На море в Гърция 2020/2021

  • 61 665
  • 767
  •   1
Отговори
# 285
  • София
  • Мнения: 4 493
Аш точно на Лефкада са

# 286
  • София
  • Мнения: 7 277
Аш точно на Лефкада са
йееееее BlushHugGrinningHeart

Започвам да броя дните Sunglasses

А може ли името на плажа Blush? (Да не е онзи с разрушения път)

# 287
# 288
  • София
  • Мнения: 7 277
Благодаря (за него си мислех и аз). Четох в tripadvisor, че е добър вариант също да се наеме яхта и да се стигне до плажа и по море. Децата много искат да се качат на яхта Simple Smile

# 289
  • Мнения: 11 109
Много хубава новина за Егремни! Дано не ги отнесе някой порой до лятото,  а и пристанището във Василики да довършат... тая петилетка, евентуално, че аман от теснотия и цигания в Нидри Simple Smile

Последна редакция: пн, 11 яну 2021, 17:37 от Параход

# 290
  • Мнения: 5 898
За парите за този 3 месечен наем се купува двустаен обзаведен  апартамент в Слънчев бряг на първа линия....е верно на втори етаж е....но го купуваш и си на  300 метра от морето.

Очевидно няма никакво криза в гръцкия туризъм щом са толкова откачили.

Продължават да искат изтрещели пари и за лято 2021 г....а положението е много закъсняващо и в Гърция - тоест ще има мерки поне до края на юни....и вместо да смъкват малко цените за първите ентусиасти май месец те ги товарят скъпо.

За какво ти е на Сънито?

За 80 000 евро може да се купи чудесен апартамент в Солун и околните градчета. Това е далеч по-адекватна инвестиция в дългосрочен план.

# 291
  • София
  • Мнения: 15 232
За 80 000 евро моя приятелка си купи къща на 3 етажа с оборудвана кухня на първия етаж, в затворен комплекс, с басейн в комплекса на 200 метра от плажа в околностите на Кушадасъ.
А в момента руснаци и прочия чужденци разпродават имотите си в България с все обзавеждането на безценица. Буквално.
Аз не мога да си представя, че ще си купя имот на българското черноморие и ще се вържа да почивам там.
Хора, не искам да отварям темата за българското vs гръцкото море, ама направо ми бръкнахте с пръст в раната.
Реших, че ако по някаква причина няма да мога да отида на гръцки остров това лято, трябва да имам план В. Хвърлих се да гледам хърватските. Гледах, гледах.... Още нямам план, но поне представа добих. Реших, че в краен случай ще правя и план С - нашето черноморие. Утрепах цял уикенд. Разгледах го от Дуранкулак до Резово - през Google maps, Google Earth, booking и airbnb. Отворих де що се предлага като настаняване в близост до морето. В шок съм. Много по-гадно е, отколкото съм си мислела. Грях им на душите на всичките печалбари, които са построили тези 7-10 етажни хотелища по морето. Това са цели новопостроени градове, които не съществуваха по времето, когато аз съм учила география на България. Луди ли са? Айде, това лято шезлонгите са ги поразредили, няма как - разпореждане. Ама снимките от предишните години показват, че между шезлонга под моя чадър и шезлонга под чадъра на съседа няма и една педя.
От 10 години почивам извън България. Друго крайбрежие съм запомнила. Това, което виждам сега е отвратително.
Да дам пари за апартамент на Слънчака? Моля?

Последна редакция: пн, 11 яну 2021, 20:21 от Vivi

# 292
  • Мнения: X
Реално не е толкова лошо. От доста години почиваме извън България и то на любимо за нас място, но миналата година там трябваше да се носят маски дори по улиците и плажовете. Съответно отидохме на нашето Черноморие и ни хареса. Вярно е, че спахме на място, което струва сериозни не само за българския стандарт суми, но беше наистина много добре. Много ни харесаха и някои плажове. Страхотен пясък. Въобще беше учудващо приятно. Сега се оглеждам за хубаво и малко по-евтино място в Гърция, но за момента удрям на камък. Хубаво намерих, но хич не е евтино.

# 293
  • София
  • Мнения: 11 989
Много се радвам на харесващите пясъчни плажове. Продължавайте така, за мен ще има повече ненаселено място.

# 294
  • София
  • Мнения: 1 695
Тъй като съпругът ми е родом от нашето черноморие, повече от 20 години разполагам със собствен имот на морето и мога да кажа, че е ужасно. Колкото и любимо да ти е мястото, дотяга. По-лошото е, че не отиваш на безплатна почивка, а на място, където те чакат натрупани цяла година ангажименти, защото имотът трябва да се поддържа. Освен това често има и други желаещи роднини, с които трябва да се съобразяваш. И накрая - да чистиш ежедневно, переш и т.н. домакински задължения, като у дома, и нищо общо с почивката. На този етап и в Гърция не бих купила имот по същите причини. Изключение би било ако се преместя да живея на някой остров, но пак не съм сигурна, че не е по-добре под наем, за да не си привързан (буквално) към някое място.

# 295
  • Мнения: 1 825
NikoT, ......Ами блясъчната почивка, която разбирам, че търсиш се заплаща.
Оххх не ги разбирам подобни изисквания - ще отидеш точно в Гърция на почивка и ще търсиш вила с басейн на брега на морето.
То плажове и плажчета да искаш с кристално чиста вода, те в басейните с хлора търсят да се къпят.  Ама както и да е.....

# 296
  • Мнения: X
NikoT, ......Ами блясъчната почивка, която разбирам, че търсиш се заплаща.
Оххх не ги разбирам подобни изисквания - ще отидеш точно в Гърция на почивка и ще търсиш вила с басейн на брега на морето.
То плажове и плажчета да искаш с кристално чиста вода, те в басейните с хлора търсят да се къпят.  Ама както и да е.....
Не търся бляскава почивка, а такава, която на мен да ми харесва. Любимото ми място за съжаление не е евтино, но за там не ми е жал да дам сериозна сума. За България и Северна Гърция обаче си признавам, че малко ми се свиди. Добре че ресторантите и плажовете тук и при съседите са евтини 😀. Не всички плажове в Гърция са хубави. Някои са с много камъни, а и къщите, които ми харесват по принцип си вървят с басейн. Ето малко снимки и едно видео от приятни български плажове. https://www.youtube.com/watch?v=h9OZMBTS1YQ  . . .

Последна редакция: пн, 11 яну 2021, 21:56 от Анонимен

# 297
  • Мнения: 1 825
Супер, аз харесвам бг черноморие, въпреки че от много години не съм ходила. Преди 3 години бяхме в Созопол за два дни - хубаво е, ама това печалбарство от страна на общини, кметове и т.н е безобразно. Но изместваме темата.
Таааа в Гърция, та и в Северна, около границата с Кулата или от другата страна на Свиленград ще откриеш вила с басейн на плажа, но ще си и платиш, така както и в България.
Мисля, че спора "ама в тази Северна Гърция как може да е толкова скъпо" е излишен. В Гърция много голяма част от населението може да си позволи скъпа почивка със заплата, докато в България с масовата заплата едва ли Simple Smile

# 298
  • Мнения: 11 109
Ходих тази година, за пръв път от 15 (през тях само за ден-два по разни задачки и джамборета съм се отбивала). Не съм го планирала специално, ала множко тъпотия ми се видя това с PCR тестовете, декларациите и майчиното мляко, та затова една почивка в Гърция (без условности, веднага след отварянето на границите) и една тук.
Ами, супер си изкарахме, ама най-близкото до морето място, където спахме, беше вила в планината на 20-30 км от брега. Другото не е за мен. Гащите на съседа мога да ги гледам и в центъра на София Simple Smile
Има плажове като Аркутино, които още са добри и полупусти. Водата на повечето черноморски плажове обаче е мръсна за моя вкус. За застрояването на затънтени села като Влас и Лозенец да не отваряме дума. Иначе добри ресторанти - има, не е като да няма.
Но да не отклоняваме темата. Винаги ми е било много смешно като хората кажат, че в Гърция няма хубави плажове. Има грозни, вярно е, не на едно и две места. Ама те не са много известни туристически дестинации, та изисква се специално усилие да се прецакаш Simple Smile Някои от тези места, с грозните плажове, пък блестят с кухня, гледки или нещо трето.
Но за сметка на това хубавите (десетки, стотици) колкото са хубави - и най-вече, колкото са спокойни, такива други в Европа нямаме.

# 299
  • София
  • Мнения: 11 989
През Аркутино минах това лято за 2 часа и не можах да го позная.
Пълен плаж с чадъри - грозна гледка.

А пък относно ресторантите в БГ - не съм попадала на нито един в последните години, след който да не съм имала стомашни проблеми. И няма значение дали е в София, в планината, на морето или другаде.
Как пък веднъж не се случи гаф в Гърция или Турция?

Общи условия

Активация на акаунт