Къната, билките и всичко останало за билките - Тема 16

  • 34 278
  • 764
  •   1
Отговори
# 615
  • село в ямболско
  • Мнения: 6 401
Изрусена съм, не е бяло русо тъмно е. Във фраер толкова има за сушене 😀😀, оцет или лим сок в началото. Четох из нета.... Стиях около 11ч

# 616
  • Мнения: 39 321
Благодаря. Освен аз да сготвя къната в слоукукъра.....

# 617
  • Мнения: 4 478
Благодаря. Освен аз да сготвя къната в слоукукъра.....

Grin Grin Grin Grin Grin Grin
Само да не я хапнеш после

# 618
  • село в ямболско
  • Мнения: 6 401
Сложих торбичка, че в началото стана на напуска се отгоре.
Може и в печката правила съм преди.

На измита и поссушена коса се цапах.

Последна редакция: чт, 20 яну 2022, 18:14 от nasito8988

# 619
  • Мнения: 239
Хайде и аз за турската къна на Бахарика. Не успях вчера да се намажа и рискувах с 15 часа оксидация на стайна температура след като я забърках с гореща вода и лим. сок. Може и да сбърках, не беше изфирясала, но май силата й беше по-слаба. Стоях близо 3 часа и се отми мнооого трудно. Лъснаха по-едрите частици, остана доста пясък в косата и ще ги сипя поне 2-3 дена. Покритието е доста добро, малкото ми бели коси не ги виждам почти, а видимите са силно червени. Обаче ми пресуши косата, от индийските имам повече обем и лъскава плътност, с тази стана малко по метла, въпреки че имаше 1 суп. лъжица ЯЧРМ в сместа.
В заключение - опитът си заслужаваше, лятото, при повече слънце, ще се види по-яркия оттенък, който за мен е по-красив от махагоновия индийски. Ще пробвам пак с тази къна без дълга оксидация. Оставам си обаче малко резервирана към нея. Дразни ме фактът, че ти пращат пакет без никаква информация за състав, производител, произход, срок на годност и употреба. Flowers Hibiscus

# 620
  • Мнения: 12 726
Ухх, толкова ли е едра? Разглезила съм се с фино смляна къна и съм забравила какво е да ти остават бучици из косата. Къната на Хенафокс я изплаквам все едно че шампоан отмивам. Освен че с по-фино смляна къна си става гладка каша с която се мажа лесно и без да оцапам целия свят около мен. Я капне 1-2 пъти по мивката за цялото мацане, я не.
Освен тази да се пробвам да я пресея първо. Тъкмо оглеждам дали искам и нещо друго от Бахарика или само къната ще е, че другата седмица да ми е тук. От няколко месеца се каня да я пробвам, наумила съм го че тя ще е.

# 621
  • Мнения: 239
Пробвай я, заслужава си пробата. Ще ми е любопитно още едно мнение за нея. Не е толкова едра, но не е и като на Хенафокс. Търпи си се Wink

# 622
  • Мнения: 427
Момичета, някоя от вас използвала ли е тази къна от сайта Хенафокс? Има три вида - топло червено, студено червено и ултра студено.

# 623
  • Мнения: 4 478
Момичета, някоя от вас използвала ли е тази къна от сайта Хенафокс? Има три вида - топло червено, студено червено и ултра студено.
Аз. Ползвах студено червено. Общо взето нямаше разлика с всяка друга къна. Само цената ѝ беше по-солена /мисля че 17 лв я купих/.

# 624
  • Мнения: 12 726
Наумила съм за утре вапцане с къната от Бахарика. Сега обаче се чудя как точно да я забъркам и колко време да я оставя да оксидира и после върху косата. Те пък можело там поне някакво листче да добавят с инструкция, не е кой знае какво...
Тази от Хенафокс си я правех както пише на нейната опаковка, други преди много години помня че съм ги варила на котлона... и сега шах с пешката Grinning
Свикнала съм и с къната от Хенафокс колко лесно се отмива само с вода, с тази няма да стане нали? Сума години така процедирам - само изплаквам добре и оставям до следващото миене без никакви продукти по косата, дори и балсам не слагам.
Приемам всякакви съвети от който я е пробвал вече, помня че имаше отзиви от няколко потребителки. Имам доволно количество бели коси и ми е важно да се покрият, не я слагам само за да променя естествения си цвят.

# 625
  • Мнения: 239
Natka според мен може да забъркаш с гореща вода и да изчакаш малко да се охлади- около час. И давай смело, отделя бързо цвят. Престой колкото можеш повече или поне 2-3 часа. В банята прецени за Ш и Б дали ти трябват след отмиване. Успех и ще чакаме отзиви Simple Smile

# 626
  • Мнения: 12 726
Е, с толкова бели кичури за покриване не си и помислям за под 3 часа, та поне толкова ще е.
Благодаря за съвета за забъркването най-вече, чудех се дали да я смеся преди да си легна и да използвам утре или да бъркам направо утре. Нещо кисело дали да не сложа? Лимон, оцет, знам ли...
То отначало ще е чудене и какво количество да приготвя изобщо, едно че различно се нанасят, друго че скъсих и косата днес. Най-много да ми хартиса от сместа, това поне не обърква резултата.

# 627
  • Мнения: 239
Аз сложих лимон и направих с 65 гр. за коса под раменете, но ми остана смес, много ми беше, но и косата ми не е от най-гъстите.

# 628
  • Paris, France
  • Мнения: 14 020
Ако ще слагаш гореща вода е по-добре да не слагаш оцет или малко. Аз мразя да я бъркам  а със студена вода си се разтваря сама по автолиза, дори и да не я забъркаш идеално. Идея е да я забъркаш със студена вода и по-рядка и да я сложиш за минута в микровълнова като си готова. Горещината пръсва обвивката и почва отделяне на лаусон. Това S.Tazarine не го обича, но с азиатските се получава много добре.

# 629
  • Мнения: 12 726
Така е по-лесно наистина, благодаря.
Ще видя какво ще сънувам, то въпросът беше дали да я забъркам да стои през нощта или не, това отпадна така че утре ще решавам.

Общи условия

Активация на акаунт