През МАРТ със мартенички бели и червени и с бебоци сладички засмени!

  • 11 714
  • 280
  •   1
Отговори
# 255
  • София
  • Мнения: 726
Eва, не е късно за доц. Томова - можеш да й се обадиш(все пак колкото по-скоро - толкова по-добре), а тя ще те вмести все някъде в графика си. Ако искаш координати - 0887/606830. Имай само впредвид, че трябва да си по-настойчива в звъненето, защото тя е много ангажирана жена и аз я издирвах няколко дни докато ми вдигне и е удобно да говори.

Фема, дано се оправите по-скоро и да забравите неприятните преживявания. Много е гаден този летен вирус за съжаление.

Аз съм на лекар в края на септември и ако тогава Джонгова види нещо, ще имаме представа какво чакаме. Ако не - ще чакам края на октомври когато съм при Томова. И аз вече нямам търпение да разбера какво е бебчето, че поне да се ориентираме с имената, дрешките, приготовленията и т.н. Додо като го питат какъв ще става и отговаря - голям батко, а като го питат братче или сестричка ще има отговаря - сестричка, та ще видим ще познае ли  Laughing!

# 256
  • Мнения: 126
Ех,момичета!Седмицата започва с хубави новини!
FEMA-bg повлича крак и скоро една по една всички ще се похвалим с пола на бебчо.Да са ни живи и здрави малките бонбони!
FEMA-bg ,радваме се,че и баткото вече е по-добре!
Mama Mishi ,на този номер доц.Томова къде ще ме запише - каква е тази клиника на Борис,там ли!?Много искам и аз да отида!Че ме тревожат въпросите със здравето на бебока!
 Heart Eyes

# 257
  • Мнения: 924
Здравейте мамчета,

Искам първо да ви благодаря за топлото посрещане в темичката ни. Не успях да се включа по-скоро защото при нас беше пълно с емоции. Правихме рожден ден на малкия и кръщене, после го изпратих с баба и дядо в Щатите  Cry, бях в болница 2 дена за серклаж-а ми и т.н и т.н... Сега вече съм по-спокойна и по-свободна и ще имам повечко време да се включвам.


Май гордите мъжки мама Х 2 няма да си само ти , въпреки че при мен още не е потвърдено .
 

 smile3521 smile3521 smile3521  И ние пак чакаме момченце!!!

На 15 бяхме на фетална морфология. Много съм доволна, че отидохме. Сега знам, че беб4о се развива добре и всичко му е нормално. Понеже ходих и при първата си бременност сега имам 2 записа да си ги сравнявам.
Така исках момиченце, а когато го видях малкия мъж и ми стана едно мило и чак съвестно, че съм искала друго да е. Сега вече си искам момченцето.  Hug За сметка на това постоянно се шегувам с мъжа ми, че го връщам на майка му с рекламация и че не мога да рискувам 3ти път с него.  Wink И така...
Важното е да са живи и здрави бебчовците и ние мамите покрай тях.
 
Видях, че се чудите за курсовете за бременни. Верно, че сега сме затрупани от информация, но пък мисля, че там може да чуете много полезни неща. Аз раждах в Щатите 1я път и преди да ме изпишат от болницата беше задължително да посетя бърз курс за родители. Чесно казано ми беше много полезно. Показваха всичко как се прави стъпка по стъпка с кукла-бебе, пък и беше приятно и интересно  Grinning

Целувки на тумбачетата и приятен и усмихнат ден на всички  Heart Eyes

П.С. Забравих да се похваля, че и аз усещам как мърда малкия мишок вече  Flutter

# 258
  • Мнения: 416
Хубаво е, че е минала процедурата по серклажа, така ще си по-спокойна.

Много мъжки майки станахме, айде ще чакаме и другите да се похвалят, но то времето така бързо си минава, че няма да мине и месец и повечето ще знаят пола на бебето.

Следващият път съм на лекар чак 22 седмица!

# 259
  • София
  • Мнения: 726
Мария, това е мобилния на Томова. Като й звъннеш кажи й, че искаш да си запишеш час за клиниката на бул. Цар Борис ІІІ(че там е по-евтин прегледа). Кажи й в коя седмица си, тя ще прецени кога да те извика. Аз например съм на преглед в края на 17 г.с.

Ох, по въпроса за мъжките майки х 2 - имам усещането, че и аз скоро ще се включа във вашия отбор   bouquet!

# 260
  • Мнения: 750
Момичета, извинете ме за невежеството, но феталната морфология и преглед на триизмерен ехограф едно и също ли е?

# 261
  • Мнения: 79
Аз пък още не съм усетила бебчо, нищо че ми е втора бременност.Ама ще взема да се самонаблюдавам по-внимателно.Мислех,че е още рано.
Разбрах,че и в Русе имало 3D видеозон и съм много доволна.Ще си запиша час за преглед.
А относно пола на бебето аз се надявам да го разбера на 6.10, когато съм пак на преглед и силно се надявам да не съм от отбора на мъжките майки Laughing, но важното е да е живо и здраво.
Лека седмица момичета   bouquet

# 262
  • Мнения: 2 122
Здравейте отново от мен, завърнах се от моренце. Малко вчера на връщане се поизложихме с бебо, наложи се да спираме 3 пъти, за разлика от заминаването когато се държа много прилично. Ама снощи установих, че ми се клати един зъб, та сега се чудя дали не е реакция от това, имам и страхотно главоболие. Топнах се в моренцето- за първи и последен път тази година, ама беше малко студеничко та набързо беше. Май и аз усетих бебчо, ама като не зная какво е и не съм много сигурна- онази вечер след като пристигнахме на моренцето и се излегнах и си сложих ръцете на корема и усетих все едно балонче ми изпука ниско долу, дали ще е то?  newsm78

# 263
  • Мнения: 126
Mama Mishi ,и аз набързо се вредих без много да му мисля.Записах се при доц.Томова за 26 октомври на "Цар Борис 3".Тогава ще съм 19-та г.с.,т.е. вече ще карам 20-та г.с.Но става.Потърсих с търсачката и видях,че и дискета мога да занеса за снимки?Вярно ли е?А също,че УЗ при нея е 2Д!?
Ох,много се зарадвах,че се свързах от раз....Късмет!!!Но до 26-ти има мно-о-о-ого време.А до тогава и биохимичен скрининг ми се иска,но ще говоря първо с моя доки!!!
 Wink

# 264
  • Мнения: 924
Момичета, извинете ме за невежеството, но феталната морфология и преглед на триизмерен ехограф едно и също ли е?

Феталната морфология е преглед на 3D или 4D ехограф, при който внимателно и задълбочено се разглеждат органите на бебето (мозък, череп, гръбначен стълб, хранопровод, ръчички краченца, брой пръсчета и брой прешлени...), както и жизнените му функции (сърдечен ритъм- честота и ритмичност).
Както се досещаш там е и най-лесно да се види пола.  Laughing

# 265
  • Мнения: 7
Боже, нямало ме е само два дни, а толкова хубави неща са се случили през това време! Честито на всички мъжки (на втора степен) мами!!! Да ви кажа аз тайничко ви завиждам, защото и аз искам момченце. Не че ако е момиченце няма да си го обичкам и да се радвам, но искам да е едно палавко момченце... Така че още веднъж искрено ви честитя!!!  newsm51

Поздравления и на тези мами, дето са усетили раздвижване из тумбаците!!! И аз сякаш усетих нещо такова онзи ден, но сигурно си въобразявам.

Иначе аз се оправих от петъчните болки. Пих две таблетки но-шпа - една следобед и една вечерта, но яко се ошашках... Не ми се вярва да са били контракции. Не го усещах като съкръщаване на мускул, а като теглеща болка много ниско долу - не много силна , но все пак болка. Не отидох на лекар тогава, но ако се случи повторно ще отида. Иначе от петък насам се чувствам много добре. В събота цял ден обикалях из Пловдив като катър и ни помен от болка.

Хубава седмичка от нас!!!

Последна редакция: пн, 18 сеп 2006, 13:51 от Ann-G

# 266
  • Мнения: 267
Здравейте майчета!
Нямаше ме за малко а гледам напълнили сте страничките със хубави новинки! Само това да се чува.  Hug
Аз утре съм на доктор, но няам плануван видеозон, а и си мислех че е още рано за пола. След 2 седмици обаче ще влизам в болницата за серклаж и тогава може би ще се поогледаме за пола Simple Smile
Иначе за помръдване в корема - още нищо не съм усетила, но има време.... пък и може да съм усетила но като не знам какво е Simple Smile
Аз преди малко го ударих на шопинг терапия - купих си едни много сладки дънки с ниска талия и с вървичка отгоре - надявам се поне до нова година да мога да изкарам с тях, че вече всички панталони ми стягат в коланите.
Ох, и нещо за оплакване - имам операция заради извънматочна бременност - тя е отскоро, 8 месеца, и от една седмица много ме болят шевовете. Имам чувсвото че някой ги разпъва отвътре. Има ли някой друг опериран със същите болежки? Незнам дали е нормално.

# 267
  • Мнения: 1 004
Я пак на отчет за гаденето Simple Smile
На мен пусто не спира да ми се гади, а ако вляза в кола да пътувам - малеее....все едно съм изяла 10 кила камъни Sad
Та си мисля момичетата, които вече са в 16-17та седмица дали са се разделили с гаденето? Crazy

# 268
  • Мнения: 126
zayo ,ние нали сме заедно на една дата,просто си вървим и в оплакваният.Аз тъкмо си викам,че съм добре и ето днес цял ден не мога да си намеря място.Просто все една съм изгълтала цяла чаша олио.... Sick

# 269
  • Мнения: 319
Аз уж пия хапчета, ама не много редовно, само по 1 вечер, което би трябвало да действа на следващата сутрин. Ама за сметка на това пък вечер съм като парцал. В събота вечерта бяхме на гости, всичко беше наред, хапнах (не прекалено много). Като си легнах усетих ужасни киселини и няма и 10 мин. по-късно едва успях да изтичам до банята Sick Снощи пак имах страхотни киселини, но слава богу ги усетих когато бях почти заспала, и нямаше повторение на предната вечер. Но за сметка на това пък, тая сутрин, не знам каква миризма усетих, докато се осъзная (щото не бях се събудила още като хората) пак бях над мивката. Само че този път още не бях яла и само стомашните си сокове изхвърлих Sick Абе то уж трябва да спира, пък аз имам чувството че сега е по-редовно това гадене и повръщане cry

Общи условия

Активация на акаунт