Студенти в UK - 12 и 3/4

  • 64 306
  • 751
  •   1
Отговори
# 420
  • Варна
  • Мнения: 262
Уиз Еър също изискват попълването на тази декларация.

# 421
  • Варна
  • Мнения: 6 873
Здравейте!
Днес съм ей така GrinningGrinningHeart Eyes

Един ден по майчинство си взех та съм си и у дома.
Като за първо прибиране всичко мина нормално и по план.
От Бат до Лутън стигна с влак-метро-автобус-шатъл. Беше си взела билет от Avantiwestcoast.
На летишето са работели 'нещата', та е седяла в кафене вътре, на топло, че отиде доста рано там, 5-6 часа по-рано.
Самолета беше пълен, излетя и кацна навреме, На Варненското летище се чака отпред, пред сградата на студа, така, че не отивайте много по-рано.

Сега има урок по любимия ми френски и съм тоолкова щастлива.
Камък ми падна от сърцето.Simple Smile

# 422
  • софия
  • Мнения: 4 985
Flash, благодаря ти за споделянето на тази прекрасна топла изпълваща радост! Наслаждавайте се на всяка частица време завдно!

# 423
  • Мнения: 408
Flash,супер, че всичко е минало нормално и детенце вече е в къщи!
Да попитам за тази декларация, която се обсъждаше тук - попълва ли се, кога се попълва, изискват ли я да се покаже...? Моето дете се чуди какво да прави.

# 424
  • Варна
  • Мнения: 6 873
Сега я питах. Не е попълвала и никой не е искал декларация, не е видяла и останалите да държат такова нещо на летището или в самолета. Тук във Варна също само с паспорта на граничния контрол.

Полета беше в 20,25 часа, чекинга е отворил 3 часа по-рано и в 5 и половина си оставила куфара/че пътува с големия куфар/. Минала секюритито, сканирала паспорта и т.н. Каза че по това време вчера на летището е била единствения пътник. Simple Smile Само служители ... После са дошли и останалите вече.  Та било повече от спокойно.

# 425
  • Варна
  • Мнения: 3 359
Flash*, благодаря за подробностите  Flowers Hibiscus

Моят син, поне придвижването до Лондон ще си спести, но не знам с какво е решил да пътува до летището в Лутън. Каквото и да е , чакаме го вече, макар че полета е утре Simple Smile

# 426
  • Мнения: 408
Благодаря, FlashFlowers Tulip

# 427
  • София
  • Мнения: 607
Да допълня, че и на Софийското летище се чака отвън. Аз обикновено следя полета и като влезе в БГ тръгваме, но живеем наблизо и даже докато пътуваме го виждаме как каца.

# 428
  • Мнения: 157
Дъщеря ми кацна снощи с полет от Единбург Blush Никой не и е поискал попълнената декларация. На летището в Единбург всичко е било затворено, а от там е имало едва 7 полета за деня. На летище София пропускат идващите само през страничния вход, неразрешават да се слиза към подземния паркинг на пристигащите. Чакащите стоят навън или в подземния паркинг, без да имат право да влизат в залите. Ако влезеш в подземния паркинг, таксата се заплаща на бариерата на излизане и става бавно.

Последна редакция: чт, 03 дек 2020, 16:18 от Залп

# 429
  • Мнения: 220
С кои компании летят децата, които не са попълвали декларации?

# 430
  • Варна
  • Мнения: 6 873
Wizzair

# 431
  • Мнения: 306
Да попитам за тази декларация, която се обсъждаше тук - попълва ли се, кога се попълва, изискват ли я да се покаже...? Моето дете се чуди какво да прави.
Досега се рових в заповедите на министъра на здравеопазването, че моята девойка пътува утре.
Бланката, която е публикувана на сайта на България еър е приложение към заповед № РД-01-405/15.07.2020 г., която е отменена със следваща заповед, и тя със следваща и така десетина пъти.Angry
Актуалната в момента заповед е № РД-01-680/27.11.2020 г., към която няма такова приложение със задължителна за попълване декларация, т.е. на граничен контрол не би следвало да изискват такава от пътуващите, независимо от авиокомпанията.
Утре вечер ще стане ясно Wink
Само да се приберат здрави децата ни!

# 432
  • Мнения: 220
И аз си очаквам детето. И, дано всичко да е наред. Иначе светът ще обърна. Радвам се за децата ви, и дано всички да можем да се  похвалим със спокойна семейна Коледа Heart

# 433
  • Мнения: 5 639
Един полет със самолет, какво толкова му се притеснявате, бе, хора.

# 434
  • Мнения: 157
С кои компании летят децата, които не са попълвали декларации?
Райънеър

Общи условия

Активация на акаунт