RYANAIR - 18

  • 40 763
  • 766
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 3 840
Не си се справила с чекирането просто. И на Уизз, и на Райън безплатните опции са леко поприкрити и на нелогични бутони.

# 571
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 501
Да, вероятно пропускът е при мен, но се ядосах. Много пъти съм се чекирала без проблем през телефона с други компании /не Уиз, при тях не знам как е този процес/. Ако реша да ползвам пак Райън, отново ще опитам за първия полет през телефона, но за обратния ще си купувам места предварително Simple Smile

# 572
  • Мнения: 11 038
@мама САННЯ, ама ти ги ползваш за първи път, а вече си правиш генерални изводи. Аз съм ги ползвал над 35 пъти и мога да ти кажа, че далеч не всеки път самолетите са полупразни и може да си се местиш където искаш. Най-редовно съм пътувал в абсолютно препълнени самолети, с всички 180 седалки - заети! То си зависи от дестинацията. И там преместванията и пазаренето са просто нелепи! Да не говорим, че забавят излитането на полета с тия пазарлъци.

Със сигурност правят по няколко полета на ден с един самолет, но хигиената определено им куца. На обратния полет на седалката ми имаше трохи от храна.
На връщане, да. Защото вие се качвате в самолета 15 минути след като предишните хора са излезли. А като се върне самолетът в София стои повече от час преди новата си дестинация. Пък нощем стоят по няколко часа самолетите... да спинкат и те Wink
Местят си се пътниците в самолета. И на двата полета имаше изцяло свободни редове, стюардите не реагираха.
Сандвичите им не ми харесаха, не мисля че бяха достатъчно пресни. Иначе чипс и други снаксове са си ОК, за който консумира такива неща.
Сандвичите са от рано сутринта, обикновено. При вечерен полет си хванала 24-часови сандвичи.

И пак да кажа (а и не само аз): никой не е казал, че разпечатването на резервацията/бордната карта е задължителна. Може да се покаже от таблет/телефон.  Единствено на гръцките острови искат разпечатване, защото не признават електронно чекиране (също на някои летища в Грузия, Мароко и Канарските острови, но може и там вече да са оправили проблема). Тук в София можеш реално да дадеш само лична карта и останалите неща да ги виждат, че ги имаш, а да не ги погледнат. При мен само виждат, че ги поставям, но не ти пипат с пръст нито бордната карта, нито ковид документа, гледат личната карта, въвеждат данните и пускат. Което не означава, че трябва да е правило! Носѝ си всичко, пък... те каквото гледат, гледат. Зелен сертификат може да се покаже от телефона, бордната карта също.
Ама очевидно всеки път си имаш свое мнение за нещата и обичаш да спориш.
Скрит текст:
От предишния спор (за Австрийските авиолинии) разбрах ясно, че не приемаш чуждо мнение. И дори публикуването на бордната ми карта с тях отпреди 8 години пак не послужи като доказателство. Явно според теб  "от поне 10 години Австрийците не сервират храна безплатно". Доообре...

# 573
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 501
diziler, не правя генерални изводи и не споря. Споделям собствените си впечатления. Не съм си сменяла местата, споделих че стюардите не реагираха на това и при двата полета. А изискванията за сигурност и хигиена не следва да се пренебрегват. Още повече с нелепи аргументи от малка разлика между два полета с един и същи самолет. Вероятно обаче така процедират.

# 574
  • Мнения: 48
Здравейте,
предстои ми да летя с Rayanair с икономичен билет т.е. една чанта, като багажът ми ще представлява спортна раница. Въпросът ми е относно дамската чанта - позволено ли е носене на такава?

# 575
  • Мнения: 4 344
Ако сте си платили само за една бройка багаж е позволено носенето само на една бройка. Дамската чанта не е част от пътника, а също се счита за бройка багаж

# 576
  • Мнения: 1 140
diziler, не правя генерални изводи и не споря. Споделям собствените си впечатления. Не съм си сменяла местата, споделих че стюардите не реагираха на това и при двата полета. А изискванията за сигурност и хигиена не следва да се пренебрегват. Още повече с нелепи аргументи от малка разлика между два полета с един и същи самолет. Вероятно обаче така процедират.
Раян съм ги признала по бързо “оправяне” на самолета. Последно ни строиха навън да чакаме самолет, които още не беше кацнал. Кацна, слязоха хората и след 5мин. се качихме ние - за 5мин. колко да оправят… даже коланите не бяха оправени, но пък са точни поне от моите наблюдения.

# 577
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 501
Супер! Да им остави някой пакетче "боклуче" под седалката, което не е свързано с хигиената Smirk и следващите да се качват. Нямам намерение да влизам в подобна дискусия, има правила и следва да се спазват. Мислех си че Б ер са най-зле, след като известно време летяха без лиценз. Явно съм заблуден индивид, какво да се прави Sweat

# 578
  • Мнения: 1 140
Супер! Да им остави някой пакетче "боклуче" под седалката, което не е свързано с хигиената Smirk и следващите да се качват. Нямам намерение да влизам в подобна дискусия, има правила и следва да се спазват. Мислех си че Б ер са най-зле, след като известно време летяха без лиценз. Явно съм заблуден индивид, какво да се прави Sweat
Кого визирате? Няма как превозвач да оперира без лиценз.

А относно сигурността, тя трябва да е нарушена на много нива преди това боклуче да стигне до самолета.

# 579
  • Мнения: 495
Аз не разбирам наистина за какво точно се мрънка... Час и половина в самолета, написаха се няколко фермана, все едно презокеански полет. Мама Саня, като не ти харесва Раян, не лети с тях, никой не те кара насила. Все пак това са нискотарифни полети...
 Аз пък съм много доволна от тях, в последните години винаги пристигам навреме, даже и по-рано. Обновиха самолетите. Подобриха много приложението. Купувам, чекирам за секунди. Нищо не разпечатвам, кавам се на самолета и се наслаждавам на полета.

# 580
  • София
  • Мнения: 16 050
Важното е да се мрънка, ще се намери за какво. Има си такава потребители, по цялостното творчеството се познава.

# 581
  • Sofiа
  • Мнения: 3 242
Аз съм много доволна от Раян, но пък нямам очаквания като си купя билет за 4.99 евро в посока да получа обслужване като в  Quatar airways.
За мен е важно, че благодарение на нискобюджетни компании като тях мога да стигна от София до чудни места в Европа (даже и извън) на цена по-ниска от стойността на горивото ми от София до Пловдив.

# 582
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 501
Плащанията минават офлайн, за това има забавяне.
Забавянето е повече от 48 часа след кацане, дори за блокиране на сумата по "плащане". Какво се случва ако съответната банкова сметка е с наличност 7 лева на 47 час или уведомя банката си, че нямам такова плащане и си следват процедурата и го оспорят.

Не работя в банка, нито съм служител по сигурността на летище София. Юрист с дългогодишна практика съм, с оглед възрастта ми.

# 583
  • Мнения: 19 018
Оспорването най-вероятно няма да мине, защото предполагам ,че има информация на самия пос терминал кога е платено. За другото не знам Simple Smile

# 584
  • Мнения: 1 140
Картата кредитна или дебитна беше?

Общи условия

Активация на акаунт