Къде да отседнем в Родопите и какво трябва да се види непременно - 9

  • 57 155
  • 790
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 1 120
В Кръстова гора малките параклисчета отварят ли ги изобщо понякога?

# 721
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 916
В Кръстова гора малките параклисчета отварят ли ги изобщо понякога?
Когато сме ходили, винаги са били отворени. Дори и през зимата, в снега.

# 722
  • Мнения: 539
Освен Романтика (където няма места),има ли друго място за настаняване на яз.Широка поляна? Мерак ми е да идем там.Самл на снимки гледам.И за Голям Беглик имам същото питане.Нямаю претенции особени.Да е близо до водата че са усещам от първа линия гледка и всичко.и да е чисто. Идеята е за 2-3 дни на зелено.

Точно за това съм влюбен в Широка Поляна и Беглик, защото са защитени по натура 2000 и няма бетон, въпреки
че е пълно с каравани и кемпери,  къмпингувам на палатка, а и на вилите ходя, но сега е народ и не ми харесва, аз ще ида към края на септември на вилите до водата да покарам кану за няколко дни когато няма хора и глъч,  зелените дето ги държат са ми приятели и кучетата Тина и Хуанита  Simple Smile   Нощем Млечния Път се вижда раздвоен, все едно изображение от телескопа Хъбъл.









Последна редакция: нд, 01 авг 2021, 18:30 от queenn

# 723
  • Мнения: 2 815
Апартамент панорама стойките яна - всичко както на снимките в нета.

Чисто, просторно, има хора под нас, стоят обикновено отвън до 2 часа, но не е проблема в хората, че ги чувам.
Шосето се чува, в никакъв случай като да са до сградата, но от тишината  жужене на гуми се отчита.

Минус е хладилника, който е толкова бъгав и малък, тип хотелски, че в сезона на плодовете, зеленчуците, разхлаждащите напитки все едно хладилник няма.
Мястото се нуждае от голям хладилник и поне 10литрова камера.
Исках да купя едни супи от асеновградско шосе, че да не спираме а горе да ги хапнем, добре, че не се съгласиха да чакаме на опашка. Няма хладилник за 2 кутии храна, какво остава за супи.....

Но, ограмната черна точка слагам в престараването с ароматизацията.
Когато пристигнахме ме удари миризма, помислих, че е от почистването и разтворихме.
Нищо не помага, пръскано е вероятно със спрей освежител, а ефекта е дефект.
Вони всичко, завивки, диван с прилежащи възглавници въздуха така се е напоил, че няма махане. Свежия въздух нощем, не може да изгони препарата.
Всичко са обработили, дамаските и завивки са поели доволно.


П. П. Значи, сега  намерих жената от рецепцията да предам рекламации.
Пръскането със спрей   ароматизатор било мания на собственичката, въпреки оплакванията от клиенти продължавала да си "освежава"

Хладилника неотговарящ за използване,  имало оплаквания, ама пак собственичката си го кътала взет на старо.
Цветята, иначе са приоритет, въдела и носела постоянно:))
Оставихме жената от рецепция  докато ни няма да простира шалтета и завивки, белким се разреди миризмата.

Женичката вика:  - леле, не пишете отзиви, че да не пада рейтинга

Та, така, по повод шестзвездния рейтинг в букинг.

Последна редакция: пн, 02 авг 2021, 11:31 от Щефи

# 724
  • Мнения: 1 426
Честно казано няма сила, която да ме накара да не дам отзив щом съм резервирала през букинг. За мен резервацията през платформа е точно с тази цел, да си дадемличното мнение без да се съобразявам с желанията на собствениците.

# 725
  • Мнения: 7 856
Е "шест звездните" отзиви са точно 6! Три от които без дума текст. И най-добрите места за настаняване няма как да имат толкова висока оценка. Съветът ми е - пуснете една реална оценка, така бизнес не се прави. В букинг и в гугъл мапс. Ако аз попадна на такова миризливо място не знам какво ще се случи. Но съм сигурна, че хич няма да е приятно за собственика.
За мене букинг за места в България не е най-добрия вариант. Ползвала съм го само веднъж за мутренския комплекс в Мандрица, защото е единственото място за спане, а мутрите в София не си вдигаха телефона. Като капак като пристигнахме, трябваше да размахва приложението с резервацията, за която хората на място нямаха информация.
За сметка на това зад граница нещата са коренно различни - всеки гледа как да ти угоди повече, за да напишеш добър отзив. Нашенските номера там не минават.
Е, на няколко пъти извън ЕС ми натресоха яко сметки в роуминг загрижени хазяи от престараване.

# 726
  • Мнения: 420
По повод поста на Щефи - не беше в Родопите, а в Бургас в апартамент, нает чрез aibnb и ми се случи същото. Аз съм с алергии към различни неща и съответно миризмите им. Споделих със собственичката и тя ме увери, че не е имала оплакване от никого за миризми. Така като пристигнахме ни лъхна такава миризма на прах за пране, че ми залютя на очите. Не съм подозирала, че няякой може така маниашки да пере с такова количество прах. Оказа се, че на съседната тераса някой си суши чируз и тя се опитва да избегне тази екстра. Беше кошмар, на който дори мъжът ми трудно издържа, а той е в отлично здраве. Прахме всички чаршафи и покривки всеки ден през седмицата, в която бяхме отседнали. Почти никакъв резултат, а нямаше никъде никакви свободни места. И досега съжалявам, че не си тръгнахме, защото общото ми здравословно състояние се влоши и нямаше смисъл от морето. Сори за офтопика, но исках и аз да споделя, че такива натрапчиви изкуствени миризми са наистина нещо ужасно.

Последна редакция: пн, 02 авг 2021, 16:02 от Vessita13

# 727
  • Мнения: 19 559
Аз бих предпочела да ми мирише на прах за пране, отколкото на чируз или на нещо гадно от канализацията например.

# 728
  • Мнения: 420
Аз бих предпочела да ми мирише на прах за пране, отколкото на чируз или на нещо гадно от канализацията например.

Аз бих предпочела да нямам алергии и да нямам здравословни проблеми, но предполагам, че и Вие имате неща, които не можете да промените в живота. Предпочитам също и да се предлагат приятни места за отсядане, но не винаги ги уцелваме, нали?

# 729
  • Мнения: 2 815
Непременно ще пиша отзив, трябва да обмисля къде. Резервирах през букинг, а там всичко е положително, не знам дали собственика има право да трие, че всичко е ласкаво.

Бременна съм с близнаци след замразен трансфер в първи триместър,  не това е важното, а миризмите, които ми действат  до главоболие и други стомашни неща. Такава изненада със спрейове не очаквах, исках да си почина от жегата. Мога да съм много лоша като една истинска балканджийка,  но като викам в момента ми пада гласа.

Няма да им мине отзив за миризмата, още повече, че и други са се оплаквали многократно и се продължава едно и също.

Днес вече бяхме на Снежанка и собственичката звънна, предали и били, дали можело да влезе докато ни няма да докара нов хладилник.
Ще видя какво ще сваря, ще снимам.
За миризмата да сменяла шалтета, чаршафи....

Сега си седя на сянка в Широка лъка в кръчмата от поста на Недоволна

# 730
  • Мнения: 19 559
Аз бих предпочела да ми мирише на прах за пране, отколкото на чируз или на нещо гадно от канализацията например.

Аз бих предпочела да нямам алергии и да нямам здравословни проблеми, но предполагам, че и Вие имате неща, които не можете да промените в живота. Предпочитам също и да се предлагат приятни места за отсядане, но не винаги ги уцелваме, нали?
Просто изразих своето предпочитание, съжалявам, че имате алергии и не сте се почувствала добре, но няма нужда да ми скачате. Мен нарапчивата миризма на риба би ме отвратила повече и просто го споделих. Иначе да, всички имаме неприятни неща, които не могат да се променят, но за това не са виновни околните, които имат други.

# 731
  • Мнения: 1 426
Не се трият лоши коментари. На мен два пъти ми се е случвало да попадна на място, което не отговаря на рейтинга и двата ми отзива си стоят. По принцип собствениците имат възможност да отговарят, но ми се е случвало само на положителните☺
За миризмите мъжът ми също има алергия и определено ще има да киха....
Иначе миналата година за Родопите резервирахме направо и после ме беше яд, че не мога да дам отзив в букинг. Писала съм назад в темата, останахме много доволни от хотел Крис в Девин и разочаровани от Мурсал в Ягодина. Реално отзивите ми за тези места остават само във форума☺

# 732
  • Мнения: 420
Аз бих предпочела да ми мирише на прах за пране, отколкото на чируз или на нещо гадно от канализацията например.

Аз бих предпочела да нямам алергии и да нямам здравословни проблеми, но предполагам, че и Вие имате неща, които не можете да промените в живота. Предпочитам също и да се предлагат приятни места за отсядане, но не винаги ги уцелваме, нали?
Просто изразих своето предпочитание, съжалявам, че имате алергии и не сте се почувствала добре, но няма нужда да ми скачате. Мен нарапчивата миризма на риба би ме отвратила повече и просто го споделих. Иначе да, всички имаме неприятни неща, които не могат да се променят, но за това не са виновни околните, които имат други.

В случая темата беше за миризмите, които ни влияят зле, вредят ни и за недоволството от некоректни собственици. Въпросната дама сподели, че апартаментът е правен за тях но после си сменили мннението. Съответно жилището се дава с платформата с всичките му недостатъци. Помислих, че Вие ми скачате, но всеки си има своя гледна точка. Написах мнението си, за да кажа, че това е опасно. И ще допълня, че моята алергия се отключи след надишване с лепило за мебели, колкото и странно да звучи. Нито съм подозирала, нито очаквала да ми се случи.Исках да споделя, че шега с миризмите не бива и въпросът не е дали това е по-гадно или канализацията. Очевидно постът ми не е бил полезен, освен че аз скачам на хората, заяждайки се. Така че сори за споделеното и направеното лошо впечатление.

# 733
  • София
  • Мнения: 979
Иначе миналата година за Родопите резервирахме направо и после ме беше яд, че не мога да дам отзив в букинг. Писала съм назад в темата, останахме много доволни от хотел Крис в Девин и разочаровани от Мурсал в Ягодина. Реално отзивите ми за тези места остават само във форума☺

В гугъл мапс може да давате също отзиви/ ревю и доста се четат, даже повече от букинг.
Аз "имах" късмет да ми изтрият коментар/отзив за едно място, защото съм нарушавала правилата на хотела - изрично са посочили, че не може да се пише, че цялото село е с роми и пътищата са чакъл - не мръднахме цяла вечер от притеснение /След като видяхме къде е хотела и влязох да видя дали има такива отзиви и прочетохме в новините в нета, че предната вечер са наръгали бял в селото/ и затова го споделих в гугъл мапс. Букинг дори не ми върнаха на жалбата в която изложих и защо го пиша в ревюто си тази подробност и искам да остане.

# 734
  • Мнения: 19 559
Ще потърся специално отзива за Мурсал, че исках да го посетим. Ако не е читав, въобще да не ходим.

Общи условия

Активация на акаунт