Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

"Бременна ли съм?" - тема за бързи въпроси и отговори 51

• 6 487
  • 162
  •   1
Отговори
Тази тема е за всички, които имат съмнения, че може да са забременели.

Моля, ограничавайте се само до задаването на конкретни въпроси. За споделяне на вълненията около забременяването потърсете двете отчетни теми в същия подфорум.

Полезна информация:

Тестовете за бременност дават най-коректни резултати, когато са направени навреме,а именно:
Кръвен тест (бета ЧХГ) – най-рано 11 дни след ДОКАЗАНА овулация
Уринарен тест – най-рано 12 дни след ДОКАЗАНА овулация или на първият ден от закъснението.
Щом на уринарния тест се появи втора черта, колкото и бледа да е тя, теста е положителен

Във въпроса си не пропускайте следната информация:
1) Дата на последната менструация и продължителност на месечния цикъл (от първи ден на менструацията до първия ден следващата менструация; за първи ден се счита денят с истинско кървене, а не само зацапване);
2) Метод на засичане на овулацията, ако има такъв;
3) Ден/дни с непротектиран полов акт (дни със съмнение за евентуално зачеване);
4) Лекарства, които биха имали някакво значение (прогестеронови препарати, противозачатъчни, Клостилбегит, Кломифен и др.)
5) Правени ли са хормонални изследвания и има ли отклонения при тях
Така ще бъдем максимално полезни.

Моля задавайте въпросите си тук, за да не се създават нови теми с еднакво или подобно съдържание.

Успех и се надявам да намерите отговор на въпросите си!

# 1
  • София
Денислава Х, сигурна ли си, че цикълът ти (от първия ден на едната менструация до първия ден на следващата) е 25 дни?

# 2
Здравейте ето ги стойностите на втория кръвен какво мислите ако отида на лекар трябва ли да се види вече или ако не се види то има проблем?

# 3
Здравейте ето ги стойностите на втория кръвен какво мислите ако отида на лекар трябва ли да се види вече или ако не се види то има проблем?

Би трябвало да се види, но няма за какво да се притесняваш, стойностите са добри, а и ти препоръчвам да посещаваш Аг с хубава техника

Успех и до финал💕🙏

# 4

Би трябвало да се види, но няма за какво да се притесняваш, стойностите са добри, а и ти препоръчвам да посещаваш Аг с хубава техника

Успех и до финал💕🙏

А според теб нормално ли е покачването на ЧГх вчера ми беше 211.0 или вчерашния тест не е верен..

# 5

Успех и до финал💕🙏

А според теб нормално ли е покачването на ЧГх вчера ми беше 211.0 или вчерашния тест не е верен..

Да, нормално е, няма за какво да се притесняваш.
ЧХГ се увеличава на 48ч, даже твоят резултат соста бързо се е покачил
Ето и таблица на която е изписано увеличаването по седмици

# 6
  • София
Абсолютно нормално е покачването и вече може да се види на ехограф.
Явно не си изчисляваш вярно цикълът, което може да обърка леко изчисляването на термина, но лекарят ще изясни въпроса.

Последна редакция: сб, 03 окт 2020, 21:40 от Fever Ray

# 7
Десислава Х, колко часа след първия тест направи втория? ЧХГ се е покачило над 8 пъти за това време.

# 8
Разликата в стойностите е заради теста в различни лаборатории. Кога ти дойде последно като дата ? О може да е била доста по-късно от предполагаемата дата на приложението ( при мен се оказа 10 дни по-късно и съответно сега бебока е с 10дни назад в размерите си )  . Много неизвестни има ,но и аз препоръчвам по-добра апаратура и адекватен доктор да те прегледа. Успех Simple Smile

# 9
Здравейте.
На 10.09.2020 ми беше последната менструация.Цикъла ми е между 30-31 дни попринцип.
Следях овуто с лентички на 13 ден от цикъла беше положителен.Правихме опити преди това и след това.
Очакваната дата на менструацията ми е пак 10 ,току що получих зацапване не съм сигурна дали е менструацията ,това са 6 дни по-рано.Попринцип винаги ми е точна нямам закъснения или подранявания.Имам странни болки ниско долу не силни но се усещат.
Притеснено ми е правим опити от 4 месеца и все неуспешни.Дали и този няма да е неуспешен.

# 10
  • Варна
Здравейте.
На 10.09.2020 ми беше последната менструация.Цикъла ми е между 30-31 дни попринцип.
Следях овуто с лентички на 13 ден от цикъла беше положителен.Правихме опити преди това и след това.
Очакваната дата на менструацията ми е пак 10 ,току що получих зацапване не съм сигурна дали е менструацията ,това са 6 дни по-рано.Попринцип винаги ми е точна нямам закъснения или подранявания.Имам странни болки ниско долу не силни но се усещат.
Притеснено ми е правим опити от 4 месеца и все неуспешни.Дали и този няма да е неуспешен.
Пробвай с експрес тест за бременност , с най-висока чувствителност е , може да ти отчете 👍 успех 🥰

# 11
Veronika275. днес ти е около 9 ден след ОВ може да е имплантационно зацапване. Някъде назад в постовете ти видях притеснението ти за + тест за овулация и мнението на приятеля ти "да чакаме" покажи му тази графика. Успех! Шанс има преди + тест за овулация най-голям, защото тия сперматозоиди трябва да стигнат из тръбите  и да чакат яйцеклетката да се отдели за да се срещнат т.е най-добре е да "стоят и чакат в засада". Обикновено сперматозоидите живеят от 3 до 5 дена в подходящата среда, ровейки из нета средно е около 3 дена животът им.

# 12
Veronika275. днес ти е около 9 ден след ОВ може да е имплантационно зацапване. Някъде назад в постовете ти видях притеснението ти за + тест за овулация и мнението на приятеля ти "да чакаме" покажи му тази графика. Успех! Шанс има преди + тест за овулация най-голям, защото тия сперматозоиди трябва да стигнат из тръбите  и да чакат яйцеклетката да се отдели за да се срещнат т.е най-добре е да "стоят и чакат в засада". Обикновено сперматозоидите живеят от 3 до 5 дена в подходящата среда, ровейки из нета средно е около 3 дена животът им.

Гледам да не го мисля много защото и това влиае..Но сега много се притесних и на него му казах и той се умърлуши,че не можеме да имаме деца.Щях изчакам няколко дни.Четох,че имплантационното кървене трае 2-3 дни.Много се надявам писна ми да гледам по 1 черта на теста за бременност..

# 13
Здравейте.
Пробвай с експрес тест за бременност , с най-висока чувствителност е , може да ти отчете 👍 успех 🥰
Ще потърся,че съм от Дупница и само в една аптека в целия град имаше тестове за ову.А тестовете за бременност май са само шуър и лейди тест.Ако не кръвен ще пусна.

# 14
Вероника, 4 месеца опити са нищо, рядко става от първия път.Има двойки, които с години опитват и бебето не идва. Имайте търпение.

# 15
Здравейте,

Според Вас 2ве или 1на чертички са ?

Да се радвам или не ? Blush

# 16
Положителен е! Честито!

# 17
Радвай се! Simple Smile

# 18
Абсолютно положителен.
Нещо изпуснах темата.

# 19
Разликата в стойностите е заради теста в различни лаборатории. Кога ти дойде последно като дата ? О може да е била доста по-късно от предполагаемата дата на приложението ( при мен се оказа 10 дни по-късно и съответно сега бебока е с 10дни назад в размерите си )  . Много неизвестни има ,но и аз препоръчвам по-добра апаратура и адекватен доктор да те прегледа. Успех Simple Smile

Здравейте Надежда последно като дата ми дойде на 17.08 Simple Smile

# 20
Здравейте момичета,моля за вашето мнение! Опитваме за бебе от началото на годината. Цикълът ми е супер редовен,27,28 дни. Последният беше на 09.09. Опити сме правили само два във фертилните дни- 20.09 и 22.09, като на 22ри имах и положителен тест за овулация. Трябва да ми дойде днес, тестът е отрицателен, снощи имах кафеникаво зацапване много малко при избърсване и от тогава нищо. Възможно ли е да е било имплантационно това снощи? Не е ли късно на 13 ден след овулация? Ако е така дали затова още е отрицателен тестът? Колко време след имплантация му трябва? Имам си постоянни болки долу ниско и в кръста и гърдите с ми чувствителни, но тези неща обикновено са така преди цикъл. Усещанията обаче са ми странни, потене, после втрисане. Температура нямам. Моля за вашите мнения!

# 21
Здравейте момичета,моля за вашето мнение! Опитваме за бебе от началото на годината. Цикълът ми е супер редовен,27,28 дни. Последният беше на 09.09. Опити сме правили само два във фертилните дни- 20.09 и 22.09, като на 22ри имах и положителен тест за овулация. Трябва да ми дойде днес, тестът е отрицателен, снощи имах кафеникаво зацапване много малко при избърсване и от тогава нищо. Възможно ли е да е било имплантационно това снощи? Не е ли късно на 13 ден след овулация? Ако е така дали затова още е отрицателен тестът? Колко време след имплантация му трябва? Имам си постоянни болки долу ниско и в кръста и гърдите с ми чувствителни, но тези неща обикновено са така преди цикъл. Усещанията обаче са ми странни, потене, после втрисане. Температура нямам. Моля за вашите мнения!
Аз съм същия случай само дето прокървях 6 дни по-рано,вече съм почти сигурна че е менструация ,а не имплантация както помислихме с мамите в същия ден.
Тук ме посъветваха да си купя теста с най-висока чувствителност експрес тест ли беше ще те излъжа,кръвен можеш да си пуснеш също и да изчакаш до дена на очакваната менструация за тест!
Аз късмет нямах и този път но на теб ти желая успех! 🙏🥰

# 22
Здравейте  момичета, от три дена ми е лошо по цял ден,  дали може да съм бременна или всичко е от главата ми. Мисля,  че е твърде рано да усещам каквото и да е било, защото овулация ми беше на 29/30 . Дали има някоя мама да и е било лошо толкова рано?
Сега като пиша си мисля колко глупаво звучи,  но надеждата е голяма.

# 23
Здравейте  момичета, от три дена ми е лошо по цял ден,  дали може да съм бременна или всичко е от главата ми. Мисля,  че е твърде рано да усещам каквото и да е било, защото овулация ми беше на 29/30 . Дали има някоя мама да и е било лошо толкова рано?
Сега като пиша си мисля колко глупаво звучи,  но надеждата е голяма.
Абсурд,то не се е имплантирало още ако има нещо,че да ти е лошо,втълпяваш си! Била съм така преди да почна да чета и да се интересувам!

# 24
Изчакай и ще стане ясно. Според мен си е начало на менструално кървене.

# 25
Странно,защото никога не съм имала зацапване и беше снощи,днес няма абсолютно нищо. Имам много други симптоми като силно главоболие вчера и днес и болки в корема,в кръста, гърдите ми станаха напрегнати, отпаднало ми е, но нямам температура. Може би просто се надявам, но не е и много да се надявам и да съм се запънала,все пак вече 10 месеца опитваме и не съм толкова втурачена вече ,както в началото. Просто ми беше интересно някой имал ли е имплантационно зацапване чак на 13ти ден след О

# 26
Странно,защото никога не съм имала зацапване и беше снощи,днес няма абсолютно нищо. Имам много други симптоми като силно главоболие вчера и днес и болки в корема,в кръста, гърдите ми станаха напрегнати, отпаднало ми е, но нямам температура. Може би просто се надявам, но не е и много да се надявам и да съм се запънала,все пак вече 10 месеца опитваме и не съм толкова втурачена вече ,както в началото. Просто ми беше интересно някой имал ли е имплантационно зацапване чак на 13ти ден след О
Повече от ясно е, че се надяваш, но освен надеждата, има и други фактори. Надявам се да Си чела по-назад в темата и да си наясно, че е имало доста такива зацапвания, без да има бременност.
Тест при закъснение и успех!

# 27
Повече от ясно е, че се надяваш, но освен надеждата, има и други фактори. Надявам се да Си чела по-назад в темата и да си наясно, че е имало доста такива зацапвания, без да има бременност.
Тест при закъснение и успех!

Дано не се заблуждавам🍀благодаря за отговорите! Тъкмо бях сигурна,че нямам температура и вече съм с 37,1, a снощи беше 36,4

# 28
На някой слувало ли му се е в ранна бременност да има остри болки ниско доло... напоследък забелязвам,че от време на време много рядко но имам едни остри болки като пробождания траят около 4 5 секунди но са остри чак така се присвивам леко, а и втора вечер посред нощ ми се случва чак се събуждам ... да не би да притискам нещо случайно

# 29
Първо здравейте и успех на всички желаещи дечица.Извинете за дългия пост ,но съм силно притеснена.Имам вече едно дете на две години и половина,като първата ми бременност мина безпроблемно.На 25години съм,не правим опити за бебе,но ако съм бременна ще е огромно щастие.На 24август ми дойде цикъла за последно,а от няколко дни се чувствам изключително зле,гадене,повръщане,умора,липса на цикъл и доста други симптоми,които при първата бременност нямах.Вчера взех два теста,като първия беше дефектен и днес направих втория ,на който имаше две черти,едната бледа.Записах си час за утре при гинеколог,а малко по-късно следобяд имах няколко капки кръв и болки в корема.Помислих си ,че може да ми дойде ,но след това нямаше и следа от кръв,но имам менструални болки.Та така,нямам търпение до утре ,не ми е фикс идея ,но тайничко се надявам да има бременност.Забравих да спомена притеснението си,ако не съм бременна,на какво може да се дължи всичко това?
Вие как мислите?

# 30
Сега кажи, че теста с чертите е бил "Престо"

# 31
Не,на Shure Chek.При първата бременност  също и тогава бяха с втора бледа черта.

# 32
Първо здравейте и успех на всички желаещи дечица.Извинете за дългия пост ,но съм силно притеснена.Имам вече едно дете на две години и половина,като първата ми бременност мина безпроблемно.На 25години съм,не правим опити за бебе,но ако съм бременна ще е огромно щастие.На 24август ми дойде цикъла за последно,а от няколко дни се чувствам изключително зле,гадене,повръщане,умора,липса на цикъл и доста други симптоми,които при първата бременност нямах.Вчера взех два теста,като първия беше дефектен и днес направих втория ,на който имаше две черти,едната бледа.Записах си час за утре при гинеколог,а малко по-късно следобяд имах няколко капки кръв и болки в корема.Помислих си ,че може да ми дойде ,но след това нямаше и следа от кръв,но имам менструални болки.Та така,нямам търпение до утре ,не ми е фикс идея ,но тайничко се надявам да има бременност.Забравих да спомена притеснението си,ако не съм бременна,на какво може да се дължи всичко това?
Вие как мислите?
Утре едва ли ще се види нещо ако си бременна, защото е твърде рано. Но пък ще ти бъде обяснено на какво може да се дължат всички тези неща.

# 33
Здравейте, имам един въпрос
 Последния ми Мц беше на 03.09- дължина 37дни
Дължина-всеки месец е различно, тъй като съм с поликистоза, но най-често 33,35,37
Пробвала съм да засичам Овулация с тестове, но не се получи
1месец бях на фоликуметрия, но тогава използвахме Овитрел , и овулация се установи-на 17,18 ден

В случая-ако говоря по дни на последен цикъл-37дни, трябва да ми дойде на 8октомври
Овулация-около 22-23 ден
Бебеправене-13,14,15,18,20, 24 ден

Въпросът ми е кога би отчел правилно теста за бременност, впредивд нередовния цикъл

Пп:вчера си направих, но беше отрицателн

# 34
ddnn96 обикновено около 10 дена след овулация кръвен тест показва, някой уринарни с по-голяма чувствителност хващат също 10 ден след овулация, иначе около 12-14 ден. Как засече овулацията този месец?

това е статистика при First Response Early Result had an analytical sensitivity of 6.3 mIU/mL,
т.е в БГ доколкото знам тестовете са с чуствителност 10, 25, 50, 100 зависи от тяхната чувствителност.
При мен тест с 25 е отчитал положителен с бледа черта 11 ден, а с 6,3 чувствителност на 8-9 ден след овулация, но аз съм с ранна овулация и ЛФ 13 дена и къс цикъл 23-25 дена.

Последна редакция: ср, 07 окт 2020, 02:39 от Olivia_FL

# 35
ddnn96 обикновено около 10 дена след овулация кръвен тест показва, някой уринарни с по-голяма чувствителност хващат също 10 ден след овулация, иначе около 12-14 ден. Как засече овулацията този месец?

това е статистика при First Response Early Result had an analytical sensitivity of 6.3 mIU/mL,
т.е в БГ доколкото знам тестовете са с чуствителност 10, 25, 50, 100 зависи от тяхната чувствителност.
При мен тест с 25 е отчитал положителен с бледа черта 11 ден, а с 6,3 чувствителност на 8-9 ден след овулация, но аз съм с ранна овулация и ЛФ 13 дена и къс цикъл 23-25 дена.

Благодаря за отговора, този месец не съм я засичала нито с тест, нито с фоликуметрия, просто пресметнах от 36дни-14, средно се пада около 20ден - +2дни, и по влагалищния секрет,тъй като след 18ден беше доста по обилен.

Тестът който направих е с 10 mIU/m чувствителност, мисля да го повторя след 2-3дни, защото последния ден на бебеправене беше 25ден и 27ден , което ме съмнява да съм била в овулация тогава, пък знам ли, всичко е възможно

Днес ми е 36ден и засега като симптом ми е болезнени гърди, да видим на цикъл ли ще да е или на две черти.

А това ми е теста от вчера, направен е сутрин, след нощна смяна и за това много не му се връзвам

# 36
Дднн, направи си нов тест след ден-два, успех!

# 37
Здравейте ! От 4 години правим опити за бебче, но все така неуспешни. имам една неуспешна инсеменация. На 21.09 и 22.09 ми е направена втора инсеминация, Този път на естествен цикъл. 21.09 на неспукан фоликул а реинсето 22.09 на вече спукан фоликул. МЦ ми е с продължителност 26-27 дни. Трябваше да ми дойде на 04.10,но все още я няма лелката ,а и ПМС нямам. Меря си БТ всяка сутрин ректално и варира между 37.1-37.2 , а днес беше 37.3. Вече съм с 4 дни залъснение , сега ще кажете тестче, но ме е страх за 4 години все 1 чертичка Sad и мисля да изчакам до 10-и. А Според вас нормално ли е виенето на свят и нощното потене?  Извинявам се за дългия пост , но трябваше да споделя.

# 38
  • София
В случая-ако говоря по дни на последен цикъл-37дни, трябва да ми дойде на 8октомври
Овулация-около 22-23 ден
Бебеправене-13,14,15,18,20, 24 ден

Въпросът ми е кога би отчел правилно теста за бременност, впредивд нередовния цикъл

Пп:вчера си направих, но беше отрицателн

Като гледам по време на овулация сте се пазили. Ако са ти правилни изчисленията.

# 39
  • София
Lady Alice, ако вземаш прогестерон под някаква форма, потене то и виенето на свят са от тях. При 4-дневно закъснение тестът ще покаже. Прави един и си изясни ситуацията, вместо да се чудиш. Успех!

# 40
Резултатът и на 4ти и на 10ти ден ще е един и същ.

# 41
Здравейте закъснявами с повече от 2 месеца нямам възможност да отида на доктор в момента правила съм доста тестовете и всички са отрицателни леко ме болят гърдите. Та възможно ли е да съм бременна и да не се показва на теста

# 42
Здравейте закъснявами с повече от 2 месеца нямам възможност да отида на доктор в момента правила съм доста тестовете и всички са отрицателни леко ме болят гърдите. Та възможно ли е да съм бременна и да не се показва на теста
Не, не сте бременна. Посетете лекар, за да открие причината. Не отлагайте, за да не се задълбочи.

# 43
Скрит текст:

Благодаря за отговора, този месец не съм я засичала нито с тест, нито с фоликуметрия, просто пресметнах от 36дни-14, средно се пада около 20ден - +2дни, и по влагалищния секрет,тъй като след 18ден беше доста по обилен.

Тестът който направих е с 10 mIU/m чувствителност, мисля да го повторя след 2-3дни, защото последния ден на бебеправене беше 25ден и 27ден , което ме съмнява да съм била в овулация тогава, пък знам ли, всичко е възможно

Днес ми е 36ден и засега като симптом ми е болезнени гърди, да видим на цикъл ли ще да е или на две черти.

А това ми е теста от вчера, направен е сутрин, след нощна смяна и за това много не му се връзвам

Мисля утре да отида за кръвен, тъй като на тези тестове им излиза някаква черта, дали е изпарителна не знам, но не съм чувала за express test да дават изпарителни

Към симптомите добавям: запек и обрив На лицете около устните и брадичката, получавам и някакви топли вълни..

Момичета, стискайте палци

Последна редакция: пт, 09 окт 2020, 13:25 от AnMary

# 44
  • София
Вие как мислите?
А колко ви е дълъг цикълът? Защото при нормален цикъл от около 28 дни, това си е голямо закъснение и вече би следвало чертите да са съвсем ясни.

# 45
Имате ли промени в цикъла при бебеправене?

Последна редакция: чт, 08 окт 2020, 15:42 от BlondyDjitsy

# 46
  • София
Ако питаш дали си бременна - не си.

# 47
Ако питаш дали си бременна - не си.
Това е ясно ,че не съм.
Въпросът ми е дали е нормално при опити да има такива аномалии.
Явно аз не съм се изразила правилно😒
Ще си редактирам въпроса!

# 48
Не съм имала аномалии.

# 49
   това с резултатът от теста

# 50
Здравейте,
През нощта имах болка от едната страна на корема и днес имам светло кафяво зацапване, гърдите също ме болят, цикъла се очаква да ми дойде в понеделник. Възможно ли е това да са симптоми на ранна бременност.

# 51
Здравейте Simple Smile Моля за мнение относно резултати... Последната ми менструация започна на 12,09,2020г., започнахме от тогава с лекарката да следим за доминантен фолукул и на 28,09 ми биха Хориомон. След това указанията бяха два дни да действаме.
Знам, че е доста рано, но тъй като съм леко настинала и не смея да пия никакви хапчета... моля за малко съвет и мнение. Направих си няколко пъти ранни тестове за бременност - престо и едни на лентички ... при всички се виждаше бледа черта. И тъй като от няколко дни съм с 37,4 градуса температура днес реших да си пусна кръвен ЧХГ - резултатите са 73.9mIU/ml при референтни стойности от 0-1. Не знам дали да се радвам или може е възможно от Хориомона да са лъжливи резултатите. Благодаря много

# 52
MirandaDra, бременна си. Между другото симптомите на настинка включително и температурата не са редки в първите дни.

# 53
  • Варна
Здравейте Simple Smile Моля за мнение относно резултати... Последната ми менструация започна на 12,09,2020г., започнахме от тогава с лекарката да следим за доминантен фолукул и на 28,09 ми биха Хориомон. След това указанията бяха два дни да действаме.
Знам, че е доста рано, но тъй като съм леко настинала и не смея да пия никакви хапчета... моля за малко съвет и мнение. Направих си няколко пъти ранни тестове за бременност - престо и едни на лентички ... при всички се виждаше бледа черта. И тъй като от няколко дни съм с 37,4 градуса температура днес реших да си пусна кръвен ЧХГ - резултатите са 73.9mIU/ml при референтни стойности от 0-1. Не знам дали да се радвам или може е възможно от Хориомона да са лъжливи резултатите. Благодаря много
Възможно е , хориомонът да повлияе на теста за бременност . Пусни 2ри кръяен след 48 часа , за да видиш как върви.
Успех , дано е бременност.

# 54
  • София
Слънцето, не са симптоми това.

Мира да, за около седмица ефектът от хориомона изчезва, затова е много възможно да си бременна. В понеделник повтори кръвния тест и ще разбереш. Усещането за настинка може да е от температурата, а тя често е от първите симптоми.
Вземаш ли Прогестерон/Утрогестан? От него също често има усещания като при разболяване.

# 55
Слънцето, не са симптоми това.

Мира да, за около седмица ефектът от хориомона изчезва, затова е много възможно да си бременна. В понеделник повтори кръвния тест и ще разбереш. Усещането за настинка може да е от температурата, а тя често е от първите симптоми.
Вземаш ли Прогестерон/Утрогестан? От него също често има усещания като при разболяване.

Благодаря много на всички за отговорите.
Не, сега не съм взимала утрогестан. Предишните два цикъла ги регулирахме с него.
Ще направя в понеделник повторен тест.
Мерси много още веднъж Simple Smile))

# 56
  • София
Миранда, успех!

# 57
Миранда, задължително си пусни нов кръвен след 48 часа и дано расте.

Слънце, не са симптоми.

# 58
Момичета, аз съм в голяма чуденка и известна доза притеснение. След 10 дневно закъснение и два положителни теста вчера бях на преглед. Доктора в началото на видеозона нищо не видя и започна да се чуди тва миома ли е (по неговите думи) казах му имам положителен тест каква миома. След това ме погледна с вагиналния ехограф и разгеле видя точката,но каза още е рано ще дойдеш пак след 10 дни, тогава ще има и сърдечна дейност. Матката ми е много назад, а и съм раждала секциo. Сега започнах да се притеснявам дали всичко е наред SadДнес имам тъпа болка по-скоро тежест към ануса.

# 59
Отиди при друг лекар, но наистина след 7-10 дни, ако нямаш други оплаквания- кървене или много силна болка. Симптоми, които са типични за ПМС са нормални и за начална бременност- чувство за тежест, опъване, дискомфорт някакъв.

# 60
  • София
Че то какво пречи да има миома и бременност.
И какво значи матката да е много назад Rolling Eyes

# 61
Здравей те това са моито резултати от кръвния тест и немога да разбера да съм бременна

Последна редакция: пн, 12 окт 2020, 17:15 от Сиска К. 678925

# 62
  • Пловдив
Не си.

# 63
Не си бременна.
Свали снимката, виждат се личните данни.

# 64
Здравейте,
Сигурно тази тема сте я обсъждали много пъти,но имам нужда от съвет.
Цикълът последно ми дойде на 15.09,понеже съм с поликистозни яйчници  засичането на цикъла ми е почти невъзможно.Та преди два дни направих тест за бременност Sure Check и ми се появи бледа втора черта,след него направих и Presto и той е с бледа черта.Понеже наистина не искам да се замонавивам,че съм бременна днес направих и друг,който се оказа отрицателен.Прикачвам снимки,ако може да ми дадете мнение.Според са бременност или изпарител а черта?

# 65
Здравейте,
Сигурно тази тема сте я обсъждали много пъти,но имам нужда от съвет.
Цикълът последно ми дойде на 15.09,понеже съм с поликистозни яйчници  засичането на цикъла ми е почти невъзможно.Та преди два дни направих тест за бременност Sure Check и ми се появи бледа втора черта,след него направих и Presto и той е с бледа черта.Понеже наистина не искам да се замонавивам,че съм бременна днес направих и друг,който се оказа отрицателен.Прикачвам снимки,ако може да ми дадете мнение.Според са бременност или изпарител а черта?

Тези двата са положителни, за твое улеснение най-добре кръвен

# 66
Благодаря

# 67
Здравейте. Правим опити за бебе от година. Направихме си всички изследвания и всичко е наред. Пия от 3 месеца С фем и Пикозитол, но още няма резултат и почвам да се притеснявам . Някой пил ли ги е и какви са ви впечатленията?

# 68
  • София
Здравейте. Правим опити за бебе от година. Направихме си всички изследвания и всичко е наред. Пия от 3 месеца С фем и Пикозитол, но още няма резултат и почвам да се притеснявам . Някой пил ли ги е и какви са ви впечатленията?
Към репродуктивна клиника обърнахте ли се?
Какво значи “всички изследвания”?

# 69
здравейте имам няколко положителни теста за бременност и 1 кръвен с резултат 4278.000 пише небременна но лекар ми каза че има бременност. Цикълът ми е доста нередовен имам закъснение 1 месец вече ...Въпросът ми е тъй като все още нямам никакви симптоми и нямам напрежение в гърдите нормално ли е да съм бременна найстина .. остават 2 дни до прегледа на ехограф , но съм доста нетърпелива вече да разбере .. Благодаря предварително и ме извинете за дългия пост 🙂

# 70
здравейте имам няколко положителни теста за бременност и 1 кръвен с резултат 4278.000 пише небременна но лекар ми каза че има бременност. Цикълът ми е доста нередовен имам закъснение 1 месец вече ...Въпросът ми е тъй като все още нямам никакви симптоми и нямам напрежение в гърдите нормално ли е да съм бременна найстина .. остават 2 дни до прегледа на ехограф , но съм доста нетърпелива вече да разбере .. Благодаря предварително и ме извинете за дългия пост 🙂

😀 при такава стойност на кръвен тест, не знам как се чудите все още дали сте бременна или не

Бременна сте✨

# 71

😀 при такава стойност на кръвен тест, не знам как се чудите все още дали сте бременна или не

Бременна сте✨

защото нямам симптоми за това се чудя 😀

# 72
Защо пък трябва да имаш симптоми??? Не е задължително!

# 73
Честито! Ще се появят симптомите. Рано е още.

# 74
Здравейте Направих си тест и не мога да разбера да ли съм бремена стойности те  бяха 4000 на 0,5 , какво означават

# 75
  • София
НеЗнам. То мно го слож но така 4000 на 0.5 Rolling Eyes

# 76
НеЗнам. То мно го слож но така 4000 на 0.5 Rolling Eyes

😆 ох, бе!

вЕрно, някои пишат колкото да се похвалят.

# 77
# 78
ЧХГ е повече от 40000, което значи, че си бременна от доста време.

# 79
Много ви благодаря

# 80
  • София
Тодорке, то скоро ще почне да рита, ти се чудиш дали си бременна Joy

# 81
моля
Аз до миналия месец бях с редовен цикъл

# 82
моля
Аз до миналия месец бях с редовен цикъл

Стойността е висока. Или е на 6 - 8 седмици или са 2 бр.

# 83
  • София
Не искам да плаша никого, но при моларната бременност има подобни стойности в ранна бременност.
Повтори теста след 48 ч. И иди на лекар, щом не се майтапиш.

# 84
Не искам да плаша никого, но при моларната бременност има подобни стойности в ранна бременност.
Повтори теста след 48 ч. И иди на лекар, щом не се майтапиш.
Според мен е доста далеч от моларна. Там доколкото помня става дума за стойности над 100 000mIU/ml. Наскоро моя близка си беше на била такива филми, които АГ развенча за щастие Blush

# 85
  • София
Аз не видях къде е писала датата на ПРМ.
Аз досега 30 пъти да съм отишла на доктор.

# 86
Здравейте Simple Smile Имам едно питане. На 23 септември ми дойде мц. На 05.10 трябваше да съм в овулация,обаче на 07.10 с приятелят ми правихме секс и той свърши в мен. Мц би трябвало да дойде след 2 дни, обаче забелязвам, че цс е доста сгъстена, няма мирис и е изключително бяла. Правих 2 теста на престо, единят вчера, другият днес- отрицателни са и двата. Какво мислите има ли вариант да съм заченала?

# 87
Щом даже и Престо 😁 е отрицателен, вероятността е много малка, ако датите са изчислени правилно. С овулацията, ако не се засича специално, никога не се знае, но ако наистина е била на 5, все нещо щеше да има на теста. Ако е закъсняла, 12-13 дни след акта вече ще има яснота със сигурност.

Здравейте Simple Smile Имам едно питане. На 23 септември ми дойде мц. На 05.10 трябваше да съм в овулация,обаче на 07.10 с приятелят ми правихме секс и той свърши в мен. Мц би трябвало да дойде след 2 дни, обаче забелязвам, че цс е доста сгъстена, няма мирис и е изключително бяла. Правих 2 теста на престо, единят вчера, другият днес- отрицателни са и двата. Какво мислите има ли вариант да съм заченала?

# 88
Тя ако е закъсняла добре, ама да не е дошла по-рано 😀😀

# 89
Здравейте дами чудя се дали е положителен според вас

# 90
  • София
Снимай го на светло, то така нищо не се вижда, само където си чертала виждам аз.

# 91
Снимай го на светло, то така нищо не се вижда, само където си чертала виждам аз.
Тъкмо мислих, че повредата е в моя телевизор 😀😀

# 92
Ще направя нов тест и ще го покажа утре

# 93
Здравейте, момичета! Според вас тази бледа черта реална ли е или по-скоро изпарителна? Появи се в първите 3-4 минути. Все още нямам закъснение, но нетърпението е огромно, знаете как е.. GrinningGrinning

# 94
  • Варна
Здравейте, момичета! Според вас тази бледа черта реална ли е или по-скоро изпарителна? Появи се в първите 3-4 минути. Все още нямам закъснение, но нетърпението е огромно, знаете как е.. GrinningGrinning

Според мен е положителен . Изчакай 2 дни и направи нов ! Успех

# 95

Вижда се черта, но изчакай няколко дни и направи нов.

# 96
Здравейте дами направих си тест един ден преди очакваната дата за МЦ днес 3ден ми закъснява дали виждате нещо на теста или ее въображение това което виждам аз

# 97
Здравейте дами направих си тест един ден преди очакваната дата за МЦ днес 3ден ми закъснява дали виждате нещо на теста или ее въображение това което виждам аз
Добро Утро!
И аз виждам супер бледа черта,изчакай няколко дни и повтори теста!

# 98
Да днес ще направя нов Wink

# 99
  • у дома...
и ако се окажеш бременен ще си вторият мъж след Арнолд Шварценегер, родил дете!

# 100
и ако се окажеш бременен ще си вторият мъж след Арнолд Шварценегер, родил дете!

На първия пост се вижда, че е жена.

# 101
Хахаха жена съм просто използвах имената на мъжа си:joy:

# 102
Здравейте, закъснява ми вече 7 дни, на 3тия ден си направих тест и беше отрицателен. Изпитвам постоянен дискомфорт в областта на яйчниците и съвсем лека болка в гърдите. Има ли шанс тестът да е грешен или да му се доверя и да чакам.

# 103
Здравейте, закъснява ми вече 7 дни, на 3тия ден си направих тест и беше отрицателен. Изпитвам постоянен дискомфорт в областта на яйчниците и съвсем лека болка в гърдите. Има ли шанс тестът да е грешен или да му се доверя и да чакам.
Ако закъснението е изчислено правилно, тестът е верен.

# 104
Включвам се с един въпрос от любопитство.
Тест #1 направен сутрин с бледа втора черта;
Тест #2 направен два дни по-късно следобед - отрицателен.
Възможно ли е на втория ден следобяд нивото на чхг в урината да е по-ниско от това два дни по-рано сутринта и по тази причина вторият тест да е отрицателен?

# 105
Не, за два дни ЧХГ щеше да се наситил достатъчно. Каква марка са тестовете?
Щом ЧХГ пада, може би е имало биохимични бременност.

# 106
А, ако първият тест е бил на Престо, направо го брой отрицателен. Те са постоянно с фалшиви втори черти.

# 107

Моят тест беше със същата черта на два дни закъснение,насити след 4-5 дни ,но се оказа доста късна овулация . Сега съм вече в 5ти месец и дори вече се радваме на движенията Simple Smile Успех и дано е желаният резултат!

# 108
Но я виждаш нали

# 109
Здравейте възможно ли е преди цикъл да покаже бременност 2 пъти правя тестове и двата показват 2 мнго много бледа черта но не веднага 😏гърдите ме болят много, на9ълнях и спя много

Последна редакция: пн, 19 окт 2020, 14:53 от AnMary

# 110
  • Пловдив
Колко преди менструация? Колко по-късно се появяват чертите?
Толкова рано няма как да напълнееш от бременност.

# 111
На 21 ми е цикъла нз но имам промяна в органузъма

# 112
А, ако първият тест е бил на Престо, направо го брой отрицателен. Те са постоянно с фалшиви втори черти.
Да, предния месец бях подлъгана от Престото.. а сега ползвах най-обикновени тест-ленти, но явно, че и те заблуждават понякога.. Както и да е, чакам си закъснението, пък да видим Grinning
Благодаря за отговорите!

# 113
Здравейте , втори тест правя и все има втора черта ,но е супер бледа , едва забележима . Какво мислите ? Първия тест беше на clear blue - early , но не съм го снимала . Днес е 27ми ден от Ц при попринцип продължителност 28 - 30 .

# 114
Здравейте , втори тест правя и все има втора черта ,но е супер бледа , едва забележима . Какво мислите ? Първия тест беше на clear blue - early , но не съм го снимала . Днес е 27ми ден от Ц при попринцип продължителност 28 - 30 .
Изчакай 2-3 дни още и направи нов тест.

# 115
Здравейте ето и втория тест два дни преди цикъла ме зсцапа а това е преди 3 дни теста

# 116
Аз нещо не разбрах. Имаш ли закъснение или не? Този тест като е от преди 3 дни днес правила ли си?

# 117
  • у дома...
Аз нещо не разбрах. Имаш ли закъснение или не? Този тест като е от преди 3 дни днес правила ли си?
  На 21 трябва да ѝ дойде.

# 118
Днес ме зсцапа а трябваше на 21 да ми дойде

# 119
  • София
Не е трябвало, а трябва да ти дойде на 21. И този тест е от преди 3 дни, така ли?
Направи нов ако не ти дойде.

# 120
Чакам да видя кога ще свърши това зацапване дето го имам преди цикала 2 дни ме цапа демек е днес

# 121
Няма какво да чакаш- направи си тест, ако има бременност чертата вече трябва да е по- ясна. Ако си бременна и кървиш трябва да се свържеш с лекар, не чакай!

# 122
  • София
Чакам да видя кога ще свърши това зацапване дето го имам преди цикала 2 дни ме цапа демек е днес
Това зацапване най-вероятно ще премине в менструация.

# 123
Здравейте дами бях ви показала тест със бледа чертичка ден преди очакваната дата за МЦ след 4дни закъснение точно за днес става въпрос направих още един на престо пак се показа 2ра бледо розова черта и след обяд прокървях доста съм объркана дали е цветна бременност моя цикъл винаги първият ден е много слаб а сега е повечко много се радвах когато видях 2ра черта а сега съм отчаяна

# 124
  • София
На показания от теб тест аз не видях бледа втора черта, за Престото не знам - те си дават втори черти и без бременност.

# 125
И аз не видях втора черта.

Какво разбираш под "цветна бременност"?

# 126
Ааа защо така ме объркаха тези два теста а този е от преди малко

# 127
  • София
Тези тестове много на тъмно ги снимаш. На този също не виждам втора черта, на първия също нямаше. Какво те обърква?

# 128
Ето друг тест виждате ли 2ра черта

# 129
Ето друг тест виждате ли 2ра черта

В тази група непрекъснато се коментира, че Престо дават изпарителна черти. То Престо и мъж ще изкара бременен.

# 130
  • у дома...
снимката на втория от кога е? Още при първите снимки не видях втора черта.

# 131
Преди 3часа престо

# 132
  • у дома...
При положение, че имате менструация, вие как мислите?

# 133
Само за протокола ще повторим за милионен път, че цветна бременност не означава да имате менструация и да сте бременни.
Щом имате менструация, то бременност няма.
Зацапването преди цикъл не е задължителна индикация за бременност, може да означава други проблеми или начало на менструацията.

# 134
Много ми е притеснено дали по време на зацапване мога да направя тест

# 135
Защо да не можеш?

# 136
Здравейте,  и аз се прецаках с тестове,  които показват втора бледа черта,  и аз щастлива,  че съм бременна,  но уви БТ падна и лелката дойде. Реших да пробвам след като ми свърши, дали ще има пак втора бледа черта, еми там си беше. Тестовете са One Step купих ги от  ebay. Голяма грешка!

# 137
  • у дома...
Добре де, а защо не пуснете кръвен тест? А се мъчите с тестове от ибей?

# 138
Добре де, а защо не пуснете кръвен тест? А се мъчите с тестове от ибей?
Кръвен тест не мога да пусна, защото съм в Англия, пък то си ми и дойде,  просто споделям мнение за тестовете One Step

# 139
  • София
Или просто да си купят хубави тестове от аптеката и да ги правят при поне двудневно закъснение. Всичко друго е излишно, освен при някакви проблеми.

# 140
Момичета имам един въпрос, малко глупав за вас може би 😃 Трябва да ми дойде в събота, а правим опити вече 7м след един Мисед през Март. Трябва да започна антибиотик, който принципно е широкоспектърен и няма да навреди, но аз на шега реших да си направя един тест на Престоя, въпреки,че не са много окей. Та, направих го и още в началото докато се напоява се появи втора черта, но много бледа и незабележима на камерата. Може би след около 15,20 Мин чертата поне според мен видно си розовее, но е след оказаното време. Не знам как да го тълкувам. Овулация има доказана на 8ми този месец с тестове. А теста изглежда така, защото се опитах да махна косъмчета с нокът...2 пъти хихих

Последна редакция: ср, 21 окт 2020, 09:01 от AnMary

# 141
Мисля че сте бременна

# 142
Аз не бих имала вяра на Престо, повтори утре със сутрешна урина с друга марка. Успех Simple Smile

# 143
Според мен няма смисъл от друга марка в момента, защото имам 5 дни до датата. Не съм сигурна дали ще покаже нещо.

Аз не бих имала вяра на Престо, повтори утре със сутрешна урина с друга марка. Успех Simple Smile

# 144
Здравейте , по време на менструация може ли да се забременее  ?