Нашите цветя - обща тема 4

  • 26 316
  • 748
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 5 378
Данилу Grinning ама ме накара да се усъмня в себе си Joy

Ани, ако имаш дъждовна вода, най-добре е да поливаш с нея.
Чешмяната в някои райони е много варовита, ако я оставиш да престои няколко дни, част от варовика се утаява. После поливаш само с горната част от водата, долната 1/3 не я ползваш.
Също ако се превари водата, част от варовика се отлага по съда.
Ако имаш дестилирана вода, можеш да ползваш и нея. Тогава можеш да ториш по-редовно с малко количество течен тор. Но сега не се тори, чак напролет!

# 181
  • Мнения: 4 579
Не може ли да се използва филтрирана вода от каните с въглен филтър?
Аз не съм голяма цветарка, но с кливията нямам проблем. Дори успях да я разделя от бебетата ѝ, без да уморя нито едно Grinning Всички са в нови домове и живи. Малко бавно растат, но са свежи.

# 182
  • Мнения: 5 378
Разбира се Blush Нямам такава кана, затова не ми хрумна, но и те филтрират голяма част от варовика.

# 183
  • Мнения: 10 686
Момичета, (помня, че Добри притежава  Simple Smile ) има ли някакви особености при презимуването на Каланхое Дегремонтиана?

# 184
  • Мнения: 5 997
Флокси,  ако водата е много варовита как да махна от нея ? С каква вода да го ползвам този жасмин? Много ще ме е яд да го окипазя

може и дъждовна вода

# 185
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 045
хепи, моите са бебета, но мисля, че е като всяко каланхое - светло, топло и не се престараваш с водата.

# 186
  • Мнения: 2 895
Момичета, сдобих се с аптения, понеже беше с едни дълги стъбла, ги клъцнах и ги сложих във вода. Мога ли да ги засадя направо или да изчакам да пуснат корени?

# 187
  • София
  • Мнения: 3 022
Направо засаждай.

# 188
  • Мнения: 2 895
Благодаря Натуся !

# 189
  • Мнения: 14 784
Още не са ми нацъфтяли хризантемките,ама да ви ги покажа. Тази беше с три цвята,мислех,че е останал само цикламения,а те пък едни белички се подали от долу:


Чакам ги с нетърпение! 🥰

# 190
  • Мнения: 7 776
Разкошни!
Аз пък вчера орязах моите...попари ги и някои пъпки дори не се отвориха 😕

# 191
  • Мнения: 5 378
Аз пък моите високи хризантеми не ги подрязах да се разклонят Confused и сега се клатушкат на вятъра високи и безформени, като пияни октоподи... връзвах ги но е грозна работа, мисля, че ще се прекършат преди да цъфнат. Яд ме е на себе си, много. Дали ако ги обера напъпили, ще могат във ваза да разцъфнат?

# 192
  • Мнения: 14 784
Да,хубави са. 🥰 А сутринта целия двор беше в паяжини. Те се виждат и на снимките. Какво беше това чудо,не знам. Все съм виждала,но чак толкова... Нямаше място без паяжина!
Флоксче,аз ги рязах два пъти и пак са високи. Другата година ще си ги подрязвам и август,а не юли. Не мисля,че може да цъфнат,поне на мен с рози не ми се получи. Счупи се едно клонче и ги топнах във ваза,но нищо... Остави ги,дори и да полегнат на земята,пак ще си се отворят и тогава ще набереш. Така направих миналата година.
Кактусче,ще ти пращам. 🤗 Жалко за твоите. 😔
Другата,керемидената,нещо се позатри или й е сянка,не знам. Не ми харесва,но ще видим дали ще се реваншира. 😁

# 193
  • Мнения: 7 776
То и моите бяха така високи и ги вързах, не се скършиха. Обрах доста, за 2 вази. Повечето пъпки обаче не разпъпиха или не изцяло. Но пак беше красив букет.
Но до тук беше с тях 😂

# 194
  • Мнения: 5 378
Благодаря ви! Имам една от ниските, с такъв хубав наситен цвят като на Ени. Единствена ми е, много искам да я размножа. Чудя се, дали е по-добре да се раздели коренището, или да  пробвам с резници след като прецъфти? Снимките на Съни с размножени от резници бяха прекрасни, само не знам дали наесен могат да се вземат резници...

Общи условия

Активация на акаунт