Нетипично име за момиче

  • 14 440
  • 169
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 11 970
Вместо Ирника - Ирина

Предлагам:
Косара - рядко срещано име.
Тамара

В съзвучие с Елдар - Елвира или Елмира

# 31
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Аз много харесвам Зоуи, но може и Зори- от зора.
Иначе харесвам и тази традиция с имената на месеци, харесвам Ейприл и Джун, Джули, Мей,  но не и на български- Мая, Юлия не са ми любими или Априлка и Юнона

# 32
  • София
  • Мнения: 8 638
Прякор и подигравка може да се измисли за всеки един човек. На Виктор и Никол веднага мога да измъдря нещо.
Косара, например, аз не го харесвам...напомня ми на "онази с косата" и ми навява зловещо чувство. Наистина не знам защо е сравнително популярно последните години.
Нагоре предложеното Ахинора е красиво.
Раиса ми хрумна, еврейско е и означава роза.
На приятелка момиченцето е Келара.

# 33
  • Мнения: 18 551
На мен в интерес на истината ми харесва и Роксана.

# 34
  • Мнения: 5 300
Севдалина също ми звучи красиво и е рядко срещано.

# 35
  • Мнения: 3 480
Ирника ми харесва, Зои не. От Ирник - легендарен наш владетел от Първо Българско царство.
Има хубави стари наши имена, вижте по именниците.

Харесвам - Ситара,Аглая.

http://www.protobulgarians.com/Statii%20za%20prabaalgarite/Praba … enski%20imena.htm

# 36
  • Мнения: 1 603
Много не ме бива със старите имена и разгледах... Казах си и за мен -тъй да се казва, че да няма срам заради името. Но това др. бира.
Бисера, Семира, Яблена, Петра, Ера, Йована, Евгения, Евтимия, Цвета, Бориса, Вихра, Драга, Славена, Кремена, Божана, Тамина,  ако търсите излезли от употреба незнам вече

# 37
  • Мнения: 18 298
Аха... майка ми е имала желание да ме кръсти Петра. Angry Много доволна съм, че се е отказала от това желание. Rolling Eyes

# 38
  • Мнения: 3 480
Петра звучи грубо.

# 39
  • София
  • Мнения: 7 990
Сега се сетих за името на едната ми баба - Кера.

# 40
  • Мнения: 248
Бориса е много красиво име за момиче. Хем е модерно , хем от по- редките. Бих избрала това.
 Елдар и Бориса - звучи добре.

# 41
  • САЩ
  • Мнения: 471
Ирника не е лошо. Наскоро гледах един български сериал, имаше малко момиченце Зоица и ми хареса може би защото самото дете беше много готино. Предлагам Северина, Елизара, и Огнезара.

# 42
  • Мнения: 4 403
+ за Елвира

# 43
  • Мнения: 3 732
Защо Елдар е кръстен така? Как му е избрано името? Майката ли така реши? Как го прие бащата? Той как иска да се казва дъщеря му?

# 44
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Ирника е хубаво,обаче има голяма вероятност по разни институции недогледали служители да пишат Иринка...
Цял живот ми грешат името и много се дразня да ме разхождат да нося копие на лична карта...Някъде просто отказват да поправят...

Общи условия

Активация на акаунт