти е непознато, по-скоро забелязваш отрицателните неща повече.
Аз лично съм израстнала в квартала и съм живяла 20 години там. Учила съм до 7ми клас в едно от училищата и след това се изместих в гимназия като всички други ученици от други квартали. Това е, че преди години в класовете - А и Б си бяхме само българчета, така че това не се отрази на образованието ни. За съжаление, в момента не съм сигурна дали нещата все още са така.

Много зависи и къде точно живееш в квартала. До около 12-13 годишна живях в сравнителна близост до малцинствата, а след това се изместихме до ТКК. Като цяло никога нищо не ме е притеснявало в квартала, защото ми е познат и съм свикнала в него, а дори и с хора.

Когато започнах да излизам повече към центъра на Варна, по дискотеки и т.н - всъщност в повечето случаи стигах първа (с автобус за 10 мин си на центъра), а вечер такситата ми винаги бяха по-евтини. Дори приятелки от по-крайни квартали идваха в нас, за да не плащат много за таксита.
Не казвам, че квартала е прекрасен и е топ, но според мен незаслужено обира доста негативи.

# 771
  • Варна
  • Мнения: 96
Здравейте, виждам, че не се обсъжда много Аспарухово, главната причина моста ли е? Ние скоро си закупихме жилище от там, но все още не живеем там, но ни харесва много квартала Simple Smile

За мен лично е добър избор това. Повечето хора 'тичат' на север от Варна...

В следващия програмен период е обещана АМ Черно Море. Ако не се лъжа края на тази година е срокът за изготвянето на проект. Шансовете за втори мост  са много големи, може би ако не този, следващият програмен период (седем години е един). Почти е сигурно, че ако са ГЕРБ ще се прави АМ Русе - В. Търново с приоритет + АМ Хемус + Тунел под Шипка (като нови проекти). Ако е някой друг, дано продължи, защото е нелепо обекти от нац. значение да се блокират заради глупости.

Отново сме на заден план като цяло (Варна), но преди години казаха, че няма да ни правят АМ с Бургас, а сега проектират. Отделно, почна наскоро работата по ОП на Бургас (следващата година трябва да е готово и да не минават шопите през центъра на града на път за Слънчев бряг).

Накратко, за мен бъдещето е на юг ... единственото ми се иска малко повече ангажираност на общината към местностите след Галата и разбира се да не бяха толкова високи цените на земята...

# 772
  • Мнения: 18 768
И аз забелязвам, че мнението за Аспарухово на хората в групата е по-скоро лошо. ...

Защото всеки хвали избора си и омаловажава чуждия Simple Smile

За мен един от малкото минуси на Аспарухово не е мостът, а влагата през зимата и мъглите от морето, за които са ми разказвали хора от квартала. Същото и за Галата - позната търсеше да купи там, пак това я разубеди.

Иначе - квартал като квартал. Ако човек ще живее извън широкия център - дали във Виница, дали в Аспарухово, дали в Младост - не виждам голяма разлика.

# 773
  • Варна
  • Мнения: 14 555
Вредите от гербаджиите са много по-мащабни от парковете във Владиславово и Аспарухово. Явно, фекалните морски води и кражби от бюджета не касаят някои. Презастрояването и корупцията на гл.архитект също са фрапантни и нагли. Централните части имат нужда от паркинги и зони за отдих.
Т.н."Алея първа" прилича на турска махала. Част от пътя е със силно свлачище. Болезнено е за мен.

Последна редакция: сб, 23 яну 2021, 15:40 от Viviana91

# 774
  • Варна
  • Мнения: 1 012
На много хора им е болезнено, но като дойде април месец я ще са с "неотложен ангажимент", я ще са "за риба", я от тях "нищо не зависи" и те така.

Иначе да не съм извън темата, ще кажа, че на мен Аспарухово ми харесва и лятото често се случва да отидем именно там заради морската градина, заведенията до плажа, площадката с хубава гледка, както и почти девствените плажове на Черноморец и Паша дере. Там на тези двете последни места открихме и много чудесни места за разходка и пикник и приятни и нормални хора да се разхождат, когато на държавата и бяха пуснати кепенците миналата година.

# 775
  • Варна
  • Мнения: 14 555
Via Pontica, нов път за Златни пясъци не е ли по-важен? Там може да гепат и по вече от 60 млн.за км.
Ако т.н. вилни зони имаха нормален архитектурен план, инфраструктура и приятна визия, стандарта ни щеше да е друг.

Последна редакция: сб, 23 яну 2021, 15:40 от Viviana91

# 776
  • Варна
  • Мнения: 96
Via Pontica, нов път за златни пясъци не е ли по-важен? Там може да гепат и по вече от 60 млн.за км.
Ако т.н. вилни зони имаха нормален архитектурен план, инфраструктура и приятна визия, стандарта ни щеше да е друг.

За "Златни пясъци" не съм се интересувал какви проекти има. Нямам път натам - нито по робота, нито плажуване.

За "крадени" пари има достатъчно. Проблемът е, че някои политически сили и зелени организации не дават в България да се случат определени проекти.

# 777
  • Варна
  • Мнения: 14 555
Проект за там няма. А е стратегически път за туризма.

# 778
  • Мнения: 5 262
Via Pontica, нов път за Златни пясъци не е ли по-важен? Там може да гепат и по вече от 60 млн.за км.
Ако т.н. вилни зони имаха нормален архитектурен план, инфраструктура и приятна визия, стандарта ни щеше да е друг.

Няма вече Виа Понтика. Имаше навремето. Сега е история. В момента има Ветропакове и подобни политически  полезни неща.

# 779
  • Мнения: 370
Чета, когато имам време, темата. Голяма драма ми е намирането на читав тристаен. Само на обяви гледам, още на нищо не съм ходила на оглед. Обаче просто цените са убийствени сега. С малко дете на 2 години съм и това ми е основният критерий  - да се съобразя с място, което е приятно за живеене, когато имаш малък човек. Много харесах Чайка. Даже е осеяно с детски площадки без никакви деца по тях. Кварталът е застаряващ - много възрастни хора, които си карат до последно там. И няма обяви за продажби! Има, но в новите сгради отвът булеварда, което ХИч не ми допада. И цените са безбожни 🤦♀. Честно казано, ако човек няма пари, трябва да прави доста компромиси - с място, с гаден стар панел, стари грохнали сгради с фасади като на блокове в циганската махала - всякакви цветове , сателитни чинии, остъкления и архитектурни извращения .... И аз тепърва да взема в такова и да го плащам 20-30 год ..... Ще кажете “Ами като искаш по-хубаво, трябва да имаш повече пари”. Ама как бе, ма**а му! От къде,бе! И защо подяволите в тази Варна имаме стандарт като на испанското крайбрежие .... Там сигурно имотите са по-евтини.... Направо ми се вижда доста трудно да намеря читаво жилище с нормални стаи и изложение за 70К. С една българска заплата ....

Общи условия

Активация на акаунт