ОКТОМВРИйки 2020 - тема 7

  • 33 693
  • 544
  •   2
Отговори
# 480
  • Пловдив
  • Мнения: 13 605
Мия го ежедневно на мивката, през вечер-две в коритото.



Спрях да се цедя, давам му да суче минимум 2-3 пъти не денонощие, с помпата цедях около 60-70мл.

# 481
  • Мнения: 335
Аз пък имам чувството, че от гърда не успява да изсуче колкото има нужда. Цедя на 4 часа по 60мл общо от двете гърди и дохранвам. Когато го сложа само да суче, после се събужда много по-рано, гладен, изнервен или пък въобще не заспива... Явно не му стига от сукане и аз си чакам да ми се увеличи кърмата вече месец, защото нали природата си знаела работата, ама тц.  Hushed

# 482
  • Мнения: 3 065
Аз пък имам чувството, че от гърда не успява да изсуче колкото има нужда. Цедя на 4 часа по 60мл общо от двете гърди и дохранвам. Когато го сложа само да суче, после се събужда много по-рано, гладен, изнервен или пък въобще не заспива... Явно не му стига от сукане и аз си чакам да ми се увеличи кърмата вече месец, защото нали природата си знаела работата, ама тц.  Hushed
С тези 4 часа и АМ има да почакаш да се увеличи. Спри АМ и давай начесто и на поискване и тогава ще се увеличи. Нормално е кърмата по-малко време да държи ситост от АМ и това не значи, че не стига.

# 483
  • Мнения: 1 886
Аз пък имам чувството, че от гърда не успява да изсуче колкото има нужда. Цедя на 4 часа по 60мл общо от двете гърди и дохранвам. Когато го сложа само да суче, после се събужда много по-рано, гладен, изнервен или пък въобще не заспива... Явно не му стига от сукане и аз си чакам да ми се увеличи кърмата вече месец, защото нали природата си знаела работата, ама тц.  Hushed
Принципът, на който работи жлезата е: колкото повече се стимулира, толкова повече произвежда. Най-добрата стимулация е честото сучене от бебе, но ако то суче неефективно, е възможно с помпата да се справяш по-добре. Неефективното сучене от своя страна трябва да се види от консултант. За да се увеличи лактацията, трябва да се стимулира жлезата, няма друг начин...и постепено намаляване на добавката АМ, има схема в библиотеката на кърмаческия. Желая ти успех Hug
Честит празник на нашите дечица, ние отиваме на чиста молитва

Последна редакция: ср, 11 ное 2020, 11:37 от Amelin

# 484
  • Мнения: 28
Ние къпем в коритото в спалнята. Като придържаме,а не го оставяме да легне изцяло сам на хамачето.
Относно храненето първоначално беше на кърма + АМ после минах само на кърма,но почна да наддава по-малко и лекарката ме посъветва да го държа колкото той поиска. Пробвах така,но той стои по два часа докато не заспи дълбоко и мога да го махна. И се събужда след час, час и половина с рев. А понякога дори и не заспива. Издържах така два дни. Не мога по цял ден да лежа и да го кърмя и започнах пак да му давам добавка като преди това го държа на гърда около 30 Мин. А вие по колко държите мъниците на гърда така, че да се нахранят и да са спокойни?

# 485
  • София
  • Мнения: 1 791
Моят се нацоква за около 40мин на двете гърди. После давам 40-60мл добавка.. лошото е, че след добавката пак иска на гърда.. и си драйфа след всяко ядене.
Така се обезмисля добавката ни, която е анти рефлукс. Сега на последното хранене всичката добавка си повърна и пак цокане.. и едвам се приспа. Не е спал от снощи...
Мием дупето мивката и го къпем в негова ваничка на стойка в банята. Има мека подложка за новородени. Къпем го рядко. То аз не виждам смисъл, след като след къпането яде и целия се оповръща пак...

# 486
  • София
  • Мнения: 3 572
Ние също къпем във ваничка с приставка, но сме директно в банята. То няма къде и другаде при нас. Подовете са ни паркет и падне ли вода ММ ще издивее дали няма да се надуят, че той ги е слагал сам и явно си знае майсторлъка Grinning

Вчера му пристигна активната гимнастика и почнах да го слагам да се занимава там. Общо взето успявам да го оставя да си гука и разглежда 10-15мин докато оправя кухнята и си направя кафе. Иначе вчера следобед ме побърка. Рев, само иска да яде, все да е върху мен, не спи, много кисел и крив. Днес е 50/50. Чудя се скок в растежа ли е, просто не се беше наспал и беше преуморен ли е. Доста гука, нови звуци, върти се все повече, раздразнителен е, та повече май клоня към първото.

# 487
  • Пловдив
  • Мнения: 13 605
Аз мисля, че нямам достатъчно кърма, защото стои по 20мин на гърда, в един момент се унесе, преместя го уж заспал и писне, слагам пак на гърда плюе, бута не иска и си му давам АМ. Но аз не съм критерий, защото продължавам да давам кърма все още заради полезността й.
Наблюдавам, че след кърмене по-често ми връща малко, но съм сигурна, че не е от преяждане, защото веднага след това изпива по-голямо количество АМ и не връща.
Иначе, когато ми засука за първи път лежах на дивана с него, докато баща му не се прибра, над 8 часа

# 488
  • Мнения: 58
Здравейте,
Честити да са новите сладурчета!!!
Най - накрая и аз намерих малко време да ви се похваля: на 26.10. се роди Димитър, 3060гр, 50см.
Първите дни вкъщи си беше тегаво, докато се напаснем и променим ежедневието си. При това че сме си самички( без баби, поне на този етап) и първо бебенце. Но и не сме ги викали, преди да родя прецених, че не искам като ни изпишат вкъщи да е лудница. Та за сега сме си само 3мата плюс кучето, така че сме 4 - ма.
Таткото много се включва в грижите за бебо. Даже се чудя сега като тръгне на работа какво ще правя без него през деня.
 Дано успея скоро пак да попиша.
Хубав ден!!!

# 489
  • Мнения: 1 886
Честит да ви е Димитър, дошъл си е с името! Simple Smile

# 490
  • Мнения: 209
Ние се кърмим ексклузивно, като продължителността на всяко хранене варира доста. Между 23:00 и 02;00 виси нон стоп на гърда, защото коликите са ни тогава и нищо друго не го успокоява. След това заспива около 2:00-2:30 и се буди към 05:00 и го кърмя около половин час. Ако не суче активно му сменям памперса, понеже адски ме мързи да се цедя по това време (всъщност ми е досадно по всяко време това с цеденето). Към 08:30 се будим отново и се кърмим от половин до един час и заспива на гърда, като и аз си лягам и спим до към 10/10:30. През деня се храни на по-чести интервали, къде от глад, къде за близост... Днес имаше доста дълга следобедна дрямка, от която го събудих аз. Общо взето гледам да не правим повече от 4/5 часа пауза, за да не навредя на количеството, което произвеждам. Едната гърда има в пъти повече от другата и каквото и да правя не мога да увелича количеството в другата. На ден имаме средно по 4 💩 памперса и 6-8 💦, което за мен е индикация, че си получава достатъчно... друг в въпросът, че не наддава много според педито. За 20 дни е качил 700 гр, което пък според мен е добре, но знам ли вече ..
Иначе днес установих, че вече се заглежда по разни висящи играчки и активни гимнастики, което значи, че евентуално бих могла да се храня без да имам пиявичка на цицата или пък да се изкъпя без да надничам от банята 😂🙈
Зърната са ми отново в рани.. и минаваме през такива периоди, в които кърменето е удоволствие и няма болка и такива, в които се чудя още колко бих издържала. Мажа обилно с лансинох и стискам зъби общо взето. За мен кърменето е по-лесният вариант, ако се получава, понеже съм от по-мързеливите и това постоянно миене и стерилизиране на шишета (особено през нощта) ми е много тегаво. Тъпото при кърменето е невъзможмостта да се види точно колко поема бебо и това, че храненето продължава доста повече .. доста доста повече ...

Последна редакция: ср, 11 ное 2020, 23:42 от Buku88

# 491
  • Мнения: 28
Вики88, пробвай да смениш позицията на бебчето, нещо не е както трябва щом ти се получават рани или ако има кой да ти покаже как точно трябва да се нагласите ще е най-добре. Аз в родилното имах страшни рани по гърдите от неправилното позициониране, понеже нямаше кой да ми покаже как става. Започнах и аз все да цедя и да стелиризирам шишета още в болницата. В деня на изписването педиатърката дойде вкъщи и го сложи на гърдата ми, а аз бях ужасена защото ме болеше зверски. Стиснах зъби и си викам ще търпя, е да обаче нямаше какво да търпя. Тя намести и двама ни правилно и изобщо не почувствах болка дори и с разранени гърди. От тогава нямам проблем и не са се разранявали повече.

# 492
  • Мнения: 39
Здравейте. Бихте ли ми казали, при планов прием за секцио, резултата от PCR теста си го бяхте принтирали просто или трябваше да е заверен от конкретната лаборатория? Моят резултат ще излезе утре вечер, а ще ме приемат в понеделник рано сутрин и се притеснявам дали ще е проблем ако е само принтиран. Благодаря!

# 493
  • Мнения: 95
Момичета, искам да ви се оплача Инда се посмеем заедно 😂

До вчера постоянно цедих с помпа и давах на бебчо да яде. Реших да пробвам пак да го сложа на гърда да видим дали ще засуче . Е, засука, обаче имам толкова кърма, че няколко струи започват да му бият веднага личицето, той се опитва да засуче пак гърдата, устичката му се пълни без да суче, той не може да направи вакуум от това ме е мокро навсякъде и така докато не се успокоят нещата 😂😂😂

Много смешно ми стана да видя как очудено гледа като започна да го бие строят а в личицето 😂 Май пак ше трябва първо с помпата, за да предотвратя такива ситуации.

# 494
  • Мнения: 37
Ние се храним само с изкуствени зърна ... моите хич не ги иска да ги захапе  или пък аз не умея да му ги подам . Вече не се доизцеждам , писна ми да нося шишета насам натам и постоянно да вися на мивката . С помпата не мога да ги изцедя напълно и винаги си остават леко тежки , а малкия като го сложа и след 10 -15 мин гърдата изчезва напълно Grinning Нощем е някакъв ужас буди ме през 2 часа за ядене ... през деня ако го оставя може  и 4 да спи и затова аз го будя на 2 или 2ч и 30мин :/ Вие как кърмите от една гърда или от двете на ядене ? А ако кърмите от една как преминахте от две към една ?

Общи условия

Активация на акаунт