Голямата тема за малките масла - 23

  • 52 488
  • 752
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 567
http://razlichno.com/2815/
Намерих тази статия просто за информация.
Иначе аз използвам кастилски течен сапун и ми харесва много. Пени се, мек е. Аз си добавям етерични масла и става прекрасно.
За какво ползваш кастилския сапун?

# 196
  • Мнения: 2 472
 Аз го ползвам за шампоан  за коса и за измиваща пяна за лице всяка вечер, с добавени етерични масла вътре. Също така може да се направи течен сапун за ръце. Такъв още не съм си направила.

# 197
  • Мнения: 567
Бих искала да пробвам за шампоан за коса,аз съм с къдрава коса. Гледам тук и се чудя какво да избера,какво ще ме посъветваш?!
https://uk.iherb.com/search?sug=castile+liquid+soap&kw=casti … mp;rank=1&p=1

# 198
  • Мнения: 2 472
О, аз не съм такъв капацитет, със сигурност някои от тук пишещите са доста компетентни по въпроса, но имайки предвид, че си с къдрава коса, това изисква много по- специални грижи и не всички масла са подходящи за твоя вид коса. Но общо взето се слага една четвърт кастилски течен сапун, половин чаша дестилирана вода, около 20-30 капки етерично масло и около една супена лъжица някакво базово олио.
Това, което си показала на сайта според мен можеш да пробваш предпоследното на втора страница с лавандулата, защото е нещо , което е малко на грамаж и ако не ти пасне на косата, поне да не съжаляваш, а и лавандулата е нещо универсално.

# 199
  • Мнения: 6 041
В zoya.bg има течен наливен кастилски сапун. Аз мисля от него да си взема, за да видя дали ще ми действа добре на косата. Моята се омазнява бързо и през седмицата я мия всеки ден. Оставям я да почива в петък и събота вечер. Blush Чакам си маслата от Алтея и ще забърквам шампоан, балсам за устни и евентуално течен сапун. Но какво ще се получи не е ясно. Grinning

# 200
  • Мнения: 2
А пробвали ли сте това масло и какво ви е мнението?   

# 201
  • Пловдив
  • Мнения: 40 807
Аз да кажа, че леко съм разочарована, че не виждам ефект от мехлема с алое и маслата Confused Измазах почти цяло бурканче от 50мл в/у сина ми ...

# 202
  • Мнения: 526
Здравейте момичета!
От известно време чета за ползите от био масло на конопа.
  Ползвали ли сте го? И ако сте го ползвали, добре ли реагира кожата на лицето Ви?
Четох, че може да се използва самостоятелно и е възможно да не се смесва с друг продукт.
В момента има намаление в Алтея, което пък ме подтиква и изкушава да си поръчам масла които не съм пробвала😀.
Благодаря Ви!🍀🌸🌹

# 203
  • Мнения: 5 405
Аз да кажа, че леко съм разочарована, че не виждам ефект от мехлема с алое и маслата Confused Измазах почти цяло бурканче от 50мл в/у сина ми ...
За какво става дума и на коя фирма са маслата и алоето?

# 204
  • Пловдив
  • Мнения: 40 807
От споделените тук рецепти правих смес..алоето е 99%, маслата уж са 100% чисти нямам идея..може би не е за неговата кожа.

# 205
  • Мнения: 567
В zoya.bg има течен наливен кастилски сапун. Аз мисля от него да си взема, за да видя дали ще ми действа добре на косата. Моята се омазнява бързо и през седмицата я мия всеки ден. Оставям я да почива в петък и събота вечер. Blush Чакам си маслата от Алтея и ще забърквам шампоан, балсам за устни и евентуално течен сапун. Но какво ще се получи не е ясно. Grinning
Поръчах си течен кастилски сапун от iherb, ще пробвам някоя от тези рецепти тук:
https://www.kukuriak.com/home-made-shampoo-recipes-part-2/

# 206
  • Мнения: 5 405
От споделените тук рецепти правих смес..алоето е 99%, маслата уж са 100% чисти нямам идея..може би не е за неговата кожа.
Видях поста в другата тема. Имайте предвид, че акнето започва "отвътре". Не изчисти ли храната си, акнето няма да се изчисти с нищо,независимо колко качествени, скъпи, хубави и тн са продуктите. От опит ви го казвам. Simple Smile

# 207
  • Пловдив
  • Мнения: 40 807
То хубаво, ама как се изчиства храната на тийнеджър? Трудно е...а и моят не яде сладки неща.

# 208
  • Мнения: 5 405
То хубаво, ама как се изчиства храната на тийнеджър? Трудно е...а и моят не яде сладки неща.
Ами да, трудно е, но пак казвам - само с козметика не става. Аз изключих нещата, които ми причиняват акнето и една розова вода ми върши чудеса. Simple Smile
А чипсове, пуканки или подобни пакетирани глупости? Редбул и други захаросани енергийни напитки? Те ги обичат като цяло. Дори да не знаете,че ги приема.. безалкохолни, натурални сокове? Алкохол? Ако се притеснява за външния си вид, ще се замисли.. но това нещо трябва да го вижда и в родителите си.  Ако се купуват такива неща във вашето домакинство и на него му се говори колко е нездравословно за него и как му излизат пъпки заради този вид храна...все тая.

# 209
  • Пловдив
  • Мнения: 40 807
Ясно ми е всичко...
Ограничава се...повече няма на къде. Все пак е дете, прияжда му се понякога.

Общи условия

Активация на акаунт